Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

hosting na oklop.com

[es] :: Hosting :: hosting na oklop.com
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35924 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markalauskas
Beograd

Član broj: 83048
Poruke: 268
*.eunet.yu.

Sajt: www.mangahostel.com


Profil

icon Re: hosting na oklop.com11.01.2007. u 13:57 - pre 210 meseci
koliko je bitno to podesavanje DNS?
 
0

1r0nM4n
Nenad Vasić
Web Developer
Beograd

Član broj: 55970
Poruke: 441
212.200.24.*

ICQ: 303614173
Sajt: www.nenadvasic.com


+1 Profil

icon Re: hosting na oklop.com11.01.2007. u 20:11 - pre 210 meseci
Čim vidim da se bave i izradom web sajtova i da imaju ovakvu "rupu" u sajtu (http://www.oklop.com/?lang=test) odmah ih zaobilazim u širokom luku i ne vraćam se tamo...
 
0

Mart 2006

Član broj: 86712
Poruke: 110
212.200.115.*



Profil

icon Re: hosting na oklop.com11.01.2007. u 21:31 - pre 210 meseci
Ja sam kod njih narucio "Micro" web hosting paket. Uplatio sve proslo OK, dobio dns parametre jos su me i pozvali gospodin Vojin da mi kaze da je nastao problem zbog velikog broja narudzbenica, pa se moj mail izgubio negde, ali vazno da je sve reseno i da radi super.

Update dns sam uradio na novi hosting i u roku od 30 minuta hosting sa starim domenom je aktiviran i vidi se, sve pohvale.

Sto se tice slanja email poruka situacija je sledeca:

Testirano slanje sa mog domena na gmail i gromnet.net na email adresu odmah stiglo bez ikakvih problema, takodje slanje na moju u email adresu koju sam kreirao za domen isto sa nalog koje sam koristio za primanje poruka sa mog domena sve stiglo i dostavljeno bez ijednog izgubljenog email-a.

Ja mogu samo da ih pohvalim kod mene sve super radi, nemam nikakvih zamerki.
 
0

metrostar

Član broj: 128687
Poruke: 16
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: hosting na oklop.com11.01.2007. u 22:04 - pre 210 meseci
Nekim cudom i kod mene je pocelo da radi sve ok i ADSL brzinom moga interneta. Kad god sam EliteSecurity.org otvarao, za to mi je trebalo po oko 20-30sekundi da mi da neko obavestenje pa kada ga ugasim, jos toliko da bi prikazao stranicu, mislio sam da je to zbog preopterecenog servera.

Veceras sam instalisao Macromedia Flash Pro 8, i EliteSecurity.org se otvorio trenutno, otisao sam da proverim mejl nalog domena na oklop.com, i tamo se sve desavalo trenutno i nije bilo prekida protoka, mada tamo mi nikad nije ni davalo 'neko obavestenje' da nemam nesto instalirano da bih mogao videti sve elemente strane. Mejl stize trenutno, FTP upload radi bez prekida.

Ne znam da li je to doslo do promena na njihovom serveru, ili ima iste veze kao i sa prikazivanje ES.org, da je brzina postala odgovarajuca brzini mog ADSL-a. Sacekacu pa cu videti preko vikenda kako ce se stanje odvijati. Sad radi sve ok, pristupacnije su im cene od ostalih hosting firmi i nadam se da je problem bio do neistalisanog 'Flash'a makakav da je to problem.

[Ovu poruku je menjao metrostar dana 16.01.2007. u 00:30 GMT+1]
 
0

metrostar

Član broj: 128687
Poruke: 16
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: hosting na oklop.com11.01.2007. u 22:14 - pre 210 meseci
@markalauskas

Kako mislis koliko je bitno podesavanje DNS-a? to ti odredjuje na kom serveru se nalazi domen, zar ne!?
 
0

Mart 2006

Član broj: 86712
Poruke: 110
212.200.115.*



Profil

icon Re: hosting na oklop.com12.01.2007. u 02:12 - pre 210 meseci
metrostar ti si izmesao gore sve i svasta tako da sam dosao do zakljucka da nije problem uopste do www.oklop.com nego do tvog provajdera koji ti pruza usluge adsl-a, i plus sto neke stvari nemaju veze s vezom, i jos mi nije jasno kakve veze ima Elitesecurity i web hosting koji si ti uzeo kod oklop web hosting-a? Tebi je sve to uzrok neobee-a i njehovih tehnickih problema, i jos ko zna sta se sve tu krije, a uopste nije vezano za temu i za sam rad oklop web hosting-a.

