Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoć oko XP-ovog Firewall-a

[es] :: Windows desktop :: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a

[ Pregleda: 2914 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 01:29 - pre 254 meseci
Ja sam korisnik Wireless mreže, pa sam hteo da postavim jedno pitanje.
Naime radi se o tome da li treba da koristim neki Personal Firewall (Zone Alarm, Kerio Personal Firewall...) ili mogu proći na Mreži "nezapažen" i bez njihove pomoći.
Administrator mreže tvrdi kako sam ja "nevidljiv" na Internetu, pošto se mi, njegovi korisnici, "krijemo iza njegove IP adrese". On naime tvrdi da nema šanse da mi neko upadne, osim njegovih korisnika između sebe.
Naime koristim Win XP, i čuo sam da i XP ima u sebi ugrađen Firewall. Ja sam pokušao da ga konfigurišem, ali sam počeo da "plivam u nepoznatim vodama" pa sam odustao od toga.
Na mreži sam po 20-tak časova tako da mi ne bi prijalo "upadanje stranih tela" na kompjuter.
A, da . Naime tip mi je "napravio" u (sada ide putanja): Start/Settings/Network Connections/Local Area Connection/ pa desni taster na ikonicu, pa Properties, klik na Internet Protocol(TCP/IP) pa dugme Properties pa dugme Advanced, pa kartica WINS i uključeno radio dugme Disable NetBIOS over TCP/IP.
Voleo bih kada bi mi neko pomogao u vezi ovoga, mislim šta je najbolje da radim i kako da konfigurišem XP-ov Firewall. Da li je on uopšte pouzdan?
Hvala na čitanju dugačkog pisma i eventualnom odgovoru.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.upc-b.chello.nl

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 02:31 - pre 254 meseci
Samo ti uzivaj. :) Niko ne netu ne vidi tebe vec server od tvog provajdera. Medjutim ako si toliko paranoican onda instaliraj Sygate Personal Firewall Pro ili ZoneAlarm. Oni imaju dosta podesavanja vezana za lokalne mreze, samo pazi sta ces blokirati a sta dozvoliti.

PS Ne postuj istu teme na dva razlicita mesta!
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 02:36 - pre 254 meseci
Caiser, hvala ti na odgovoru. Moram te "malo namučiti". Možeš li mi pomoći oko XP-ovog Firewall-a. Hvala ti unapred.
Eldar
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.upc-b.chello.nl

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 03:09 - pre 254 meseci
Ne mogu ti pomoci jer xp, kao uostalom i windows uopste, ne koristim vec duze vreme. Mogu teorijski da ti odgovorim na neka konkretna pitanja, ali to je sve.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 03:28 - pre 254 meseci
OK Caiser, nema problema. Znaš, plašim se da ne "zabrcam" nešto u Win-u pa ko će posle da me vadi.
Ma i engleski mi nije jača strana, inače ima help. Fora da nemam sa kim da se konsultujem, a ovaj forum je stvarno extra.
Ej Caiser da te pitam nešto. Ja na forumu vidim IP adresu ispod moga imena koja uopšte nije moja. Objasni mi malo, molim te.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 03:35 - pre 254 meseci
Citat:
Eldar:
Administrator mreže tvrdi kako sam ja "nevidljiv" na Internetu, pošto se mi, njegovi korisnici, "krijemo iza njegove IP adrese". On naime tvrdi da nema šanse da mi neko upadne, osim njegovih korisnika između sebe.


