Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] problem sa postavljanjem trenutnog datuma

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] problem sa postavljanjem trenutnog datuma

[ Pregleda: 6684 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

propuh
sarajevo

Član broj: 20839
Poruke: 9
*.PPPoE-609.sa.bih.net.ba.



Profil

icon [Excel] problem sa postavljanjem trenutnog datuma22.12.2006. u 01:39 - pre 210 meseci
ovako, imam problem

dakle imamo dvije ćelije a1 i b1, kada unesem neki broj u a1, želim da mi pokaže današnji datum u b1, to sam i uspio sa formulom

Code:
=IF(ISNUMBER(A1);TODAY();"")


međutim, sada imam čitavu tabelu sa a i b kolonom, i ako sam to uradio jučer i danas unesem broj u sljedeću ćeliju a2, u b2 se pojavi današnji datum, ali se također i jučerašnji datum iz b1 promjeni u današnji

da li je moguće da se na neki način zadrži trenutni datum od tog prethodnog unosa i da se ne mijenja svaki put kada unesem novi podatak na današnji datum

hvala
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.27.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: [Excel] problem sa postavljanjem trenutnog datuma22.12.2006. u 07:43 - pre 210 meseci
Excel automatski ažurira rezultate formula u radnoj sveci - tako da će gde god piše today() - pojaviće se današnji datum.

Rešenje je
a/ Kopirati ćeliju po vrednosti - Copy, pa umesto Paste izabrati Paste Special, štiklirati Values. Postupak je ručni i ne vidim da ima neke prednosti u odnosu na ručno upisivanje datuma
b/ Programirati događaj Worksheet_Change na radnom listu tako da na promenu u koloni A upise datum (ne funkciju, nego tekući datum u kolonu B) - vidi http://www.elitesecurity.org/t121915-0#794964

Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] problem sa postavljanjem trenutnog datuma

[ Pregleda: 6684 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.