Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3247 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

minimania
minimania

Član broj: 129392
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.12.01.2007. u 20:55 - pre 210 meseci
imam staticku adresu na drugoj konekciji 512 kbs na kojoj su povezani 15 racunara u mrezi i pristupaju internetu preko ics na jednom xp racunaru koji je glavni za internet hteo bih da postavim mail server i web server na tom racunaru glavnom ali i da ostali racunari imaju i dalje internet, posto nemam novca da kupim software. trazio sam po internetu ovakve stvari i posto nisam strucan u ovome ostavio sam traganje i resio da priupitam ljude koji sa bave ovakvim stvarima skinuo sam sa interneta suse 10.2 posto je besplatan i instalirao na jednom drugom racunaru kako bih krenuo da naucim kako se koristi sudeci po tome da finansijska situacija nije bas najbolja resio sam zbog toga da predjem na linux i mislim mozda da ce mi on pre pomoci u resavanju problema umesto xp. ono sto mene interesuje jeste to da li je moguce da ja postavim svoj mail server bilo na xp racunaru ili na suse sa statickom ip adresom ukoliko je moguce zamolio bih vas da mi objasnite malo detaljnije kako to mogu da uradim da li je potrebno da uzimam svoj domen posto se ne razumem u te stvari bash najbolje zato i zelim da postavim pitanje ovde kako bi mi pomogli
citao sam ovde sta ste pre pisali o tome ali ja to nerazumem objasnite mi malo da li to moze i kako mogu to da uradim jer se ne razumem oko ovoga bas najbolje a treba mi za dalji rad
hvala
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.12.01.2007. u 21:15 - pre 210 meseci
Par savjeta :
- pocni koristiti tacku i veliko slovo, tesko se razumije sta si napisao
- pocni citati sta je to 'web server', 'mail server', 'rutiranje', 'nat', 'dns server' i slicni termini

Moguce je to sve sto zelis uraditi sa Suse linuxom (ili bilo kojom drugom distribucijom) medjutim nije lagano. Nema sanse da ti neko na forumu objasni tj napishe uputstvo za to. Kad ovladas malo terminima, dodji sa novim pitanjima.
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.12.01.2007. u 21:17 - pre 210 meseci
Od ovog nema lakse valjda engleski znas:

http://howtoforge.org/perfect_setup_opensuse_10.2
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

minimania
minimania

Član broj: 129392
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.12.01.2007. u 21:31 - pre 210 meseci
$Misko izvini, razumem ja te izraze koji mi govorish da citam, i ja znam sta je dns sta je dhcp i ostala prica, ali imam posla preko glave i zelim da sto pre napishem neke stvari, jer sam trenutno u poslu i pratim sta mi pishete, znam da hoces da mi objasnis neke stvari dobronamerno i drago mi je sto si postupio tako kako si postupio. A sada, molim te, pomozi mi, ako naravno zelis, kako da podesim to sve na obicnom xp-u ili na suse sto jednostavnije, imas li odgovor ?

$Blood, hvala, to sam danas u toku dana pregledavao isto na netu. Sada radim na tome i "pokusavam". Ali kako da podesim mrezu na tome linuxu posto ne radim sa linuxom, engleski vrlo dobro poznajem, jel imas neki tutorial link "dobar" za podesavanje i mreze za ostalih 15 racunara.

Ujedno, postoji li neko lakse resenje. Hvala vam.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.12.01.2007. u 22:21 - pre 210 meseci
Ne razumem zasto xp kao server resenje? ko to jos radi.
hint: www.microsoft.com/windowsserver2003/default.mspx

Takodje suse nije za server to. Njemu je vise target trziste desktop.
Preporucujem debian. Uspeces za tili cas da instaliras sve potrebne servise
uz pomoc odlicnog package menagera apt-get.
www.debian.org

Reci mi ti ne znas ni da umrezis te racunare jel tako? sa linuxom?
Ukoliko ne znas javi se ovde pa cemo objasniti.