Brzina elitesecurity postala odgovarajuca tvom adsl-u >>> sta god to znacilo
 
0

bakancs

Član broj: 15095
Poruke: 186



+14 Profil

icon Re: hosting na oklop.com13.01.2007. u 15:30 - pre 210 meseci
Uplatio sam hosting na oklopu i sve je proslo ok..
medjutim javio mi se sledeci problem..
otvorio sam 'webmaster' email nalog na svom domenu i ne mogu klientom (TheBat!) da saljem mejlove..
Mogu da primam ali ne mogu da posaljem..
Poslao sam im mejl sa svojim problemom i zaista brzo su mi odgovorili da "podesite da "Outgoing server requires authentication" bude ukljuceno"..
Medjutim to sam ukljucio odmah prilikom prvog podesavanja klijenta..
Vratio sam mejl da nisam uspeo da popravim problem, na sta su oni odgovorili telefonskim pozivom (svaka im cast) ali i dalje su mi samo tvrdili da ja tu nisam nesto dobro podesio i da bi sve trebalo normalno da radi..
Tako da ni sada 3 dana posle, jos nemogu da saljem mejlove sa svog domena..
U logu klijenta pise sledece:

SEND - sending mail messages - 1 messages in queue
SEND - Initiating TLS handshake
SEND - Certificate S/N: 0, algorithm: RSA (1024 bits), issued from 13 jan. 2007 to 30 máj. 2034, for 1 host(s): hydrogen.webserversystems.com.
SEND - Owner: US, Unknown, Unknown, Unknown, Unknown, hydrogen.webserversystems.com, [email protected].
SEND - This certificate is self-issued.
SEND - TLS handshake failure. Invalid server certificate (Key material mismatch).
SEND - connection finished - 0 messages sent

Molim nekoga ko se razume u ovo da mi pomogne da podesim mejl kllijent da bih mogao da saljem mejlove.
unapred zahvalan
" This time next year, we will be millionaire's " - Del Boy :O)
------------------------------------------------------------
" Even a brick wants to be something" - Louis Kahn
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: hosting na oklop.com13.01.2007. u 15:43 - pre 210 meseci
Nesto ti nije u redu sa tim sertifikatom. Da li te je kada si prvi put pokusao da posaljes ili primis mail, program koji koristis za postu pitao da li zelis da prihvatis taj njihov sertifikat?
Ako si ga instalirao, probaj da ga obrises i instaliras ponovo.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

bakancs

Član broj: 15095
Poruke: 186



+14 Profil

icon Re: hosting na oklop.com13.01.2007. u 16:19 - pre 210 meseci
Jeste, pitao me.. kliknuo sam na ADD TO TRUSTED..
Sada ne znam kako da izbrisem..pomoc?
To oko sertifikata mi se javlja i kada se logujem na CPanel..
Medjutim tu kliknem ACCEPT(INSTALL nije aktivan) i sve dalje radi normalno..
" This time next year, we will be millionaire's " - Del Boy :O)
------------------------------------------------------------
" Even a brick wants to be something" - Louis Kahn
 
0

metrostar

Član broj: 128687
Poruke: 16
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: hosting na oklop.com15.01.2007. u 23:14 - pre 210 meseci
@ Mart 2006 metrostar ti si izmesao gore sve i svasta tako da sam dosao do zakljucka da nije problem uopste do www.oklop.com nego do tvog provajdera koji ti pruza usluge adsl-a, i plus sto neke stvari nemaju veze s vezom, i jos mi nije jasno kakve veze ima Elitesecurity i web hosting koji si ti uzeo kod oklop web hosting-a? Tebi je sve to uzrok neobee-a i njehovih tehnickih problema, i jos ko zna sta se sve tu krije, a uopste nije vezano za temu i za sam rad oklop web hosting-a.

