Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)

[es] :: Wireless :: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)

[ Pregleda: 2791 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)15.01.2007. u 11:46 - pre 210 meseci
Zelim da umrezim racunar u podrumu sa racunarom u sobi na 5tom spratu. Kabal mi se ne cini kao isplativo ni narocito zgodno resenje.

Kakve su mi sanse sa bezicnom vezom? Ono sto moze biti od pomoci je da u podrumu imam signal sa bezicnog telefona (neki Panasonic) pa kontam da mozda i nije broblem da dole uhvatim signal.
Takodje bih mogao antenu da proturim napolje ako bi to imalo nekog efekta.

Nemam pojma o bezicnim mrezama i opremi pa mio je svaki savet dobrodosao. Unapred hvala.
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)15.01.2007. u 13:18 - pre 210 meseci
kabal ne da ti je isplatljiviji nego i sigurniji nacin nazalost. Bezicna mreza bi teoretski mogla da se odradi tako ali ko sto sam kazes tesko ces to sam da uradis. So stavi lepo kabal i nema da te boli glava, jer 5-ti sprat hm 5 ploca? tesko da ce neki od uredjaja lepo raditi ako uopste i rade kroz sve to :) mada izbacis kabal za AP do prozorcica na podrumu i usmeris prema sebi a na tvom prozoru ( na 5-tom spratu povezes se sa njim... ) hehe ludja ideja ali skupa i po meni glupa .

zakljucak. Razvuci kabal !!!
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)15.01.2007. u 13:42 - pre 210 meseci
Sto se tice kabla... ne znam koliko kosta, bilo bi bez veze da potrosim isto para na zicu koliko bih platio 2 wifi kartice. Bilo bi dosta motanja do podruma, 5 spratova po vertikali pa levo, desno, pa...
Inace nemam 5 ploca do podruma, vec prolaz kroz svetlarnik (doduse ima neka mreza koja bi mogla da pravi blokadu)
Zar mrezne kartice nisu relativno jeftine sad? Kontam da ne trebam nista drugo nego da umrezima 2 racunara i shareujem konekciju na net na server racunaru u sobi. 2 wireless mrezne right?

Inace, odlucio sam da preselim radionicu u podrum jer devojka pizdi zbog krsa po citavoj sobi :P a podrum mi zjapi prazan ali mi je neophodan internet. Nezgodno malo. Ako stvarno nemam izbora idem sa zicom...


Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 873
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)15.01.2007. u 21:52 - pre 210 meseci
Pa nije toliko nezgodno, ja sam se umrežio sa drugom koji je 5 spratova iznad mene kablom. Kupio sam nešto manje od 40 metara kabla i fino sproveo žicu između glavnih cijevi od grijanja tako da se uopšte ne primjeti. Sad slijedi najbolji dio: sve ovo me koštalo oko (samo!) 10 eura i 2-3 sata posla + neminovno podešavanje konekcije koje svakako moraš da odradiš. Mislim da ti je ovo daleko najisplatniji način, iako je kabal poskupio od kada sam ga ja kupovao (tada je bio oko 0.25 eura po metru). Naravno, obojica smo imali integrisane mrežne kartice.

Poz!

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)16.01.2007. u 03:39 - pre 210 meseci
Kabl je bolji, ali moze da bude tezi za instalaciju, ako u konkretnom slucaju nema neka zgodna rupa, i to kroz svih 5 spratova. Ja licno bih prvo pokusao sa bezicnim, eventualno sa isturanjem te antenice kroz prozor. Cini mi se manje fizickog posla i neprijatnosti. Oko cene - ne znam, nisu neki milioni ni jedno, ni drugo, pa bih zato prvo uzeo ono sto je lakse za rad.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)16.01.2007. u 12:57 - pre 210 meseci
U medjuvremenu sam saznao da mi kroz podrum prolazi dimnjak pa bi ovo kabliranje moglo da bude dosta jednostavnije. Naravno dimnjak nije u upotrebi a ja sam na poslednjem spratu. U ovom slucaju je neophodno da utvrdim gde on izbija. Mislio sam da stavim zvucnik u otvor dimnjaka u podrumu, odvrnem neki Hard Core, a na krovu slusam odakle dolazi. Trebalo bi da se cuje posle 5 spratova. Sta mislite?
Ovo mi se cini jednostavnije nego da bacam kamencice kroz svaki od gomilu dimnjaka na krovu, a treba mi i asistencija.
Sto se tice bezicne konekcije najradije bih tako, ali ne znam ima li nacina da utvrdim dali je izvodljivo pre nego kupim odgovarajucu opremu. Za pocetak moram da utvrdim ovo sa dimnjakom, ako otpadne opet sam na istim mukama. :/

@moderator
Ne razumem zasto je ova tema premestena?
Tema nije wireless vec upravo home networking. Pominje se i kabal i wireless kartica ali u cilju umrezavanja sobe i podruma. Ali ajde... moderatori su uvek najpametniji.

Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)16.01.2007. u 14:44 - pre 210 meseci
Zapališ vatricu u dimnjaku... I eto putokaza.

Šalim se, naravno. Morao sam to da napišem.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)16.01.2007. u 15:24 - pre 210 meseci
Bas sam glup... Lakse je uociti dim nego naslanjati uvo na dimnjake. :) Ozbiljno, nije ova ideja losa, samo osim vatrice mogao bih da potrazim ima li mozda neka dimna bomba kod kineza. Sta bi moglo da dimi a da ne palim vatru?
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

maticmilos
sbg
Beograd

Član broj: 51397
Poruke: 185
194.106.186.*



Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)25.01.2007. u 19:33 - pre 209 meseci
Ma uzmi kabal, ne dzaraj mecku!

Mnogo manje kosta kablom, brze je i lakse za odrzavanje!

Poz!
www
 
Odgovor na temu

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)26.01.2007. u 00:53 - pre 209 meseci
o coveka ja reko jos pre koji dan kabal ne znam sta pokusavas da izmislis vrucu vodu ?
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)26.01.2007. u 08:10 - pre 209 meseci
Dobro, dobro, cable guys. Povezacu se kablom ;)
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

maticmilos
sbg
Beograd

Član broj: 51397
Poruke: 185
194.106.186.*



Profil

icon Re: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)27.01.2007. u 10:09 - pre 209 meseci
Citat:
bukovski: o coveka ja reko jos pre koji dan kabal ne znam sta pokusavas da izmislis vrucu vodu ?


Koga bre ti prozivas, jel rekao covek da mu je svaki savet dobrodosao. Zar mislis da samo tvoj savet vredi?
Ako hoces da se svadjas, nadji nekog sebi ravnog koji ce, kako ti kazes "teoretski" (a ne teorijski), biti na tvom intelektualnom nivou!

Ovo ti nije prvi put da ovakvo nesto pricas, ovde smo da resavamo probleme, a ne da se svadjamo.



[Ovu poruku je menjao maticmilos dana 27.01.2007. u 12:27 GMT+1]
www
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: bezicno umrezavanje podruma i sobe 5sprat (?)

[ Pregleda: 2791 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.