Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?

[es] :: Windows desktop :: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?

[ Pregleda: 7021 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac_1
fds

Član broj: 96267
Poruke: 257
*.222.36-110.bih.net.ba.



Profil

icon Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?24.01.2007. u 15:09 - pre 209 meseci
Kod mene je laptop Fujitsu Siemens S7110 takodjer sa SATA diskom. Na pocetku ga nisam mogao formatirati dok u biosu nisam disable-ovao AHCI kontroler. Nakon toga je instalacija krenula i zavrsila se regularno. Sada, nakon instalacije, nikako mi ne polazi za rukom da 'ubacim' SATA drajvere, iako se ovdje na dosta mjesta pisalo da to moze. Slijedio sam sve upute koje sam nasao ovdje kako bih to postigao, medjutim, rezultat je 'nula bodova'. Kada sve 'to' odradim kako je receno i kada 'instaliram' SATA drajvere, restarta mi se racunar, odem u bios kako bih enable-ovamo AHCI kontroler, jednostavno mi tada ne moze podici sistem. Pokazuje mi crn ekran sa odbrojavanjem i opcijama: da podignem sistem normalno (sto ne uspijeva), da ga podigne u safe mode (sto takodjer ne uspijeva)....

Napominjem da sam SATA drajvere skinuo sa oficijelnog sajta, tako da ne vjerujem da je u drajverima problem.

Sve gore navedeno sam odradio uz pomoc jednog pdf dokumenta kojeg sam nasao na ovom forumu, a koji slikovito objasnjava proceduru 'ubacivanja' SATA drajvera.... - gdje je problem?!

unaprijed hvala!
pisac_1
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?24.01.2007. u 18:45 - pre 209 meseci
Ne mogu se ubacivati drajveri naknadno. Ili ih ubaci pre instalacije Windows-a, ili ćeš morati da radiš sa deaktiviranim native sata modom, trećeg nema - ako se i ubaci rezultat je obično nula kako ti kažeš (blue screen i slične greške). Za integrisanje drajvera u instalaciju pogledaj top temu.

http://www.elitesecurity.org/p1417575
 
Odgovor na temu

w2nx

Član broj: 35572
Poruke: 55
80.93.240.*



Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?25.01.2007. u 00:15 - pre 209 meseci
Kupio sam skoro sata 160GB maxtor i instalirao sam winxp SP2 kad sam kupovao rekli su mi da ako je xp sa SP 2 da ima drajvere za sata disk i da ne moram da idem na F6 kod instalacije, kako sad da znam da li radi u sata modu?
 
Odgovor na temu

Mr Hacker
Robert Males
Gradiska

Član broj: 131466
Poruke: 2
*.wireless.rskoming.net.



Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?25.01.2007. u 09:59 - pre 209 meseci
Da i mene to interesuje, jer za par dana planiram kupiti SATA HDD, pa me interesuje kako to radi?
Mislim kako da se vidi jel radi kako treba, i to!!
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?25.01.2007. u 12:42 - pre 209 meseci
to je delimicno tacno. sp2 ima mogucnost da prihvati sata disk s tim sto on onda radi kao ata disk.
tj. emulira ata disk. ali u tom slucaju si dzabe uzeo sata disk.

nakon instalacije, u nekom benchmark programu npr hd-tach mozes da vidis da ti sistem prepoznaje hdd kao ata133.

dakle ako hoces PRAVI SATA treba ti:
a) sata disk
b) u biosu je pozeljno aktivirati ahci mod (ko ima)
c) drajveri skinute sa sajta proizvodjaca maticne ploce. tokom instalacije ubacis flopi i pritisnes f6 u odgovarajucem trenutku. ili programom nlite ubacis drajvere u samu instalaciju win-a.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.yu.



+257 Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?26.01.2007. u 08:32 - pre 209 meseci
Da li je to ovaj pdf:
http://www2.fujitsu-siemens.se/file/?7193.pdf
?
Ja sam tako instalirao na v3505 ako se dobro secam modela...
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

deki-bleki

Član broj: 282007
Poruke: 234
212.178.245.*



+16 Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?12.03.2012. u 00:34 - pre 147 meseci
Instaliran je XP SP3 na ide hard disk.
Nakon toga dodat je SATA disk koji je vec particionisan na dve particije i ima podataka.
Bios ga prepoznaje,ali kad se sistem podigne,ne vidi se.
Kako ga uciniti vidljivim?
windows update ili add hardware.....ili nesto trece.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?12.03.2012. u 09:05 - pre 147 meseci
Hm... malo neobično, Windows bi ga morao naći, makar kao nepoznat uređaj, Windows update tu neće ništa pomoći. Jesu podešeni džamperi kako treba (ako ih ima)?
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?12.03.2012. u 09:22 - pre 147 meseci
Pogledaj u Disk Management-u da one dve particije nisu izgubile slovne oznake a u slučaju da jesu pokušaj da ih dodaš.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Kako instalirati SATA drajvere za hardisk nakon instalacije OS-a?

[ Pregleda: 7021 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.