Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Plata PHP programera...

[es] :: Vodič za posao :: Plata PHP programera...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104619 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.beobug.com.



+17 Profil

icon Plata PHP programera...22.12.2006. u 10:42 - pre 210 meseci
Šta vi mislite, koliku platu bi trebao da ima PHP programer, završna godina fakulteta, bez prethodnog iskustva, puno radno vreme? Ono, početna, kasnije stalna, ... ?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl.static.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Plata PHP programera...22.12.2006. u 11:01 - pre 210 meseci
Početna 300-350 evra ... Max...

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Plata PHP programera...22.12.2006. u 11:13 - pre 210 meseci
kako u kom gradu. NIje naveo gde. Nije isto da radi u Nisu, Novom Sadu, Kraljevu, Beogradu...
 
Odgovor na temu

MilanMilan
Côte d'Azur

Član broj: 44664
Poruke: 362
*.beobug.com.



+17 Profil

icon Re: Plata PHP programera...22.12.2006. u 11:20 - pre 210 meseci
U Beogradu.

Kontam da je ovo pitanje za 'kasnije stalnu' platu može da deluje kao glupavo, znam da to zavisi od mnogo faktora, ali, eto, ja vas pitam za vaše mišljenje, odnosno za koliko bi ste vi to radili.
 
Odgovor na temu

Jezdimir Lončar
Aka Blazeme
PHP/jQuery Dev, BildStudio
Crna Gora / Pljevlja

Član broj: 74833
Poruke: 674
*.crnagora.net.

Jabber: jezdonet@gmail.com


+4 Profil

icon Re: Plata PHP programera...22.12.2006. u 19:06 - pre 210 meseci
Eh... Pa to varira ...
Mozda negdje od 250 - 400 eura..
Pogledaj forum IT Berza poslova ...

“I never think of the future - it comes soon enough.” - Albert Anštajn (Albert Einstein)
 
Odgovor na temu

centaur
Beograd

Član broj: 65691
Poruke: 407
80.93.253.*

ICQ: 249678363
Sajt: www.pavko.net


+24 Profil

icon Re: Plata PHP programera...22.12.2006. u 19:58 - pre 210 meseci
Citat:
Neohacker:
Pogledaj forum IT Berza poslova ...


Tamo sigurno neće naći kolike su plate.
Mada koliko ja mogu da primetim na tom forumu,PHP programeri su tražena "radna snaga".
Powered by Slackware 13
 
Odgovor na temu

MetalGear
Tomislav Jovanovski
Makedonija

Član broj: 121501
Poruke: 53
62.162.227.*



+2 Profil

icon Re: Plata PHP programera...26.12.2006. u 17:23 - pre 210 meseci
samo da vam kazem za makedonija ne php programen nego c++ php i java zima plata 50eur a za pat trosi 30eur ali navodno toa e privremeno dodeka da stekne iskustvo ali eve vek 4meseca e taka
Killer
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Plata PHP programera...06.01.2007. u 16:29 - pre 210 meseci
E bas bih voleo da cujem detaljnije tu logiku po kojoj PHP programer treba da radi za 250, 300 ili 400€. Koliko ja znam PHP poslici se bez ikakvih prepreka rade globalno, a onda su cene rada 4x vece od ovoga sto ste spominjali. No, ako zelite da vas neko cedi mozete raditi i za manje pare, a to verovatno zato sto ne znate tecno engleski pa da sa klijentima mozete raditi voice konsultacije.

Danas se klijenti pale na to kad za par sekundi promenite neki CSS, pa im to izgleda interaktivno sredjivanje sajta. U GB se za 300 funti dobije sajt od 3-5 HTML strana, dizajn headera+kontakt formular. U tu cenu je ukljuceno 1h telefonskih konsultacija pre pocetka izrade, a ja dobijam angazmane samo zato sto pruzam 2x4h konsultacija oko izrade sajta (preko Skype, MSN Messangera ili Gizma).

Naravno, uvek je bitno uciti nove tehnologije koje cete naplacivati tek za dve do tri godine!

[Ovu poruku je menjao Perica Mali dana 06.01.2007. u 21:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 09:41 - pre 210 meseci
Zaboravih! Jedan veliki domaci portal je godinu dana trazio PHP programera za 600€ i, naravno, nije ga nasao! Dalje, koliko ja znam, a znam, Telekom Srbija je u razvoj sajta NaDlanu ulozio 6-cifrenu svotu u €!

Bitno je da shvatite da vam skriptasenje niko nece platiti i to je ono za sta se ne moze dobiti preko 400€. Cak i oni koji postavljaju sajtove na Joomla-i ne traze manje od 200 do 250 evra za osnovnu postavku, ali tu cete vrlo lako naleteti na one koji ne znaju cak ni gde se zbog sigurnost postavlja @, nisu culi za escape-ovanje, pa se vi cesite gde vas ne svrbi kad je baza nedostupna, a po sajtu iskacu komentari o greskama.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 13:43 - pre 210 meseci
Citat:
Perica Mali: E bas bih voleo da cujem detaljnije tu logiku po kojoj PHP programer treba da radi za 250, 300 ili 400€. Koliko ja znam PHP poslici se bez ikakvih prepreka rade globalno, a onda su cene rada 4x vece od ovoga sto ste spominjali.


