Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista

[es] :: Advocacy :: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11035 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista24.01.2007. u 11:59 - pre 210 meseci
Citat:

SUA eases interoperability between Windows and UNIX/Linux

Daklem ;-)
Sto bi neko rekao linux je itekako bitan u celoj prici.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista24.01.2007. u 12:04 - pre 210 meseci
Kao i OpenGL u svoje vreme ;-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jorganwd
Muris Kurgaš
/dev/null

Član broj: 65537
Poruke: 779

Sajt: www.remote-exploit.org


+34 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista24.01.2007. u 12:40 - pre 210 meseci
Linux korisnike nece odvratiti to od linuxa, ali ce zato 'potencijalne' linux korisnike odvratiti od migracije.
 
Odgovor na temu

Apatrid
Ottawa, ON

Član broj: 34944
Poruke: 471
47.248.0.*



Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista24.01.2007. u 16:42 - pre 210 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:@Apatrid,

Svako bitniji je raspisao drajvere za Vistu vec do sad ;-)


To je, Ivane, u domenima tvrdnje "linux podrzava svaki bitniji hardver" i drasticno je razlicito od "ima drajver za sve sto pomislis da moze da se stavi u ili zakaci za PC na bilo koji nacin". Joe, koliko ga ja poznajem, voli da ne razmislja da li je ili nije camcorder za $70 iz Kine, a na eBay, koji snima na SD stick podrzan ili ne.

Citat:
Ivan Dimkovic:Zavisi - nije stvar samo u budzetima i vremenu, vec je ranije bilo dosta nedefinisano sta drajver sme a sta ne sme da radi... Tako da je bilo dosta kojekakvih brilijantnih cludge-ova po tim drajverima - sada je to okarakterisano kao losa praksa, i drajver nece biti sertifikovan.

Ista stvar kao i sa user-mode programiranjem - u doba Windowsa 9x, nije bilo strogih pravila o manipulaciji prozora (crtanje po non-client zoni, recimo), pisanja po direktorijumima, multiuser okruzenju - pa je nastao haos... cim su se pravila definisala, vise se ne pisu takve baljezgarije.


To (definisanje kako se sto radi) je vec pitanje normalne evolucije, ja sam tvoju recenicu procitao kao "MORA da se izvsi 'sertifikacija'" (tj. atestiranje). Ne znam kako je to organizovano u Microsoft-ovom slucaju, ali su moja iskustva dosad bila da je atestiranje uvijek i bez ostatka neugodna stvar:

- Produzava proces proizvodnje jer mora da se uracuna vrijeme koje mora da se desi kad posaljes produkt na to drugo mjesto gdje se testiranje vrsi.

- Sam proces kosta, treba da platis te usluge.

- Mogucnost da brzo izbacujes nove verzije softvera je smanjena, jer je proces izbacivanja softvera produzen.

Zaobilazenje procesa atestiranja, ako se ikako moze, cesto nije pitanje kvaliteta tvog proizvoda (mozes li ili ne da prodes tu proceduru), vec poslovnih odluka.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista24.01.2007. u 20:27 - pre 210 meseci
Citat:
Apatrid: To (definisanje kako se sto radi) je vec pitanje normalne evolucije, ja sam tvoju recenicu procitao kao "MORA da se izvsi 'sertifikacija'" (tj. atestiranje). Ne znam kako je to organizovano u Microsoft-ovom slucaju


Organizirano je ovako: necertificirani driver koji nije prošao WHQL testove kernel neće htjeti loadati (neovisno o tome pokreće li ga admin) - ovo samo za x64 Vistu vrijedi IIRC. MS je svoj kernel ovako efektivno zatvorio i za loše drivere i r00tkitove, na radost cijele industrije.

Osim toga, na Visti je većina drivera za kojekakav nevažan hardver (npr. zvučnu karticu) offloadana u userland (ring-3) kroz UMDF tako da ne mogu srušiti OS ni da hoće.

Koliko sam čitao jednom na blogu Raymonda Chena, WHQL proces traje najviše nekoliko tjedana i košta par stotina $, tako da ne znam kako bi to bio problem bilo kojem IHV kojem je stalo do svog imidža?

Ako netko ima drugih iskustava iz prve ruke neka ih podijeli, živo me zanima :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista25.01.2007. u 08:56 - pre 210 meseci
Citat:
cynique: Ako netko ima drugih iskustava iz prve ruke neka ih podijeli, živo me zanima
A ja imam gomilu no-name hardvera, i nekako osecam da ce to biti slucaj "jos izvesno vreme" ovde. Naravno, mene licno to ne pogadja previse, jer sam na onom "alternativnom kupusu" ali, eto - pitao si, odgovorio sam . Jako sam hapy jer mi radi LBP5000, Canon ColorLaser printer na Linuxu. Doduse, samo na jednom za sada (Ubuntu 6.06.1, LTS), ali radi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista25.01.2007. u 20:01 - pre 210 meseci
Tdjokicu, nisam to pitao ali nema sad veze.. :)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista25.01.2007. u 21:18 - pre 210 meseci
Citat:
cynique: Tdjokicu, nisam to pitao ali nema sad veze.. :)
Ma znam priblizno da nije to, ali ja kazem da ce uvek biti onih koji ce izbacivati neki bezveze hardver, koje nece biti briga ni za imidz, ni za sertifikate, nego podmetu raji, pa sta bude bude. Ako za takav hardver vazi ovo sto kazes, da ga kernel nece ni uzeti u upotrebu, onda opet jadna raja koja kupuje najjeftiniji hardver. Neka ostane na XP ili necemu jos starijem ili neka ide na moj "kupus". To je moje laicko vidjenje te stvari.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista26.01.2007. u 21:16 - pre 210 meseci
Citat:
Not Now John
Hehehe, otkad postoji Unix, a tek sad su se sjetili da rade na kompatibilnosti, kad je Linux postao dovoljno značajan faktor.