Apache je web server koji je svakako najpopularniji na svetu. Instaliranje i podesavanje
je jako lako.
www.apache.org
Imas tone tutoriala i howtos kako podesiti apache server ali evo ti par najprostijih koraka.
Naravno uz apache cemo da instaliramo i PHP5 koji je current trenutno.

Code:

apt-get install apache2 apache2-doc


Ovim cemo da instaliramo apache2 server koji ce da se instalira sa svim njegovim
default podesavanjima i modulima. apache2-doc je opciona stavka ukoliko ti treba
dokumentacija.

Code:

apt-get install libapache2-mod-php5 php4-cgi


zatim:

Code:

apt-get install php5-curl php5-dev php5-gd php5-gmp php5-imap php5-ldap php5-mcrypt php5-mhash php5-ming php5-mysql php5-mysqli php5-odbc php5-pdo-mysql php5-pdo-sqlite php5-pear php5-pspell php5-snmp php5-sybase php5-tidy php4-curl php4-domxml php4-gd php4-gmp php4-imap php4-ldap php4-mcal php4-mcrypt php4-mhash php4-ming php4-mysql php4-odbc php4-pspell php4-recode php4-snmp php4-xslt php4-xdebug curl libwww-perl imagemagick 


Apache server startujes sa
Code:

apache2ctl start

Na vise nacina mozes proveriti jel apache pokrenut npr:

Code:

llsof -i :80
ps -ef | grep apache
telnet localhost 80


U directory index direktivu umesto default izraza dodaj

Code:

DirectoryIndex index.html index.htm index.shtml index.cgi index.pl index.php index.php4 index.xhtml


Takodje dedaj dve sledece direktive

Code:

AddHandler php-script .php4
Action php-script /cgi-bin/php4


Zatim dodas osnovne module za apacje:

Code:

a2enmod actions
a2enmod ssl
a2enmod rewrite
a2enmod suexec
a2enmod include


SSL samo ukoliko ti je potreban i zelis taj sigurnosni mehanizam.
Posle menjanja configa preporucujem da radis

Code:

apache2ctrl restart


i imas apache ;-)
instaliraj takodje

Code:

apt-get install mysql-server.mysql-client


setuj pass za root

Code:

ysqladmin -u root password sifra


Za sada imas apache + php + mysql.
Sledece sto ce ti trebati je bind ali o tome sutra kao i o postfixu ;-)

Da postoji lakse resenje zove se -> www.ispconfig.org/
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

minimania
minimania

Član broj: 129392
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.12.01.2007. u 22:47 - pre 210 meseci
$Srdjane, hvala ti mnogo, ne necu traziti josh da mi objasnjavash kako se umrezuju, hocu prvo ovo po redu da uradim kao sto si mi napisao. Moracu prvo da skinem debiana. Ne znam kako se povezuju racunari preko linuxa i iskreno nisam to nikada radio osim na windows racunarima zato sam i trazio pomoc od ljudi koji se bave takvim stvarima nevredi mi nista da trazim po netu. Sto bi rekli prvi put blenem u sve to ko tele u sarena vrata i nista mi nije jasno sta mi pricas. Ali krenucu sve po redu kao sto si mi napisao Sto se tice mreze "dobro" poznajem osnovne stvari ali kao sto rekoh samo na windows racunarima. Za hint koji si mi dao a u pitanju je server 2003 znam na sta mislis ali problem je u novcu. : (

Za kodove koje si mi napisao instalacija php i ostatka... Nije mi samo jasno kada ukucam ovo sve. kako onda da pokrenem to, jel postoji nesto sto se pokrene pa u tom programu sve podeshavam ili kako vec ne znam da li ces me razumeti. Znam da ovo verovatno moram da kucam u konzoli ali pre toga moram da se prebacim na "su". Ostalo mi nije nista jasno sta radim posle toga nakon sto to sve ukucam, kako koristim to...

