Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801145 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ernie mikrotik
Ernest Radic
Wireless administrator
Brcko

Član broj: 195471
Poruke: 9
213.196.68.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 11:51 - pre 189 meseci
Odgovor za Ringispi:Sta da ti kazem ZONA prvo gleda PROFI BIZNISE VPN i ostale oni su im na prvom mjestu.A sto se tice kucnih korisnika nemaju ljudstva za njih.4 covjeka rade i odrzavaju sve i to ne rade sva 4 istovremeno.Drugo stalnim povecanjima paketa i protoka konstanto uticu na to da vjecito moraju podesavati mrezu.Linkove imaju vjeruj mi ali ne stignu sve preusmjeriti kako treba.Imao sam prilike naletiti na slucajeve kod 2.4Ghz korisnika koji imaju paket 256K a vuku kao 2M (kamo srece svima tako :).Iliti obrnuto.Kad tome dodas bubice i nestabilnosti u radu 2.4Ghz mreze glava te zaboli.Zato su sad krenuli sa tom 5Ghz politikom.Dobijes uz prikljucak 5Ghz mikrotik ruter a on ti je jarane cudo od uredjaja.Imas problem a on iz tehn.ne mora da pogadja u cemu je kvar vec lijepo udje u ruter i pogleda e to ti je zakon.A kad tome dodas stabilnost 5ghz signala eto ljepote.Ne uzdaj se u 2.4Ghz ja sam osijedio na 2.4Ghz netu.Kad ga budu ukinuli sa etera cu proslaviti uz trube i bubnjeve.E sad to sto ne mozes da otvaras neke stranice i ja sam imao porblema po Brckom sa tim.U pitanju su neke proxy postavke na Zoninim serverima koji oni pomalo otklanjaju ali uvijek se nadje poneka stranica da nece da otvori.

Odgovor za Arminicosa:Procitao sam u tvojoj poruci da imas problema sa AP-om.Koji AP koristis?
Ako koristis Airlive tipa 5460 ili 5470 znam u cemu je problem.
Udji u njega i ukucaj mu drugu adresu pristupanja tamo na TCP/IP settings.Mjesto 192.168.100.252 ukucaj mjesto 252 neki drugi broj recimo 235 klikni ok i sacekaj vise neces imati problema
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.68.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 11:54 - pre 189 meseci
Evo meni je otvorilo
http://www.aerial.net/
 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
213.196.68.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 12:01 - pre 189 meseci
@ernie mikrotik

Imam jedno pitanje,
da li vaze isti uslovi za prelazak sa 2.4 GHz na 5 GHz na biznis pakete
kao kod prelaska na extra pakete?
Znaci 150 km platis,dobijes opremu ......

Hvala
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
89.111.208.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 12:17 - pre 189 meseci
Citat:
ernie mikrotik: Odgovor za Ringispi:Sta da ti kazem ZONA prvo gleda PROFI BIZNISE VPN i ostale oni su im na prvom mjestu.A sto se tice kucnih korisnika nemaju ljudstva za njih.4 covjeka rade i odrzavaju sve i to ne rade sva 4 istovremeno.Drugo stalnim povecanjima paketa i protoka konstanto uticu na to da vjecito moraju podesavati mrezu.Linkove imaju vjeruj mi ali ne stignu sve preusmjeriti kako treba.Imao sam prilike naletiti na slucajeve kod 2.4Ghz korisnika koji imaju paket 256K a vuku kao 2M (kamo srece svima tako :).Iliti obrnuto.Kad tome dodas bubice i nestabilnosti u radu 2.4Ghz mreze glava te zaboli.Zato su sad krenuli sa tom 5Ghz politikom.Dobijes uz prikljucak 5Ghz mikrotik ruter a on ti je jarane cudo od uredjaja.Imas problem a on iz tehn.ne mora da pogadja u cemu je kvar vec lijepo udje u ruter i pogleda e to ti je zakon.A kad tome dodas stabilnost 5ghz signala eto ljepote.Ne uzdaj se u 2.4Ghz ja sam osijedio na 2.4Ghz netu.Kad ga budu ukinuli sa etera cu proslaviti uz trube i bubnjeve.E sad to sto ne mozes da otvaras neke stranice i ja sam imao porblema po Brckom sa tim.U pitanju su neke proxy postavke na Zoninim serverima koji oni pomalo otklanjaju ali uvijek se nadje poneka stranica da nece da otvori.

