Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)

[es] :: ISP :: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21053 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BrE.niple
Pozarevac

Član broj: 19809
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)21.05.2007. u 13:59 - pre 205 meseci
Ja ne mogu da verujem koliko si ljudi naivni, i da badbadava daju pare tako na brzaka, i da jos nije nikom doslo iz du**** u glavu da ih prijavi policiji, narocito ako su mu uzeli pare, sto vise prijava, to ce pre i da ih pohapse. A da ne pricam da se na osnovu samog oglasa vidi da su ga pisali klosari, iako vidim da im ide posao :)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)21.05.2007. u 17:52 - pre 205 meseci
Meni je ova priča i dalje nejasna. Dođe neko, ponudi kablovsku TV i internet, pokupi po ... beše 100 evra i nestane. Da li je moguće da ih niko nikada nije tražio ili uzeo podatke o firmi pre potpisivanja ugovora pa proverio? Da li stvarno ljudi imaju po 100 evra za bacanje pa kada ih neko prevari ... nema veze?? Ja nisam dao ni dinar dok mi SBB i Sezam nisu dali opremu i pustili signal iako poznajem ljude pa ne bi bilo problema.
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
212.200.243.*



+17 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)04.06.2007. u 13:14 - pre 205 meseci
Jebiga, to su uglavnom ljudi koji ne znaju nista o materiji, a koji bi zarko zeleli kablovsku. Svako normalan ne bi nista placao dok ne vidi programe na TV-u, ali nisu svi normalni. :) I jos kad oni krenu da te pritiskaju, pa jos ako krenu malo da buse zidove.. Sto se pravnog gonjenja tice, verovatno ljude mrzi da se cimaju, a cifra nije neka velika pa da se drzava ukljuci u gonjenje. Mozda kad bi se svi(ili bar vecina) prevarenih udruzili, onda bi bilo drugacije. U svakom slucaju, treba se organizovati, uzeti motke, i 'popricati' sa njima. Alergican sam na te stvari..
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)04.06.2007. u 14:20 - pre 205 meseci
Evo upravo kod mene u komsiluku "rade" kablovsku, komsiji sam rekao da su prevaranti, ali oni su im vec dali 6000din za instalaciju.
Dosli su sa belim kecom (bg801-894, mozda neko pametno iskoristi...)
Malo pre sam pricao sa ovim sto lici na kineza, i decko nema blage veze ni o kablovima ni o kablovskoj, sta god ga pitas pominje beli i crni kabl...

Na pitanje da li su nekom pustili signal, kaze nisu...bice za 10 dana, pa posle kroz razgovor 2 nedelje, 20 dana, mozda i mesec dana...
Na pitanje odakle vucete kabl, kaze sa ulice...
Gde su vam prostorije...paaa nemamo bice u surcinu, tj. negde izmedju surcina i bezanije!?? Kaze najbolje je negde izmedju zbog boljeg signala

Tako negde je tekao razgovor...i malo, malo pa pomene kako je slika odlicna...

A inace komsiji ce samo da izvuku razvodnik i prikljucak postave na kucu, javicu kasnije kako je proslo...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
212.200.243.*



+17 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)04.06.2007. u 15:26 - pre 205 meseci
Pa da. Njih ti kablovi koje razvuku po kuci kostaju daleko manje od onog sto uzmu, a tako izgledaju uverljivije, 'kako nema nista, pa vidis da rade?'. Tako se i komsije naloze da plate.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)04.06.2007. u 20:14 - pre 205 meseci
Nevezano za to da li ljudi znaju materiju ili ne, ja ne bih nikad prihvatio ponudu nekog kinezolikog da mu dam 6000 za instalaciju a da ne znam koja je firma u pitanju, gde su im prostorije, da li su uopšte registrovani za ovaj posao, kako to izgleda na drugim mestima gde su instalirali ...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)04.06.2007. u 21:26 - pre 205 meseci
@calexx

Mozda to sve zvuci tako naivno, ali:
Kako da znas da su prevaranti, ja nisam bio kuci kada su dosli, mogla je biti moja zena i ona bi isto rado dala pare za kablovsku, cak i da me je zvala telefonom verovatno bih joj i ja rekao da hocu kablovsku...

Kada sam dosao kuci komsije su mi samo pokazali ugovor i priznanicu i rekli da ce doci sutra, ja sam sasvim slucajno ukucao njihovo ime u google da bih dosao do telefona i adrese firme, a sacekala me ova tema, na mom omiljenom forumu...
Ja sam razglasio po komsiluku, ali za vecinu je vec bilo kasno...



[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.08.2007. u 21:25 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)04.06.2007. u 22:09 - pre 205 meseci
Ne kažem da su prevaranti ali ... ako kažu da još nikome (nigde?) nisu pustili signal i da nemaju prostorije raspitao bih se malo o njima. Ili je rešenje to što su uradile komšije ali pod uslovom da kažu kinezolikom ovo o pandurima u familiji pa ako se ne štrecne i ne ponudi odmah da vrati pare, onda je u redu. :))
Šta si odlučio? ;)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)04.06.2007. u 22:44 - pre 205 meseci
JA?
Ah zaboravio sam da kazem...taj kineskog lika navalio na mene, kao ajd` da sednemo da potpisemo ugovor...ma jok, rekoh, prvo da vidimo kako ce kod komsije da radi...a on meni e, onda ce biti 8000 prikljucak!

