Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!

[es] :: C/C++ programiranje :: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74785 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 09:30 - pre 209 meseci
Koliko su meni rekli, Linux podržava DLL, zar ne?
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 09:41 - pre 209 meseci
Linux ekvivalent DLLovima je .so odnosno Linux biblioteka. DLL kao DLL nije podržan, to je format za Windows.
SLIder.
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 09:49 - pre 209 meseci
Znam ja jako dobro što je so biblioteka, no bio sam na jednom tečaju za Linux pa je mislim rečeno da je i DLL podržan, a za primjer se naveo baš WinE emulator.
 
Odgovor na temu

atko79
Sarajevo

Član broj: 34935
Poruke: 70
*.hermes.si.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 10:10 - pre 209 meseci
Pa da je gcc glupost to se nebih nikako mogao sloziti...

jeli ovo:"Zajednički projekt C++ programera iz ElliteSecurity-a!" ili vatrenih ljubitelja borlandovih alata??

Za mene je bitno da projekat ima smislene cjeline na kojim se moze pokazati/obnoviti/steci znanje koje mi moze biti od koristi ... a ne neka egzotika

Po nekoj analogiji to dodje kao da izbjegavamo Engleski jezik a zelimo da nas razumije sto vise ljudi.
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 10:23 - pre 209 meseci
Ja zaista ne razumem zašto si se toliko zalepio za taj C++ Builder. U čemu je velika razlika? Ako ti se sviđa negov IDE, uvek možeš u njemu pisati kod, a kompajlirati ga gcc-om. Ne kapiram, zaista.

Windows DLLovi se mogu "koristiti" putem Wine-a ali to je zaista sporo i neuredno, nikako ne možemo tako raditi.
SLIder.
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 10:30 - pre 209 meseci
Ljudovi, ja nikome nisam rekao da mora programirati u C++ Builder. Malo pročitajte i vidjet ćete da sam napisao da možete raditi u bilo čemu, a ja što sam "zapeo" je moja stvar. Već sam rekao i opet kažem... radite u čemu god hoćete, a ako se već pomoću gcc-a može prevesti taj kod onda ni vama ne treba biti važno što ja hoću u tome raditi.

Bitno je samo da svatko svoj dio posla može predati u nezavisnoj biblioteci ili već čemu da se to na kraju može staviti u glavni projekt gdje se to sve može spojiti u glavnu aplikaciju.
 
Odgovor na temu

Yu Raider
Ivan Djordjevic
Bg

Član broj: 40731
Poruke: 273
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 10:43 - pre 209 meseci
U redu, ako je to tako. Ali sam 90% siguran da ćemo naići na gomilu problema, no opet, problemi su sastavni deo jednog ovakvog projekta.
Sada samo treba i konačno da se dogovorimo šta ćemo raditi i ko će šta raditi.
SLIder.
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 11:04 - pre 209 meseci
@itf:
Borland C/C++ ima nestandardna prosirenja jezika koja, ako ih budes koristio, napravices problem ostalim saradnicima na projektu. Pre svega, ako pravis .DLL ili .so treba da isporucis i neki header file u kome je interface. Zbog veeelike razlike izmedju kompajlera (calling konvencija, implementacije stl-a, nasledjivanje, ...) "komunikacija" kroz interface u headeru ce se svesti na upotrebu najprostijih tipova. Bilo kakav pokusaj prosledjivanja npr. std::vector<neka_klasa>& foo ce izazvati crash programa, jer builder ce na jedan nacin da predstavi taj objekat u memoriji, a npr. gcc ce da ga tumaci na drugi nacin.

@ostali:
Zato treba da se odlucite za jedan kompajler po platformi. To bi trebao da bude kompajler koji nema nestandardnih prosirivanja jezika (ili da bar upozori da ih programer koristi). Takodje, pre upotrebe teskih sablona (template) proverite da li ce drugi kompajler to da proguta.. Vodite racuna i o:
- 64bit kompatibilnosti
- pisite unicode program
- odvojite OS karakteristicne stvari u posebne "module" (rad sa prozorima, file IO, keyboard i mouse IO, rad sa memorijom, ...)
- definisite coding konvenciju
- odmah pisite dokumentaciju. Ako neko napusti projekat, treba neko drugi da se snadje
- proverite licence third-party biblioteka pre njihove upotrebe


 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
161.53.55.*



+9 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 12:52 - pre 209 meseci
Neznam baš kako bi problem mogao nastati ako se koristi runtime linking... a u svakom slučaju, ako bi bilo riječ o dijelovima programa koji su nezavisni jedni o drugima sve bi se svodilo na pozivanje određene dll funkcije i to je to.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
65.213.80.*



+6 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 13:24 - pre 209 meseci
Izbor tehnologije je u ovom slučaju prilično lak. Za Windows MSVC++ 2005 (besplatna Express verzija može sasvim lepo da završi posao), za Linux g++ 4.x. Treba vam jedna portabilna GUI biblioteka - ako ćete GPL, onda Qt nema premca, a ako nećete GPL, onda verovatno wxWidgets. Za 3D grafiku je OpenGL. Za networking ima više biblioteka i tu treba malo probunariti; ACE je jako moćan, ali je verovatno previše za to što vama treba.

