Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delphi i MapInfo

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i MapInfo

[ Pregleda: 4054 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MarkQ

Član broj: 128897
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Delphi i MapInfo09.01.2007. u 14:28 - pre 210 meseci
Posedujem mapInfo MAP file na kome se nalaze parcele, tacnije radi se o parking mestima izdeljenim u zone. Za svaku parcelu cuva se index, u obliku zona,broj parcele. Na primer 3,15.
Instalirao sam MapInfo Callback Menager za Delphi. Ucitam taj map file i imam alatku "Info Tool" sa kojom klikom na odredjenu parcelu u novom prozoru dobijam indeks za polje na kome je izvrsen klik. Kako su vrednost da dodelim nekoj promenljivoj, a ne da mi se otvara u mapinfo prozoru i ispise.



[Ovu poruku je menjao MarkQ dana 09.01.2007. u 16:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

de_c0der

Član broj: 127698
Poruke: 107
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Dalphi i MapInfo09.01.2007. u 14:59 - pre 210 meseci
E ako te itko ista skuzi sta si ti tu htio, sta ti imas onda ti svaka cast
 
Odgovor na temu

MarkQ

Član broj: 128897
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Delphi i MapInfo09.01.2007. u 15:07 - pre 210 meseci
Hmmm... ajde pokusacu ponovo, ukratko.

Zelim u delphi aplikaciji da otvorim MapInfo MAP file, i klikom na odredjenu parcelu da ispisem index te parcele kao sto sam gore vec objasnio.

Ovo postoji u MapInfo programu sa "Info Tool" alatkom, ali kako to odraditi u delphiju.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Delphi i MapInfo09.01.2007. u 15:16 - pre 210 meseci
> Zelim u delphi aplikaciji da otvorim MapInfo MAP file, i klikom na odredjenu parcelu da ispisem index te parcele kao sto sam gore vec objasnio.
> Ovo postoji u MapInfo programu sa "Info Tool" alatkom, ali kako to odraditi u delphiju.

Tvoje pitanje je moglo i da glasi: "kako se na kineskom piše Hello World?", isti bi efekat izazvalo ;)
Šta je MapInfo, šta je InfoTool, šta je MapFile, su nepoznate za većinu ako ne i sve sa ove liste. Problem moraš svesti na Delphi jezik, npr. imam 40 bajtova u nekom formatu i sad to treba da dodelim nekoj promenljivoj u svom programu ili, kako da učitam 40 bajtova iz jednog fajla ili...
 
Odgovor na temu

de_c0der

Član broj: 127698
Poruke: 107
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Delphi i MapInfo09.01.2007. u 15:40 - pre 210 meseci
Citat:
savkic: > Zelim u delphi aplikaciji da otvorim MapInfo MAP file, i klikom na odredjenu parcelu da ispisem index te parcele kao sto sam gore vec objasnio.
> Ovo postoji u MapInfo programu sa "Info Tool" alatkom, ali kako to odraditi u delphiju.

Tvoje pitanje je moglo i da glasi: "kako se na kineskom piše Hello World?", isti bi efekat izazvalo
Šta je MapInfo, šta je InfoTool, šta je MapFile, su nepoznate za većinu ako ne i sve sa ove liste. Problem moraš svesti na Delphi jezik, npr. imam 40 bajtova u nekom formatu i sad to treba da dodelim nekoj promenljivoj u svom programu ili, kako da učitam 40 bajtova iz jednog fajla ili...


Upravo to...
Mozda ti se posreci da je vec netko radio s tim sta.. ja iskreno nemam pojma o cem pricas i kakvi su ti fajlovi i toolovi, inace bi ti rado pomogo ..
 
Odgovor na temu

MarkQ

Član broj: 128897
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Delphi i MapInfo09.01.2007. u 16:49 - pre 210 meseci
MapInfo je GIS software za izradu mapa http://www.mapinfo.com/
U njemu je kreirana mapa parkinga, i za svaku konturu odnosno parking mesto vezan zapis u bazi. Ja mogu da exsportujem bazu u druge formate, da nije mapinfo file ali onda gubim grafiku i ostaju mi samo redni brojevi i indexi.
Nasao sam na netu neke stvari za GIS programiranje u delphiju ali ne ono sto mi treba. Nadao sam se da je neko ovde radio sa tim.
Ovako, ne mogu da objasnim odakle trebam da parsiram podatke u delphi aplikaciju, mozda se javi neko ko ima iskustva i sa mapinfo i delphijem.
 
Odgovor na temu

dogriz
Sombor

Član broj: 29744
Poruke: 259
*.so-sombor.com.

Sajt: dogriz.blogspot.com


+6 Profil

icon Re: Delphi i MapInfo10.01.2007. u 08:03 - pre 210 meseci
MapInfo je ozbiljan GIS alat koji radi dosta komplikovane stvari, tako da nisam siguran da tek tako možeš u Delphi-u da otvaraš mapinfo fajl i radiš sa njim ono što si zamislio. To je otprilike kao da si napravio mali MapInfo u Delphi-u!!! Ako to uspeš, odmah dobijaš posao :)
 
Odgovor na temu

MarkQ

Član broj: 128897
Poruke: 4
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Delphi i MapInfo10.01.2007. u 15:47 - pre 210 meseci
Resio sam problem, pronasao sam potrebne komponente za delphi i odradio sto mi je trebalo. Ako neko bude imao problema sa ovim, neka se javi objasnicu.
 
Odgovor na temu

dogriz
Sombor

Član broj: 29744
Poruke: 259
*.so-sombor.com.

Sajt: dogriz.blogspot.com


+6 Profil

icon Re: Delphi i MapInfo11.01.2007. u 06:54 - pre 210 meseci
Nemam problem sa tim, ali me interesuje, pošto radim na nekom GIS projektu, a i programiram u Delphi-u nezavisno od GIS-a.
 
Odgovor na temu

katanaxxl
Dario Daldon
BiH

Član broj: 88456
Poruke: 16
89.146.173.*



Profil

icon Re: Delphi i MapInfo25.01.2008. u 12:31 - pre 197 meseci
E bas bih volio da znam kako si to uspio. A inace jos cu da malo pohvalim MapInfo, to je sigurno najjednostavniji i najbrzi GIS, ja sam isprobao sve od Esrija, integrafa i ostalih, ali kako sam poceo koristiti MapInfo vise nemam problema.
Tako svima koji trebaju GIS, toplo preporucujem MapInfo i ako trebate centralno cuvanje podataka onda uzmite jos i oracle, moze i besplatna verzija i to je dobitna kombinacija.
katanaxxl
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Delphi i MapInfo

[ Pregleda: 4054 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.