Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu

[ Pregleda: 2252 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kissellii
aleksandar c
beograd

Član broj: 35744
Poruke: 24
195.46.55.*



Profil

icon Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu05.01.2007. u 15:11 - pre 210 meseci
Dakle,

treba da me neko posavetuje kako da na najlaksi nacin obrisem intervale tisine duze od n sekundi u dugackom zvucnom fajlu - u pitanju je primitivni monitoring poziva pa ne bi da na hardu zauzimam mesto i za tisinu tj periode u kojima nije bilo razgovora (tj nivo snimka bio ispod n decibela...... (a moram da pustim da se sve snima, zato i jeste primitivno.....).

Jes da ne spada u muzicku produkciju ali mozda neko zna - znam i ja da cut-utjem u forgeu al mi treba neki batch koji ce to svakodnevno da radi za fajlove koje odredim - rucno bi bilo nemoguce maltretiranje.....

 
Odgovor na temu

uad
Beograd

Član broj: 79792
Poruke: 59
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu06.01.2007. u 17:19 - pre 210 meseci
U Sound Forgu opcija se zove auto trim/crop i nalazi se u process, alt+p+a. Po difoltu ce ti biti ok namesten nivo signala ispod koliko ce da sece. U opciji FUNCTION samo stavi "remove silence between phrases" stavice ti markere gde je isekao, sto je jako pametno jer ces po tome videti gde pocinje a gde se zavrsava razgovor. Namesti da ti bude 3 sec u "minimum inter-phase silence". Mozes i malo da se zezas oko namestanja fade in i out. Kada sve to namestis i probas na jednom fajlu snimi preset.

Pokreni njegov batch converter (ako ga nemas skini ga sa njihovog sajta).
Ucitas sve fajlove koje hoces da sredi, izaberes "auto trim/crop", stavis predhodno snimljen preset, odredis gde ce da snimi sredjene fajlove i to je to. Pritisni run i mozes da se odmoras
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu06.01.2007. u 19:46 - pre 210 meseci
UAD, HVALA!

Neverovatno koliko sam tražio to juče, a promače mi ispred očiju... ili miša.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

uad
Beograd

Član broj: 79792
Poruke: 59
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu07.01.2007. u 00:51 - pre 210 meseci
Eeeeee da ne bi auto trima sada bi bio u nekoj ludari Sve Mobtelove i Mobiklik telefonske automate sam radio na ovom principu. Svaka recenica, svaki broj poseban je fajl.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu07.01.2007. u 12:05 - pre 210 meseci
Hahaha, ti li si snimao onu "zlu ženu"? Mislim, sama mi je rekla da je tako zovu, pošto svima govori kako nemaju kredita!

Svaka čast za taj posao, to je neviDŽeno smaranje!

Kako si to izveo, organizovao? Jesi sam smišljao način i određivao tejkove ili je to neka faca iz neke agencije donela smišljeno (u šta ne verujem)!?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

uad
Beograd

Član broj: 79792
Poruke: 59
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu07.01.2007. u 23:22 - pre 210 meseci
Mobiklik automat mi je bio prvi posao te razmere, sto je i normalno, ne radi se tako nesto svaki dan. Dosla Maja sa hrpom papira, oci su mi ispale kada sam video koliko toga ima i pocele ona da cita. Jedan, dva, tri.......... hiljadu, hiljada, hiljade.....mobilni pretplatnik sa brojem......., izvinite ali....itd. E kada smo sve to snimili ode ona a ja ostao zapanjen, neverovatan broj sati sirovog materijala. Davno sam to radio tako da ni ne znam koliko sam vremena utrosio obradjivajuci, seckajuci i normalno treba dodeliti svakom tom fajlu odgovarajuce ime. Hiljade i hiljade promptova sam uradio. Posle tog posla svi ostali su mi bili pesma.
Kasnije sam Mobtel i kojekakve automate radio sto za Srbiju sto za Hrvatsku. Najludje mi je bilo dok sam radio dahtalice (seksi telefoni) koje je drzao BK i kompanija. Snimanje automata je glup posao da gluplji ne moze biti ali stisnes se, iskljucis mozak i kasnije kada dodje naplata trljas ruke.
Sto se tice tehnike rada, nema je Snimis, a posle svaku stavku bila to ona recenica, broj, rec itd snimis kao poseban fajl tako da nema ni m od milisekunde na pocetku i na kraju (auto trim/crop), zbog kontinuiteta pri reprodukciji.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu08.01.2007. u 12:42 - pre 210 meseci
vidim da koristis sound forge, ali ako zatreba, moze i Pro Tools i Logic. imaju opciju Strip Silence koja bi ti pomogla.
 