Kada sam video da on u opste ne vlada terminologijom i ne razume se ni u sta u vezi kablovske meni je odmah bilo jasno o cemu se radi (tek danas sam pricao sa njima)...
Inace onog keca sa pocetka price su morale da guraju komsije jer nije hteo da upali posle ugradnje kablova...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mmmilan
beograd

Član broj: 61407
Poruke: 374
*.ikomline.net.



+38 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)06.06.2007. u 17:47 - pre 205 meseci
kod nas u srbiji postoji problem sto ti uglavnom dolaze kuci i traze pare pa onda isporuce uslugu. evo meni pre mesec dan dosli iz ikom-a da potpisem ugovor za tv i net i dali uplatnice. niko nece da te prvo prikljuci pa da onda uzme pare. tek kad uplatis onda si na listi za prikljucivanje. pa sad sta bude.

doduse ovi nisu spominjalji crne i bele kablove i nisu mi nabijali da potpisem ugovor kao dbb-ovci ali kod takvih stvari uvek postoji odredjeni rizik. jedina razlika je sto ikom da uplatnicu sa brojem ziro racuna, tako da ih je moguce navatati kasnije ako ne dodju s belim kablovima ;)

@bakara
kod mene u surcin kinez je dosao peske, to se dobro secam zato sto sam i ja izasao da mu zapisem table.
aj javi kako se zavrsilo ako neko od komsija krene da ga juri.
they killed kenny
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)06.06.2007. u 18:25 - pre 205 meseci
Ja juce videh kineza i "kolegu" kako na nbgd buvljaku kupuju nove mobilne telefone...valjda im treba za pos`o
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
212.200.243.*



+17 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)11.06.2007. u 14:34 - pre 205 meseci

Licna karta falsifikovana, kola registrovana na coveka koji ne postoji/kome su ukradene tablice. Vratice pare, al malo sutra. Sve i da ih uhvate.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.08.2007. u 21:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)11.06.2007. u 20:34 - pre 205 meseci
Jel` ti to ozbiljno, ili samo nagadjas?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
212.200.243.*



+17 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)15.06.2007. u 11:26 - pre 205 meseci
Cuo sam nesto u tom fazonu. A nesto ne verujem da su oni bas toliko ludi da daju svoje podatke tek tako, znajuci da su pre toga zajebali x ljudi. ;)
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)15.06.2007. u 16:38 - pre 205 meseci
Ovo bi bilo normalno da je u pitanju koji kg zlata ili neke teže droge ali da pokažu falsifikovanu LK i voze ukradeni auto ne bi li nekome uzeli sto evra ... deluje mi previše.
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
212.200.243.*



+17 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)25.06.2007. u 11:43 - pre 204 meseci
Nisam rekao ukradena kola, vec tablice. To moze da uradi ko god hoce, nista tesko.
Sto se licne karte tice, ni to nije nista specijalno tesko, tako da ne vidim zasto je sve ovo nemoguce uraditi. ;)
 
Odgovor na temu

macedoljan
Bojan Macedoljan
Jakovo, Beograd

Član broj: 31086
Poruke: 29
194.106.181.*



Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)07.07.2007. u 17:42 - pre 204 meseci
Ista ekipa ``posluje`` i u Jakovu!
Danas su dosli i ponudili mi isti flajer koji je neko vec prikazao na pocetku ove teme. Imaju i ekstra pricu: kao das odmah 4000 din, i tehnicari ce doci vec sutra da sve nameste, a famozni ``crni kabal`` ce doci za koji mesec!
 
Odgovor na temu

dariohdd

Član broj: 162185
Poruke: 1
212.62.44.*



Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)07.11.2007. u 17:51 - pre 200 meseci
Ista ekipa je u Sremskoj Mitrovici, prosto covek da ne poveruje ista prica isti ljudi.
Cene za kuce 6000 + kablovi po kuci a zgrade 4000.
Premda koliko sam cuo policija ih je privela na saslusanje ali su posle par sati pusteni, tako da ako nekog zanima policija ima podatke o liku koji lici na kineza.
 
Odgovor na temu

Bančilo
Zemun

Član broj: 124656
Poruke: 387
*.maksnet.net.



+33 Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)09.11.2007. u 19:46 - pre 200 meseci
Evo veceras sam gledao na Beogradskoj hronici, neki stanari se zale da su ih izvarali.

Znaci, nije moguca prevara, nego je prevara 100%
 
Odgovor na temu

mr_gee_fox
Filip Krsmanovic
Beograd

Član broj: 153895
Poruke: 24
212.200.178.*



Profil

icon Re: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)02.01.2008. u 05:03 - pre 198 meseci
e ne da su ga momci odradili, pa to je za svaku pohvalu
1. Cene pretplate su mnogo niske, ali je cena prikljucenja paprena (kod sbb-a i ikom-a je izmedju 1000-2000). Tako da im to daje mogucnost da uzmu mnogo vise para na prikljucenju i samo nestanu.
2. Prilikom homemade izrade flajera nisu se setili da instaliraju YU tastaturu pa su slova s(sh), c(ch)....ostala bez gornjih kvrdzica hehe.
3 Logo firme im je snesko belic izvucen iz nekog cliparta.
4. Onaj koji je pisao text koji je na flajeru je informaticki NEPISMEN. Koristio je brzine izrazene u MB/s (megabajt po sekundi)
Takve brzine jos nisu dostune kod nas a standardizovano je Mbit/s (Megabit u sekundi).
Pa malo li je 4 fatalne greske za otrice prevare, a ko zna koliko ih je jos
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: UPOZORENJE! DBB kablovski operater(moguca prevara)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 21053 | Odgovora: 50 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.