Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prevodjenje iz ER u R model podataka + referencijalni integritet

[es] :: Baze podataka :: Prevodjenje iz ER u R model podataka + referencijalni integritet

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MentalConfusion
Mutvak

Član broj: 130735
Poruke: 4
*.dlp159.bih.net.ba.



Profil

icon Prevodjenje iz ER u R model podataka + referencijalni integritet20.01.2007. u 22:26 - pre 210 meseci
Na osnovu skrinšota može li mi neko prevesti u ER i R model podataka... trebala sam to uraditi prije implementacije baze, ali od prvobitno zamišljenje baze uradih neke izmjene i sad ne mogu da se snadjem



edit:

jos jedno pitanje za ovu bazu....
prilikom unosa podataka za (recimo)porodicni,ekonosmki status u formama za fizicka lica javlja mi: you cannot add or change a record because a related record is required in table 'FIZICKA_LICA' . Da li postoji sansa da to sredim osim da kod relacije iskljucim referencijalni integritet?


[Ovu poruku je menjao MentalConfusion dana 22.01.2007. u 12:11 GMT+1]
quod me ordinit me destruit
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sabotronic.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Prevodjenje iz ER u R model podataka + referencijalni integritet23.01.2007. u 21:30 - pre 210 meseci
Za prvi deo pitanja... nije mi bas ni najjasnije sta uopste hoces...
Drugi deo ... sama greska ti daje odgovor... ne mozes uneti slog u povezanu tabelu ako zahtevani kljuc ne postoji u parent tabeli, ako iskljucis ref. integritet to ti nije pravilno resenje... ako ti je vec ovako postavljen model, onda moras uneti slog u parent tabelu.
Ako vec ovako radis, napravi formu da korisnik na jednoj formi unosi podatke i za parent i za child tabelu, a da nema pojma da unosi u stvari u dve tabele vec da mu izgleda kao jedan entitet...

RTFM
 
Odgovor na temu

MentalConfusion
Mutvak

Član broj: 130735
Poruke: 4
*.dlp200.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Prevodjenje iz ER u R model podataka + referencijalni integritet24.01.2007. u 07:57 - pre 210 meseci
Hvala, ispravih ovo dolje. A za ovaj prvi dio, pa trebam graficki predstaviti tabelu u ER i R modelu. Obzirom da radim ovo za fax od nas su zahtijevali da to radimo prije baze da bi pomocu toga radili implementaciju, i uradih tako, ali se usput pojavise neke ideje i sad mi se od mog prvobitnog ER i R modela puno razlikuje finalana baza. Znaci, za ovu bazu trebam uraditi konacan ER i R model. Ja sam ocito citajuci materijale pogresno povezala stvari pa sad ne znam ni poceti....
quod me ordinit me destruit
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Prevodjenje iz ER u R model podataka + referencijalni integritet

[ Pregleda: 2454 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.