Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiksan fokus pri zumiranju ?

[es] :: Digitalne kamere :: Fiksan fokus pri zumiranju ?

[ Pregleda: 3465 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kopovskisl
Beograd

Član broj: 17418
Poruke: 20
*.041net.co.yu.



Profil

icon Fiksan fokus pri zumiranju ?10.01.2007. u 21:17 - pre 209 meseci
Zanima me jel sve kamere u amaterkom rangu slabo drze fokus dok se zumira?
Mislim kada stavim na manual fokus, izostrim lepo, pa onda zumiram jos, predmet vise nije izostren.
A kada je na auto fokusu, onda kamera "lovi" fokus u toku zuma, trudi se da izostri, i dosta brzo to radi, ali nije neprimetno kako bih ja zeleo. Kod filmskih kamera nisam primetio taj nedostatak. Kakva su vasa iskustva ?
 
Odgovor na temu

Misa_exclusive
Milos Andrejevic
Raduckam tu i tamo... :)
Novi Sad/Leskovac

Član broj: 59286
Poruke: 1061
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 190609050


Profil

icon Re: Fiksan fokus pri zumiranju ?10.01.2007. u 22:03 - pre 209 meseci
Ha ha ha :)
Pa fokus se formira prema daljini/blizinoi objekta. Tako da kad manualno izfokusiraš nešto, ta podešavanja važe za tu razdaljinu između kamere i objekta snimanja, pa kad se zoom-om promeni ta razdaljina, focus više nije pravilan. Kod profi snimanja (filmovi, spotovi...) za fokusiranje je zadužen šarfer koji okretanjem adekvatne "ručice" stalno menja fokus prema promeni položaja kamere.
Nije sve u parama. Ima nešto i u nekretninama, a Boga mi, i u zlatnim polugama

 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Fiksan fokus pri zumiranju ?11.01.2007. u 07:59 - pre 209 meseci
Na koji nacin se zumom se menja rastojanje objekata i zaslona na fotoaparatu?
 
Odgovor na temu

kopovskisl
Beograd

Član broj: 17418
Poruke: 20
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Fiksan fokus pri zumiranju ?11.01.2007. u 10:18 - pre 209 meseci
Dobro, sve je to jasno, ali kako Vi, i sa kolikim uspehom prakticno postizete konstantan fokus (bez vidljivog 'plivanja' fokusa) tokom zumiranja npr. od max-wide do max-tele.
Naravno, lakse je i kada je blenda manja, sa vise svetla pri snimanju, jer je sa manjom blendom vece polje dubinske ostrine, pa je posao auto fokusa laksi.

Citat:
Kod profi snimanja (filmovi, spotovi...) za fokusiranje je zadužen šarfer koji okretanjem adekvatne "ručice" stalno menja fokus prema promeni položaja kamere.

Follow Focus uredjaji su jako skupi i malo koja polu-profi kamera ih moze 'nositi'. Drugo, koliko sam shvatio to si mislio za promenu polozaja kamere, a sta ako se kamera ne pomera nego se menja samo zum ? Znas oni mega zumovi u kung fu filmovima npr :) Sa sirokog plana zum na lice, sve za pola sekunde. Kako je tu uvek sve u fokusu ?
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Fiksan fokus pri zumiranju ?12.01.2007. u 23:10 - pre 209 meseci
Maksimalni zum dakle na najudaljeniji predmet(osobu) koji zelis da snimis izostris i vratis na wide i sve sto je blize od tog tvog predmeta na koji si izostrio bice ostro.
Ako zelis da snimis samo necije lice izostris na oci jer su one na 2/3 udaljenosti pa ce ti sve biti ostro (da te nedavim ovim isto je i za gornji primer)
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Fiksan fokus pri zumiranju ?

[ Pregleda: 3465 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.