ps. ovog momka hocu da pohvalim na ovome forumu!
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.12.01.2007. u 23:46 - pre 210 meseci
minimania: Ne djeluje mi da stojis bas najbolje sa tim terminima, jedno je 'cuo sam za to' a drugo je 'podesio i instalirao i ostavio da radi'.
Ti kontas da ti neko moze napisati citavo uputstvo za instaliranje ni malo jednostavnih servisa? Ovo sto je Blood napisao je OK, ali ti ces zapeti cim prva komanda koju budes napisao ne bude davala zeljene rezultate jer neces znati gdje si pogrijesio.
Nemas vremena da ucis, nemas para da platis a hoces da neko to odradi umjesto tebe dzaba? A sta mislis, zasto ljudi provode godine uceci i radeci te stvari kad bi ti to mogao za pola dana googlajuci da uradis?

Blood: Suse itekako imam Server verzije :) Koje kostaju i koje rade posao :)

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 17:49 - pre 210 meseci
misko ja ne pricam o tome. Zna se na koji je suse decko mislio cim je nagovestio
da nema para za software. ENTERPRISE ne dolazi u obzir kod njega zbog prethodne cinjenice.

@minimania
Prvo svuci cd debiana sa neta ili nabavi od nekog ko ima. Posto vec nemas znanja u linuxu
nije ti bas mnogo bitno dal ces odabrati suse ili debian ,mada kao sto rekoh apt-get ce
ti mnogo pomoci u probavljanju paketa. Inace apt-get je odlican package menager
koji je veoma prost za rad i ima vise frontendova tipa synaptic itd.
Kako da koristis apt-get i kako da instaliras debian ->

Jos bolji link ->
http://howtoforge.org/perfect_setup_debian_sarge

Istampaj upustvo. Imas slike i kratka objasnjenja prosto ne mozes
da ne znas da uradis ovo ;-)
Korak po korak slika po slika. Ako negde zapnes pri instalaciji javi pa cemo
videti. Za pocetak instaliraj uspesno sistem pa cemo nastaviti
kad budes imao up & running sistem nastavicemo dalje.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 18:39 - pre 210 meseci
Ja cu morati da se složim sa misk0m. Ako sam ja dobro shvatio on nikada nije ni radio sa Linuxom?
U tom slučaju bojim se da NEMA ŠANSE da on to sve podesi i instalira kako treba u nekom razumnom roku. Osim da mu se praktično SVAKI korak ovdje na forumu napiše što je pomalo besmisleno.

Naravno, ne bih nikoga ni da obeshrabrujem. Ako imaš vremena i resursa samo naprijed. Uvijek će neko naići da ti pomogne gdje zapneš.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 18:45 - pre 210 meseci
Oces da se kladimo da moze da podigne sve u roku od 24h ? ;-)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 18:54 - pre 210 meseci
Ako zna sta radi ne treba mu 24 sata... ni slucajno :D

Predlazem ti da se "naoruzas" vremenom i strpljenjem i lagano korak po korak... Osmisli mrezu, osmisli koje servise hoces. A tek onda kreni u realizaciju. Nije to posao od 1 sat za nekoga ko se sa tim nije susretao. Cak i iskusniji moraju da prvo sve isplaniraju, nacrtaju... Nema tu "na brzaka"... nije to windows xp :D
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 18:58 - pre 210 meseci
Ama nema ništa od toga, već posle prve poruke sam hteo da napišem ali tek sada stižem. Ako neće da plati nekome da mu to radi, nema ništa od toga ili možda eventualno mrdne ali to ne može da radi. Kao kada bih sad recimo napisao da sam nabavio komplet hirurških skalpela i iglu i konac pa bih da operišem pa da mi neko pomogne da to počnem da radim.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 19:21 - pre 210 meseci
Citat:
blood: Oces da se kladimo da moze da podigne sve u roku od 24h ? ;-)


:)
Može ako ćeš ti da dežuraš ovdje 24h na forumu i lupaš F5 svakih 2 minute na ovoj temi čekajući na njegov sljedeći post. Ili mu daj neki IM kontakt.
Možda bi vam uspijelo na ovaj način..... možda. I ja bi vam čestitao, i jednom i drugom jer bi svakako zaslužili. ;)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 19:23 - pre 210 meseci
@yolja
Sledeci put kad se prikljucis temi pokusaj da je bar procitas od pocetka.
Decko nema elementarno poznavanje linuxa. Takoda 24h bi bilo pravi podvig.

