Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radius za wireless

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Radius za wireless

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6300 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Radius za wireless21.12.2006. u 10:12 - pre 210 meseci
Molim da mi neko preporuci neki Linux bazirani RADIUS koji ima sve sto treba za profi upotrebu (za npr. nekih 100 korisnika) bez da se bavim programiranjem (to mi nije profesija a i nemam bas mnogo vremena). Znaci, da se jednostavno instalira, da ima sav potreban GUI za administraciju, dozvole, izvjestaje, racune... da je moguce podesiti ogranicenje po svim znacajnim parametrima (kolicina podataka, brzina, vrijeme...). Tako da mi ostaje jos samo da nabacim Apache i ubacim par redova PHP koda unutar indexne web stranice i omogucim korisnicima uvid u vlastite racune i to je to...
Inace ovo mi treba za wireless mrezu koju upravo radim a bice bazirana na MIkrotik/WRAP i Mikrotik/PC a AAA ce biti realiziran kroz centralni RADIUS server, za pristup mrezi ce biti IP+MAC provjera na RADIUSU (+ MAC provjera na svakom Access pointu), a za pristup internetu ce biti Username i Password. Za pristup mrezi korisnici ce koristiti PPPoE.

Takodje bih zelio nabaciti i Squid na isti komp, al me zanima sta vi o tom mislite? Znam da se u profi upotrebi preporucuje razdvojiti fizicki servere iz vishe razloga, da ne nabrajam (pretpostavljam da to znate), al kako je ova mreza nekomercijalna (imamo clanarinu od 10€ godisnje) i imamo relativno mali internet link brzine 512kbps ne znam sta da uradim... kakav je uticaj na performanse (komp je Athlon2500+/1 GB RAM/80GB IDE)

Unaprijed mnogo zahvaljujem.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Radius za wireless21.12.2006. u 15:35 - pre 210 meseci
Ja radim kao sysadmin u jednom sabackom wispu. Imamo za sada ne bas veliki broj
(firma je mlada)korisnika oko 350 npr. Resenje koje mi koristimo i koje veoma uspesno
u obavljanju svog posla je fedora + freeradius + radius menager.
E sada zasto fedora. Kada sam picao sa jednim od developera freeradiusa koji
je inace nas covek, preporucio mi je upravo taj distro. Na debianu i gentoou
su se javljali problemi u vidu pravljenja zimbi procesa konstantno. Znaci
bila je tu neka perl skripta vise se ne secam za sta koja je debelo skripala
na datim distroima , a nikako nisam imao vremena da je pogledam. ALi
na fedori takvih probl nema.
Freeradius se mnogo prosto podesava potrebno je neko poznavanje unix
compatible sistema ali snaci ces se.
www.freeradius.org/

Kako bi sve to mogli lepo da kontrolisemo koristimo radius menager koji nam
dozvoljava upravo ono sto nam treba. GUI za iskljucivanje / ukljucivanje usera
prepaid paketi i mnoge fine stvarcice. Svaki user ima svoju info stranu gde
moze videti protok / kad mu istice vreme i sl. Naravno da je moguce ogranicavanje
preko MAC adrese.
Radius menager kosta ali je opet smesno jeftin date vas par po 10e ;-)

http://www.dmasoftlab.com/

Takodje koristimo i pppoe , u/p + mac filtring sistem autentifikacije.
Medjutim win xp zna da ima problema sa nekim wifi karticama zbog svog
integrisanog pppoe klijenta. Zbog toga preporucujem raspppoe koji
ce da radi normalno.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Radius za wireless21.12.2006. u 16:57 - pre 210 meseci
Potpisujem ovo sto je @blood rekao - Fedora Core i Freeradius (nalazi se u sklopu FC) i radius manager koji je naveden.
Radio sam kao sys admin u jednom WISP bas sa ovim i zaista dovoljno kvalitetno rijesenje. Preporuka!
 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless21.12.2006. u 18:34 - pre 210 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...granicavanje-kolicine-podataka

pogledajte post kolege ponline-a, a vezano za dmasoftlab
Takodje mi nema smisla to da radi SAMO na Fedori - koristim RedHat preko 8 godina i sve sto mi je tamo radilo, radilo je i na SUSE, Debianu... (ponegdje bi bilo potrebno dodati ponesto, ali je radilo)

molim jos neku preporuku! (moze i free alat sa trazenim funkcionalnostima, pa eventualno i neki za windows)
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Radius za wireless21.12.2006. u 18:59 - pre 210 meseci
Pa ako je target platforma bila FC onda je normalno da ce na njoj najbolje i raditi.
Ja ti pricam za iskustva u pricam ti ono sto je preneo jedan od developera
freeradiusa. Ako on ne zna na cemu je radio onda stvarno ne znam ko ce znati.

