Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko Axiom-a 25

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc oko Axiom-a 25

[ Pregleda: 2036 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Jah`Rasta
Urke Rasta
Beograd,Dorcol

Član broj: 73198
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 336687385
Sajt: www.irie-people.com


Profil

icon Pomoc oko Axiom-a 2517.01.2007. u 15:13 - pre 210 meseci
Pozdrav ljudi,ja evo imam jedno pitanje...
Posedujem Midi kontroler M-Audio Axiom 25,sve radi kako treba,samo ne znam kako da namestim u Nuendu midi funkcije za Play,Stop,Rec,premotavanje?Axiom na sebi poseduje te kontrole,ali nikako nisam uspeo da nateram Nuendo da poslusha,da kada kliknem na klavijaturi Play,da on pusti u Nuendu,i tako dalje...unapred hvala
a da zaboravih,ovo u Ableton Live-u radi sve super...


jahrastafari
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko Axiom-a 2517.01.2007. u 21:15 - pre 210 meseci
Urke, najjednostavnije je da potražiš neke "template" na sajtu proizvođača što klavijature, što softvera.

Ako nema, onda stišneš REC na sekvenceru i pritiskaš dugmiće START, STOP... pa unutar SYSEX ili CTRL editora PROČITAŠ ŠTA JE TO POSLALA klavijatura. Primeniš na sistem... (ovo je malko zeznuto, ali ko ume...)

Ako ti je to prekomplikovano, pogledaj tabelu kontrolera ili M.I.C. (MIDI Implementation Chart) na kraju priručnika od Axioma, možda ti se "javi"!

A ovo: http://www.m-audio.com/products/en_us/Enigma-main.html ???

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Jah`Rasta
Urke Rasta
Beograd,Dorcol

Član broj: 73198
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 336687385
Sajt: www.irie-people.com


Profil

icon Re: Pomoc oko Axiom-a 2520.01.2007. u 12:27 - pre 210 meseci
Pazi sve bi bilo kul da ja mogu u nuendu da nadjem gde se menja midi map ili lern midi links ili bilo koji editor gde mogu da zadam funkciju da mi za REC bude MIDI CC 25 ,jer mi contoler salje tu funkciju kada otkucam rec na njemu...A ova enigma je samo za programiranje controlera da napravish u njemu template-ove...cak i kada bih pravio sam template ne mogu da znam koja funcija odgovara rec-u na sekvenceru tj Nuendu...
jahrastafari
 
Odgovor na temu

Jah`Rasta
Urke Rasta
Beograd,Dorcol

Član broj: 73198
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 336687385
Sajt: www.irie-people.com


Profil

icon Re: Pomoc oko Axiom-a 2526.01.2007. u 22:06 - pre 209 meseci
dal je mogutje da ovo niko ne zna ? :((
jahrastafari
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko Axiom-a 2527.01.2007. u 09:10 - pre 209 meseci
Ja ne znam, majke mi... mada, izašao je najnoviji drajver JUČE za tvoju klavijaturu, Ver 4.2.01v3.

Idi na M-audio/Support/Drivers-Updates...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Jah`Rasta
Urke Rasta
Beograd,Dorcol

Član broj: 73198
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 336687385
Sajt: www.irie-people.com


Profil

icon Re: Pomoc oko Axiom-a 2509.02.2007. u 15:53 - pre 209 meseci
Evo ako josh nekome bude ovo nejasno, ima jedan dobar tutorilal ...

http://www.geocities.com/illskill503/axiom25.html
jahrastafari
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Pomoc oko Axiom-a 2509.02.2007. u 21:51 - pre 209 meseci
Pa jel' to znači da si REŠIO problem ili ne?

Podeli sa nama!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Jah`Rasta
Urke Rasta
Beograd,Dorcol

Član broj: 73198
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 336687385
Sajt: www.irie-people.com


Profil

icon Re: Pomoc oko Axiom-a 2510.02.2007. u 13:58 - pre 209 meseci
Da da problem je reshen ...eto taj turorijal je bash za axiom 25 ,ali taj meni u Nuendu ili Cubase-u ,sve je jedno, koji se zove Generic Remote (koji nije po difoltu ubacen,nego morash ti da ga ubacish u device setup na onaj "+") moze da sluzi da se podesi bilo koji kontroler,a ne samo Axiom...
Znaci:

Prvo Device > Device Setup


Pa onda kreirate na + Generic Remote u Device Setup-u



Onda odete u taj Generic Remote da biste podesili,i mislim da svako ko vidi taj prozor da ce mu dalje biti sve jasno,kao i meni ...Tu se obrishe sve sto pishe,obavezno se napravi novi preset(to je ono desno sto kod mene pishe Axiom 25) zato sto se to resetuje svaki put kada se restartuje nuendo...i onda idete redom,mozete da koristite i funkciju "Learn" ,a mozete i manuelno,kao sto sam ja radio,znaci znate koju vam poruku salje odredjeni taster,knob,slajder,pad, ne bitno sta kod mene npr. REC iz kontrolera shalje poruku CC23 ,to kucate tamo gde pishe "address" (vidi sliku) i tako za sve...e onda sidjete u donji deo prozora tu opet date ime(mislim da to ne treba da pishem) e onda imate Device tu birate sta hocete da kontrolishete,kod mene je Transport,posto mi je taj preset za Transport panel (rec,play,ff,rew,loop),ali tu umesto transport mozete da stavite Mixer ili bilo sta sto vama treba i onda odete u Value/Action i tu imate ime te funkcije(znaci ako ste izabrali transport onda imate sve sto postoji na transport panelu,ako ste mixer onda ima sve sa mixera itd.)
Ondak Apply > OK i to je to :)
SAMO ZAPAMTITE DA SVAKI PUT KADA RESTARTUJETE NUENDO,CUBASE MORATE DA ODETE TAMO I DA UKLJUCITE VASH PRESET!




A da nervira me Nuendo zato sto neke funkcije koje se cesto koriste je zavuko u neki meni u k...cu,a neki koji koristish veoma retko,manje vishe uopshte ,bode ti oci,ali je dobra strana to sto sve moze da se tweakuje... ;)

jahrastafari
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Pomoc oko Axiom-a 25

[ Pregleda: 2036 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.