Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage

[ Pregleda: 2577 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
*.dlp257.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage23.12.2006. u 15:42 - pre 211 meseci
Zanima me kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage.. slika je veca od same komponente image pa me zainma ako se ta slika scroluje i klikne negdje na tu sliku kako mogu "zapamtiti" gdje je kliknuto.. razmisljao sam da uzmem klasicno mause.x,mausey vrijednosti uz vrijednost scroll za koliko je pomaknuto i malo matematike da to dobijem ali ne znam kako da ocitam trenutne vrijednosti pozicije scrollera

moze li mi neko pomoci

hvala
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage23.12.2006. u 18:22 - pre 211 meseci
> Zanima me kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage..

TImage.OnMouseDown ili GetCursorPos.

> slika je veca od same komponente image pa me zainma ako se ta slika scroluje
> i klikne negdje na tu sliku kako mogu "zapamtiti" gdje je kliknuto.. razmisljao sam da uzmem klasicno mause.x,mausey vrijednosti uz vrijednost scroll
> za koliko je pomaknuto i malo matematike da to dobijem ali ne znam kako da ocitam trenutne vrijednosti pozicije scrollera

TImage nema podršku za skrolovanje slike (radi ili stretch ili odsecanje). Odgovor na tvoje pitanje zavisi od toga kako skroluješ tu sliku.
 
Odgovor na temu

_v!rus_
BGD

Član broj: 40451
Poruke: 313
*.dsl.siol.net.



+1 Profil

icon Re: Kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage26.12.2006. u 11:54 - pre 210 meseci
Ako ti koriscenje 3-rd party kontrola ne predstavlja problem mozes da probas sa Graphics32 bibliotekom. Imas vec komponentu TImgView32 ili sl., ima scrollere, zoom, doublebuffered prikaz i oko 100x je brza od TImage-a.
Pa je plus besplatna :) Ja sam je koristio kao base klasu za komponentu za prikaz karte u jednom programu za pracenje vozila (prikazuje bitmape 10000x10000) i pokazala se odlicno, svaka greska je bila moja greska sto je dobar znak :)

[Ovu poruku je menjao _v!rus_ dana 26.12.2006. u 13:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mojeKorIme
BiH

Član broj: 59512
Poruke: 350
195.222.35.*



+1 Profil

icon Re: Kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage26.12.2006. u 12:25 - pre 210 meseci
@_v!rus_ i ja sam pronasao tu komponentu i odlicna je..
samo sad imam jedan problem ...kada sam instalirao x-baloon componentu ova mi se
prethodna izbrisala.. nisam bas iskusan sa komponentama , ali kad pokusam da ponovo instaliram
graphic32 javlja mi gresku da vec postoji..mucim se sad da to izbrisem :((( nemam pojma sto smeta komponenta jedna
drugoj... isti problem na dva racunara
PROBLEEEMI..
Give me six hours to chop down a tree and I will spend the first four sharpening the axe.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Kako uhvatiti koordinate na koju je kliknuto na Timage

[ Pregleda: 2577 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.