Odgovor za Arminicosa:Procitao sam u tvojoj poruci da imas problema sa AP-om.Koji AP koristis?
Ako koristis Airlive tipa 5460 ili 5470 znam u cemu je problem.
Udji u njega i ukucaj mu drugu adresu pristupanja tamo na TCP/IP settings.Mjesto 192.168.100.252 ukucaj mjesto 252 neki drugi broj recimo 235 klikni ok i sacekaj vise neces imati problema


Druze hvala na iskrenoj diskusiji na mojeu konstataciju.

Ja kad nekome nesto platim ocekujem da to i dobijem, jer isto tako imam svoju privatnu djelatnost i za uzeti novac od musterije neradim polovicno posao nego u cijelosi odradim ono sta mi se plati jer bi u suprotnom vrlo brzo ostao bez posla i vec sutra bi bio na birou za nezaposlene gradjane.

Menadzment i vlasnik zone prave veliku i fatalnu gresku kad misle da mogu sa takvim nacinom rada i cjenama ostati na trzistu gdje svakim danom uljecu i drugi jaki igraci, a mi obicni smrtnici imamo danas fala bogu veliki izbor za svoj novac.

Moje licno misljenje je da nemaju zapadne profesionalnosti (kako bi i imali kad su nam sa jugoistoka) i pokusavaju da na brzinu uzmu dio kolaca neracunajuci da sacuvaju korisnike i malo vise investiraju kako u opremu tako i u broj zaposlenih da bi vec sutra poceli da zaradjuju, ovako nas je veliki dio zonini korisnika otisao na druge kablovske ili adsl provajdere a to su veliki novci, al sta ces svako radi kako misli da mu je najbolje.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 12:22 - pre 189 meseci
Koristim Access Point TRENDnet 54Mbps 2.4GHz...ma pokusavao sam ja nesto sam cackao neki dan mu promijenio adrese kad eto ti problem nije mi vise htjeo otvoriti 192.168.1.100 te sam ga resetovao pozadi pa vazdan nesto pokusao prepo sam se pravo bio reko gotovo je dok nisam skontao da na konekciji u dnju Local area network ima neka funkcija za provjeru i to sam sve povratio na pocetak jer mi WLAN lampica nije gorila :) sad je sve OK! samo da mi ne mrzne AP valda nece....

A sta nam treba ko zeli da iz svog djepa izvadi pare i predje na 5GHz da malo jeftinije prodje :)
evo ja sam nasao neku panelku EAP 19dB 5GHz - 79KM, i panelka EAP 23dB 5GHz - 111,50KM
i recimo trebalo bi mi 6 metara kabla da li se koristi i tu UTP straight kabl ili ide neki drugi....ajd nek nam netko kaze sta nam to sve treba...pozzz za SVE na forumu ;)
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 12:51 - pre 189 meseci
Pitao bih ernie mikrotik-a ili nekoga ko se razumije.
Koristim AirLive WL-5470 od nedavno (do tada sam koristio obični interni ap airlive) i osjetio sam poboljšanja u pingu...ali imam problem, ne mogu podesiti da vrsta konekcije bude CONTINUOUS tj. STALNA (kada se diskonektuje da se pokušava konektovati)...samo mogu izabrati MANUAL. Koristim WISP mode. Da je neki veliki problem - nije, al volio bih i to da sredim.

