Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

obrada snimka adobe premiere ???

[es] :: Video produkcija :: obrada snimka adobe premiere ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8703 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 09:43 - pre 210 meseci
Ubacio sam u komp preko video rekordera neke snimke sa video kaseta.Da lim i neko moze ukratko reci kako sada da taj snimak secem na vise delova,i u koji format sacuvamam,pa sve to da bude dvd.Hvala,Pozdrav!
boki
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 09:44 - pre 210 meseci
U premijeru i seckas i pravis gotov dvd
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 10:17 - pre 210 meseci
nemam mnogo iskustva,kada ubacim snimak,sta radim sa njim da bi ga seckao.Objasnite mi onako laicki ukratko.Od trenutka kada startujem new project u adobe,sta dalje radim.
boki
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 10:21 - pre 210 meseci
kad navuces klip na timeline uzmes lepo tool koji lici na zilet, poseckas sta ne treba, pobrises rupe pa ides na file, export, export to dvd,
samo pazi da ne napravis NTSC DVD koji je valjda tamo prvi po default...
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 11:02 - pre 210 meseci
ok sada mi je sve jasnije.Samo me interesuje tamo na export,nude mi se vise opcija export to movie,frame itd.Kako da znam koji je koji format ili slicno.Sta je najbolje u sta da ga exportujem i tako...
boki
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 11:07 - pre 210 meseci
odnosno kada isecem neki clip,da lim ogu da ga sacuvam na hardu u dvd formatu(ili mozda u neki drugi format) pa kasnije da radim sa njim sta hocu.On meni na export samo nudi da ga rezem na dvd.I jos ovo kada krecem sa projektom sta treba izabrati ,nudi mi pal i koji da izaberem,posto kazes ntsc da ne selektujem.
boki
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 11:12 - pre 210 meseci
ako je to premiere pro 1.5 imas ispod opciju export to dvd, ako nije onda... hm
export to movie , pa klip koji napravis zavrsi u nekom
DVD Fab platinum ili Super DVD Creator
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 11:34 - pre 210 meseci
uzmi neki pal 4:3, sa 2 Pass-a i rezi na dvd direktno (mene nije nijednom izneverio), dok se ne upoznas sa "čarima" mpg2 zatezanja
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???11.01.2007. u 22:45 - pre 210 meseci
Pozdrav. Slažem se sa predlozima, samo skrećem pažnju na to da 2pass enkodovanje traži dosta vremena, duplo više od 1pass... alansco, kao početnik ipak koristi Constant bit rate-CBR i 1pass enkodovanje sa bit rejtom od 8000kbps. Ovo daje sasvim dobar kvalitet pa ako ne budeš zadovoljan montažom ili malo eksperimentišeš znaj da ćeš ovako potrošiti mnogo manje vremena na kompresiju.
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???12.01.2007. u 10:16 - pre 210 meseci
evo ovako,ja sam isekao clip bez ikakvih efekata i zelim da ga sacuvam kao neki format koji mogu da gledam sa harda.E kada idem na export sta treba da izaberem koju opciju da bi sacuvao na hardu?I gde podesavam koji format ,odnosno to sto pricate pass 1 ili pass 2,ili ostala podesavanja (avi,mpeg1,2,vcd,dvd)?
boki
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???12.01.2007. u 10:36 - pre 210 meseci
i jos ovo interesuje me da li je normalno za 1 h snimka da encoduje oko 4 do 5 h, i koja je razlika u kvalitetu snimka sa 1 pas od 2 pas.
boki
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???13.01.2007. u 11:19 - pre 210 meseci
Kako si podesio settings-e neposredno pre eksporta. U okviru za dijalog Export imaš button settings i tu treba da podesiš vrstu kompresije i to je za avi fajlove a za export u mpeg ili DVD ideš na export-Abobe mpeg encoder ili slično u zavisnosti od verzije premiere-a i tu podešavaš karakteristike kompresije u mpeg. Sve ovo ti je objašnjeno i u help-u F1 a imaš i tutorijal u top temi za malo stariji Premiere ali može da posluži oko tih suštinskih stvari i oko principa rada. U koji format si kompresovao tada kad je trajalo 4-5 sati?
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???13.01.2007. u 13:24 - pre 210 meseci
U mpeg2 dvd.Ne znam u koji format tacno da podesim,daje mi vise opcija Ntsc,Pal ,dv 2 pass,1 pass,cbr,vbr itd....A da li treba nesto pred pocetka kada otvaram projekat da podesim,Tada mi nudi PAl i ntsc standard 32 itd...
boki
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???14.01.2007. u 19:04 - pre 210 meseci
U prethodnim postovima imaš nekoliko preporuka.
Za početak probaj ovako u Mpeg: CBR-Constant bit rate, 1 pass, PAL, Bit rate minimum 4500kbps za 2 sata videa na DVD5 disku a maksimum 8000kbps za 1 sat videa, multipleksing-none ili mpeg2 u zavisnosti da li ti treba mpeg fajl ili DVD video a tada koristi None i kasnije kreiraj DVD disk u nekom autoring alatu, novije verzije premiere-a (2.0) verovatno podržavaju direktno pravljenje video DVD-a to proveri u helpu i ako je tako onda ti dodatni programi za kreoiranje DVD video sadržaja nisu potrebni... Koristi pretragu ES foruma i Help u Premiere-u!
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???15.01.2007. u 07:19 - pre 210 meseci
Koristim noviju verziju premiere i imamm direktno na dvd.Evo uspeo sam nesto da uradim.Stavio sam u mpeg2 i tu mi nije nudio nikakvu dodtanu opciju,samo pal.Ali problem je kada samm pustio snimak,slika nije bila u full screen-u.Sve mi je bilo namesteno kako treba i 4:3 i sve kako smo rekli.Gde je problem.
I jos ovo kada sacuvam kao MPEG2 DVD,onda nemam zvuk i isto mi slika nije full screen.
boki
 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.tvns.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???15.01.2007. u 08:16 - pre 210 meseci
Nije dovoljno da bude samo 4:3, PAL....

