Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Simuliranje govora preko radio veze

[es] :: Muzička produkcija :: Simuliranje govora preko radio veze

[ Pregleda: 1972 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ScudStorm
Miladin Trivunovic
Vukovar

Član broj: 80194
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Simuliranje govora preko radio veze25.12.2006. u 21:26 - pre 211 meseci
E ajd sad da mi pomognete. Kako da napravim od mog obicng glasa zvuk kakav se cuje npr. pri komunikaciji između pilota i baze, tj. onaj karakterističan sto se moze cuti u igricama, ratnim filmovima, a i mnogo pesama danas imaju takav glas kao nekakav efekat. Sto znam jeste da ogranicim spektar, ubacim distorzije, ali opet to nije to. Ako mi mozete pomoci bio bih vam zahvalan.
Evo i primer kakav zvuk
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
194.106.178.*

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Simuliranje govora preko radio veze28.12.2006. u 18:44 - pre 211 meseci
He ,he , nesto veoma slicno sam radio pre par godina u jednoj radio dramici gde je radnja skroz konfuzna,bomba u avionu,panika,izmedju ostalog glavnu ulogu spasavanja cele price je ustvari imala komunikacija pilota i baze
(komandnog centra).
Sta reci ? Nema tu sta posebno da se objasnjava,samo sam seo, upalio pojacalo,probudio programe,otvorio neki najobicniji graficki EQ,malo poslusao zvuk,poigrao se kao dete i upalilo je ! Prilicno je jednostavno !
Mislim da je u takvim stvarima od izuzetnog znacaja dobar monitoring i koncentracija.Zvuk kakav sam zeleo,bukvalno sam dobio za 2 minuta verovao ili ne.
O nekim dodatnim podesavanjima EQ i pluginova ne bih znao da ti kazem,predpostavljam da i nije preporucljivo davati neke odredjene parametre dok se to makar malo ne oslusne.

Pozdrav.
PV.

|^^^^^^^^^^^^^|____
| ....volim ES.... | '|";\,___.
|_..._....._____===|=_|__|...,]|
"(@)'(@)****|(@)*(@)***(@)
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Simuliranje govora preko radio veze

[ Pregleda: 1972 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.