Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Emigracija u Kanadu, da ili ne?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Kanadu, da ili ne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43244 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noskich
Strathfield, NSW

Član broj: 121198
Poruke: 1008
*.ucc.usyd.edu.au.



+128 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?03.03.2011. u 01:55 - pre 159 meseci
Mislim da ne bi trebalo pretendovati donosenju iskljucivih zakljucaka tipa svi do jednoga ovo ili ono.
Ima ljudi kojima je bolje da sede i gotovo nista ne rade za 400 eura u drzavnoj administraciji nego da primaju 2000 koje treba da vredno odrade.
I oni nisu jedini, raznih ima kategorija kojima stanje u Srbiji odgovara, pocev od nekih preduzetnika i ljudi ukljucenih u politiku.
U Srbiji novcem mogu da se iskupe za krsenje zakona, na nekim drugim mestima ne mogu.
I na kraju zaista ima i ljudi koji jednostavno ne zele da zive bilo gde drugde dalje od mesta u kome su odrasli. Takvi ljudi postoje svuda. Na primer, poznajem devojku ovde u Australiji koja ima prilicno pristojan zivot, u poredjenju sa prosecnim zivotom u Srbiji vrlo dobar. Opet, ona nije srecna ovde i razmislja o povratku.

Tako da mozemo samo pretpostavljati da li je mozda za vecinu ljudi nesto bolje ili ne iz nase perspektive. Govoriti da je neko malouman zato sto se ne slaze sa tom pretpostavkom iz subjektivne perspektive samo pokazuje koliko se usko posmatra realnost.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?03.03.2011. u 06:41 - pre 159 meseci
Citat:
noskich: Ima ljudi kojima je bolje da sede i gotovo nista ne rade za 400 eura u drzavnoj administraciji nego da primaju 2000 koje treba da vredno odrade.

Pa, ono, jes' njima bolje. Al' takve treba rasturiti da im ne bude vise dobro :)
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?03.03.2011. u 07:46 - pre 159 meseci
Nije potrebno otvarati diskusiju DA li treba emigrirati ili NE, jer je to stvar pojedinacnog izbora, vec onima koji razmisljanju o tome pomoci da emigriraju, Ko ne zeli da ode iz Srbije ili nece on nek ostane. Ja koliko znam iz iskustva jos nisam cuo da se neko vratio u Srbiju a da za to nije imao razlog (Proterivanje, Osudjivan, Ili uzeo dobre pare pa se vratio da bude veliki u svom selu). Stvarno ne znam jos nikog ko je radio posteno na "zapadu" i da se odlucio za povratak. Nek me ispravi neko ako gresim ili ako neko zna nekog ko je to uradio iz razloga lose mi je na "zapadu" idem nazad u "moju" Srbiju tamo je bolje.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?03.03.2011. u 09:17 - pre 159 meseci
Citat:
balavi: koji nemaju mogucnosti da odu i na one koji su nekom visom silom vezani za Srbiju

Ti ne mozes da shvatis da postoje ljudi koji ne zele da idu bilo gde nevezano za mogucnost odlaska? Verovao ili ne vecina ljudi na ovom svetu ne zeli da napusti zemlju iz koje su ponikli, potpuno nevezano sa materijalnim ili politickim stanjem u istoj.

Sreca se ne meri novcem niti politickim stanjem u zemlji.

Zapitaj se ko je ustvari veliki pajser ovde, ti ili ljudi o kojima pricas.
 
Odgovor na temu

balavi

Član broj: 175011
Poruke: 797
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?03.03.2011. u 09:25 - pre 159 meseci
ej, o pitanjima ne treba raspravljati sa tacke gledista ispravnosti
 
Odgovor na temu

homoljac
Žagubica

Član broj: 82173
Poruke: 59
93-86-50-210.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?01.04.2011. u 21:55 - pre 158 meseci
Pazite ovo, juce me zove tip i pita:"Da li bi otisao u Kanadu na godinu dana,da radis?" Inace sa tipom sam radio vec preko,u pitanju je gradjevina,ali mi smo radili na ventilaciji. Kaze ovako : Placeno je sve. Smestaj,hrana,osiguranje,put,prevoz na i sa posla,osmocasovno radno vreme i slobodan dan nedeljom. Placa se po satu,od minimalnih 5eura pa do 15. Plata se prima 40% na ruke 60% na devizni racun. Cini mi se da je mala cena po satu,koliko sam uspeo da zakljucim cesljajuci po netu. Elem, sve mi ovo izgleda previse dobro,cak sta vise i idealno. Taj sto nudi taj posao je iz Bosne. Ljudi sta vi mislite o ovome??? Nisam neverni Toma,ali mi sve ovo deluje tako nerealno. Pomozite mi da se odlucim. Hvala!!!
 