 
Odgovor na temu

pceee

Član broj: 195367
Poruke: 11
91.191.30.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 12:52 - pre 189 meseci
Citat:
Zone da vam kazem oni su heroji rade samo 4 lika za citavu BiH i ocekujete da sve stignu i da sa svima budu ok e pa previse trazite.Konstanto su optereceni stalnim podesavanjima rada Zona neta pa ne mogu da nastignu
Firma koja ima drzavnu frekvenciju ima 4 zaposlena u tehnickoj podrsci?! I ti sad meni prigovaras sto ja ocekujem da oni stignu sve?! Pa covjece, ni mene, niti bilo kog drugog korisnika NE INTERESUJE ko je zaposlen, kako je zaposlen, koliko je placen...ja sam potpisao ugovor, placam redovno pretplatu, znaci JA postujem svoju stranu ugovora, a ZONA meni ne isporucuje ono sto je s njihove strane "obcano" ugovorom i mene u tom slucaju aposlutno ne interesuje kakve probleme Zona ima!


Citat:
Sta da ti kazem ZONA prvo gleda PROFI BIZNISE VPN i ostale oni su im na prvom mjestu..A sto se tice kucnih korisnika nemaju ljudstva za njih
Jesi li svjestan sta si upravo rekao?!?! Genijalna poslovna politika!
A 5ghz paketi su tuzno smijesni, kao da smo u 1998. pa je internet kao neka privilegija... O Boze, gdje ja zivim :(
 
Odgovor na temu

pceee

Član broj: 195367
Poruke: 11
91.191.30.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 13:06 - pre 189 meseci
VlaDiXx - Pa ok je to, ostavis na continuous, ides na dnu na save changes ili kako vec i onda rebootujes ap. A opcije "connect" i "disconnect" su na continuous zatamnjene zato sto si vec podesio da ti bude stalno zakacen i ti ne mozes odredjivati da li ce biti "connect" ili disconnect" jer je samim biranjem "contiuous" opcije non stop konektovan ;)
 
Odgovor na temu

crni-x

Član broj: 58939
Poruke: 142
*.prijedor.com.



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 16:00 - pre 189 meseci
Ja stvarno ne razumijem o cemu je ovdje rijec..."ernie mikrotik" pise slicno kao sto su mi i ovi iz zonine podrske pisali/pricali, preporucuje EXTRA pakete sa 5GHz opremom i jos uz to ide cijena prikljucka i ugovor na GODINU DANA sto, ako ja dobro razumijem, znaci da ste obavezni godinu dana da koristite taj internet koji uplatite ili da raskinete ugovor uz vjerovatno neko dodatno placanje...pa ja sada gledam te pakete, da platim sve to, da se obavezem na godinu dana, za maksimalno 15GB mjesecno UPLAOD+DOWNLAOD!!!!!!!!!???
Ovo je nevjerovatno, pa za godinu dana cijene MORAJU jos da padaju i paketi moraju da budu vecin brzinama (FLAT), pa ja sada, poslije ovog pada cijena koji je TEOL pokrenuo pa su i svi ostali morali, imam 1Mbit/384Kbit za 58KM mjesecno, a uz jednostavan racun moze se dobiti koliko je to download-a i upload-a mjesecno i za taj paket mogu da koristim i 2.4 i 5GHz opremu....ko koga ovdje pravi budalom? Nadam se samo da nece biti puno ljudi koji ce da nasjednu na ovaj, malo je reci, lopovluk....2Mbit-a brzina i 10-15GB mjesecno, hahaha....


A ovo, vezano za PODESENI LIMIT, sto su mnogi ovdje naveli, a svi iz zone se prave mutavi kada im to kazes, jednostavno nema NIKAKVE veze sa signalom, opremom, brojem korisnika po AP-u (bar u tom trenutku) i sl., ja sam dugo koristio zonu i do sada sam primjetio 3-4 PODESENA LIMITA, a jedan od njih je i ovaj, nema sanse da se sve desava ovako precizno i za sve ili vecinu korisnika ako to nije podeseno!!!! Oni nama namjerno kradu 25-30% uplacene brzine ako nesto download-ujemo i tu je tacka, niko od njih, pa ni "ernie mikrotik" nema sanse da mi dokaze da to oni nisu podesili da se tako desava, meni ne bi bilo krivo da oni imaju probleme sa linkom, sa signalom, da imaju slabe linkove pa da brzina download-a varira, ali ovako, PODESENO, da se krade i to 30% to je stvarno PREVISE i jos se praviti mutav kada im posaljem e-mail, nazovem ili se javim preko msn-a....NEVJEROVATNO!