Citat:

Osmisli mrezu, osmisli koje servise hoces. A tek onda kreni u realizaciju. Nije to posao od 1 sat za nekoga ko se sa tim nije susretao. Cak i iskusniji moraju da prvo sve isplaniraju, nacrtaju... Nema tu "na brzaka"... nije to windows xp :D

Heh. Ne razumem nije ovo windows xp? Prvo win xp se ne koristi za server related stvari. Tak da
je poredjenje neumesno. Kakvo crtanje mreza? lol ;-) Ko zna zna i drzi sve u glavi.
Eventualno moze da iscrta topografiju i da mapira mrezu.

Citat:

Ako neće da plati nekome da mu to radi, nema ništa od toga

Decko je rekao da nema para. Svi znamo kakva je situacija u nazovi zemlji kojoj zivimo.

Citat:

nema ništa od toga ili možda eventualno mrdne ali to ne može da radi.

Evo nek digne debiana i ssh i ja cu da mu namestim for free.

Citat:

:)
Može ako ćeš ti da dežuraš ovdje 24h na forumu i lupaš F5 svakih 2 minute na ovoj temi čekajući na njegov sljedeći post. Ili mu daj neki IM kontakt.
Možda bi vam uspijelo na ovaj način..... možda. I ja bi vam čestitao, i jednom i drugom jer bi svakako zaslužili. ;)

Veceras me obecao sam curi da slavimo ng ;-)
Ali sutra zasto da ne . Volim izazove.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 19:40 - pre 210 meseci
Citat:
Kakvo crtanje mreza? lol ;-) Ko zna zna i drzi sve u glavi.
Eventualno moze da iscrta topografiju i da mapira mrezu.


To je cool kad imas malu mrezu, svaki dan si na njoj i nikakvih drugih obaveza osim odrzavanja te jedne mreze nemas - DA.
Ako:
- imas firminu mrezu
- nije ti primarni posao da nadgledas mrezu, imas i drugih obaveza
- nije ti jedina mreza koju si konstruisao i odrzavas
- ne vidjas je svaki dan
- nisi jedini koji radi na odrzavanju
- spreman si na brze promjene u strukturi (prosirivanje IPova, rutiranje, dodavanje novih uredjaja
......

onda se to NE DRZI U GLAVI vec na papiru jer je NEPROFESIONALNO.

Naravno, da moju kucnu mrezu od 5 racunara drzim u glavi - ostale - ni pod razno. Sutra primimo novog radnika koji ce se baviti sa tim.. odakle ce on da pocne?
Ako sta mrzim je kad dodjes u firmu, neko im je uradio mrezu a ni slovo A na papiru nema, nego neki tamo ima to u glavi, a obicno taj neki vishe ne radi za tu firmu pa onda ides od nule. Krpljenje i povrsnost su najgori u svakom poslu pa i u mrezama.

Citat:
Decko je rekao da nema para. Svi znamo kakva je situacija u nazovi zemlji kojoj zivimo.


Decko je rekao da nema vremena ni za ucenje... Postoji li "Kako operisati srce za neupucene"??

Citat:
Evo nek digne debiana i ssh i ja cu da mu namestim for free.


To si trebao odmah na pocetku da kazes, da se smanji diskusija.

:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 19:42 - pre 210 meseci
Citat:
blood: Decko je rekao da nema para. Svi znamo kakva je situacija u nazovi zemlji kojoj zivimo.
Ma sve je to u redu ali ima 15 računara i 512k link, hoće web i mail server ali neće da daje pare a ni da nauči? Zašto recimo on ili neko od onih koji rade na tim računarima ne ode da malo nauči, kurseva verovatno ima dovoljno? Da li ima neke zarade od tih računara, ne verujem da služe za neki sitan surf i igranje? Da li ta firma uopšte naplaćuje svoje usluge?
Nemam ništa protiv da neko pita jer hoće da uči, vežba, proba kući sve ovo ali kada se radi o firmi, red je da plati nečije znanje pošto ovo nije pitanje tipa kako da iskopiram CD na hard ili kako da narežem CD. Ovo je malo ozbiljnije.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 20:47 - pre 210 meseci
Citat:

To je cool kad imas malu mrezu, svaki dan si na njoj i nikakvih drugih obaveza osim odrzavanja te jedne mreze nemas - DA.
Ako:
- imas firminu mrezu
- nije ti primarni posao da nadgledas mrezu, imas i drugih obaveza
- nije ti jedina mreza koju si konstruisao i odrzavas
- ne vidjas je svaki dan
- nisi jedini koji radi na odrzavanju
- spreman si na brze promjene u strukturi (prosirivanje IPova, rutiranje, dodavanje novih uredjaja
......

onda se to NE DRZI U GLAVI vec na papiru jer je NEPROFESIONALNO.

Naravno, da moju kucnu mrezu od 5 racunara drzim u glavi - ostale - ni pod razno. Sutra primimo novog radnika koji ce se baviti sa tim.. odakle ce on da pocne?
Ako sta mrzim je kad dodjes u firmu, neko im je uradio mrezu a ni slovo A na papiru nema, nego neki tamo ima to u glavi, a obicno taj neki vishe ne radi za tu firmu pa onda ides od nule. Krpljenje i povrsnost su najgori u svakom poslu pa i u mrezama.

Ju ju sve suvi profesionalci ;-)
Koliko znam radio sam u firmi sa velikim brojem racunara . Sada radim u wispu koji doduse nema veliki broj servera
za sada. To su prazne price. Rekog vec mozes da drzis topologiju mreze i da mapiras to radim i ja. Naravno
u elektronskom formatu. Koliko mtik uredjaja imamo na ap + serveri + ko zna sta jos , kakva dokumentacija.

Citat:

Decko je rekao da nema vremena ni za ucenje... Postoji li "Kako operisati srce za neupucene"??

Pa dobro nema pa? Mozda radi nesto pametnije ;-) Ako je tebi smor da mu pricas meni nije.

Citat:

To si trebao odmah na pocetku da kazes, da se smanji diskusija.

Onda forum gubi smisao moze jos neko da nauci iz postova. Ti kao mod bi trebao to da zna
ali mozda siprevise zauzet pisanjem papirica ;-)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

minimania
minimania

Član broj: 129392
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.13.01.2007. u 22:04 - pre 210 meseci
Ne vredi Srdjane, momci zaista nemaju razumevanja prema drugim ljudima koji tek pocinju da ulaze u vode sa linuxom.
Zaista mi je krivo, dolazim na forum koji je najposeceniji a dobijam neke uvrede ili da moram da ucim "sto se i slazem" ali nekad mora i da se pripomogne.
$Srdjane pokusao sam da te kontaktiram na pp ili na mail, ali mi pishe da moram da budem minimum 2 nedelje na ovome forumu kako bih mogao nekome da posaljem poruku. Ukoliko ti nije problem posalji mi na pp tvoj e-mail da ti napishem detljno problem pa da vidimo dalje. Ukoliko ne uspes da mi posaljes podatke moj mail je [email protected], odmah cu da ti odgovorim. Takodje, poslaces mi i broj tvoga racuna u banci, zelim da te castim jer si stvarno neiskvaren momak i voljan si da pomognes drugim ljudima kada im je potrebna pomoc, kada ovo zavrsimo dobices kintu.

A za ostale koji su imali samo da pricaju neke stvari koje i sam razumem, hvala vam, ali meni to nije potrebno, meni je potrebno da mi neko pomogne i izace u susret kada zapnem necemu a ne da mi govori kako je nekada na moravi udario stefan nemanja sa svojom vojskom na turke. Moderatori, ja ne znam zasto se vi javljate ako nemate pojma nista ili ne zelite da pomognete. Jadno je sto svi nesto znate ali kada naidje problem nemate pojma osim pojedinaca, ili se ponasate sarkasticno.


