Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja TV-Karta pravi najmanji fajl na HD kada se snima TV program!?

[es] :: Video karte i monitori :: Koja TV-Karta pravi najmanji fajl na HD kada se snima TV program!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8644 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1135
*.dynamic.sbb.co.yu.



+105 Profil

icon Re: Koja TV-Karta pravi najmanji fajl na HD kada se snima TV program!?31.01.2007. u 11:48 - pre 209 meseci
Ja koristim VirtualVCR + DivX 6.4 ( 6.5) , i bez kasnijih kompresovanja ( osim za zvuk , jer ga snimam kao PCM i prebacujem u MP3 , VirtualDubom ) dobijam 1h30min filma na ~ 700MB.
Evo kako to izgleda u praxi
Code:
http://rapidshare.com/files/3833324/KWorld_avi_capture.rar.html

Podesio sam High Performance kodek na 1200kbps ( u praxi izadje oko 1000)
U programu je podesena rezolucija 384*288 , a u kodeku 536*402 uz crop 4*8
E sada , pitanje za experte ( Kosta)
Da li da povecavam bitrate , pri ovoj rezoluciji i da li da ostanem pri High Performance , ili je mozda bolji Balanced ( Default) encoding mode
Koliki bitrate da stavim za rez ( u kodeku) 640*480
I ono najvaznije CPU -Athlon 2000+ , RAM - 512MB

Inace , rado bih ja snimao u MPEG2 ili MJPEG , kada bih imao jos jedan HDD od ~ 200giga :)
 
Odgovor na temu

Gibson Boy
Nenad Stojkovic

Član broj: 80683
Poruke: 35
87.250.46.*



Profil

icon Re: Koja TV-Karta pravi najmanji fajl na HD kada se snima TV program!?31.01.2007. u 12:24 - pre 209 meseci
Sa kojim da probam prvo?
Postavite neku listu po vasem izboru.
 
Odgovor na temu

alfaprint

Član broj: 92485
Poruke: 23
*.smin.gonet.co.yu.



Profil

icon Re: Koja TV-Karta pravi najmanji fajl na HD kada se snima TV program!?12.02.2007. u 16:19 - pre 209 meseci
Cao Svima

Ukratko Virtual Dub je sigurno dobar program..ali izgleda da moja kartica nije bas najbolja.Recimo kad hocu da snimam TV program preko VD ne mogu da promenim kanal jedino da sva podesavanja idem iz pocetka.

U pocetku sam uspevao da snimam sa Tv-a a onda se nesto desilo i ispadaju mi sledece upozorenje " Error Cannot find a driver to drow this non RGB format.Preview and histogram will be unavailable."

Naravno od tog dana nisam mogao da snimim nista sa TV-a , ne znam kako da popravim i dovedem u predjasnje stanje.
Ali program je odlican za obradu video materijala, kompresovanje..dopada mi se , sada njega koristim.

Mislim da bi trebao da pogledam i odaberem neku Tv karticu i resim se bede:) ..samo koju sam god gledao preko neta da se reklamira, ni jedna nema da je bez mana...a ja zelim da vec jednom za sva vremena resim pitanje Tv kartice i snimanja!

Ako u vezi toga neko ima predlog koja je Tv kartica zaista odlicna ..molim da napise, marku i model.

Puno hvala svima na odgovorima posebno "srdjanm3" na opsirnom opisu, uz izvinjenje sto me nije bilo..grip me udavio!


 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Koja TV-Karta pravi najmanji fajl na HD kada se snima TV program!?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8644 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.