Ozbiljniji problemi u ovakvim slučajevima su organizacija i motivacija i tu većina volonterskih projekata zaglavi.
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 13:49 - pre 209 meseci
Ja imam jedan predlog...

Iako vidim da ste vec , vjerovatno, oducili sta praviti, ja predlazem da se napravi jedan veoma mocan, interesantan i nadasve koristan alat.

razmislite o tome da se odradi jedan editor, ili da ga nazovem malo razvojno okruzenje u kojem bi korisnik na veoma lak, brz i bez-imalo-znanja-o-registarskoj-bazi znanja mogao napraviti .reg fajlove koji ce odradjivati stvari, tj. podesavati windows,unositi neke kljuceve za odredjene aplikacije, ubaciovati u startup, micati iz startup-a i slicno a sve kako to korisnik zamislja...

Npr. puno puta je vjerovatno svima vama trebao neki .REG koji treba npr. odraditi nekih 10-20 razlicitih podesavanja windowsa...

Ili prodas nekome aplikaciju, a taj neko ne zna da podesi da mu npr. decimalni zarez u windowsu bude "," ili nesto slicno, lupam...a daleko je u drugom gradu, ne mozes otici do njega, ovako generises .reg za to, posaljes mu preko interneta i to je to...

Ja to sve radim preko koda aplikacije, ali ponekad i kljuc dobro dodje...
I jos mnogo nekih drugih, slicnih stvari da stavimo da moze se u njemu odraditi ...

Takodje, u istom programu da postoji i dio za Linux... ja se ne razumijem mnogo u linux, ali sasvm sam siguran da i tamo postoje neki slicni fajlovi, ili skriptovi koji mogu olaksati nesto korisniku...

ako nista , da na veoma lak nacin korisnik moze kreirati skriptove za sebe, ili nove komande u SHELL-u, program im sam daje CHMOD za execute, read...(normalno, korisniku se ovo stavi laicki npr. checkbox: izvrsni fajl ) ili slicno...

Ne znam, nekome se mozda nece svidjeti ideja, ali ja mislim da nije toliko losa...
Pogotovo jer mi je puno puta ovo trebalo, a ne samo meni vec i mnogim drugima koje znam a koji nesto ne mogu odraditi preko koda jer ne znaju koji kljuc ili API da koristi...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

icobh
Igor Pejašinović
Network Admin
Navigo SC d.o.o.
Banja Luka

Član broj: 18738
Poruke: 1319
*.inecco.net.

Sajt: www.nsc.ba


+4 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 15:26 - pre 209 meseci
Zavirite u moj profil, možda nađete nešto zanimljivo

Code:
#include <iostream.h>

int main(){
       std::cout << "I ja mogu pomoći, mislim nešto..." << endl;
       return 0;
}

I ♥ ♀

Ovaj post je zlata vrijedan!
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.iplannetworks.net.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 15:30 - pre 209 meseci
Citat:
IDE:
razmislite o tome da se odradi jedan editor, ili da ga nazovem malo razvojno okruzenje u kojem bi korisnik na veoma lak, brz i bez-imalo-znanja-o-registarskoj-bazi znanja mogao napraviti .reg fajlove koji ce odradjivati stvari, tj. podesavati windows,unositi neke kljuceve za odredjene aplikacije, ubaciovati u startup, micati iz startup-a i slicno a sve kako to korisnik zamislja...

Npr. puno puta je vjerovatno svima vama trebao neki .REG koji treba npr. odraditi nekih 10-20 razlicitih podesavanja windowsa...

Ili prodas nekome aplikaciju, a taj neko ne zna da podesi da mu npr. decimalni zarez u windowsu bude "," ili nesto slicno, lupam...a daleko je u drugom gradu, ne mozes otici do njega, ovako generises .reg za to, posaljes mu preko interneta i to je to...


Ima vec takvih ili slicnih programa koliko hoces. Evo samo jednog linka:

http://www.pctools.com/tweak-manager/

Naravno, od viska glava ne boli ali ipak...
Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 15:48 - pre 209 meseci
pa ok...
Kazem, samo predlog....


Da li ovaj program generise .reg fajlove sa zeljama korisnika kako da mu OS izgleda, pa da moze te zelje prenijeti i na drugu masinu koja nema instaliran ovaj program i podesiti windows samo dvoklikom na taj .reg fajl?

Da li podrzava ovo sve i za Linux?

ne znam, mislim da je bolje napraviti nesto sto je svima nama korisno nego igricu, uz potpuno uvazavanje igrica, ljudi koji prave igrice i vasih zelja...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

kiklop74
Darko Miletić
Buenos Aires

Član broj: 78422
Poruke: 569
*.iplannetworks.net.

Sajt: ar.linkedin.com/pub/darko..


+13 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 16:35 - pre 209 meseci
Citat:
IDE
Da li ovaj program generise .reg fajlove sa zeljama korisnika kako da mu OS izgleda, pa da moze te zelje prenijeti i na drugu masinu koja nema instaliran ovaj program i podesiti windows samo dvoklikom na taj .reg fajl?