Odgovor na temu

Boris_ZR
Boris Gligorijević
IT-Consultant / Software Engineer
PRODYNA AG
Munich

Član broj: 173158
Poruke: 123
*.dynamic.sbb.rs.



+21 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?19.09.2011. u 13:26 - pre 153 meseci
Pa beži, čoveče, šta čekaš?!
Koliko je tražen IT posao u Kanadi? Koliki su prosečni procenjeni troškovi/neto zarada u ovoj oblasti?
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-a-2.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?24.09.2011. u 17:23 - pre 153 meseci
Jedan od najplacenijih poslova u Kanadi je vozac kamiona(Long haul truck driver NOC7411) i plate idu do 10k mesecno!! Placeni su vise nego programeri i developeri. Za imigraciju u Kanadu potrebna Vam je ponuda za posao(valid job offer) ili ugovor o radu(employmeny contract) of poslodavca i jos jedan papir tzv. LMO(labor market opinion) koji potvrdjuje da ne postoji dovoljno kvalifikovanih Kanadjana i da je poslodavcu omoguceno da Vas 'uveze'. Ja sam posle godinu dana uspeo da nadjem ponudu za posao, sad cekam LMO pa aku bude ja odoh :] ako ne, vise srece drugi put. Odmah da Vam kazem nije ni najmanje lako ni dobiti papire ni posao ni ponudu ni nista. Ali svima srecno sa trazenjem ako se odluce za Kanadu!
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?11.10.2011. u 07:55 - pre 152 meseci
cela procedura oko LMO traje oko 2 meseca maksimalno, tako da znas na cemu si
prvo poslodavac postavi oglas za posao, pa ako se niko odgovarajuci ne javi, onda treze od posebne vladine agencije dozvolu tj misljenje o `uvozu` radne snage

sa fotokopijama ponude za posao (Job Offer) i LMO ides u ambasadu Kanade zemlje u kojoj zivis

ali takodje ce u ambasadi traziti da dokazes da imas radno iskustvo u toj oblasti, sto znaci provera kod prethodnih poslodavaca...
drugom recima..polozio sam za kamion u vojsci, pa bih sada malo da vozim...u ambasadi nece proci
tako da se dobro pripremite za razgovor....

takodje za ovaj specifican slucaj problem je i to sto nasu vozacku dozvolu ne priznaju, pa morate ovde sve ponovo..
prvo za auto...pa tek onda za kamion
e sad kako naci poslodavca koji ce te cekati da to sve zavrsis i tek onda pocnes da radis?

posao vozaca kamiona je dobro placen, ali ne tako kao sto je neko naveo u jednom od prethodnih postova

pozdrav iz Alberte
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-a-10.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?15.10.2011. u 23:05 - pre 152 meseci
botex mnogo hvala za odgovor!
Poslodavac je prijavu za LMO podneo pre nedelju dana i jos ceka na odgovor. Oglas je bio postavljen i niko se sem mene nije javio, kontaktirao me je, zakazali smo intervju i sve smo se dogovorili. Ja u Kanadi nemam nikoga, samo da to napomenem i ovo je cista sreca moglo bi se reci. S' obzirom da je u pitanju manje mesto, ovo smatram odlicnim pocetkom! Nego sad sam otisao off topic, pa da se vratimo..
Imam 3 poslodavca od kojih imam preporuke za posao!
Sto se tice priznavanja dozvole, ja sam cuo da ce uvesti nesto sad uskoro ali neidem na to vec mislim da sve ponovo polazem tamo, naravno sa poslodavcem sam se vec sve dogovorio..
Ja sam ponudu dobio za posao u manjem mestu(oko 8500 stanovnika) i imao sam srece iskreno :D Ali eto, trazite i nacice te! :}
 
