Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem

[es] :: SOHO Networking :: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem

[ Pregleda: 3479 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Biscan

Član broj: 128539
Poruke: 2
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem06.01.2007. u 23:00 - pre 210 meseci
Mene zanima da se ja umrezim sa drugim kompom u kuci i preko tog crpim ADSL preko mreze...e sad...jel to uposte moguce, znam da moze sa kablovskim netom, ali dal moze sa ADSL-om, i ako jeste moguce, da li mi treba nesto sem mreznog kabla i mreznih kartica ?

E sad...NE TREBA mi da ne znavisno ja na jednom i drugom kompu imam nezavisnu konekciju, treba mi da dok jedan radi da i drugi moze ne net

Bio bih veoma zahvalan na brzom odgovoru, da znam odma dal da kupujem kabel ili ne

...unapred hvala
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem07.01.2007. u 00:13 - pre 210 meseci
u onaj koji ce da bude glavni prikljucis jos jednu mreznu i onaj drugi prikljucis na njega
onaj glavni zakacis na net, i sredis internet connection sharing na njemu... i po svim pravilima bi morao net da radi i na drugom
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem07.01.2007. u 09:22 - pre 210 meseci
Citat:
Biscan: Mene zanima da se ja umrezim sa drugim kompom u kuci i preko tog crpim ADSL preko mreze...e sad...

da si koristio pretragu uvidio bi da na forumu imaš postova na tu temu na "kile" ;-)
ako ne nađeš i ne riješiš problem probaj na ovom LINKU
 
Odgovor na temu

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
80.74.160.*



+32 Profil

icon Re: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem07.01.2007. u 14:22 - pre 210 meseci
Moj ti je savet da nikad nekorstis windows-ov ICS (Internet Connection sharing). Za slanje interneta sa servera na klijent koristi program FreeProxy. Besplatno ga skines sa interneta i ne moze biti jednostavnije. Samo ovaj link sto ti je Ivek33 dao pogledaj i tako upisi IP adrese na karticama.
Ljubav, mir & sir
 
Odgovor na temu

skinja
Institute Pasteur
Novi Sad

Član broj: 90748
Poruke: 111
*.ptt.yu.



+7 Profil

icon Re: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem08.01.2007. u 07:36 - pre 210 meseci
Ako nisi resio problem slobodno mi posalji mail, rado cu pomoci.
hleba i igara
 
Odgovor na temu

frogman

Član broj: 20450
Poruke: 229
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem08.01.2007. u 23:53 - pre 210 meseci
Sada su mrezni switche-vi postali bagatela (5 port do neki 12e) tako da preko njega umrezi ta dva racunara i spoji adsl modem na switch. Podesi na klijentima podmrezu koja je konfigurisana na modemu npr. 10.0.0.x i kao gateway upisi adresu adsl modema i to je to!
I am a man, not an animal!
 
Odgovor na temu

Biscan

Član broj: 128539
Poruke: 2
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem09.01.2007. u 21:50 - pre 210 meseci
Hvala na informacijama, al moram da pitam sada...a kako kad sam ja lepo sebi napravio ikonicu na Desktop-u itd. da ja stvarno surfujem, jesam ja prikachen na net sa tog drugog kompa (mada kaze da ide brzinom od 60kb-a) al ne mogu da surfujem, shta treba da radim ?
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Poooomoc !!! Dva kompa u mrezena a jedan ADSL modem

[ Pregleda: 3479 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.