Citat:

koristim RedHat preko 8 godina i sve sto mi je tamo radilo, radilo je i na SUSE, Debianu.

Onda imas dovoljno iskustva da i ne pitas ovakva pitanja.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless21.12.2006. u 19:17 - pre 210 meseci
ama imam, ali ne i sa RADIUSom, a sad nemam vremena (a vala mi i lijeno) da se nesto sad unosim u citanje dokumentacije isl. pa probat, hoce-nece... neg onako da instalisem sve u par minuta, posetujem korisnike i uzivaj... o tome sam pricao. U svakom slucaju hvala na preporuci, ali ako ima nes bolje a ne mnogo skupo, samo naprijed...
 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless25.12.2006. u 08:46 - pre 210 meseci
@blood: konacno sam imao priliku da u praksi isprobam ovaj dma radius manager i to na RH 9 i moram priznat da sam odushevljen! Mislim da je ovo nesto najjednostavnije na trzistu ovakvih alata (mada nema nekih naprednih mogucnosti, ali kako nisam telekom sta me gabri). Mislim da cu ga kupiti... zapravo hmm... jesi li vidio ovo na http://www.freeradius.org/dialupadmin.html ili ovo http://www.phpradmin.org/

Ova nasa mreza se sastoji i od Ethernet žičanog dijela (pored wirelessa), pa me interesira da li ovaj kompletan sistem (RADIUS manager+FreeRADIUS) moze raditi MAC provjeru za sve korisnike (dakle i one koji su u Ethernetu)? Pitam te ovo jer MAC adresa ne ide dalje od lokalnog routera (al to vec znas). Inace na routerima (Ethernet L3 switch, koristen za 90€ i Wireless Mikrotik) ne bih nista drugo radio osim OSPF routiranja (i ako je bash potrebno MAC provjera) a RADIUS bi stavio kao centralni server. Sad imam par nejasnoca:
- Da li je ovo preporucljivo s obzirom na wireless jer ako kratko padne link od podrucnog Ap-a ka glavnom AP-u korisnik se nece moci autorizirati).
- Takodje ono sto me zanima, je da li je moguce eventualno staviti RADIUS AAA na Mikrotik za kontrolu lokalnih korisnika a da on podatke prosljedjuje FReeRADIUS/DMA zbog kontrole i racunanja interneta, te da li je moguche razdvojiti nekako ovaj lokalni promet i ovaj internet odmah na Mikrotiku, a ako to nije slucaj, da li je moguche nekako zadati FreeRADIUSu da obracunaje i internet i lokalni saobracaj unutar mreze?
Volio bih da izneses vase rjesenje mreze, vasa iskustva i misljenje... ako jos neko ima nesto za rec, samo naprijed.

Inace RASPPPoE je prva liga (i obavezan na starim Winovima), hvala na preporuci.



[Ovu poruku je menjao sheff dana 25.12.2006. u 11:44 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Radius za wireless26.12.2006. u 13:33 - pre 210 meseci
Citat:
sheff: @blood: konacno sam imao priliku da u praksi isprobam ovaj dma radius manager i to na RH 9 i moram priznat da sam odushevljen! Mislim da je ovo nesto najjednostavnije na trzistu ovakvih alata (mada nema nekih naprednih mogucnosti, ali kako nisam telekom sta me gabri). Mislim da cu ga kupiti... zapravo hmm... jesi li vidio ovo na http://www.freeradius.org/dialupadmin.html ili ovo http://www.phpradmin.org/