Odgovor na temu

jelenastankovic
Institut Niska banja

Član broj: 283583
Poruke: 1
95.180.71.*



+1 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?15.10.2011. u 23:29 - pre 152 meseci
Klavijaturista, kako uopste trazis posao u Kandai iz Srbije?
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-a-10.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?16.10.2011. u 02:19 - pre 152 meseci
Evo upravo sam zavrsio razgovor sa poslodavcem :}
Na jednoj od tema sam objasnio aki posto ni ja ne mogu da nadjem, evo opet :) potrebno je imati sledece:
-CV
-Cover letter
-Recommendation letters (uglavnom tri, od tri firme)
E sad, oni imaju bas posebnu formu kako to sve mora da izgleda tako da Vam savetujem da ne saljete makar sta vec prvo odradite sve to 'na nivou' pa saljite prijave za posao. Ja sam prijave slao direktno firmama na email, zvao telefonom da se raspitujem, i prijavljivao se preko web sajta www.jobserve.com preko kojeg sam nasao svog poslodavca. Covek me je kontaktirao, intervju itd itd da ne tupim sad o tome.....
Uglavnom se traze tri preporuke od ranije, pa sad sve zavisi od pozicije na koju se prijavljujete i firme. Ako Vas bilo sta interesuje slobodno me pitajte ja cu se potruditi da objasnim koliko kog mogu i znam!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

botex

Član broj: 258075
Poruke: 119
*.abhsia.telus.net.



+4 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?17.10.2011. u 06:04 - pre 152 meseci
za sada ne priznaju nista od nase vozacke dozvole.

ako mozes ponesi potvrdu od tvog osiguranja (gde si osiguravao auto, kamion ..sta god) da nisi potrazivao pare od njih za nadoknadu stete...
to ti moze smanjiti ceni osiguranja do 40%

na pr..ja kad sam dosao, kupio starog Dodge Caravan....sa internacionalnom dozvolom, placao sam 137 cad mesecno osnovno osiguranje, za puno bi bilo verovatno 250 cad. sa cenom auta raste i cena osiguranje

sto se tice polaganja prvo polazes za auto (Class 5), pa zatim neku prvu ponmoc i neki test Air brake Q endorsment, pa onda ides na Class 2 ili Class 1

sve u svemu to ne ide tako brzo, tako da ako si tako dobio posao, imao si dosta srece ili si ih impresionirao svojim CV i intervjuom

u svakom slucaju srecno
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-a-11.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?21.10.2011. u 18:31 - pre 152 meseci
Posao nisam dobio brzo! Sigurno vec godinu dana saljem prijave, spamujem mejlove i zovem non stop! :D
Za sad cekam taj LMO pa ako dobijem, pisem sve detaljno u drugoj temi o svom odlasku u Kanadu pa nekom ce sigurno da zatreba.. :)
 
Odgovor na temu

Klavijaturista
Trazi posao!
Novi Sad, Srbija

Član broj: 286058
Poruke: 25
*.adsl-4.sezampro.rs.

Sajt: www.jsosquad.webs.com


+5 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?05.12.2011. u 02:16 - pre 150 meseci
Evo da napisem samo mozda ce nekoga da zanima, posle 2 meseca i 12 dana, poslodavac je dobio case number za LMO, STIM da je rekao da je bilo nekih strajkova pa su prestajali da rade. Eto informacija za sve one koji cekaju LMO. Kada bude izdat, napisacu nesto vise informacija za sad ovoliko. Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

novibl
Banja Luka
BiH

Član broj: 283113
Poruke: 40
*.teol.net.



Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?11.01.2013. u 01:05 - pre 137 meseci
Kakve su šanse sada za emgraciju u Kanadu?
Koji su načini emigracije, i kakvi su uslovi?
 
