Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

WRT54G verzija 6 - crk'o - trebam pomoc

[es] :: Wireless :: WRT54G verzija 6 - crk'o - trebam pomoc

[ Pregleda: 1584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

banda banditska

Član broj: 47057
Poruke: 59
*.grafenwoehr.army.mil.



Profil

icon WRT54G verzija 6 - crk'o - trebam pomoc17.01.2007. u 12:56 - pre 210 meseci
Pozdrav svim forumasima!
Dodje vrijeme da se i ja obratim za pomoc. Kupio sam nekoliko WRT54G verzije 6 sa Intelovim chipom unutra i nakon uspjesnih update-a bez JTAG-a (za one koji to jos nisu uradili objasnjeno je extra i provjereno radi http://www.bitsum.com/openwiking/owbase/ow.asp?WRT54G5_CFE ) desilo mi se da sam slucajno prekinuo proces koji nije bio zavrsio i tako da sam "brick"-ovao jedan ruter. Ruter je u stanju da LED od napajanja konstantno blinka, a LAN LED diode konstantno gore, a pinga tj. konekcije na racunar uopste nema. Prelistavajuci sve moguce i nemoguce forume nasao sam dosta nacina kako to rijesiti, ali nijedan od njih nije bio za verziju 6. Naravno one folove sa drzanjem reseta nekoliko sekundi i tih drugih nacina preko reset prekidaca sam isprobao ali nijedan nije bio efikasan. Drugi nacini su sa prespajanjem pina 16 na uzemljenje antene dok je roter iskljucen i njegovo paljenje dok je pin 16 kratko spojen nisam isprobao jer ovo radi na verziji 4 (treba drzati 5-8 sekundi), a nisam htio rizikovati da ga moram baciti u kantu. Jos govore da postoji kratko spajanje pina 15-16 i da se na taj nacin uspije ponovo ping-ati ruter takodje nisam probao jer nigdje na forumima to niko nije probao za verziju 6.

Jedini nacin koji mi preostaje je spajanje JTAG-om. Nasao sam upustvo za pravljenje kabla i kako to uraditi (http://www.ranvik.net/prosjekt.../HairyDairyMaid_WRT54G_v22.pdf ), ali opet nigdje ne pise da li ovo radi i za verziju 6. Ako ko zna pravi nacin da objasni bio bih veoma zahvalan. Ili jos bolje ako je neko vec isprobao neke od ovih trikova i da je proradilo, ako mu nije tesko da se javi.

U svakom slucaju hvala i nadam se da ce se naci neko s odgovorom.
 
Odgovor na temu

banda banditska

Član broj: 47057
Poruke: 59
*.grafenwoehr.army.mil.



Profil

icon Re: WRT54G verzija 6 - crk'o - trebam pomoc22.01.2007. u 07:07 - pre 210 meseci
Zar niko nema ko bi mogao pomoci???
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: WRT54G verzija 6 - crk'o - trebam pomoc

[ Pregleda: 1584 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.