A kolko mislis da treba da ima platu? Ti za svakog programera kad racunas platu treba da mislis na sledece:
- njegova plata
- ako ga prijavljujes, tu je dodatnih minimum 100-200 e za porez i doprinose
- zarada za firmu
- pokrivanje troskova (verovao ili ne, ali programer trosi struju u firmi, haba opremu..., moras svremena na vreme da mu kupis novi komp ili delove za taj komp)

A to znaci, da na platu od 500e, on mora da zaradi jos jedno 500 da bi bio rentabilan za neku firmu.
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.vdial.verat.net.



+26 Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 14:25 - pre 210 meseci
Mozda nekom plata od 200-500e deluje privlacno ali nemojte to olako shvatiti, programerski posao u vecini firmi nema radno vreme, i nemojte se zacuditi da radite po ceo dan i da dobijete jedan laptop za rad kod kuce ...

Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 16:12 - pre 210 meseci
Citat:
flylord: A kolko mislis da treba da ima platu? Ti za svakog programera kad racunas platu treba da mislis na sledece:
- njegova plata
- ako ga prijavljujes, tu je dodatnih minimum 100-200 e za porez i doprinose
- zarada za firmu
- pokrivanje troskova (verovao ili ne, ali programer trosi struju u firmi, haba opremu..., moras svremena na vreme da mu kupis novi komp ili delove za taj komp)


Stavke 2. i 4. nisu tacne posto svi mi radimo online. Sto se plate tice vec sam rekao gore da je 600€ minimum za ozbiljne firme i ozbiljne programere.

Citat:
flylord:A to znaci, da na platu od 500e, on mora da zaradi jos jedno 500 da bi bio rentabilan za neku firmu.


Dobar programer moze bez problema firmi da zaradi 1.500€/mes samo je pitanje da li manager ima dobre outsourcing projekte. Ovo je moguce samo ako je i project manager i sam vise godina bio programer te poznaje proces programiranja, ume dobro da normira vreme izrade modula i unit testova, a onda verovatno ima i kredibilitet kod klijenata sa kojima je radio.
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 16:15 - pre 210 meseci
Citat:
Radovan__III: Mozda nekom plata od 200-500e deluje privlacno ali nemojte to olako shvatiti, programerski posao u vecini firmi nema radno vreme, i nemojte se zacuditi da radite po ceo dan i da dobijete jedan laptop za rad kod kuce ...


Eto iskustva coveka koji jede programerski lebac! A za 200-500€ dobicete coveka koga morate da ucite 3-5 meseci da bi posle toga, kad misli da je dovoljno naucio, otisao iz firme.
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 16:27 - pre 210 meseci
@flylord

Pa ja tek sad videh da ti mislis da se programeri mogu dobiti za dz po unutrasnjosti Srbije. Mogu, ali samo oni koji nemaju mozga i ne shvataju da danas u vreme broadband konekcije i VoIP-a mogu da rade odakle hoce, a da se cena odredjuje prema vrsti posla. Naravno, jos neko vreme ce prolaziti taj fazon! Znas li recimo koliko outsourcing firmi ima u Nisu?
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 17:46 - pre 210 meseci
Citat:
Perica Mali: Stavke 2. i 4. nisu tacne posto svi mi radimo online.


stavise, manje ljudi radi outsourcing za strance, nego sto ih radi u firmama.

Citat:
Perica Mali: Sto se plate tice vec sam rekao gore da je 600€ minimum za ozbiljne firme i ozbiljne programere.


Na osnovi cega si to izracunao? Sta su ozbiljni programeri? Ne kostaju isto C++ i PHP programeri. Ne kosta isto programer koji radi knjigovodstvene programe i programer koji radi enterprise aplikacije u EB-ovima. Ne kosta isto programer koji radi sa javom i Oracle-om i programer koji radi sa PHP-om i MySQL-om.
Cena se odredjuje na osnovu trzista, regije u drzavi (u USA ne kostaju isto programeri na Menhetnu i u Texasu, tako isto vazi da nije isto programer u Paracinu i programer u Beogradu).


Citat:
Perica Mali: danas u vreme broadband konekcije i VoIP-a mogu da rade odakle hoce, a da se cena odredjuje prema vrsti posla.


a kako to VOIP povecava zaradu?! Aj mi otkrij tu tajnu.

Citat:
Perica Mali:
Pa ja tek sad videh da ti mislis da se programeri mogu dobiti za dz po unutrasnjosti Srbije.


O boze. Idi u USA i reci to onima sto programiraju u Texasu. Reci im da traze iste plate kao oni na Menhetnu.

Citat:
Perica Mali: Znas li recimo koliko outsourcing firmi ima u Nisu?

Ajde molim te, prosvetli me. Koliko ih ima? 5? 10? 20? 30?