Brzina elitesecurity postala odgovarajuca tvom adsl-u >>> sta god to znacilo
______________________________________________________________________

Nisam strucan, navodim cinjenice sa kojima sam se susreo kao korisnik pa ko moze da zakljuci. Hteo sam da kazem da za godinu dana koriscenja ADSL-a, i otvorenih na desetine, ako ne stotine, hiljada sajteva (uglavnom zbog studija) verovatno sa jedno svega 15 veb-sajteva sam imao problema zbog sporosti otvaranja.

Npr. poddomeni pandasthumb zbog obima stranica, problem sa tim sajtem imaju i posetioci iz Amerike tako da nije do mene i mog ADSL provajdera, npr. domaca kladionica mozzart koja privlaci neverovatan broj ljudi u vreme vikenda kada su utakmice pa treba po ko zna koliko da se stranica otvori...

Npr. EliteSecurity.org, hteo sam da kazem da mi je trebalo koliko mi je trebalo da se otvori stranica, kada sam instalirao Flash 8 prosle nedelje, stranica ES-a mi se otvara odgovarajuci mom ADSL-u -> za sekund-dva tj. taman koliko je potrebno vremena da se velicina strane download-uje pri brzini mog ADSL paketa.

Npr. cpanel oklop.com-a, kada sam dobio dva linka za cpanel trebalo mi je vremena da ih otvorim koliko sam u prethodnim komentarima izlozio. Svaki dan pisem seminare i radove, prelazim bezbroj stranica, kada u toku godine naidjem samo na par sajteva koji uspore, to je procenat od negde 0.0001%.

U okviru nekog drugog pod-foruma postavio sam pitanje da li moze doci do usporavanja moje konekcije ka cpanel-u i serveru hosting kompanije zbog mana mog ADSL provajdera iako sve druge konekcije ka www mi rade bez problema. Moguce je da moze, ne znam, jer to nije 'surf' nego... ne znam, tu sam zbog odgovora.

Sto se tice oklop.com hosting-a na kojem sam oko nedelju dana, ocena za ljubaznost i predusretljivost 10, u zadnjih par dana koliko sam testirao FTP upload ocena 9/10, cene pristupacne, web-mail atacmente nece da otvori... pregledao sam vecinu sajteva domacih hosting firmi pre nego sto sam bas njih izabrao.

[Ovu poruku je menjao metrostar dana 16.01.2007. u 00:34 GMT+1]
 
0

vojjin
Vojin Petrovic
Zemun

Član broj: 64920
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 10594603
Sajt: www.zoki.com


Profil

icon Re: hosting na oklop.com18.01.2007. u 03:19 - pre 210 meseci
Voleo bih da se ukljucim na ovu temu, kao glavni i odgovorni urednik www.oklop.com za Srbiju.

Vidim da ima puno pohvala, sto ma raduje i ohrabruje da nastavimo tim putem. Verovatno se mnogi pitaju zasto je jeftino? Razlog je sto ne koristimo usluge Telekoma ;) to vam je svima jasno, i zelimo da ljudi u Srbiji mogu normalnim putem - uplata u posti i banci u dinarima - da imaju svoj sajt i domen. Firma jeste americka i regularna je - znaci namirujemo svoj dug drzavi (mislim na PDV) koji dosta nasih novih hosting provajdera ne rade, a to nije dobro.

Mnogi nas nisu videli ovde jer i nismo postojali u ovom biznisu - novi smo, ali daleko od toga da smo bez iskustva. Iza nas dve velike americke kompanije za domene i hostinge i ako su neki domeni i hostinzi sigurni - to su kod nas. Nismo tasna-masna firma, dosli smo ovde da ostanemo.

Ako neko ima bilo kakvih nejasnoca, slobodno moze da nas kontaktira ili telefonom, ili mailom, ali i ovde, tu smo i spremni za saradnju.
Hos jednom hvala na pohvalama, ali i na kritikama, cinimo sve da rec "kritika" bude proslost...


btw... 27. jaunara, u cast Sv. Save, davacemo domene za 499 dinara, sve hostinge za -25%... samo taj dan. A uskoro krece i aukcija domena - jedina profesionalna aukcija na teritoriji Srbije! Pa ko voli, nek izvoli :)