Ova nasa mreza se sastoji i od Ethernet žičanog dijela (pored wirelessa), pa me interesira da li ovaj kompletan sistem (RADIUS manager+FreeRADIUS) moze raditi MAC provjeru za sve korisnike (dakle i one koji su u Ethernetu)? Pitam te ovo jer MAC adresa ne ide dalje od lokalnog routera (al to vec znas). Inace na routerima (Ethernet L3 switch, koristen za 90€ i Wireless Mikrotik) ne bih nista drugo radio osim OSPF routiranja (i ako je bash potrebno MAC provjera) a RADIUS bi stavio kao centralni server. Sad imam par nejasnoca:
- Da li je ovo preporucljivo s obzirom na wireless jer ako kratko padne link od podrucnog Ap-a ka glavnom AP-u korisnik se nece moci autorizirati).
- Takodje ono sto me zanima, je da li je moguce eventualno staviti RADIUS AAA na Mikrotik za kontrolu lokalnih korisnika a da on podatke prosljedjuje FReeRADIUS/DMA zbog kontrole i racunanja interneta, te da li je moguche razdvojiti nekako ovaj lokalni promet i ovaj internet odmah na Mikrotiku, a ako to nije slucaj, da li je moguche nekako zadati FreeRADIUSu da obracunaje i internet i lokalni saobracaj unutar mreze?
Volio bih da izneses vase rjesenje mreze, vasa iskustva i misljenje... ako jos neko ima nesto za rec, samo naprijed.

Inace RASPPPoE je prva liga (i obavezan na starim Winovima), hvala na preporuci.



[Ovu poruku je menjao sheff dana 25.12.2006. u 11:44 GMT+1]


Jeste da nisi mene pitao - ali mogu ti reci i ja :D
Taj radius manager podrzava i name/pass i mac adresu autorizaciju. Mozes da biras ili jedno ili drugo ili oboje. E sad ne znam kako ti je mreza koncipirana, tako da ovo oko AP-ova na udaljenim lokacijama i korisnicima sto imas tamo, ne bi da komentarisem. Ali koliko znam, za autorizaciju na centralni PPPOE korisnik mora da dodje sa svojom mac adresom. Kako ces to da obezbjedis za te korisnike, to je vec problem koji zahtjeva malo vise price i rada :)
Treba reci da ako ti je na udaljenim lokacijama MT kao ap, onda se to moze podesiti da idu mac adrese kroz MT "ruter"...
Ima sve to fino objasnjeno u uputstvu za MT...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.108.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Radius za wireless26.12.2006. u 15:51 - pre 210 meseci
Definitivno moram metnuti pracenje tema preko e maila uvek zaobidjem neku vaznu ;)

Elem,

Citat:

Takodje ono sto me zanima, je da li je moguce eventualno staviti RADIUS AAA na Mikrotik za kontrolu lokalnih korisnika a da on podatke prosljedjuje FReeRADIUS/DMA zbog kontrole i racunanja interneta, te da li je moguche razdvojiti nekako ovaj lokalni promet i ovaj internet odmah na Mikrotiku

Mislim da je ovo tema o kojoj moze da se prica nasiroko i da zahteva neko odredjeno predznanje.
Uglavnom to je moguce odraditi kod mene upravo je takva configuracija.
E sad sto se tice prometa to je vec drugo veceras kad ufatim vreme objasnicu ti kako to funksionise.
Pozz
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless26.12.2006. u 18:34 - pre 210 meseci
pa slazem se, jeste malo komplikovano ali ovo je konkretan problem, a kako nisam bash vican sa Radius pristupom.... Mislim da je dobro da detaljn navedem zahtjeve, dakle ovako smo skontali sistem:

svi korisnici su istovremeno i lokalni i internet korisnici - za pristup svaki korisnik korisiti koristu vlastitu MAC adresu (vlastitu mreznu karticu - ethernet ili wireless), vlastitu IP / Username / Password koje dobiju od RADIUSa, bez obzira da li se radi o wireless ili ethernet korisnicima. Svi korisnici pristupaju preko PPPoE. Kompletni AAA sistem treba da ide preko centralnog Fedora+FReeRADIUS+RadiusManager 2.0.2 servera s tim da se pored standardne PPPoE User/Paswoord provjere radi i MAC provjera za svakog korisnika bez obzira da li je Wireless ili Ethernet. U vezi sa istim zelio bih da se i ona provjerava na centralnom RADIUS serveru, ako je to moguche. Svaki wireless AP ujedno je i router. Konacni cilj nam je da se provjera vrsi po svim parametrima (MAC/IP/User/Pass) a da kontrola i obracun prometa bude rijesen tako da obracunajemo posebno promet unutar nase mreze (lokalni p2p, Game, FTP, Mail/messaging serveri) a posebno prema internetu za svakog pojedinog korisnika. Ovo treba da funkcionira za sve korisnke bez obzira da li korisnik pristupa preko wireless ili preko ethernet mreze.
Sto se tice mreze, kako sam vec naveo, ona se sastoji iz nekoliko L3 switcheva koji cine backbone a na njih su nakaceni "glupi" L2 switchevi kao i wireless mreza. Svi serveri su nakaceni na jedan od L3 switcheva. Takodje pored Radiusa, me zanima kako da izoliram medjusobno korisnike (znaci da se ne vide medjusobno) ako su isti prikljuceni na obicni "glupi" switch koji ne podrzava L2 VLAN tagove?