I jos nesto, mislim da su oni sada najskuplji, bar u RS, sto se tice FLAT paketa, a obicne FLAT pakete imaju samo do 512Kbit-a, a o 1Mbit i vise moram da predjem na biznis paket tj. mislim da je tamo maximum 1Mbit (FLAT) i moram da platim neke pristupne takse i ovo i ono i PONOVO NEMAM garantovanu brzinu, vjerujem da se slicno desava kao i na ovim FLEX paketima....

A ovo za "LJUDSTVO" necu ni da komentarisem....


UZAS!

 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 16:20 - pre 189 meseci
pa to sto se tice cijena zona trenutno jest najskuplji wireless provjader gledajuci teol,cutuk,lol...
ja imam jedno drugo pitanje kakva je razlika izmedju moda AP Client i Repeater ?
 
Odgovor na temu

ernie mikrotik
Ernest Radic
Wireless administrator
Brcko

Član broj: 195471
Poruke: 9
91.191.10.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 16:38 - pre 189 meseci
Jeste tacno je za te Extra pakete ne valja taj download limit.Velike brzine a download mali to ces da potrosis za 3 dana.
Moracu da im skrenem paznju na to da stave neki FLAT.Ali tesko posto uz te Extra pakete dobijas 5Ghz opremu koja radi ko singerica i sa kojom ces da ostvaris garantovani protok.Sto da vam kazem zica je zica ali ko ne moze na zicu tu je wireless ,a zona je jedina najpovoljnija sa tim wirelessom.Ovdje u gradu imam preko 450 korisnika.Samo jedan mali dio mi se zali na protoke,ali svima radi kako treba.Zasto?Zato sto ne dozvoljavam lose montaze i kacenje na bazne preko limita bazne.Sad forsiram taj 5Ghz i vjeruj mi radit ce bez problema.
Odgovor za Vladix:Sve je dobro podeseno samo za MTU size stavi 1480
Odgovor za Arminicosa:Repeater ti hvata signal od bazne pa ga salje dalje preko iste antene.Ponasa se kao neka vrsta repetitora (pojacala).
odgovor za yeljko:Hmm za prelazak sa 2.4Ghz na biznis nisam jos saznao mislim da je 150 KM ali nigdje ne pise posto samo pise za prelazak sa FLEX na Extra pakete.Raspitati cu se.
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 16:48 - pre 189 meseci
"Odgovor za Arminicosa:Repeater ti hvata signal od bazne pa ga salje dalje preko iste antene.Ponasa se kao neka vrsta repetitora (pojacala)"

Znaci mogao bi ukljuciti taj Repeater kako bi malo pojacao signal zonin na svojoj strani a koji kanal staviti posto ovaj postojeci zonin sto ga hvatam(primam) radi na kanalu 2...i da li mogu biti siguran sa tim repeater modom da mi tko ne uleti u racunar :)
 