"Tek sad su se sjetili da rade na kompatibilnosti.." ???

Pa jesi li ti siguran da znaš koliko dugo ovakav sistem postoji za Windows, a poslednjih godina besplatno?

A da nije možda zbog tog što klijenti traže to od MS, kako bi što lakše uradili migraciju Unix->Windows i slično? A i MS-u naravno odgovara da ponudi takav put..

Ma jok, sva dešavanja u IT su zbog Ljinuxa i OSS :) Uskoro ćete da nam objašnjavate i klimatske promene vezano za kupusaru :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista26.01.2007. u 21:45 - pre 210 meseci
@ degojs

Welcome back, dude, nedostajao si nam
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista26.01.2007. u 21:52 - pre 210 meseci
kako kome ;-)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista27.01.2007. u 05:36 - pre 210 meseci
Citat:
degojs: Pa jesi li ti siguran da znaš koliko dugo ovakav sistem postoji za Windows, a poslednjih godina besplatno?


izvini, o cemu ti to?
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista27.01.2007. u 18:43 - pre 210 meseci
^Prolistaj malo ovaj forum (može i Google): Windows Services For Unix. Tupili smo već o istom. SFU je takođe i, čini mi se, deo Windows 2003 Servera R2, a sada, evo, i nekih izdanja Viste. A na raspolaganju je već malo duže vremena, samo što nije bio na Windows CD/DVD-u, tako da nema govora da je takvo nešto tek sada ponuđeno i to zbog Linuxa, itd..


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista28.01.2007. u 11:09 - pre 210 meseci
mislio sam da je rec o ugradjenoj kompatibilnosti. verovatno sam pogresno shvatio to "ugradjeno"
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.adsl.beotel.net.

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista28.01.2007. u 11:58 - pre 210 meseci
Citat:
jorganwd
Linux korisnike nece odvratiti to od linuxa, ali ce zato 'potencijalne' linux korisnike odvratiti od migracije.


Sta reci , forum trpi sve. Pre svega ako pogledas malo realne trendove, tesko da ces naci nekog da krene da portuje neku svoju aplikaciju C/C++ sa win 32 api-ja na posix. I ako neko krece da portuje aplikaciju u danasnje vreme obicno se odluce za Java ili .NET jer obezbedzuju mnogo lakse kodiranje a performanse su tu negde slicne u principu vecu programersku produktivnost.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista28.01.2007. u 19:10 - pre 210 meseci
Deki, nije poenta ovog sistema da radiš Posix->Win32. Ako ćeš to da radiš šta će ti ovaj Unix podsistem za Windows? Upravo isti omogućuje da to ne moraš da radiš (tj. sa što manje muke).. Osim toga, nije ni reč o samo prebacivanju aplikacija, već i drugim servisima.

Citat:
japan:
mislio sam da je rec o ugradjenoj kompatibilnosti. verovatno sam pogresno shvatio to "ugradjeno"


Šta znači "ugrađeno"? Instalirano po difoltu? Big deal ako nije.. Pa ni IIS nije instaliran po difoltu.

[Ovu poruku je menjao degojs dana 28.01.2007. u 22:03 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.BVCOM.NET.



+13 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista28.01.2007. u 19:44 - pre 210 meseci
Citat:
SUA (Subsystem for Unix-based Applications) je novi podsistem koji se vrti direktno iznad ring-0 kernela (dakle, ne emulira se kroz Windows API) i potpuno je ravnopravan sa Windows API-jem + dolazi sa sledecim alatkama:

Citat:

- Base Utilities
- SVR-5 Utilities
- Base SDK
- GNU SDK
- GNU Utilities
- UNIX Perl
- Visual Studio Debugger Add-in



A evo kako to izgleda u praksi:




na to sam mislio, ali nebitno, zaboravi.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista28.01.2007. u 21:12 - pre 210 meseci
^Pa to ti je ista stvar (Windows Services for Unix), samo su ga dodatno poboljšali, očigledno promenili ime, itd.. Ali to je na raspolaganju već dugo.

Evo sa wikipedije:
Citat:
Windows Vista Enterprise and Ultimate Editions will also contain the Services for Unix components, now called the Subsystem for UNIX-based applications (SUA).

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.bvcom.net.



+13 Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista28.01.2007. u 21:27 - pre 210 meseci
da to je to...

hvala.
 
Odgovor na temu

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Re: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista28.01.2007. u 21:48 - pre 210 meseci
Ja sam na SFU 3.5 prije godinu dana učio odvratni POSIX API iz Stevens/Rago biblije, i mogu potvrditi da se radi o jako fino složenom paketu. Nakon instalacije POSIX subsystema se čak i pokrene "init" proces ;) Također, gomila pretpakiranih paketa iz Tool Warehouse kolekcije je dostupna na jednu komandolinijsku pkg_add naredbu.

Jedino što me je užasno frustriralo jest nemogućnost korištenja Visual Studio, već isključivo gcc toolchaina za bljuvanje izvršnih datoteka za POSIX subsystem, prije svega zbog činjenice što sam alergičan na gdb. Za SUA na Visti i navodno WS2K3 R2 postoji VS plugin koji omogućava debuggiranje iz VS okruženja. Jedva čekam da isprobam :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Neprincipijelna koalicija - Suse compare to Vista

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 11035 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.