Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iframe je virus

[es] :: Zaštita :: iframe je virus

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5597 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: iframe je virus08.06.2003. u 11:54 - pre 254 meseci
Ne bih da ulazim u detaljnu raspravu oko moralnosti, zakonitosti i sl. ali zar ne bi najbolje bilo da kao korisnik mozes da biras da li ce ti provajder skenirati postu. Znaci, ako mislis da mozes sam da se izboris za svoju sigurnost biras da tako i radis ako ne onda trazis pomoc. Sta ako ja recimo necu da oni brljaju po mojim mailovima? I to je ugrozavanje privatnosti. Najgore je to sto njih ne mozes da konrolises nikako.
 
Odgovor na temu

turncoat
Bg, Kg, Va

Član broj: 4063
Poruke: 241
212.124.182.*

Sajt: marko.uskokovic.name


Profil

icon Re: iframe je virus08.06.2003. u 17:22 - pre 254 meseci
Citat:
tOwk:
Ti vidiš mogućnost da nekoga prevariš (pošto je to zaista to, ma šta ti pričao), i smatraš da je samo postojanje mogućnosti dovoljno opravdanje da ti to učiniš.


Dovoljno opravdanje nije to sto postoji mogucnost, vec sto postoji zelja da proverim stanje stvari koje mi se daje zdravo za gotovo.
Uostalom nisam ni rekao da to nije prevara. Cini mi se da je podnosljivija svest o tome da radim nesto sto nije moralno ("po gledistima modernog morala") nego svest da postoji sumnja u iskrenost osobe. Ipak je iskrenost nesto ushta se veruje, a moral nesto sto se da promeniti (pri cemu na veru gledam kao na saznanje prozeto emocijama - covek reaguje emotivno ukoliko se to saznanje dovede u pitanje, a na moral gledam kao na skup postupaka koji se smatraju normalnim jer su uobicajeni).

No ovo ipak prelazi u raspravu za koju nema foruma na es-u, pa bih da se usresredimo na "tehnicku stranu mog problema".


"Ako hoćeš da saznaš, pristani na sve"
- Džoni Štulić
 
Odgovor na temu

turncoat
Bg, Kg, Va

Član broj: 4063
Poruke: 241
*.verat.net

Sajt: marko.uskokovic.name


Profil

icon Re: iframe je virus08.06.2003. u 17:24 - pre 254 meseci
Citat:
Vesic:
Nisam siguran da sam skuzio sta si htio rec... Dal mislis na to da se unutar kôda nekako zamaskira iframe tag ili da se efekt inline frame-a postigne na neki drugi nacin (bez koristenja iframe tagova)?


Javascriptom bi za sakrivanje iframe-a bilo dovoljno ubaciti tag ka npr. cgi skripti na nekom serveru, tipa:
Code:

<SCRIPT LANGUAGE="JavaScript" SRC="http://mojserver.com/skripta.cgi"></script>

a skripta bi u kod ubacivala iframe tag...

Vesic:"Naravno... Ali nije isto ako nekome counter svaki dan ode npr. +15 i ako mu krene od 100k i ide svaki tjedan za +2..."
pa prepravis counter rucno...

Vesic:"Uostalom, nije ni bitno; ja sam krivo pretpostavio, nisam imao losu namjeru."
ma nema frke...

Citat:
Trunks:
Ja sam prebacio u Čekaonicu, jer nije za Web dizajn.


Pa gde postaviti pitanje koje se tice samog html-a? U script jezici? web razvoj? web dizajn?


"Ako hoćeš da saznaš, pristani na sve"
- Džoni Štulić
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: iframe je virus08.06.2003. u 19:25 - pre 254 meseci
Citat:
Shadowed:
Ne bih da ulazim u detaljnu raspravu oko moralnosti, zakonitosti i sl. ali zar ne bi najbolje bilo da kao korisnik mozes da biras da li ce ti provajder skenirati postu. Znaci, ako mislis da mozes sam da se izboris za svoju sigurnost biras da tako i radis ako ne onda trazis pomoc. Sta ako ja recimo necu da oni brljaju po mojim mailovima? I to je ugrozavanje privatnosti. Najgore je to sto njih ne mozes da konrolises nikako.


