Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

umro dvd u toku ucitavanja novog firmwarea

[es] :: Multimedijalni uređaji :: umro dvd u toku ucitavanja novog firmwarea

[ Pregleda: 2452 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cicko
Mechanical engineer - freelancer
Vršac

Član broj: 7902
Poruke: 46
82.208.225.*

Sajt: www.echbergmanutech.dk


+2 Profil

icon umro dvd u toku ucitavanja novog firmwarea10.01.2007. u 23:45 - pre 210 meseci


Imam dvd Quart986 sa chipom sunplus sphe8281s i posto je pusto samo srt prevode i to sa sitnim belim slovima pokuso sam da mu ucitam novi firmware da to resim ali nije uspelo i sad dvd vise nepokazuje znake zivota,
inace firmware sam naso na netu od nekog yamada dvd-a koji ima isti chip, e sad ili mu nije odgovaro firmware
ili je cd na koji sam narezo firmware bio los pa se desio to sto se desilo,
uglavnom negde na netu sam procito da moze da se ubaci novi firmware sa kablom koji se spoji negde na plocu
dvd-a i na serijski port na kompu. A kabl se naravno napravi...

Ako neko zna nesto o tome molio bih da mi odgovori dali da bacim dvd ili jos postoji neka nada.
"Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se meriti snagom i dužinom
nesanica koje ih prate." Ivo Andrić
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: umro dvd u toku ucitavanja novog firmwarea11.01.2007. u 14:11 - pre 210 meseci
Ocigledno FW nije bio odgovarajuci...
Moraces odneti DVD u servis, mada serviseri se bas nece obradovati kad te vide...jer je to mnogo posla, a ne mogu adekvatno da naplate, pa cete verovatno odbiti (ako nije u garanciji).
U sustini obicno je potrebno ficicki skinuti flash chip prikljuciti ga na programator i preko PC ubaciti FW...
Ja ovo znam iz (loseg) iskustva, i mislim da ne bih to ponovo radio, iz jednostavnog razloga...ne isplati se.
Evo mog iskustva (resenje je negde pri kraju teme...)http://www.elitemadzone.org/t7...oadstar-nece-da-cita-originale

PS:nov DVD mozes kupiti vec za 2000din
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: umro dvd u toku ucitavanja novog firmwarea

[ Pregleda: 2452 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.