Odgovor na temu

stajaznam
stajaznam
TZ

Član broj: 149891
Poruke: 74
91.191.13.*



+3 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 18:26 - pre 189 meseci
E ovako da i ja nesto pitam u vezi tih EXTRA paketa i 5Ghz. Trenutnoo sam na FLEX8G
Kad bi ja imao svoju opremu za 5Ghz svoju antenu,routerbord.... da li bi opet morao potpisati
ugovor na godinu dana???? Nekako mi se ne podpisuje to treba godinu dana placat a vremena su cudna..
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 18:53 - pre 189 meseci
Citat:
Znaci mogao bi ukljuciti taj Repeater kako bi malo pojacao signal zonin na svojoj strani a koji kanal staviti posto ovaj postojeci zonin sto ga hvatam(primam) radi na kanalu 2...i da li mogu biti siguran sa tim repeater modom da mi tko ne uleti u racunar :)

nikakve to veze nema sa pojacavanjem signala,sta vise ako ukljucis taj mod prvo sto ce ti oslabiti signal na baznoj stanici zbog deljenja snage predajnika na dva signala nego moze ko hoce da se nakaci na tvoju konekciju ako ne stavis neko mac filtriranje ili enkripciju.
repeater mod ti je ako recimo imas laptop u kuci pa neces da ga vezes sa lan kablom za ap pa ukljucis taj mod da moze ap da pristupas bezicno.

pozdrav
 
Odgovor na temu

ernie mikrotik
Ernest Radic
Wireless administrator
Brcko

Član broj: 195471
Poruke: 9
91.191.10.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 19:05 - pre 189 meseci
Citat:
stajaznam: E ovako da i ja nesto pitam u vezi tih EXTRA paketa i 5Ghz. Trenutnoo sam na FLEX8G
Kad bi ja imao svoju opremu za 5Ghz svoju antenu,routerbord.... da li bi opet morao potpisati
ugovor na godinu dana???? Nekako mi se ne podpisuje to treba godinu dana placat a vremena su cudna..

Ako zelis preci sa flex na extra a imas svoju opremu ne placas nikakav prikljucak dodjes uplatis naznacis da prelazis na extra paket i to je to.Samo moras podesiti 5G opremu.I da ne potpisujes nikakav ugovor na godinu dana.Ugovor potpisujes samo kad uzimas opremu od zone.

Odg.za arminicosa:Ne pali taj repeater mod nece ti pomoci jos kad ga upalis neces moci da ga zastitis pa ce ti se drugi kaciti.On samo sluzi kako ime kaze za pojacavanje signala da bi se poslao dalje
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 19:55 - pre 189 meseci
a kako da "stavin neku mac filtriranje ili enkripciju" za Access Point da sam potpuno zasticen.
evo upravo gledam AP utility pa pod Security ima MAC Filter: trenutno stoji da je Disable MAC Filters...a ima jos ponudjeno:
Only allow PCs with MAC listed below to access device
Only deny PCs with MAC listed below to access device
i dole nesto da se moze ukucati neka MAC adresa i na kraju pise Connected PCs pa stoji da je konektovan na mac adresu od zoninog APa sto hvatam signal...a sto se tice ove samostalne kupovine opreme na 5GHz jos je to skupo uzas...ne moze te izaci ispod 300KM.
Najpovoljnije sto sam ja nasao ovaj Routerboard RB411,32 MB RAM,300 MHz,1x mini PCI,1x LAN cijena mu je 106KM a kod zone 140KM+PDV.
a treba ti jos na ovo FTP kabla po metru 1.5KM,PoE adapter 10KM, 18V AC/DC adapter napajanje 20KM, 802.11 a/b/g mini PCI 2.4 i 5 GHz,R52 - cijena 87KM, antena na 5GHz recimo EAP 23dB panelka 111KM i jos plus nabaviti kuciste i pigtail kabla za ovu antenu ako ne dodje sa njom.Jos je to skupa za nas...
 
Odgovor na temu

dadotb
Trebinje

Član broj: 171278
Poruke: 99
91.191.11.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 20:08 - pre 189 meseci
ejjj a sta mislite da sa Erniem raspravljate na pp ili da vam svima da tel. pa da se ispricate i pitate,a ne da koristite foruim vascijeli dan za sitnosopstvene interese???? mislim da bi bilo fer prema nama....
 
