Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)

[ Pregleda: 4137 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mladen.s
Nis

Član broj: 17761
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)03.01.2007. u 14:49 - pre 210 meseci
Dali je neko pravio razvojni sistem za neke manje mikrokontrolere, ako jeste mogo bi da postavi projekat. I koja bi bila cena takvog poduhvata
 
Odgovor na temu

korak
Nis

Član broj: 125522
Poruke: 622
*.dynamic.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)03.01.2007. u 23:19 - pre 210 meseci
Da, ja sam napravio razvojmi alat za motorolinu familiji MC908 i MC9S08 mikrokontroler. Alat integrise

1. Editor izvornog teksta sa parserom tako da razlicite reci (simboli, mnemonici, brojevi, komentar i t. d.) imaju razlicite atribute (podebljano, razlicito obojeno
i slicno). Editor radi sa vise stranica teksta
2. Asembler (ja sam ga nazvao MegaAsembler) koji je u svemu isti kao PASCAL samo su PASCAL iskazi zamenjeni asemblerskim iskazime (postoje deklaracije
varijabli, tipova, procedura i funkcija, makroa, if..then..else, repeat..until, while..do, case..of i t. d.) i sa koriscenjem modula.
3. Softverski simulator CPU-a mikrokontrolera.
4. Programator flash-a mikrokontrolera sa pripadajucim hardverom, koji je minimalan za ovu vrstu mikrokontrolera.
5. Dibager.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
194.247.206.*



+11 Profil

icon Re: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)06.03.2007. u 09:44 - pre 208 meseci
Imaš mikroelektronikine razvojne ploče koje su fantastične, sa mnogo mogućnosti oko 150 € koštaju, ali stvano vrede. http://www.mikroelektronika.co.yu/
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)06.03.2007. u 12:25 - pre 208 meseci
Ma kostaju i manje, ja sam neku svoju pre nesto vise od godinu dana platio, cini mi se, 99E.
Inace, ako tek pocinjes da se bavis time, nevidim da je pametno da pocnes od pravljenja razvojnog sistema. Izgubices puno vremena i para a rezultati ce biti sumnjivi. Bolje je da uzmes neku gotovu, pa da za pocetak ucis, a kasnije mozes da pravis razvojne sisteme ako hocec da ih prodajes. Nevidim neki drugi razlog zasto bi to pravio.
Ti razvojni sistemi su sve jeftiniji, i sa sve vecim mogucnostima koje nemozes da postignes u kucnoj radinosti. Skoro sam nabavio jedan FET od TI-a koji komplet staje u USB stick. U tome je i programator, i emulator, debuger...A neki dan vidjeh nesto slicno i kod Freescale-a za motoroline uC. Cini mi se da se zove nesto kao USB Spider. Cijene im se krecu izmedju 20 i 30 evra.
 
Odgovor na temu

Dennis
Chicago, IL

Član broj: 17804
Poruke: 356
194.247.206.*



+11 Profil

icon Re: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)06.03.2007. u 12:34 - pre 208 meseci
Easy PIC4 sistem se reklamira da je 99€. Ali! Kada se na to doda grafički displej, koji po default - u ne dolazi, porez i to što € računaju preko 80, to ispadne nekih 151-2 € koliko sam ja platio pre par meseci.
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)06.03.2007. u 18:17 - pre 208 meseci
Dobro, to je sve ok, ali mislim da je covek trazio da mu neko (ako zna) pomogne u prevljenju raz. sis., tj. verovatno mu treba upload-ovan projekat (sheme, pcb..)

poz!
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)06.03.2007. u 18:54 - pre 208 meseci
Citat:
Dennis: Easy PIC4 sistem se reklamira da je 99€. Ali! Kada se na to doda grafički displej, koji po default - u ne dolazi, porez i to što € računaju preko 80, to ispadne nekih 151-2 € koliko sam ja platio pre par meseci.



Ja sam platio u valuti u kojoj se reklamira, bez ikakvog poreza, graficki lcd je bio nekih 19-tek reklamnih valutaka. A graficki lcd bi u svakom slucaju morao kupiti i kad bi sam pravio razvojni sistem, nevjerujem da bi ga mogao napraviti, i ne bi ga dobio jeftinije ni na nekom drugom mjestu.


Citat:
johnny_hush: Dobro, to je sve ok, ali mislim da je covek trazio da mu neko (ako zna) pomogne u prevljenju raz. sis., tj. verovatno mu treba upload-ovan projekat (sheme, pcb..)

poz!



Ponekad se iz obicnog pitanja moze procitati i vise nego sto je napisano. Kad god mi se ucini da je nesto tako po sredi, obicno ne propustim priliku da dam neki savet za koji mislim da nekom moze biti od koristi. Naravno, niko ne mora da se toga drzi ako nece. Drugim rjecima,mozda nije od koristi, ali ne moze da skodi.
 
Odgovor na temu

johnny_hush
Belgrade, Serbia

Član broj: 112918
Poruke: 528
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: johnnyhush.com


+1 Profil

icon Re: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)07.03.2007. u 18:13 - pre 208 meseci
@ Odin D. tu si apslolutno u pravu.
http://johnnyhush.com - Electronics
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Mikrokontroleri :: Razvojni sistem (moze li se rucno napraviti)

[ Pregleda: 4137 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.