Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?

[es] :: Video softver :: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?

[ Pregleda: 3061 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
80.71.148.*



Profil

icon Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?26.01.2007. u 17:04 - pre 209 meseci
Pregledao sam sve tutoriale sa ove grupe za ubacivanje titla prilikom przenja dvd fajla koji originalno nema nase titlove, i iskreno receno, toliko je to komplicirano i uzima mnogo vremena, da me odbija. Ispada da je ubacivanje titlova posao samo za one koji tome pogu posvetiti pola dana svog vremena. Zar ne postoji neki jednostavniji nacin? kao kod npr. divixa: evo ga film, to je titl, load i gotovo.

Ja koristim Nero Vision alat preko kojeg mi je vrlo jednostavno divx film kojeg skinem s neta prebaciti u dvd format i onda sprziti na dvd (dvd plejer mi ne podrzava divx-e). Po nekim forumima sam pronasao da se i preko njega titl moze spziti zajedno sa dvd fajlom tako sto ga imenujes jednako kao film. medjutim to kod mene ne radi. probao sam sve kombinacije imenovanja, cak i prebacivanje iz formata u format, ali nista. Da li mozda ovo ne radi zato jer ja prvo konvertiram film?

Nakon konvertiranja pak, dvd fajl se podijeli u vise dijelova, pa onda ne znam kako da podijelim subtitle, ako je to onda uopce i rjesenje (valjda bi Visio trebao subtitle podijeliti na isti nacin kao sto podijeli dvd fajl).

Eto, ako moze ko pomoci, Filmovi mi se skupljaju, a sve cekam da pronadjem rjesenje

ps. primijetio sam da nema puno tema o Nero Vision alatu koji je veoma jednostavan za rukovanje i odlicno obavlja posao.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
212.200.180.*

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?26.01.2007. u 23:50 - pre 209 meseci
Probaj da sa neta skines vobsub plugin - DirectVobSub i ondak ces u svakom player-u imati titlove kao i u vecini programa za obradu videa.
Ako zapne javi se.
Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?27.01.2007. u 08:20 - pre 209 meseci
>
>
imam vec instalirane komplete codeca XP Codec Pack i DJBCP Codec PAck.
Mislis li da je taj plugin ukljucen u njima (da ga ne skidam dva puta)?
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
*.msp-terra.net.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?27.01.2007. u 10:46 - pre 209 meseci
Ako ga imas instaliranog trebao bi da kad pustis neki divx film u systray kod sata imas zelenu liniju i da u start-programs imas ikonu za vobsub configure.
Ne znam dali se instalira sa tim paketom codeca ali negde bi trebalo da pise koji su instalirani.

Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?27.01.2007. u 19:36 - pre 209 meseci
>
>
Imam taj, ona zelena strelica (nisam znao da na to mislis). Ali evo opet
sam pokrenuo Nero Vision, ali subtitlova i dalje nema (probao na filmu
Staljingrad). Znaci li to da nesto nisam ukljucio ili sta?

Mozda je cudno sto insistiram na ovom programu, ali je objektivno veoma,
veoma jednostavan - doslovno klik za klikom od importa filma do
konvertiranja. cak i ako selektirate nekoliko filmova, on ih automatski
smanji da svi mogu stati na isti dvd.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
80.71.148.*



Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?29.01.2007. u 17:48 - pre 209 meseci
Ako vec ne koristite Vision alat, mozete li mi preporuciti neki slican njemu da bez dosta namjestanja dodjem od divx-a do dvd-a? nisam lijen, ali sam veoma kratak s vremenom.
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

NenadSM
Sremska Mitrovica

Član broj: 70835
Poruke: 208
*.msp-terra.net.

ICQ: 373516076
Sajt: srem022.blogspot.com


+16 Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?31.01.2007. u 00:17 - pre 209 meseci
Dali bi ti odgovarao program koji DivX prebaci u DVD sa sve titlom - tj kreira DVD na hard disku ( Video_TS i Audio_TS - foldere) pa ih samo narezes na DVD u DVD Video formatu.
Imam ga full a zove WinAvi video konverter, ali ima jedna sitnica - treba ti onaj plugin VobSub, a posto si mi rekao da ga imas, probaj da otvoris njegov configure i da izaberes fajl sa titlom za trazeni film, podesis font i velicinu ( ja obicno stavim Arial CE i velicinu 22 - ja ukljucim i outline i shadow i advanced renderer).
Sto se tice WinAvi video konvertera javi se da ga posaljem nije velik oko 3 MB, full je a poslacu ti ako treba i Direct VobSub plugin.
E da zaboravih reci, program radi brzo, tj oko 50 frejmova u sekundi, znaci film prebaci u DVD za oko pola trajanja filma - 2 sata filma za 1 sat...

Imam Yugo. Nije neki, mozete misliti kakav je. Dobio sam ga kao drugu nagradu na Tomboli.
Prva nagrada je bila TORTA!
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?31.01.2007. u 12:14 - pre 209 meseci
>
hvala nenade. probat cu program koji si spomenuo. :)
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

absBeg
BiH

Član broj: 97773
Poruke: 201
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?03.02.2007. u 09:59 - pre 209 meseci
>
>
hm, alat je uistinu jednostavan, ali mi se cudno ponasa. kliknem da mi
pretvori .avi u DVD (preko glavnog interfejsa), ali kad sve konvertira,
ekran je crn i samo se zvuk cuje. pregledao sam sve opcije programa, ali
ne vidim u cemu je fazon. sta ti mislis? nije valjda da plugin nesto zeza?

ps.inace ovaj plugin mi uvijek dupla titlove, pa moram rucno na njega
desni klik i iskljuciti jedan title ;)
"I don't read books, but I have friends who do."
George W. Bush
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: Jednostavno do titla preko Nero Vision alata?

[ Pregleda: 3061 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.