Sa ovim se u potpunosti slažem. Međutim, izgleda da je i to otišlo u krajnost, i naši provajderi ne umeju to da naprave a da ne ugroze bezbednost samog sistema. To je jedini razlog koji ja vidim da se to ne uradi po pojedinačnom korisniku.

turncoat, što se tiče „prevare“ i „iskrenosti“, jedan „nemoralan“ čin tebi ne daje pravo da budeš „nemoralan“. Uostalom, možda je neko slagao da ne može da pročita zato što nema vremena da odgovori (npr. potrebno je nešto uraditi pre odgovora), pa je izabrao jednostavniji put. Uopšte, ti a priori pretpostavljaš „neiskrenost“, umesto da prvo pretpostaviš iskrenost, pa onda da proveravaš.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

turncoat
Bg, Kg, Va

Član broj: 4063
Poruke: 241
212.124.182.*

Sajt: marko.uskokovic.name


Profil

icon Re: iframe je virus09.06.2003. u 03:26 - pre 254 meseci
Citat:
Shadowed:
Ne bih da ulazim u detaljnu raspravu oko moralnosti, zakonitosti i sl. ali zar ne bi najbolje bilo da kao korisnik mozes da biras da li ce ti provajder skenirati postu. Znaci, ako mislis da mozes sam da se izboris za svoju sigurnost biras da tako i radis ako ne onda trazis pomoc. Sta ako ja recimo necu da oni brljaju po mojim mailovima? I to je ugrozavanje privatnosti. Najgore je to sto njih ne mozes da konrolises nikako.


Mislim da ta briga oko bezbednosti potice prvenstveno iz ekonomskih razloga. Sve one prituzbe na sigurnost ptt-a sigurno ne predstavljaju dobru reklamu. Ako neko sa @ptt.yu adrese siri viruse (hteo to ili ne) to znaci pad broja potencijalnih i trenutnih korisnika. Verovatno zato i ne postoji mogucnost da se pojedini nalozi izuzmu od skeniranja. Ne smatram da je takav stav dobar, samo pretpostavljam da tako razmisljaju...

Citat:
tOwk:
turncoat, što se tiče „prevare“ i „iskrenosti“, jedan „nemoralan“ čin tebi ne daje pravo da budeš „nemoralan“. Uostalom, možda je neko slagao da ne može da pročita zato što nema vremena da odgovori (npr. potrebno je nešto uraditi pre odgovora), pa je izabrao jednostavniji put. Uopšte, ti a priori pretpostavljaš „neiskrenost“, umesto da prvo pretpostaviš iskrenost, pa onda da proveravaš.


Izgleda da te tema zamara pa ne citas dobro sta sam napisao. Ponovo naglasavam da postoji vera u iskrenost te osobe. Tvoja tvrdnja da ja a priori pretpostavljam neiskrenost jednostavno ne stoji obzirom da ja znam da je ta osoba iskrena (vezu izmedju vere i znanja sam napisao ranije), ali se odnekud pojavio crv sumnje koji me muci i zelim da ga otklonim. Izraz a priori znaci pre iskustva, (u logickom, ne vremenskom smislu pre), tj. bez iskustva, a vera, tj. saznanje prozeto emocijama tesko da moze da bude saznanje zasnovano iskljucivo na razumu, tj. bez iskustva.

Opet pogresno shvatas: to sto je ta osoba (mozda) ostvarila nemoralan cin nije uzrok tome sto ja vrsim nemoralan cin, vec je uzrok sumnja koja se pojavila iz ko zna kog/kojih razloga, i koja se ispoljila u pogodnoj situaciji. Ukoliko bih otkrio da je ta sumnja neosnovana verovatno bih se osecao lose jer bih znao da sam ja taj koji se ponasao nemoralno, ali bih se sa druge strane osecao dobro jer bih znao na cemu sam i jer bi mi se vera u iskrenost te osobe vratila jos jaca nego do sada. Potencijalni dobitak je suvise veliki u odnosu na ono sto ulazem...

