Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB vs VBA - HOWTO?

[es] :: Visual Basic 6 :: VB vs VBA - HOWTO?

[ Pregleda: 2403 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dumbarajko

Član broj: 11120
Poruke: 28
*.yubc.net



Profil

icon VB vs VBA - HOWTO?07.06.2003. u 13:21 - pre 253 meseci
radim database aplikacije i prelazim sa VBA/Access na VB i ne mogu da se nacudim koliko su dva navodno srodna jezika/koncepta udaljeni eonima. da li je neko vec prosao ovim putem, koristilo bi mi par pointera sta/gde da pogledam na tu temu.

stvar koja mi najvise smeta pretpostavljam da nema spasa, a to je deset puta komplikovaniji rad sa dizajnom formi, koji mi oduzima najvise vremena. npr. umesto da na formi izmenim neki label, moram setam misa do properties taga, tamo jurim Name pa kucam pa vracam, pa misssim...

meni barem najkrupniji problem je nemogucnost pravljenja subformi u okviru forme, cime je moguce jednostavno i brzo napraviti ekvivalent otpremnice ili naloga ili cega vec a gde je odnos 1-N i to sve na jednoj formi. ovakvih formi imam preko 70 % u prosecnoj aplikaciji a po svim knjigama i primerima (zloglasni primeri sa bibliotekama, ko da nista drugo ne programiramo) se iskljucivo radi na unosu 1 podatka ili eventualno 1-1.

koliko sam video, u VB je moguce metiti DataGrid koja moze da glumi tu N relaciju ali polja u njoj mogu da su samo textbox tipa, dok u Access-u to mogu biti i dropdowni npr. jel' ima neki elegantan nacin kako ovo da se izvede?
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12848



+4784 Profil

icon Re: VB vs VBA - HOWTO?07.06.2003. u 13:35 - pre 253 meseci
Ne mogu ti bas detaljno opisati razlike izmedju VBA u Access-u i VB-a jer nisam radio sa prvim dovoljno ali ti mogu reci sta je to sto tebi ocigledno predstavlja problem. Navikao si da radis sa programskim jezikom koji je napravljen za nesto konkretno (konkretno, za baze u Access-u) a VB je programski jezik koji sluzi za pravljenje Windows aplikacija (koje, naravno, mogu i da se koriste za rad sa bazama podataka). Tako ti u VB-u imas vise mogucnosti ali se on manje svodi na "sabloniranje" i rad je generalizovaniji (zato i moras u Properties prozoru da menjas vrednost Caption labele jer ima i drugih stvari koje treba menjati dok je u VBA retko kad potrebno jos nesto pa moze i direktno na formi). Kad bi probao C++ video bi jos vecu komplikovanost ali je to zato sto C++ ima jos vise mogucnosti.

Naravno, ovo je sve generalizovano jer ne mogu sad da ulazim u detalje ali mislim da ces shvatiti sustinu.

Inace, ne znam sta si podrazumevao pod subform-om ali pogledaj Frame kontrolu u VB-u jer je to mozda ono sto ti treba (ili mozda bar zadovolji potrebu).
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: VB vs VBA - HOWTO?07.06.2003. u 13:52 - pre 253 meseci
Probaj sa VideoSoft Flex Gridom. To je najmocnija grid kontrola sa kojom sam radio. Moze da se skine trial verzija sa www.componentone.com

Uz nju dolaze sampleovi iz kojih mozes videti sta sve kontrola moze.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: VB vs VBA - HOWTO?

[ Pregleda: 2403 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.