[Ovu poruku je menjao vojjin dana 18.01.2007. u 04:38 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vojjin dana 18.01.2007. u 04:40 GMT+1]
Kiseonik je pronadjen tek 1864. Nije utvrđeno kako su ljudi disali pre toga.
www.zoki.com

 
0

vojjin
Vojin Petrovic
Zemun

Član broj: 64920
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 10594603
Sajt: www.zoki.com


Profil

icon Re: hosting na oklop.com18.01.2007. u 10:15 - pre 210 meseci
Citat:
bakancs: Uplatio sam hosting na oklopu i sve je proslo ok..
medjutim javio mi se sledeci problem..
otvorio sam 'webmaster' email nalog na svom domenu i ne mogu klientom (TheBat!) da saljem mejlove..
Mogu da primam ali ne mogu da posaljem..
Poslao sam im mejl sa svojim problemom i zaista brzo su mi odgovorili da "podesite da "Outgoing server requires authentication" bude ukljuceno"..
Medjutim to sam ukljucio odmah prilikom prvog podesavanja klijenta..
Vratio sam mejl da nisam uspeo da popravim problem, na sta su oni odgovorili telefonskim pozivom (svaka im cast) ali i dalje su mi samo tvrdili da ja tu nisam nesto dobro podesio i da bi sve trebalo normalno da radi..
Tako da ni sada 3 dana posle, jos nemogu da saljem mejlove sa svog domena..
U logu klijenta pise sledece:

SEND - sending mail messages - 1 messages in queue
SEND - Initiating TLS handshake
SEND - Certificate S/N: 0, algorithm: RSA (1024 bits), issued from 13 jan. 2007 to 30 máj. 2034, for 1 host(s): hydrogen.webserversystems.com.
SEND - Owner: US, Unknown, Unknown, Unknown, Unknown, hydrogen.webserversystems.com, [email protected].
SEND - This certificate is self-issued.
SEND - TLS handshake failure. Invalid server certificate (Key material mismatch).
SEND - connection finished - 0 messages sent

Molim nekoga ko se razume u ovo da mi pomogne da podesim mejl kllijent da bih mogao da saljem mejlove.
unapred zahvalan


Bakancs, dva pitanja:
1. Da li je TheBeat podesen preko SSL ili preko TSL? Thunderbird radi normalno na serveru sa oba.
2. Da li si probao da probas sa nekim drugim mail klijentom? outlook, thunderbird, i sl.?

Pozdrav
Kiseonik je pronadjen tek 1864. Nije utvrđeno kako su ljudi disali pre toga.
www.zoki.com

 
0

Mart 2006

Član broj: 86712
Poruke: 110
212.200.115.*



Profil

icon Re: hosting na oklop.com19.01.2007. u 16:20 - pre 209 meseci
Da ne cveta cvece dokazano, zvanicni sajt www.oklop.com nije dostupan a najgore sto i sajt koji imam kod njih nije dostupan. Ako moze vojin da objasni novonastalu situaciju.

 
0

vojjin
Vojin Petrovic
Zemun

Član broj: 64920
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 10594603
Sajt: www.zoki.com


Profil

icon Re: hosting na oklop.com19.01.2007. u 16:25 - pre 209 meseci
naravno da mogu,

jutros smo imali problema sa raid kontrolerom, malko je crkao, i to je kratko trajalo i zamanjen je... medjutim popodne je ustanovljeno da je i hard otisao zajedno sa njim tako da je to u procesu backupa podataka sa harda i menjanja diska.
Znam kako vam je, verjte mi meni je jos gore... ovo nam se nije desilo skoro, a nadam se i da nece u skorije vreme. Kako god, sta je tu je, sajtovi ce (kao i nas koji je na tom serveru) ubrzo proraditi, a svo koji hostuju kod nas ce za ovih 2 sata downtime dobiti dodatnih 10 dana hostinga, ako to nekome ista znaci.
Kiseonik je pronadjen tek 1864. Nije utvrđeno kako su ljudi disali pre toga.
www.zoki.com

 
0

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: hosting na oklop.com19.01.2007. u 18:44 - pre 209 meseci
hehe, u dve godine koliko sam uplatio deset po deset i mozda se toga nakupi :) samo napred! :)

nego, onaj mail stvarno SPORO radi... Trebalo bi nesto poduzeti po pitanju toga...
Parental Advisory
 
0

vojjin
Vojin Petrovic
Zemun

Član broj: 64920
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 10594603
Sajt: www.zoki.com


Profil

icon Re: hosting na oklop.com19.01.2007. u 18:55 - pre 209 meseci
Citat:
Seslak: hehe, u dve godine koliko sam uplatio deset po deset i mozda se toga nakupi :) samo napred! :)

nego, onaj mail stvarno SPORO radi... Trebalo bi nesto poduzeti po pitanju toga...