Primetices i da si ti taj koji a priori pretpostavlja iskrenost, obzirom da pokusavas da opravdas postupke te osobe, a da ne znas ni da li ona postoji. Ti ne mozes da znas da li sam je ja izmisio, da li sam pricu o neiskrenosti naveo kao primer koji privlaci paznju, a da mi je potvrda o otvaranju mail-a potrebna iz sasvim desetog razloga. Mozda ja treba nesto da uradim pre nego sto neko procita mail koji sam mu vec poslao... Ili sam mozda samo zeljan znanja kako bi se provera otvaranja maila mogla obaviti... :)



"Ako hoćeš da saznaš, pristani na sve"
- Džoni Štulić
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: iframe je virus09.06.2003. u 04:00 - pre 254 meseci
Ok, ok (dobro ti je ovo „iskrenost, ali sumnjam“ :-). Radi šta hoćeš sa tvojom „zamišljenom“ osobom.

Usput, koliko mi je poznato, a priori se inače koristi i sa značenjem „unapred“, pored tog „pravog“ značenja koje ti spominješ. Upravo sam i ja koristio sa tim značenjem, pa tvoje razdvajanje „znam da je iskrena osoba“ i „ne verujem (sumnjam) da je iskrena osoba“ je besmisleno. Uostalom, prilično konfuzno koristiš razne izraze („znam da je iskrena“, „postoji vera“, „sumnjam“).

Citat:
Primetices i da si ti taj koji a priori pretpostavlja iskrenost, obzirom da pokusavas da opravdas postupke te osobe, a da ne znas ni da li ona postoji.

Ja ne pretpostavljam ništa, ne opravdavam nikoga, nego osuđujem tebe ;-)

Citat:
Ti ne mozes da znas da li sam je ja izmisio, da li sam pricu o neiskrenosti naveo kao primer koji privlaci paznju, a da mi je potvrda o otvaranju mail-a potrebna iz sasvim desetog razloga.

Naravno da ne mogu da znam, ali zato bih te zamolio da mi daš ijedan valjan razlog da narušiš nekome osnovno pravo na privatnost pošte; zapravo, ne postoji nijedan razlog koji bi bio „moralan“ (postoje oni koji su „manje nemoralni“), i zato je potpuno svejedno koji izabereš.

Citat:
Mozda ja treba nesto da uradim pre nego sto neko procita mail koji sam mu vec poslao...

Ne razumem: ako si želeo nešto da uradiš pre nego što neko pročita mail, to si trebao da uradiš pre nego što si ga poslao. Ako si već poslao mail, onda je kasno da pomisliš da nešto menjaš, pošto je on možda već pročitan. U svakom slučaju, još jedan loš argument :-)

Citat:
Ili sam mozda samo zeljan znanja kako bi se provera otvaranja maila mogla obaviti...

Ovo je već drugo pitanje, i po tom osnovu možemo da raspravljamo o raznim rešenjima.

Mada, već je dovoljno predloga izneto, pa i nemamo šta da raspravljamo, osim da ovako presipamo iz šupljeg u prazno ;-)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

turncoat
Bg, Kg, Va

Član broj: 4063
Poruke: 241
212.124.182.*

Sajt: marko.uskokovic.name


Profil

icon Re: iframe je virus09.06.2003. u 17:41 - pre 254 meseci
Citat:
tOwk:
Uostalom, prilično konfuzno koristiš razne izraze („znam da je iskrena“, „postoji vera“, „sumnjam“).