Rezolucija treba da bude 720x576, 25 fps...

A ton!? Mozda ti je namesteno na Dolbi digital!? Ja sam imala taj problem, kad napravim DVD - ne cuje se ton ( pa sam menjala iz Dolbi digital u 48000hz, 16bit, stereo...i sve je bilo posle OK ). Mozda nije TO bio problem, nemam pojma, ali sam ga "resila" na ovaj nacin. :)
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???16.01.2007. u 10:05 - pre 210 meseci
ljudi pomagajte.Mucim se vec 5 dana.Meni je snimak AVI iu to u rezoluciji 640 480.Ja ga ubacim u adobe premier,stavim ga u timeline,izrezem clip koji mi treba i onda nastaju problemi.Sta onda tacno da uradim da bi mi snimak bio kako treba.To znaci da bude u full ekranu i da mu je kvalitet ok.Hvala
boki
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???16.01.2007. u 10:16 - pre 210 meseci
Kvalitet ti naravno zavisi od materijala koji obradjujes
Verovatno si projekat zapoceo u pal 720*576, pa i klip rasiri u preview monitoru, ali bilo kakvo menjanje rezolucije samo ce ti pogorsati snimak.

Najbolje bi bilo da u Vdub poseckas sta ti ne treba i sve exportujes direct stream, da ne vrsi bilo kakvu dodatnu komresiju, a i ostace ti full screen
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

d4rk3lf
Boban Krsmanović

Član broj: 84104
Poruke: 268
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???16.01.2007. u 17:36 - pre 210 meseci
Citat:
alansco: ljudi pomagajte.Mucim se vec 5 dana.Meni je snimak AVI iu to u rezoluciji 640 480.Ja ga ubacim u adobe premier,stavim ga u timeline,izrezem clip koji mi treba i onda nastaju problemi.Sta onda tacno da uradim da bi mi snimak bio kako treba.To znaci da bude u full ekranu i da mu je kvalitet ok.Hvala

Prvo pogledaj u kojoj je rezoluciji izvorni materijal.
Ako je si ga ubacio sa kasete, onda bi trebao da bude microsoft avi 720x576 DV PAL, 25 fps, lower field first.
Nakon toga upalis premiere i izaberes onaj preset Microsoft avi DV PAL (imas pored bi trebalo da ti pise i 25 fps i lower field first i ostale trice)...
Uzmes sada importujes materijal i izmontiras sta ti treba (snimaj sto cesce pozicije).
Na kraju, uzmes i pritisnes ctrl-m (ili ides na file->export->movie) ukucas ime i ides na setup. E sad, u tom podesavanju za eksport treba da imas (pozeljno je) ista podesavanja kao i u projektu. Nemam sada ovde premiere, pa cu da probam onako na pamet.
Microsoft DV avi, lower field first, 25 frejma po sekundi, imas onda desno nesto gde pise square pixels - to promenis u DV/DV1, podesavanja za zvuk ne diraj, trebalo bi da su u redu default. valjda nisam nesto izostavio. I onda kliknes OK i ides na render (znaj samo da ovako slabo kompresovani render ce da ti zauzima po 13 GB za sat vremena)
Mozes pre svega ovoga da probas cisto testa radi, da importujes svoj sirov materijal, skratis ga na jedno pola minute i izrenderujes i odmah vidis da li valja.

Ako ti je izvorni mat slucajno u nekom drugom formatu (opet gledaj da izbegnes da radis sa dvx-ovima), samo mu kad upalis premijer ides na custom settings i onda ides na project->settings->general i podesis rezoluciju, fps i ostale stvari u sladu sa tim materijalom. Naravno i za export isto vazi.

Kad ti izrenda taj file, uzmes virtual dub ili neki program koji sluzi za kompresovanje i iskompresujes u sta god hoces.
 
Odgovor na temu

alansco
srbija

Član broj: 68627
Poruke: 81
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: obrada snimka adobe premiere ???17.01.2007. u 10:20 - pre 210 meseci
otprilike sam sve uradio i sve bude ok,ali meni sam snimak ne bude u full screenu,cak i u prewiew monitoru se vidi da ima kao neki crni okvir.Verovatno negde nesto treba da se podesi,ali ne znam sta.Inace sve ostalo je ok.Kao da postoji crni okvir od oko dva cm oko slike.
boki
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: obrada snimka adobe premiere ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8703 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.