Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 800065 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

groka12
Lukavac

Član broj: 266600
Poruke: 3
*.196.213.kr212.zona.ba.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.08.2010. u 15:22 - pre 166 meseci
Ovako ovo mi je prvi mjesec kako imam zonu i radilo je ispocetka odlicno stvarno
medjutim kako je vrijeme odmicalo sve je losiji i naravno mislio sam kao i svi da je do pregusenosti na baznoj stanici ....
medjutim izgleda da se centar podrske ili koji je glavni centar igraju sa nama nema to bas veze sa pregusenosti bazne stanice ...
ovako neam ss sa speedtesta prije nego sto sam zvao al brzina je bila download 0.15 upload 0.04 i ping 558 a imam paket flex m 25 km tj FLEX M
WiFi 2.4GHz max 1024 kbps max 192 kbps 20 GB
znaci cista kradja
kad sam nazvao ovo je drugi put tako konekcija je skocila za par minuta jer su me prebacili na dr frekvenciju ili tako je bar rekao i ne prodje 3 4 sata i opet po starom ja nazovem ona skoci ... znaci oni smanjuju svojom voljom kako oce tamo ...
evo ss nakon sto sam zvao podrsku

 
Odgovor na temu

alyn
Sarajevo, BiH

Član broj: 235083
Poruke: 37
91.191.40.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.08.2010. u 16:23 - pre 166 meseci
Ima ovdje pametnjakovica pravo koji su tek "isprdzeni" na svijet sa dvije godine fakulteta (fakultet nije vise fakultet ko prije) i pune glavu drugima kako je Zona nevin provajder koji se ne bavi kradjom korisnika .. Ocigledno je da su NEprofesionalni ..kao prvo preopterecenost baznih (slabo napajaju kako da kazem tim "bajtima" "kilobajtima" ) isto zbog nagomilavanja korisnika na jedan link (primjer: trenutno cekam 4 sec i vise/mnogo vremena/ dok otvori google.com dok u nocnim satima iza 01:00 normalno odma otvara google.com tad je protok vise nego odlican volio bi samo jednom vidjeti taj protok "nocni" al samo po danu.. ) i svaki provajder ima svoje ljude na terenu a ne neke partnere koji ne obracaju paznju na korisniike kojima je potrebna pomoc..

Da li ima neko na ovom forumu da je iz sarajeva i da koristi zonu,po mogucnosti da je prikacen na baznu zona sarajevo 11 i zona sarajevo 4.. i da li mi moze neko reci ko vrsi odrzavanje te bazne jer moj partner stvarno nije u toku -dobio sam odgovor da ne znaju...

 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.08.2010. u 17:40 - pre 166 meseci
Ma da guše protoke oni namjerno.Iza 1 konekcija leti.A evo izgleda usrali su ga sad skroz.Konekcija totalno nikakva,a nemoguće ih dobiti na telefon,što znači da ljudi dosađuju ili se šonje jednostavno digle slušalicu i mrse jaja.Kakogod njesra pravo.S ovim paketima usraše sve.

A što se tiče onog mjerača na njihovoj stranici za preglednju potrošnje,tu mjere brzinu sa izlaznog linka odakle vam daju konekciju šta li.I juče meni pajdo iz podrške kaže,ako je tu sve dobro ja vam ne mogu pomoći.

EDIT:
čeprkali su nešto




e ovako kada bi uvijek bilo tj. daju koliko su rekli da će dati,bilo bi super.Meni čak ne smeta ni da je 1.5 MB/s,ali da zakuca i da se ne mrda,kao sada.^^



[Ovu poruku je menjao verS dana 20.08.2010. u 21:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

groka12
Lukavac

Član broj: 266600
Poruke: 3
*.196.213.kr212.zona.ba.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.08.2010. u 20:42 - pre 166 meseci
da slazem se i ja bi bio zadovoljan sa 0.8 ili 0.7 ... i evo nemog da vjerujem cijeli dan dobra konekcija skoro pa ista kakva bude posle ponoci



vidjet cemo do kad samo ...

PS:a postoji li kakva inspekcija ili sta da se prijavi ovaj bezobrazluk ... jer ocigledno ne postoji polica povrata para :S ?
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
62.101.133.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.08.2010. u 22:34 - pre 166 meseci
Citat:
Da li ima neko na ovom forumu da je iz sarajeva i da koristi zonu,po mogucnosti da je prikacen na baznu zona sarajevo 11 i zona sarajevo 4.. i da li mi moze neko reci ko vrsi odrzavanje te bazne jer moj partner stvarno nije u toku -dobio sam odgovor da ne znaju...

