Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc

[es] :: Elektronika :: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10117 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



+1 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 01:03 - pre 209 meseci
Borise, Ilija, hvala Vam, na konkretnim savetima
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



+1 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 01:04 - pre 209 meseci
mradomire, meni treba profi stvar, a ne neka zezalica
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 12:47 - pre 209 meseci
Moram se ukljuciti u raspravu i reci da su neki ljudi ovde stvarno upravu.
Prvo da se slozim sa gujom da je prepravka nemodifikovanog aparata relativno laka i da potrazis kod nas negde da ga kupis ako ti bas taj model JAKO treba. Ne mozemo znati kako tachno da ga prepravis sada jer ne znamo karakteristike i sam nachin prikljucenja (ulaza-izlaza).
A druga stvar je sama cinjenica da ces uredjaj da kachis na telefonsku liniju dovodi do zakljucka da kada kupis i najprofi opremu nece ti tako profi zvucati sa druge strane. Ipak je to telefonska linija koja ima svoja ogranicenja i sto se tice frekfrentnog opsega i sto se tiche same dinamike zvuka. Tako da ti savetujem, kao i jos neki ovde na forumu (i sa njima se slazem) da pokusas da koristis neko alternativno resenje.
Promena glasa se prvenstveno odnosi na promenu "pitch-a" i posle toga malo doterivanja "mekoce" i glasnoce tog zvuka (nadam se da sam upravu) a to ti (za potrebe telefonskog prenosa) moze posluziti i neki malo bolji racunarski program koji u sebi ima ne 4 vec neogranicen broj memorija i sve mogucnosti koje ti nudi i taj skupi Boss. Ja ti preporucujem da probas Guitar FX BOX 2.6 koji ima relativno dobar zvuk i brzinu (zavisi od jacine racunara i muzicke kartice) a za malo losiju varijantu ti preporucujem Sound Blaster Live koji u sebi ima ugradjen hardverski DSP.
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



+1 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 15:07 - pre 209 meseci
Hvala Vam Ksrele,


PRvo, VT-1 mi treba zbog mobilnosti, ne mogu uvek da imam komp pored sebe.


drugo evo nasla sam neke fotke , koje ce ljudima koji se razumeju pomoci


http://img167.imageshack.us/my.php?image=boss6ee6.jpg

http://img167.imageshack.us/my.php?image=bossvt1ao9.jpg


Ovo je zanimljivo, nasla sam na jednom sajtu kako izgleda "kao" kada je povezano

i pogledajte

http://img167.imageshack.us/my.php?image=bosssaslusalicamavt8.gif


a na drugom sajtu su kablovi na drugoj strani


http://img167.imageshack.us/my.php?image=boss22sb2.jpg

Meni je ovo cudno
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



+1 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 15:12 - pre 209 meseci
Inace ovo mi treba zbog zastite deteta, naime jedan ludak prvo zove kuci, i kada vidi da je dete samo onda dolazi i lupa na vrata. dahce.... Da Vas ne smaram svojim problemima, ovo je idealno, jer glas deteta reprodukuje kao glas muskarca,a to nijedan softwer ne moze. Tako da Vas molim , ko zeli da pomogne, neka se fokusira na ovaj VT-1
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.ptt.yu.



+5251 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 16:48 - pre 209 meseci
"Masina za secenje" je u kancelariji, a dioda odseca "vrh" signala, i to je jedna od "distorzija" za gitarska pojacala, neko je zove i overdrive, al je to diskutabilno..

Inace mi se dopada ideja uredjaja "sa diodom" koji kosta 1200€, samo da nadjem trziste i zvatju se Bil (volj Gates, volj Klinton)

A sto se tice "manijaka", pa postoje placene sluzbe, cenim da im treba max par dana da klebe dijabolu.

Poz.
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
*.31.eunet.yu.



+128 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 17:41 - pre 209 meseci
Citat:
vladd: "Masina za secenje" je u kancelariji

e zbog nje sam ja morao onu drugu na rame pa u bus.
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



+1 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 18:42 - pre 209 meseci

Dobila sam sada odgovor preko maila jedne firme koja prodaje vt-a

NA pitanje kako da napravim sama midfikaciju-

"If you telephone has a audio input it simply plugs in
with a cable. "


Jel zna neko ovo da mi objasni?
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 19:18 - pre 209 meseci
E ala su te skinuli sa ... dnevnog reda sa tom recenicom. Retko koji telefon ima 'audio input' u smislu linijskog ulaza, retko koji cak i prikljucak za spoljni mikfofon da ima. Ali to nema sta da te mnogo sekira, kao sto smo ti rekli jako je lako taj uredjajcic spojiti na telefon, jos pogotovo ako imas bezicni sa prikljuckom za hands free. Ako zelis mogu ti odmah staviti par shema ali ne znam da li ce ti nesto znaciti. Ako zelis ovako samo teorijski onda mozemo da navodimo ideje do sutra, uvek ce neko da se seti boljeg resenja, a ti na kraju neces imati ama bas nikakve koristi od njih ako ne znas sama da sastavis krajnji sklop.
OK za objasnjenje, sada kontam da uredjaj mora stalno da bude u stanju pripravnosti.
E, da a objsnjenje tog odgovora je da ako imas chinch ili "bananica" (kao za sluske sa vokmena) ulaz na telefonu da izlaz iz uredjaja, koji je takodje ili chinch ili "bananica", spojis sa obicnim audio kablom (kao PC i muzicki stub, ili DVD i TV itd...)
 
Odgovor na temu

guja011
Bgd

Moderator
Član broj: 15025
Poruke: 8056
195.252.85.*



+128 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 19:25 - pre 209 meseci
ako je manijak jedini razlog, dovoljna je najobičnija telefonska sekretarica.
sama se uključuje i "odgovara", a uvek može da se čuje ko zove pa da se podigne slušalica za poznate.
 
Odgovor na temu

cecika
svetlana drazic

Član broj: 93845
Poruke: 59
*.WLAN-BMP6.NSD.panline.net.



+1 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 19:48 - pre 209 meseci
Ksrele,

Hvala Vam puno, kada mi stigne uredjaj, ako nesto ne budem znala, da li Vas smem kontaktirati?
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
85.222.137.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc13.01.2007. u 20:16 - pre 209 meseci
Ma OK je.
Pa mozes me kontaktirati ali, mozes (ne moras me persirati, to je nepisano net pravilo) i ovde na forum da postavis potrebne podatke pacemo ti svi zajedno pomoci. Nebi bas da sam budem odgovoran ako se slucajno nesto gadno desi tako skupom uredjaju, a ja ni nemam preteranog iskustva sa tim ali znam ponesto da mogu pomoci :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: inzinjeri, svi koji se razumeju u elektroniku, pomoc

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 10117 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.