Odgovor na temu

kissellii
aleksandar c
beograd

Član broj: 35744
Poruke: 24
195.46.55.*



Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu08.01.2007. u 13:05 - pre 210 meseci
Hvala veliko na odgovoru.

Inace ako si snimao i Natashu S nekad - ceo 063 automat, za neke recenice sam i sam kriv posto sam delom vodio tu pricu oko IVR-ova neko vreme (do aprila prosle godine.....) a vise nisam u toj firmi mada ne bi bio sve i da sam ostao ...haha (promenise vlasnike prim pr...)

Sve u svemu moje amatersko bavljenje zvukom dobro je doslo na sadasnjem poslu.

 
Odgovor na temu

uad
Beograd

Član broj: 79792
Poruke: 59
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu08.01.2007. u 17:24 - pre 210 meseci
Naravno da sam je snimao i jako je bilo lepo raditi sa njom. Dodje, procita sa istom bojom glas,bez greske, ma odlicno.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl-1.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu08.01.2007. u 19:30 - pre 210 meseci
Ja je tada nazvao žena-robot!

A mnogo je hmmm... neugledna estetski, ali kad uzme da čita, pa zazmuriš... neverovatno!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

kissellii
aleksandar c
beograd

Član broj: 35744
Poruke: 24
195.46.55.*



Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu10.01.2007. u 08:09 - pre 210 meseci
Ova auto trim opcija u SF mi ne odgovara jer se minimum interphrase silence ne moze postaviti na vise od 3sec....pa mi seče i pauze u razgovoru što mi nije cilj. Neophodno mi je da se takav parametar moze postaviti na 60 ili čak 120 sec.

Vindic8or je pomenuo pro tools i logic. Ako mislis da moze ovo sto sam gore naveo da se u njim prevazidje probao bi i to samo jedno pitanje. Da li pro tools moze da radi sa bilo kojom zvucnom? ja sam se nesto istripovao da moraš imati m-audio karticu....možda nisam u pravu.
A onaj steinbergov pandan sf-u ili cool edit? anybody......

ps nije mi jasno da su u SF ovaj min ogranicili na max od 3 sec......
 
Odgovor na temu

Backy
Branislav Đurković
Treptač svetala
Beograd, Zvezdara

Član broj: 54113
Poruke: 2303
*.scnet.yu.

Jabber: backy@elitesecurity.org
ICQ: 231979809
Sajt: www.elitesecurity.org/o/p..


+121 Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu10.01.2007. u 09:02 - pre 210 meseci
jeste da pričam napamet sad, ali probaj i audacity... mislim da je bilo nešto takvo
aka Vitez Koja
::
日本光学工業株式会社 :: One photo out of focus is a mistake, ten
photo out of focus are an experimentation, one hundred photo out of focus are a
style.
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu10.01.2007. u 18:38 - pre 210 meseci
za pro tools treba digidesign hardver. postoji i verzija koja radi sa m audio interfejsima, ali mora posebno da se kupi.
logic je Mac only :(

mislio si na Steinberg Wavelab editor. verovatno moze, probaj.
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Kako da obrisem intervale tisine u dugom audio fajlu

[ Pregleda: 2252 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.