Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nepostojanje srpskog locale za latinicu u java 1.6

[es] :: Java :: Nepostojanje srpskog locale za latinicu u java 1.6

[ Pregleda: 2482 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladakk

Član broj: 130461
Poruke: 1
195.178.54.*



Profil

icon Nepostojanje srpskog locale za latinicu u java 1.619.01.2007. u 09:33 - pre 210 meseci
Ljudi, da li je to moguce, da niko ne prijavljuje da java 1.6 nema locale za latinicu vec samo za cirilicu za drzavu Srbiju !

Konkretno ja radim na projektu koji moze da podrzi bilo koji locale koji postoji u javi, s tim da je default bio sh_CS u java
1.5 koji inicijalno nije bio podrzan od strane Sun-a a naknadno JavaSvet zajednica je uspela da izmoli Sun da se napravi i taj
locale za nas koji je bio distribuiran pod imenom jdkscg.jar. U medjuvremenu je podrska za locale izmenjena tako da u java 1.6 se koristi SPI (Service Provider Interface) i na taj nacin ne moze se koristiti jdkscg.jar ! Koko smo zeleli da predjemo na java 1.6 (zbog odredjenih poboljsanja) jedino resenje je bilo da se napravi privatno podrska za srpsku latinicu a sto je moglo da se izvede samo implementiranjem tog locale i buildom same java.

U ovom momentu mi koristimo takvu privatnu verziju java 1.6 a bilo bi pozeljno da bude za sve na raspolaganju, medjutim
neznamo pravi put i postupak kako da se to uradi, tako da ocekujemo predlog ili sugestiju kako da se to publikuje tj. postane sastavni deo java 1.6
 
Odgovor na temu

sanchi
Sanja Jokic
Beograd

Član broj: 148256
Poruke: 104
194.106.184.*



+8 Profil

icon Re: Nepostojanje srpskog locale za latinicu u java 1.611.06.2007. u 00:35 - pre 205 meseci
Tužno je da ovaj post nema ni jedan jedini odgovor..

Očigledno je da najveći deo "zajednice" nema potrebe za domaćim lokalima, tj radi za inostrano tržište, i jako je malo entuzijasta, što pokazuju i problemi koje ima i sama JavaSvet zajednica.

Ja bih za početak bar okačila neki post na https://jdk6.dev.java.net/
Postoji mailing lista, a postoji i issue tracker. Lepo bi bilo bar stupiti u kontakt i posavetovati se, mada ne verujem da će neko drugi da nam reši problem, ako mi sami nećemo da se angažujemo.

Java je sada opensource, pa postoji i mogućnost učestvovanja u razvoju jave, ali samo za jdk7: https://jdk7.dev.java.net/collaborate.html.
Razvoj za jdk6 je zatvoren.

To otvara dodatne mogućnosti za rešavanje problema, ukoliko imate dovoljno entuzijazma.
Ja bih poslala i mail ljudima sa JavaSveta, moguće je da oni mogu da daju neki korisniji savet, ili da podrže akciju na sajtu.
If people were meant to pop out of beds we would all sleep in toasters.
Google is your friend http://justfuckinggoogleit.com/
 
Odgovor na temu

Au197/79
Zlatan Kadragić
Minhen

Član broj: 3556
Poruke: 772
*.adsl.beotel.net.

Sajt: aurelije.blogspot.com


+47 Profil

icon Re: Nepostojanje srpskog locale za latinicu u java 1.611.06.2007. u 08:05 - pre 205 meseci
Da si pratila ranija dešavanja znala bi kako se zajednica iscimala ranije sa sve JavaSvetom i ES-om da se ubaci podrška za SCG. Pisan je zahtev sun-u, svi smo glasali za njega, pisali komentare, ljudi su i rešenje poslali... Uvođenje je išlo sporije nego što smo očekivali, ali na kraju je u nekom update-u i ono rešeno. Izgleda da je sada ljude napustio elan :)
Bolje džaba ležat nego džaba radit.
 
Odgovor na temu

sanchi
Sanja Jokic
Beograd

Član broj: 148256
Poruke: 104
*.cisco.com.



+8 Profil

icon Re: Nepostojanje srpskog locale za latinicu u java 1.611.06.2007. u 16:48 - pre 205 meseci
Pa da.. baš o tome se radi.
Ljudi su se baš smorili, i ja sam lično izuzetno razočarana zbog toga.
Što je najgore, verujem da su ljudi i sada veoma spremni da učestvuju i da pomognu, ali ne kao organizatori. Nema nikog da povede celu akciju, i da ljude malo motiviše.
Fali nam duhovni vođa. :)




If people were meant to pop out of beds we would all sleep in toasters.
Google is your friend http://justfuckinggoogleit.com/
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Nepostojanje srpskog locale za latinicu u java 1.6

[ Pregleda: 2482 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.