Imam ja :-) Vidim imate neke probleme sa Zonom :) Da izuzmemo 2.4 mrezu koja realno ima smetnji i nemoguce je ustabiliti, ali ovi na 5Ghz bi trebalo da rade vrlo dobro. Svi sto imate problema, dali znate koliko su vam nivoi signala?
Šaka
 
Odgovor na temu

groka12
Lukavac

Član broj: 266600
Poruke: 3
*.196.213.kr212.zona.ba.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva20.08.2010. u 23:23 - pre 166 meseci
jacina signala 100 %



jacina linka rekli su mi 77db ili kako to vec ide -77db uglavnom je 77 hehe

bez obzira na to sve steka osim od danas radi normalno kako sam zvao ... al opet vidjet cemo do kad
 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 00:34 - pre 166 meseci
Ja danas kad sam zvao baš pitam,jer se ne sjećam koji je bio signal kada je momak priključivao i reče mi da je -79,što i nije baš najbolje.
Ali opet ako sam imao net perfektan 8 mjeseci a sada vuci tamo vamo,znači do njih je.

Sad do 3 konekcija nije dobra xDD.od 3-10 ok 10-3 fatalna hahahaaha.

Inspekcija ima 100%,mora biti neko ministarstvo ili šta već za telekomunikacije koja i daje licencu za rad i koja kontroliše standarde i cijene,kao i te tužbe.
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 08:54 - pre 166 meseci
@groka12
Ides preko 2.4, tako da su ti tu problemi kako god okrenes.Pređi na 5 GHz.
@verS
-79
Citat:
Ali opet ako sam imao net perfektan 8 mjeseci a sada vuci tamo vamo,znači do njih je

Kada ti drzi ispod -80 onda si vjerovatno imao koliko toliko stabilan link. A kada ti skoci preko -80 onda imas probleme. Znaci nije do njih nego je do tvog signala.
Zona treba da osigura kvalitetan i stabilan link do bazne stanice. Svi oni koji se kace na nju bi trebali da imaju odgovarajuce nivoe signala i onda nebi bilo problema. Mislim da vecina problema kod korisnika se desava na toj relaciji Bazna-Korisnik. Mada bude perioda kada i zona mreza bude sporija, ali nisu toliko cesti i ucestali.
Šaka
 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 11:43 - pre 166 meseci
@draganasar

pa eto i dalje je ispod -80 a meni signal varira dramatično.sinoć su nešto pravili i evo sad je fina konekcija,mada mi ping opet varira drastično(što ne bi trebalo na ovoj 5Ghz opremi) u deset mjerenja ja dobijem 2-3 puta B ocjenu,ostalo sve C ili D.I dešava se prečesto da mi je packet loss preko 0%-20%.

Ali mislim napredak.....pola 1...imam normalan internet




Mada sam evo ovaj ping sad fino potrefio....ali varira OPASNO...što se u ovim real time aplikacijama dobro primjeti.
Npr. u CS sam zimus imao konstantan ping za sve Srpske server 15-40,sa skokovima do 60-80.Sad 60-80 sa skokovima do 100-500.
Ali eto nadam se boljem.Ako bude problema,zvat ću lokalca da dođe i namjesti bolji signal.Jer piše da je Zonina obaveza to,a on iako je partner vezan je s Zonom.

Ono mislim koliko nahvališe opremu,ovakve probleme ni u snu ne bih trebao da imam(a i nisam do prije 4-5 mjeseci).

Ping prema google isto varira.shodno testu..znači nije uredu...nikako.Mislim da skokove(koji su prečesti) do 500-2000ms NIKAD ne bih trebao da imam.A oni su mi kao regularni sad heheehe.Sinoć se čujem sa jednim Englezom i hajde kažem ja njemu da uradi i on ping za google.com.Uradio i posla mi kad od 50 rezultata svaki 20-21 sa 2 skoka do 60ms.Zijanih se....to je reći konekcija....I pitah ga koja mu je konekcija,,reče wireless isto :D

Ja ipak ostajem pri tome,da su nešto uradili s paketima ili se raje previše nakačilo otkako su došli novi paketi..pa je stalno zagušenje.A to je opet njihov problem i trebali bi da vode računa o korisnicima.Pročitah negdje post.Uskratiće 3 korisnika da bi uveli četvrtog....i mogu samo da potpišem ovaj post.

Ni sam nisam zadovoljan baš,jer mi taj ping varira,pa ću opet da dosađujem......nema mi druge.
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 12:09 - pre 166 meseci
@verS
Hajde da pojednostavimo, posto zona kao i svaki privatni provajder ce teziti da ima sto vise korisnika i da ce nastajati problemi na mrezi.
Ali moras da znas da sa signalom od -75 do -80 ces imati internet, ali ces imati odziv nestabilan u određenim intervalima.
Signal ispod -75 ti garantuje stabilnu vezu sa baznom stanicom. Naravno postoji mogucnost da pomenuta bazna stanica nema zadovoljavajuci nivo signala prema svojoj predaji....e onda ces morati da pritisnes podrsku zone....pises mail-ove i zalis se.
Šaka
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 12:29 - pre 166 meseci
druze los ti je signal -80 dobro ti ikako net i radi..sve preko -75 je lose..dobro da te drze sa tim signalom na 5 GHz jer ne da zona na 5 GHz iznad -75

Moj signal -53 ali opet nista ne znaci puno..dzaba ti kad je ZONA nužno zlo !