Vise nije 10 nego 30 dana produzenja. Ja se iskreno nadam da ce to biti jedino produzenje hostinga u naredne dve godine :)
Za mail cu pogledati, ja iskljucivo koristim pop mail koji radi perfektno, istestiracemo jos jednom web mail i javicemo vam.
Kiseonik je pronadjen tek 1864. Nije utvrđeno kako su ljudi disali pre toga.
www.zoki.com

 
0

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: hosting na oklop.com19.01.2007. u 20:53 - pre 209 meseci
Hm, opet je nedostupan. A prosli put kada sam pisao poruku (dakle pre 2h) je bilo ok. Nadam se da ovog vise nece biti...
Parental Advisory
 
0

bakancs

Član broj: 15095
Poruke: 186



+14 Profil

icon Re: hosting na oklop.com19.01.2007. u 21:12 - pre 209 meseci
Citat:
vojjin: Bakancs, dva pitanja:
1. Da li je TheBeat podesen preko SSL ili preko TSL? Thunderbird radi normalno na serveru sa oba.
2. Da li si probao da probas sa nekim drugim mail klijentom? outlook, thunderbird, i sl.?

Pozdrav


TheBat ne radi ni preko SSl ni preko TSL. Probao sam Outlook isti problem.. zatim sam stavio Thunderbird, on je proradio ali prilikom svakog slanja izbacuje problem sa sertifikatom, medjutim posle klika na OK posalje pismo. Stvar je samo u tome da mi se program nesvidja, i navikao sam TheBat! Nisam zadovoljan ovakvim resenjem...
" This time next year, we will be millionaire's " - Del Boy :O)
------------------------------------------------------------
" Even a brick wants to be something" - Louis Kahn
 
0

vojjin
Vojin Petrovic
Zemun

Član broj: 64920
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 10594603
Sajt: www.zoki.com


Profil

icon Re: hosting na oklop.com20.01.2007. u 08:04 - pre 209 meseci
Citat:
bakancs: TheBat ne radi ni preko SSl ni preko TSL. Probao sam Outlook isti problem.. zatim sam stavio Thunderbird, on je proradio ali prilikom svakog slanja izbacuje problem sa sertifikatom, medjutim posle klika na OK posalje pismo. Stvar je samo u tome da mi se program nesvidja, i navikao sam TheBat! Nisam zadovoljan ovakvim resenjem...


Ok, instaliracu ja danas TheBat i videcu da li ima nekih problema.

Btw, racunar je definitivno pukao :( Evo nocas je vrseno menjanje racunara i kompletan prenos s jednog na drugi... naravno ro je sve trajalo malo duze jer se ponovo instalirao komplet sistem, i vrsio transfer fajlova. Posto je novi komp ne bi trebalo biti vise problema. Za svaki slucaj postavicemo jos jedan server na drugom mestu, ali sa znacajno manjim protokom, i naravno, sa povoljnijom cenom, pa kome ne treba neki extra protok - ima resenje :)
Kiseonik je pronadjen tek 1864. Nije utvrđeno kako su ljudi disali pre toga.
www.zoki.com

 
0

inodius

Član broj: 87812
Poruke: 156
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: hosting na oklop.com20.01.2007. u 11:32 - pre 209 meseci
Citat:
vojjin: Btw, racunar je definitivno pukao :( Evo nocas je vrseno menjanje racunara i kompletan prenos s jednog na drugi... naravno ro je sve trajalo malo duze...

Hoces da kazes, jos uvek traje, posto jos uvek ne radi ni vas sajt. :)

Mozda je bolje da se vi ipak bavite samo Zoki igricama :))

 
0

[es] :: Hosting :: hosting na oklop.com
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35924 | Odgovora: 140 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.