Odgovor na temu

ringispi
ringispi
Republika Srpska

Član broj: 57079
Poruke: 190
*.teol.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 20:39 - pre 189 meseci
Citat:
dadotb: ejjj a sta mislite da sa Erniem raspravljate na pp ili da vam svima da tel. pa da se ispricate i pitate,a ne da koristite foruim vascijeli dan za sitnosopstvene interese???? mislim da bi bilo fer prema nama....


Odmori decak malo, forumi kako ti jednom rekoh sluze da se od nekoga ko to zna nesto i nauci.

Citat:
arminicos: a kako da "stavin neku mac filtriranje ili enkripciju" za Access Point da sam potpuno zasticen.
evo upravo gledam AP utility pa pod Security ima MAC Filter: trenutno stoji da je Disable MAC Filters...a ima jos ponudjeno:
Only allow PCs with MAC listed below to access device
Only deny PCs with MAC listed below to access device
i dole nesto da se moze ukucati neka MAC adresa i na kraju pise Connected PCs pa stoji da je konektovan na mac adresu od zoninog APa sto hvatam signal...a sto se tice ove samostalne kupovine opreme na 5GHz jos je to skupo uzas...ne moze te izaci ispod 300KM.
...


Vako ako oces da svoj ap zastitis po mac adresi u polje Only allow PCs with MAC listed below to access device ces ubacit svoju karticu tj svoju mac adresu wireless kartice i naravno cekirat ces enable zastitu po mac adresi, tu ti netreba zonina mac adresa jer je to zastita da se neko ko nije unesen u tvoj ap po mac ne moze zakacit na njega. Ako to odradis nebi ti skodilo i da ubacis i neki wep kljuc na ap pa onda ces morat i sebi na karticu stavit isti taj wep. Ako se kacis utp kablom na taj svoj ap onda ti netreba taj ripit mod jer on sluzi samo ako imas jos koji komp a koi ima wireless karticu u sebi.
Napredni dio BiH, Republika Srpska http://tinyurl.com/6esyoc
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 23:00 - pre 189 meseci
ja sam već rekao da imam mogućnost adsl priključka i to od oktobra 2006, bio sam na teolu do aprila 2008 i od tada sam na zoni, tu sam ostao i ostaću još duže vrijeme...prvenstveno zbog uploada i pinga (ping mi je vrlo bitan), a upload još bitniji pošto radim oko web-a.
za sada se mogu vrlo lako uklopiti u 10 GB, tu je sve što mi treba, nisam neki downloader, al nekad znam napucati po 100 gb za 15 dana... a ako mi skrešu na 64x64 uplatim prije nego što treba i sve ok....al ako skrešu a da je bilo problema tokom mjeseca, ne piše im se dobro :)
...zona nikad ne otvara stranice brzo kao adsl, tu nema priče, al razlike i nisu drastične, samo ponekad tako da ću još biti na zoni, dokaz tome je da sam kupio novi ap/ruter ... al ako budu počeli baš žestoko da *eru onda odoh

evo npr. nedelja veče, kada su zagušenja najveća


-uvijek sam koristio paket 10 G a uvijek sam skidao koliko sam htio i nikada nisam doživio smanjenje na 64x64, ovo je u svakom slučaju odlično i sigurno bolje od teola.


hvala vam na odgovorima,
@pceee : nije mi jasno kako to nisam shvatio, kako sam glupppp :) hvala ti

@microtic, uradio sam tako kako si rekao - 1480, a šta znači MTU size? .. i neko mi reče da WL-5470 radi i kao repeter, šta je mislio pod tim?
hvala, pozdrav
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
91.191.20.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva28.09.2008. u 23:17 - pre 189 meseci
blago se tebi, ja se evo natazem se pola mjeseca sa 64Kb/s zbog prekoracenja 8G
moracu se vratiti na 256k neograniceno, ali kad se sjetim da je brzina ustvari 192Kb/s jer zakidaju trecinu brzine muka me spopane, ali sta cu kad nemam druge opcije.
8G je premalo za mjesec dana , a paketi su im bas skupi za ono sta se dobija.

 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801145 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.