Cisto da znas da su u Nisu, plate programera 250-600e. Malo ko ima vise od toga. I nije isto plata nekog ko radi kao freelancer i nekog ko radi u firmi. Taj u firmi ima i doprinose koji se placaju drzavi. Kolko freelancera uplacuje sebi doprinose? Kolko freelencera placa porez?
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 19:39 - pre 210 meseci
Citat:
flylord: Ajde molim te, prosvetli me. Koliko ih ima? 5? 10? 20? 30?

Cisto da znas da su u Nisu, plate programera 250-600e. Malo ko ima vise od toga. I nije isto plata nekog ko radi kao freelancer i nekog ko radi u firmi. Taj u firmi ima i doprinose koji se placaju drzavi. Kolko freelancera uplacuje sebi doprinose? Kolko freelencera placa porez?


Plate programera u Nisu jesu tolike u firmama, ali ima dosta freelancera, a nadam se da ce ih biti jos vise kad iscitaju ovu temu.
A zasto bi i placali porez kad mogu online da otvore LLC firmu u Delaware, USA koja kosta 200-300$/god. Dalje, ako znas da povezes SIP i Gizmo onda mozes (takodje kliktanjem misa) u USA besplatno da dobijes fiksnu telefonsku liniju na koju ti se javlja plavusa u Bgd, Nisu ili Abudabiju.

Citat:
flylord: Sta su ozbiljni programeri? Ne kostaju isto C++ i PHP programeri. ...
Cena se odredjuje na osnovu trzista, regije u drzavi (u USA ne kostaju isto programeri na Menhetnu i u Texasu, tako isto vazi da nije isto programer u Paracinu i programer u Beogradu).


Ozbiljni programeri su oni koji su poceli od C++ i Oracle-a, pa posle mogu da rade stagod! Cena se odredjuje trzisno samo sto je trziste globalno, a najbolji idu u Mountain View po znanju, a ne po tome odakle su.

Citat:
flylord:a kako to VOIP povecava zaradu?! Aj mi otkrij tu tajnu.
Vec sam napisao gore kako radim vioce konsultacije oko izrade sajta. Dodatno, ako si u stanju da im uz VoIP razgovor prikazujes sadrzaj svog Desktopa i tako interaktivno nudis primere onoga sto si vec radio to ih vrlo lako podstakne da sklope posao bas s tobom. Recimo, moje online iskustvo sa Britancima pokazuje da u proseku vrlo slabo obavesteni, pa se tako recimo oduseve kad cuju za moneybookers, Skype, SIP i sl.

Ali, ajde da pustimo i ostale da kazu nesto korisno umesto da politicarimo...
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 19:40 - pre 210 meseci
Ajd da probam jedan rezime:
platu ne bi trebalo da određuje samo naziv struke (php programer) već ponajviše opis poslova

Nije svejedno šta će taj programer programirati za firmu (održavanje sajta ili pisanje celog CMSa),
sa koliko kolega programera će deliti posao (i prihod),
koliki je stručnjak (negde je potreban osnovno znanje, a negde je bezbednost od vrhunskog značaja).

Recimo da u ovoj zemlji ima 2000 php programera, od toga je recimo 50 izuzetnih poznavalaca.
Neka firma koja traži programera može da ponudi platu od 300€.
Za tu cifru će sigurno naći nekog iz onih 1900, dok će stručnjaci tražiti bolje ponude prema sposobnostima.

I tako imamo ceo spektar plata. I to bi bio odgovor na prvobitno pitanje ove teme.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.dynamic.sbb.co.yu.



+19 Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 19:45 - pre 210 meseci
Uzput, može li kratko objašnjenje termina "outsourcing" ?
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 20:11 - pre 210 meseci
Citat:
mVeliki: Recimo da u ovoj zemlji ima 2000 php programera, od toga je recimo 50 izuzetnih poznavalaca.
Neka firma koja traži programera može da ponudi platu od 300€.
Za tu cifru će sigurno naći nekog iz onih 1900, dok će stručnjaci tražiti bolje ponude prema sposobnostima.


Hoce, naci ce sve dok je u Srbiji manjak posla za programere, ali sta se desava kad se zaposli tih 1.900? Pa, posto se retko gde preko moze dobiti programer za pomenute pare, a i domaci bizmismeni razmisljaju da je bolje da im sajt, CMS, bazu radi neko ko je iz istog grada (valja da bi mogli da ga povuku za usi) - dolazi do rasta cene rada. Ako se tome doda da je nemoguce u kratkom roku prekvalifikovati nezaposlene u programere, onda se dolazi do toga da ce cena programer/h tada dosta porasti. Slicno se pre par godina nakon pojave brojnih casopisa dogodilo sa DTP-om odnosno cenom rada prelamaca.

Ne dao Bog da me demantujete na istom ovom mestu za, recimo, 500 dana. Podesite cron-ove :P
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1365 Profil

icon Re: Plata PHP programera...07.01.2007. u 20:17 - pre 210 meseci
http://en.wikipedia.org/wiki/Outsourcing
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Plata PHP programera...

Strane: 1 2 3 4 5 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 104619 | Odgovora: 166 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.