Sto se tice Interneta sad je malo bolje..mada kod njih ce biti uvijek problema bilo to 2.4 ili 5 GHz Internet..koji god Dasto semtel nudio Internet imat ces uvijek problem s njima..jer oni od korisnika pokupe veliku lovu a kupe za male pare slab link i tu nastaje problem puno korisnika se nakaci i eto ti problema zagusenje nastaje i svima nam lose jer je Dasto zakupio slab link..Ovako ako nastave tesko im se pise..jer m:tel ce im ubrzo sve korisnike odvuci jer su poceli da nude preko 3G mreze svoj ADSL tako da ce svako moci prikljuciti bilo gdje u BiH ADSL m:tel..i eto ti problema za Dasto..



a sto se tice pinga prema www.google.com sve je dobro dok ide 30 ms tad ti Internet otvara ko lud..cim je bazna opterecena vise korisnika eto ti problema veci ping i malo duze cekas na otvaranje stranica..
 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 13:01 - pre 166 meseci
@berny

Čuj neda hehehe to je samo mrtvo slovo na papiru,njima je u interesu da prikače što više kao što što dragan reče...možda sam upravo ja taj četvrti koji ukida trojici dobar net,pa sva četvorica ispaštamo.

I kako signal ne utiče,vidi ti pinga 30ms sa jitterom 3.....i kažeš ping prema guglu 30ms xD ja to ni u naučnoj fantastici ne mogu ostvariti hahahhaa.
Vidjet ću da zovem nekoga da mi antenu podesi,jer ne ide više ovako....samo me zanima da li će lokalac uzimat 20-30KM što dođe,jer mi se te pare nikako ne daju što će on iz Ilijaša doći do Vogošće i pomjeriti antenu(mislim kao da se ja pitam,ne ide iz mog đepa).Mislim piše u cjenovniku da je oprema+instalacija+održavanje zonina obaveza pa ne bi trebalo da plaća.



I ovako stalno...zna biti i gore...ovo je kao i dobro...
A u tebe je dobro ba ne žali se hahhaa ping 30 i jitter 3 znači skoro nikakvo osciliranje nemaš.konstantno 30 :D
Pitam se kad će kod mene tako svanuti.

I ne kontam baš to oko 3G mreže što si rekao za mtel?I to nešto bežično,poput signala za telefon?
Mislim trenutno na mjestu gdje živim nemam bolje mogućnosti od Zone.ADSL od telekoma nikad ne bih uzeo,jer koliko god da je kvalitetno preskupo je.A kablovske također nemam.A mtel je drama,šteta što je samo u RS...u Sarajevu u par ulica ima i Logosoft xADSL,znači ljudi deru razvaljuju,ali šteta što se sporo šire.


@dragan

Radi se o baznoj stanici na Trebeviću.Ne znam kakvo je stanje s tim AP-om.Signal su mi rekli iz podrške -79.
Ne znam sam procijeniti koliko sam udaljen od Trebevića....A imam perfektnu vidljivost na njihov tamo predajnik.Koliko bi udaljenost mogla biti
Vogošća-Trebević?Pa mi je malo čudno što nisam(ili momak koji je pravio nije obraćao pažnju) ufatio jači signal od -79.

Plus nemam pojma koju opremu koristim,vidim da za 5ghz ima neka od 19db ako si blizu i 23db ako si dalje od AP-a.
Uglavnom neka kutijica,i unutra nakav čip.

Ali opet se vežem za onih 7-8 mjeseci,gdje nisam imao problema nikako.





[Ovu poruku je menjao verS dana 21.08.2010. u 14:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dragansar
Sarajevo

