Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NTSC Camcorder i konverzija

[es] :: Digitalne kamere :: NTSC Camcorder i konverzija

[ Pregleda: 2335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

szahtila
Luka Zahtila

Član broj: 22176
Poruke: 80
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.jkkvarner.tk


Profil

icon NTSC Camcorder i konverzija25.01.2007. u 19:29 - pre 209 meseci
Nedavno sam dobio Panasonic VHS kameru koja snima u NTSC formatu.Snimke sa nje mogu gledati na TV pošto pdržava NTSC i kvaliteta slike i boja je sasvim OK.Problem je u tome što ne mogu to prebaciti na VHS kzetu ili na CD ili DVD.Kad kameru povežem na PC preko video ulaza Hauppauge TV kartice slika gubi na kvaliteti pogotovo boje.Kartica podržava između ostalog i NTSC ali slika nije kao na TV-u.Postoji li kakav softver kojim mogu preko te TV kartice "skinuti "sliku te ga snimiti u nekom formatu koji ću moći gledati na DVd/divx pleyeru, a da kvaliteta bude ok?
 
Odgovor na temu

Aleksandar_A
Aleksandar Aleksovski
Elektronicar - serviser steady cam
operator, montazer, 3Ds animator,
fotograf
Skopje

Član broj: 123495
Poruke: 178
62.162.215.*



Profil

icon Re: NTSC Camcorder i konverzija26.01.2007. u 11:56 - pre 209 meseci
Zdravo Luka!
Normalno je da slika koju gledas na TV je lepsa (koloritnija) ostrija i kontrasnija nego na monitoru, ali to ne znaci da kad bi uspeo da prebacis snimak na DVD, i isti taj snimak pustio na TV, da ce slika da se pokvari (da bude losija).
Obicno sa TV kartice ide i softver s kim mozes da iskepcas materijal. Ja dosad nisam sreo TV karticu koja nema opciju za kepcanje. Potrazi bolje.
Aleksandar
 
Odgovor na temu

szahtila
Luka Zahtila

Član broj: 22176
Poruke: 80
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.jkkvarner.tk


Profil

icon Re: NTSC Camcorder i konverzija26.01.2007. u 18:11 - pre 209 meseci
Imam par programa za "video capture", ali me ne zadovoljava to što vidim na monitoru.Probat ću snimiti na disk pa reproducirati preko plejera na TV.Razmišljao sam i da snimku reproduciram sa kamere na video rekorder koji podržava NTSC a njegov izlaz spojiti na drugi rekorder i tu snimiti na VHS kazetu.Ima li ko takvih iskustva?
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: NTSC Camcorder i konverzija27.01.2007. u 22:44 - pre 209 meseci
Da bi imao punu kompatibilnost sa DVD uređajima trebao bi konvertovati materijal u PAL sistem što je dooosta delikatan zadatak pogotovo ako uradiš capture u Mpeg formatu. Bolje ti je da praviš NTSC DVD-ove pa da ih gledaš samo na računaru. A što se tiče boja, ne znam da li ste znali ali neki NTSC standard nazivaju Never The Same Color
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: NTSC Camcorder i konverzija

[ Pregleda: 2335 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.