Sto se mene tice ova tema moze slobodno da se zakljuca.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.14.01.2007. u 00:14 - pre 210 meseci
Citat:
blood: @yolja
Sledeci put kad se prikljucis temi pokusaj da je bar procitas od pocetka.
Decko nema elementarno poznavanje linuxa. Takoda 24h bi bilo pravi podvig.


apsolutno mi je jasno da nema bas neka iskustva, ali to sto sam rekao vazi za one koji znaju sta rade...

Citat:
Heh. Ne razumem nije ovo windows xp? Prvo win xp se ne koristi za server related stvari. Tak da
je poredjenje neumesno. Kakvo crtanje mreza? lol ;-) Ko zna zna i drzi sve u glavi.
Eventualno moze da iscrta topografiju i da mapira mrezu.


A onda gazis sam sebe??? A mene kritikujes da sam povrsno citao... cccc
ON je pomenuo rad sa Windows XP - i ja se u svom postu obracam njemu, jer njemu treba pomoc. Ti, koliko vidim, vec sve znas. A to mapiranje i crtanje treba i iskusnima, cisto da zna koji mu se segment mreze gdje nalazi... Jer, pametan pise a budala pamti...

Citat:
Evo nek digne debiana i ssh i ja cu da mu namestim for free.

Aj namjesti mu, molim te, sve sto je trazio... naravno, sad sve za free 100% kao sto si i obecao...


@ minimania
Vjeruj mi na rijec, vise su ti pomogli ovi koji su ti rekli da moras da prvo naucis osnove, pa da onda ides dalje... moze da ti to odradi blood ili bilo ko, ali ti opet neces znati sta i kako. Da bi ti se pomoglo, moras ipak malo da se potrudis pa kad dodjes do konkretnog problema, da ti se onda konkretno pomogne. A sa porukom sa pocetka "Ja ne znam nista niti hocu da ucim - a treba mi svasta" tesko da mozes da pokupis simpatije onih koji su mozda potrosili brdo para za knjige ili mjesece citajuci 10-tine foruma - ne samo ES...
E da, predlazem ti da instaliras Fedora Core ili CentOS... ;)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.14.01.2007. u 00:34 - pre 210 meseci
Citat:

apsolutno mi je jasno da nema bas neka iskustva, ali to sto sam rekao vazi za one koji znaju sta rade...

Ovde nismo pricali o onima koji znaju jerbo oni nebi ni postavili ovakav topic.

Citat:

A onda gazis sam sebe??? A mene kritikujes da sam povrsno citao... cccc
ON je pomenuo rad sa Windows XP - i ja se u svom postu obracam njemu, jer njemu treba pomoc. Ti, koliko vidim, vec sve znas. A to mapiranje i crtanje treba i iskusnima, cisto da zna koji mu se segment mreze gdje nalazi... Jer, pametan pise a budala pamti...

Ja sam mu lepo vec objasnio sta se koristi za srv iz M$ linije proizvoda.
Ne znam ja sve znam koliko mi treba. Ako ijedan ozb admin crta svoje mreze onda dokle
je ova tehnologija dogurala. Pored toliko softwara za tu svrhu stvarno ne znam.

Citat:

Aj namjesti mu, molim te, sve sto je trazio... naravno, sad sve za free 100% kao sto si i obecao...

Sto da necu nebi bio ni prvi ni poslednji.

Citat:

@ minimania
Vjeruj mi na rijec, vise su ti pomogli ovi koji su ti rekli da moras da prvo naucis osnove, pa da onda ides dalje... moze da ti to odradi blood ili bilo ko, ali ti opet neces znati sta i kako.

Svasta. Ja sam decku lepo dao linkove ima da uci do mile volje i savetovao ga sta da radi.
Ali sam svakako voljan da mu pomognem i u kracim crtama objasnim sta i kako
pa posle nek uci kad vec ima up & running.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: kako da namestim svoj mail server, web server, i da pustim u rad 15 racunara.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 3247 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.