Ajde ovako: vera je saznanje prozeto emocijama. U pojmu nevera to "ne" ne negira saznanje (ako ne verujem da je nesto takvo, to ne znaci da ja tvrdim da nije tako) vec negira tu povezanost sa emocijama (tj. ako mi neko pokaze da nije tako, ja se necu osecati emotivno povredjenim). Sumnjati nije isto sto i neverovati, razlika je upravo u tome sta se negira. Sumnjom se izrazava razmisljanje da nesto nije takvo kakvo je, dakle negira se saznanje.

Citat:
Naravno da ne mogu da znam, ali zato bih te zamolio da mi daš ijedan valjan razlog da narušiš nekome osnovno pravo na privatnost pošte; zapravo, ne postoji nijedan razlog koji bi bio „moralan“ (postoje oni koji su „manje nemoralni“), i zato je potpuno svejedno koji izabereš.


Vec sam naveo sasvim valjan razlog: da otklonim sumnju i utvrdim pravo stanje stvari (upravo reagujem emotivno jer se dovodi u pitanje ono ushta verujem). Postoje dva moguca postupka u situaciji o kojoj pricamo:
1) Narusavanjem privatnosti dolazim do saznanja o stanju stvari
2) Ostajem u nedoumici, emotivno povredjen i ponosan sto nisam narusio niciju privatnost.

Etika je deo filozofije koji proucava sta je dobro a sta lose, sta jeste a sta nije u skladu sa najvisim zakonom odrzanja ljudskog drustva [M.Vujaklija, 1980]. Iako se ovde javlja nekakav najvisi zakon odrzanja, etika nije apsolutna nauka. Postoji vise etika upravo u zavisnosti od tog zakona (npr. Hriscanska etika, senzualna etika itd.). Ukoliko za taj najvisi zakon odrzanja ljudskog roda uzmemo emotivnu stabilnost pojedinca, postaje potpuno opravdano postupanje kao pod 1), obzirom da se narusavanjem necije privatnosti ne narusava toliko emotivna stabilnost koliko se narusava gubljenjem vere. Ako, pak za taj zakon uzmemo istinu, onda je 1) itekako opravdano.
To sto ti mene osudjujes, znaci ili da prihvatas jednu etiku kao apsolutnu, ili ti je osnovni zakon odrzanja nipodastavanje drugih (ili drugacijih od tebe). Ukoliko je drugo u pitanju, slobodno me osudjuj, drago mi je sto sam ja uzrok tome da se ti osecas moralnijim, pa time i boljim covekom ... :) (hehe, kako sam ja dobar)




[Ovu poruku je menjao turncoat dana 09.06.2003. u 22:13 GMT]
"Ako hoćeš da saznaš, pristani na sve"
- Džoni Štulić
 
Odgovor na temu

turncoat
Bg, Kg, Va

Član broj: 4063
Poruke: 241
212.124.182.*

Sajt: marko.uskokovic.name


Profil

icon Re: iframe je virus, a frame?09.06.2003. u 20:58 - pre 254 meseci
A po kojoj logici ptt ne dozovljava iframe, a dozvoljava frame tag?
Upravo sam iz OE-a probao da posaljem html mail sa frejmovima i ptt je to sasvim lepo progutao. OE je lepo prikazao sve frejmove u kojima su se otvorili www.google.com i www.yahoo.com...
Po cemu je iframe opasniji od frame tag-a? I jednim i drugim mogu u okviru mail client-a ucitam koju hocu stranicu sa web-a sa proizvoljnim skriptama...
"Ako hoćeš da saznaš, pristani na sve"
- Džoni Štulić
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: iframe je virus10.06.2003. u 19:11 - pre 254 meseci
Citat:
turncoat:
Ukoliko je drugo u pitanju, slobodno me osudjuj, drago mi je sto sam ja uzrok tome da se ti osecas moralnijim, pa time i boljim covekom ... :) (hehe, kako sam ja dobar)


Ne nadaj se previše rano, uz ono „osuđujem“ je bio i jedan „:-)“

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: iframe je virus

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5597 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.