Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem mapiranja racunara pod WINXP

[es] :: Windows mreže :: Problem mapiranja racunara pod WINXP

[ Pregleda: 2672 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzlajoo
admin
Novi Sad

Član broj: 68522
Poruke: 26
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Problem mapiranja racunara pod WINXP11.01.2007. u 08:14 - pre 210 meseci
Imam problem sa mapiranjem racunara koji imaju WINXP. U mrezi imam i racunare pod Win2000 i WXP, kad hocu da mapiram racunar koji je pod WINXP trazi user name (nekad i ubaci u user "gues") i password, i koji god da mu password upisem (administratorski ili obican korisnik) nece da prodje. Zaboravio sam reci da pre toga na masini koju hocu da mapiram iskljcim firewall, i na toj misini imam svoj administratorski nalog, podesio sam i Local Security Policy -> Local Policies -> User Rights Assignment, ali opet nista, a moja je misina pod WINX SP2.



Taj problem mi je izgledao jako jednostavan i mislio sam du cu ga resiti ali nikako ne ide. Pa ljudi ako ko ima neku ideju nek se javi.
Hvala unaperd!!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

andre2000
Aleš Jindra
Beograd

Član broj: 62983
Poruke: 474



+97 Profil

icon Re: Problem mapiranja racunara pod WINXP11.01.2007. u 08:55 - pre 210 meseci
Pretpostavljam da želiš da mapiraš šerovan folder, proveri u dozvolama na šerovanom folderu ko ima dozvole za pristup tom folderu. Ako ne želiš da te pita za user i password, stavi dozvole za "Everyone" da čitaju, i po potrebi pišu u taj folder. Potom moraš da staviš iste dozvole i u "Security" tabu, i onda bi trebalo da radi
 
Odgovor na temu

zzlajoo
admin
Novi Sad

Član broj: 68522
Poruke: 26
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem mapiranja racunara pod WINXP11.01.2007. u 10:32 - pre 210 meseci

Mene izgleda buni vise stvari. Da li kad zelis da mapiraš disk(ne šerovani folder) na kojem je winxp on mora da bude šerovan da bi ga mogao mapirati? Ako nije tako, molio bih da mi detaljnije objasnis kako to radi na xp.
Na win2000 to radi jako jednostavno, ako imas admin nalog na toj masini možes mapirati disk bez ikakvih problema, ali izgleda da tako nije na XPu. I u win2000 kad želiš neki folder da šeruješ, uradiš desni klik na folder i u sharing i secirity sve podesiš (koji useri imaju pristum, koliko usera,...) a o XP kad uradiš desni klik na folder imas samo opciju da dozvoliš šerovanje i da li je dozvoljavaš da ti menjaju fajlove drugi korisnici ... Kontem da se to radi u xp iz administrative tools, ali kako ... sta ... ??? Ako može malo detaljnije oko ovoga.
Sad sam ja malo proširio temu i na foldere i na diskove, ali me interesuje i jedno i drugo

Jos jednom hvala!
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Problem mapiranja racunara pod WINXP11.01.2007. u 11:27 - pre 210 meseci
Isto ti je i za Foldere i za Disk (particije). Prvo se uloguj na masinu kao Admin sa koje hoces da nesto Share-ujes(daseni klik na Folder/particiju i Share-uj ga sa nekim imenom) i dodaj u premmisions ko i kakav pristup moze da ima. Zatim se uloguj na tu drugu masinu na kojoj hoces da mapiras (sa nekim userom , nije neophodno da bude Admin, ali da si ga prethodno dodao u Premmisions) folder/drive idi na My Network Places, Microsoft Win Network i blabla dok ne stignes do Svih Share-ovanih kopmjutera, udji u onaj sa kog hoces da mapiras drive, i videces share sto si napravio malopre, desni mis na taj Share i Map Network Drive daj mu neki Drive Letter (recimo ZzzzZZzZZzzZZ) :-)

I to je to.

Idi na My Computer i videces dole Mapiran Folder/Drive.

P.M. Vrlo je vazno da podesis Premmisions na Share-u , odnosno da odredis ko moze da pristupa folderu. Naravno samo taj ko moze da pristupi moze da ga mapira (mozda je suvisno ovo reci). Ako ovo ne uradis dobices poruku Access Denied!
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

zzlajoo
admin
Novi Sad

Član broj: 68522
Poruke: 26
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem mapiranja racunara pod WINXP11.01.2007. u 12:18 - pre 210 meseci

Sve je ok, tj. tako sam i radio ali gde da podesim Premmisions? Kad uradim desni klik na folder imas samo opcije za serovanje, da das ime serovanom folderu i da dozvolis izmenu tih fajlova, a gde se nalazi Premmisions?
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Problem mapiranja racunara pod WINXP11.01.2007. u 12:37 - pre 210 meseci
U folderu ideš na Tools --- Folder options --- View --- ukloni kvačicu sa Use simple file sharing
 
Odgovor na temu

zzlajoo
admin
Novi Sad

Član broj: 68522
Poruke: 26
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Problem mapiranja racunara pod WINXP11.01.2007. u 13:25 - pre 210 meseci

Ljudi svaka cast to je to.

Predpostavio sam da je neka "kvacica" ali samo koja ... :)) ... ma kao i ceo windows :))

Ljudi hvala, jos jednom!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Problem mapiranja racunara pod WINXP

[ Pregleda: 2672 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.