To je sasvim dovoljno. E sad, ako misliš da ti preti opasnost od ljudi iz lokalne mreže (tj. ostalih korisnika tog provajdera), a s obzirom da si početnik, možeš da uključiš i XP-ov firewall koji je po meni i više nego dovoljan prosečnom kućnom korisniku koji neće da provodi vreme podešavajući portove, protokole i sl. Glavno je pitanje šta hoćeš da zaštitiš i od koga. Cela euforija oko kućnih firewall progija je napumpana - prvo zato jer sumnjam da bilo koga zanima šta ti imaš na disku, a drugo jer se sada uglavnom koriste NT-derivati koji su mnogo bolji od 9x serije gde je korišćenje firewallova imalo smisla.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 03:42 - pre 254 meseci
Hvala Mihailo. Vidim da i ti koristiš XP. Ako ti nije teško a vidim da si na Net-u, pomozi mi da konfigurišem XP Firewall, ako ti ne predstavlja problem. OK?
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 03:55 - pre 254 meseci
Nije problem, nego upravo pokušavam da ti objasnim da ti to nije potrebno, jer si već iza firewall-a. Vrlo je moguće da ćeš imati probleme ako staviš i kod sebe firewall. Koju verziju XP-a imaš? Mnogo je bolje da isključiš servise koji ti nisi potrebni nego da stvaiš firewall.

Kucaj u prompt netstat -a i daj rezultat.

+ Ta adresa koju vidiš je verovatno od firewalla.
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 04:00 - pre 254 meseci
Imam XP Professional verziju. Kod mene nisam ni uključio XP-ov firewall. Vidim da poznaješ Win, pa ako tako kažeš... no problem. Jesi li pročitao moju prvu poruku u kojoj objašnjavam ono "Disable NetBIOS over TCP/IP".
Šta misliš u vezi toga? Izvini, malo te gnjavim ali...
Eldar
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 04:04 - pre 254 meseci
Ukucao sam netsta -a i onda se pojavilo puno nekih "španskih sela". Uostalom nema nikakvih IP adresa, samo TCP i UDP i neki meni nerazumljivi pojmovi.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 04:06 - pre 254 meseci
Dobro je što si isključio to, skoro 100% sam siguran da ti nije potrebno, dakle može samo da škodi. Proveri da li imaš instaliran IIS (Internet information services) na sistemu, ako ima a ne koristiš ga obavezno ukloni (add/remove programs > windows components)
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 04:10 - pre 254 meseci
Nema IIS.
Nego Mihailo otvaraš li privatne poruke, da te pitam nešto?
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a02.06.2003. u 12:13 - pre 254 meseci
Ništa nisam primio poslednjih par dana !? Ako si nešto pisao probaj ponovo. Na mail :)
 
Odgovor na temu

the shadow

Član broj: 11413
Poruke: 23
213.149.99.*



Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a19.06.2003. u 17:06 - pre 253 meseci
da bi pravilno konfigurisao firewall za xp uradi sledece

Klikni na Start pa zatim na Control Panel
otvori Network and Internet Connections
otvori Network Connections
Tvoje network konekcije ce se pojaviti sa desne strane
klikni dvaput na Local Area Connection
U General prozoru videces status, brzinu i activnost tvoje veze
Da bi pristupio XP Internet Connection Firewall-u, klikni na Properties
Klikni na Advanced tab
Da bi pokrenuo Internet Connection Firewall, stikliraj kvadratic u vrhu
Klikni na Settings da konfigurises firewall
Pojavice se prozor Advanced Settings
Zatim selektuj sta zelis da ljudi sa interneta mogu da vide na tvom racunaru pod Services opcijom
Nemoj nista da stikliras u ovom prozoru osim ako nemas pokrenut mail ili web server na svom racunaru
zatim selektuj Security Logging gumb i tu mozes da odredis de ce firewall log da ti bude lociran unutar Log file options prozora

ICMP prozor ti dozvoljava da odredis ko moze da pinguje tvoj racunar kao i mnoge druge opcije , ako te interesuje nesto vise idi na options pa na polje description
toliko od mene nadam se da nisam bio zamoran.... mogu ti reci da ovaj firewall nije za pohvalu i preporucio bi ti zone alarm

pozdrav
"Nekada sam bio ljudsko bice... a onda sam dobio modem"
 
Odgovor na temu

Corleone
don Vito Corleone
Palermo,Sicilija

Član broj: 10621
Poruke: 788
213.163.107.*



+1 Profil

icon Re: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a20.06.2003. u 01:46 - pre 253 meseci
Hvala the shadow,
stvarno si bio iscrpan u objašnjenju.
Vidim i da smo sugrađani.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pomoć oko XP-ovog Firewall-a

[ Pregleda: 2914 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.