Odgovor na temu

Nebojsa Grabic
nemam
neradim
Zrenjenin,Srbija

Član broj: 319769
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?13.12.2013. u 12:31 - pre 126 meseci
Ja znam jednu zenu koja zivi od mene nekoliko kuca,ona ima cerku koja ima 2 dece i muza zive u Kanadi (Ontario)u nekom manjem gradu waterloo(kitchener)kazu da je super tamo vreme i sve,samo malo posao zeza teze ga naci.Ali meni nesmeta zeleo bih da idem sa porodicom pa mi kazite koji je najjeftiniji put do tamo i povoljan sta mi treba koja viza,sk nije problem znm engleski i francuski nesto manje fr ali OK.I od te zene cerka je sama rekla da je tamo super,moje ostale komsije kazu da je lose tamo i glupo da se odvajas iz ove zemlje ali ako je lose sto se nije vratila nazad?
nele
 
Odgovor na temu

Nebojsa Grabic
nemam
neradim
Zrenjenin,Srbija

Član broj: 319769
Poruke: 2
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?13.12.2013. u 12:38 - pre 126 meseci
Klavijaturista taj posao je krvav nemislim bukvalno ali od te zene i sin zivi u Kanadi i zivi u torontu vozac je kamiona on nikada nije kuci zato i dobijas puno para kada ima posla sto je dobro a sa jedne strane nije za one koje nemogu da sede dugo u kamionu kao neko u srbiji.vozi ovde od NS a do BG i umori se i misli da vozi extra i moz da izdrzi toliko ali tamo bas zahteva taj posao i koncentraciju.... i jos nesto
nele
 
Odgovor na temu

Lazoman

Član broj: 261300
Poruke: 93
*.novatronic.rs.



+5 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?12.10.2015. u 10:35 - pre 103 meseci
Mislim da svaki covek pre nego se odluci da ode u neku drugu zemlju da zivi, treba dobro da raskrsti u svojoj glavi, sta zeli, da li se dovoljno potrudio da uspe tu gde je, i da li je malo objektivnije sagledao situaciju u drzavi, i koje su struke isplative da se uce. Svaki drugi covek studira pravo, ekonomiju, filozofski, fakultet za sport - bez imalo mućkanja glavom da su te struke u Srbiji skoro pa prezasićene, i da samo pojedinci, koji su stvarno dobri u tim oblastima mogu da se probiju ovde kod nas i lepo žive. Posla ima u svakoj struci, samo je od struke do struke upitno, koliko se mora biti dobar u tom poslu, da bi bio dobro plaćen i živeo lepo, a može se na ovim prostorima itekako!

Ne kažem da ne treba pokušati ako se ukaže prilika, ali RAZMISLITE dobro pre nego negde daleko zapalite!
 
Odgovor na temu

Urke92
Software Engineer
Novi Sad, Srbija

Član broj: 331030
Poruke: 10
*.novatronic.rs.



+2 Profil

icon Re: Emigracija u Kanadu, da ili ne?12.11.2015. u 10:50 - pre 102 meseci
Citat:
Klavijaturista:
Jedan od najplacenijih poslova u Kanadi je vozac kamiona(Long haul truck driver NOC7411) i plate idu do 10k mesecno!! Placeni su vise nego programeri i developeri. Za imigraciju u Kanadu potrebna Vam je ponuda za posao(valid job offer) ili ugovor o radu(employmeny contract) of poslodavca i jos jedan papir tzv. LMO(labor market opinion) koji potvrdjuje da ne postoji dovoljno kvalifikovanih Kanadjana i da je poslodavcu omoguceno da Vas 'uveze'. Ja sam posle godinu dana uspeo da nadjem ponudu za posao, sad cekam LMO pa aku bude ja odoh :] ako ne, vise srece drugi put. Odmah da Vam kazem nije ni najmanje lako ni dobiti papire ni posao ni ponudu ni nista. Ali svima srecno sa trazenjem ako se odluce za Kanadu!


Ovo da su kamiondzije najplacenije nije tacno, gde moze kamiondzija imati vecu zaradu od nekog inzenjera? Verovatno nisi dosao u kontakt sa onima koji tuku po 50-60 hiljada kanadskih dolara mesecno, radeci 8-10 casova dnevno, dok kamiondzije rade dan i noc bez stajanja za 10000. Pogledaj oglase za posao programera ili elektronicara na indeed.com, pa ces i sam shvatiti da nisi u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Emigracija u Kanadu, da ili ne?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 43244 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.