Ne verujem, vredi proveriti da li to radi jer onda mozete da "pozajmite" gomilu vec uradjenih tweakova.

Citat:

Da li podrzava ovo sve i za Linux?


Naravno da ne. Linux se konfigurise dosta drugacije i to u zavisnosti od distribucije i verzije distribucije (!).

Nisi ni svestan koliko bi to bio kompleksan zadatak pokriti samo jednu distribuciju linuxa u zadnje tri revizije :)


Tko leti vrijedi
 
Odgovor na temu

IDE

Član broj: 53403
Poruke: 586
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 17:11 - pre 209 meseci
Citat:
Nisi ni svestan koliko bi to bio kompleksan zadatak pokriti samo jednu distribuciju linuxa u zadnje tri revizije :)


Vjerujem ti da je tako...

Ne znam, ja se stvarno ne razumijem u Linux toliko da bih mogao tacno znati sta se moze uraditi na ovu temu u njemu, ali se sigurno dosta toga korisnog moze izgenerisati...???

Moglo bi se pokriti onda barem kreiranje skripti, njihovo lakse pokretanje, davanje prava, kreiranja novih naredbi u SHELL-u i to na jeziku onoga ko koristi program... ma ne znam mnogo oko ovoga, samo lupam i pokusavam makar malo nekome pokrenuti mastu sta bi bilo korisno za linux napraviti...

Uostalom, ovo bi bio open source projekat, pa ko zeli da "pokrije" svoju omiljenu distrinuciju, on to uradi, ime te distribucije se pojavi u odabiru OS-a u programu i to je to...Neku drugu ce neko drugi odraditi...pa to i jeste draz open-source projekata...


Citat:
Ne verujem, vredi proveriti da li to radi jer onda mozete da "pozajmite" gomilu vec uradjenih tweakova.


Pa u tome je bas fora, Ja licno ne znam (a nisam ni trazio) za program koji generise .reg fajlove u zavisnosti sta bi sve zelio u windowsu...

A naravno, jedna od dodatnih stvari bi bilo i trenutno mjenjanje stvari u windowsu kroz njegov API, kao sto radi i ovaj program za koji si dao link, ali opet sa mogucnoscu generisanja .reg - a za sve sto smo uradili (bar za ono sto moze)... to bi bila glavna ideja...
there's something out there
waiting for us,
and it ain't no man...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 17:27 - pre 209 meseci
Najbolje je da o razvojnom okruženju i kompajlerima odluče sami učesnici projekta.

Čini mi se da je razmišljanje o multiplatformskom (Win/Linux) projektu za sada daleko
od realnosti, s obzirom na okolnosti. Možda sledeći put, ili u nekom sledećem prolazu.

Ko hoće da posluša Kiklopa ili Dragog Tatu, evo jedan thread o VC++2005 Express,
koji je vec bio aktuelan:
http://www.elitesecurity.org/t...tan-bez-vremenskog-ogranicenja

...a evo i slika VC++2005 Express sa 'ugradjenim' wxWidgets:
http://static.elitesecurity.or...ads/1/1/1124823/Untitled-1.jpg

Za REG upise, pogledati ovde:
http://www.kellys-korner-xp.com/xp_tweaks.htm
... mada je takav softver samo za jednog/dva coveka, nema grafike, 3d, socketa...

 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.solent.climaxgroup.com.



+4 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 18:15 - pre 209 meseci
Citat:
Čini mi se da je razmišljanje o multiplatformskom (Win/Linux) projektu za sada daleko
od realnosti, s obzirom na okolnosti.

Pa nikada nije bilo lakshe nego sada raditi multi-platform softver:

- Kompajleri su dosta napredovali, i ukoliko ne koristite komplikovane templejte velika verovatnoca je da ce i MS i GCC iz prve da prorade na istom C++ kodu.
- Network libovi su raspolozhivi
- WxWindows je postao jako lepa alatka za GUI programiranje.
- Gomila manjih i vecih baza je dostupna na svim platformama i sve imaju kakav takav API.
- OpenGL radi podjednako dobro na svim platformama
- Repozitorijuma na netu za kod ima (ovo je prva stavka koju treba reshiti, pre nego i napishete liniju koda)
- itd. itd.

Sad shto neko hoce da koristi Borland po svaku cenu... pogubna tendencija, rekao bih
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.sr.gov.yu.



+2789 Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 18:26 - pre 209 meseci
Da li je neko probao Ultimate++ ?

http://www.ultimatepp.org/

Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Buffy
Stanko Culaja
Sipovo, BiH

Član broj: 45310
Poruke: 312
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!17.01.2007. u 19:23 - pre 209 meseci
Slazem se sa NastyBoy-om.
Sad je pitanje kako da rijesimo ovaj "spor".
itf, jesi li siguran da mozemo da koristimo razlicite kompajlere, jer kako kaze yooyo moze da dodje do komplikacija?
Poz...
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Zajednički projekt C++ programera EliteSecurity-a!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74785 | Odgovora: 209 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.