Član broj: 84903
Poruke: 612
91.191.57.*

Sajt: https://nf-tel.com


+22 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 13:30 - pre 166 meseci
Ta predaja sa Trebevica treba da bude jako dobra, jer se nalazi na cvoristu linkova i do nje je sigurno sve ok. 19 db ti je dimenzija oko 10 cm x 10 cm, a 23 db ti je 20x20 cm.Ti si na malo vecoj udaljenosti, tako da bi ti sigurno 23 db-a spustilo na -65 signal. Definitivno -79 je premalo, al to -79 skace sigurno do -85 -90. Doplata za 23 db antenu ti je 50 km. Problem je sto te distributer ni pod razno nije smio staviti sa tim signalom.
Šaka
 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 13:44 - pre 166 meseci
Pa što su mi uzeli 150KM i dali opremu koja ne odgovara za moju lokaciju.
Meni ni u snu ne pada napamet da dajem 50KM za drugu antenu ili šta već.
A te dimenzije i ne shvatam dobro.Možda kod mene i jeste ta od 23db,ali čisto sumnjam.
I šta sad da radim,da se glupiram s ovom konekcijom,koja je totalno bezveze sad trenutno dok pišem..varira.nikako nemam konstantno kvalitetan signal.
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 13:49 - pre 166 meseci
trazi druze pristup mikrotiku tom pa najbolje bi ti bilo da ti puste jedan dan pristup i fino da ti gledas na mikrotiku jacinu signala
a drugi netko da ode i okrece antenu kako bi dobio sto bolji signal..kad bude najbolje nek stegne antenu i to je to..javis zoni zakljucajte mikrotik napravio sam antenu i to je to..
 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 14:00 - pre 166 meseci
Ne razumijem šta je mikrotik.Meni je antena na balkonu,2 metra trenutno od mene udaljena,pa bih i sam mogao pratiti....ili mi neko u kući već možei pomoć.

Mislim skužio sam da trebam dobiti neki pristup tj. da otključaju signal da opet mogu pomjerati antenu i tražiti bolji.
Ali čime ću pratiti signal?Jel to taj mikrotik i kako uopće ući na to i gledati.
Znam da je momak koji je pravio konekciju imao neki program za to,na USB-u a odakle to meni.
A 100% bi mi trebali dati taj pristup i valjda bih nešto bolje ufatio....pokvariti ne mogu u to sam siguran hahahaha.ne može gore od ovoga nikako.

Pa ako može neko malo bolje objašnjenje,da to obavim što prije,već sad,danas.

Hvala na prijedlogu druže. :D
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 15:49 - pre 166 meseci
druze skini winbox s njim ces moci uci na mikrotik user ti je admin pasword probaj sa praznim poljem pa probaj login ako mogne :) ako ne pozovi podrsku da ti daju pasword da pristupis mikrotiku pa kad pristupis idi lijevo pod Wireless pa idi Registration i vidjet ces signal koliki ti je pod signal strenght (dBm) e tu gledaj a netko drugi nek okrece antenu kad ustimas onda stegni sve..i izadji iz winboxa..mozes onda nazvat podrsku i reci da si napravio antenu usmjerio si je dobro..da ti zakljucaju opet mikrotik jer si rijesio problem :) eto to je sve..
 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 16:24 - pre 166 meseci
Evo preko msna kao ne mogu dati pristup,pffff....da se javim partneru...pa da me opeljuši.....
najvjerovatnije poslije ovog mjeseca napuštam zonu.
 
Odgovor na temu

berny8
BiH

Član broj: 256519
Poruke: 72
*.196.213.kr181.zona.ba.



+6 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 16:39 - pre 166 meseci
pa nazovi podrsku na telefon..gdje ceti dati preko MSNa :) nazovi i zamoli..treba ti reci na 2 sata samo da ustimas antenu..jer ti je signal los..
 
Odgovor na temu

verS
Bit će
Sarajevo

Član broj: 256831
Poruke: 21
62.101.130.*



+2 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva21.08.2010. u 16:56 - pre 166 meseci
Ma neće mi htjeti dati brate 100%,evo sastavjlam mail partneru da vidim šta će mi on reći.
Uostalom trebalo bi mi na 10 minuta,da to nabrzaka pomjerim i vidim moželi bolje imalo.
A ne isplati mi se više zvati na telefon,jer sam u zadnja 3 dana zvao 7-8 puta po 3-5 minuta i sve što dobijem za odgovor jeste,pokušate nakon 15 minuta.
A konekcija i nakon 948934 sati ista!!!!!!
Mogao mi je i preko msna reći da nazovem pa da mi kaže.Znaju oni i sami tj. svjesni su da mi je signal loš...ali ništa ne rade....
Vidiš kako si mi ti fino rekao da bih mogao pomjeriti antenu...kao da oni tamo nisu mogli reći da uradim isto tj da se samo ponude s tim mikrotikom kako bih poboljšao signal....ali jok...
Evo vidjet cu kad pošaljem mail sta ce mi partner reći....ne mislim ni njemu ništa plaćati...niti sam otvoren za ikakve dodatne troškove jer fino piše na sajtu...da je sve to zonina obaveza.

Valjda će na dobro izaći.

A vidim da si i ti iskusan pravo....i tebe su mučili izgleda...pa jesi ti dobivao pristup mikrotiku.I kakva im je reakcija bila ako jesi kada si im rekao mogu li dobiti hahahahahahah?

glupost morat cu i parnetra zvati na telefon....mail ne radi pfff.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 800065 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.