Iskreno mi je drago zbog kolegijalnog ponasanja i stavova na koje sam naisao na ovom forumu te cinjenice da ima neko ko je spreman pomoci...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Radius za wireless26.12.2006. u 18:52 - pre 210 meseci
Tu izolaciju korisnika ces tesko postici... ako svi imaju jedinstveni dhcp i da svi idu kroz "glupe" switcheve. Pogotovo ako na AP-ovma ne postoji "izolacija" - mislim da nije moguce :S
 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless27.12.2006. u 06:42 - pre 210 meseci
Citat:
Tu izolaciju korisnika ces tesko postici... ako svi imaju jedinstveni dhcp i da svi idu kroz "glupe" switcheve. Pogotovo ako na AP-ovma ne postoji "izolacija" - mislim da nije moguce :S

sta mislish o ovome: kako sam rekao za pristup ce se koristiti PPPoE (RADIUS + DHCP). Na Mtikovima ukljucim forwarding i rijesio problem razdvajanja korisnika na APovima. E na switchevima to ne mogu uraditi jer nisu upravljivi, pa da to rijesim na IP nivou npr.:

korisnik1: 192.168.1.54/24
korisnik2: 192.168.2.54/24
*oba su ukljucena u isti SOHO-dumb switch

samo jos da probam da li ovo mogu uraditi na DHCP serveru (da rucno unesem svaku adresu, bez zadavanja opsega, jer su u razlicitm subnetovima)
 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless28.12.2006. u 17:32 - pre 210 meseci
@blood: ima li sta? ja cekam.... (samo da ne bude "cekajuci Godoa")
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Radius za wireless29.12.2006. u 08:47 - pre 209 meseci
Evo mene ;-)
Prvo da ti objasnim kako smo mi to resili.
Ti vrsis prijavu na mtiku preko username / passowrd kombinacije.
Mtik prosledjuje radiusu user i pass. RADIUS pretrazi db (bazu podataka)
i javi dali takav korisnik postoji , a mtik na osnovu podataka dobijenih iz
RADIUS servera odbije ili pusti korisnika.
Medjutim u praxi se pokazalo da wifi komunikacija i sam standard nisu
dovoljno pouzdani za ovako nesto ;-)

Problem razdvajanja korisnika je nesto drugo. Mi to uopste ne radimo
jer komplikuje samo konfiguraciju nepotrebno. Znaci local i internet
su izjednaceni 1:1. Uz klasicnu proveru u/p vrsimo i proveru preko MAC adrese
tj MAC filtring. I u samom radius menageru imas opcije za enablovanje istog.
Generalno to je moguce ostvariti mislim na razdvajanje korisnika. Npr postojao
je kod nas pre odnos local na prema internet 2:1. Znaci brzina u lokalu je bila
2x veca . Medjutim tada dolazi do bespotrebnog opterecivanja mreze same.
Zato je local ukinut. E sada jedino sto smo uradili jeste podela zona.
Znaci jedino od te prosle konfiguracije ostalo je podela DNS servera
da iz locala resolvuju lokalno sto znaci dve zone uz pomoc view statementa.
Svima iz locala npr resolva localno game servere ne izlaze na internet cime
se ostvaruje sasvim dobar ping.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless29.12.2006. u 11:53 - pre 209 meseci
Citat:
Ti vrsis prijavu na mtiku preko username / passowrd kombinacije. Mtik prosledjuje radiusu user i pass. RADIUS pretrazi db (bazu podataka) i javi dali takav korisnik postoji , a mtik na osnovu podataka dobijenih iz RADIUS servera odbije ili pusti korisnika.

ovo mi je jasno, samo ja sam mislio bez lokalnih Mtik radius proxya, neg samo jedan centralni gdje bi se svi provjeravali, znaci i ethernet i wireless korisnici. Naravno da bi sprijecili nemogucnost autentikacije uslijed pucanja linka, na svim wireless PPPoE klientima treba staviti npr. 150 sekundi biranja. Medjutim problem je taj sto je mTik router pa u slucaju centralnog servera, ne mogu (MAC ne ide dalje od rutera) vezivati MAC za i Username i Pass. Jedino sto je moguche je da radim standardne access liste po MAC adresama, ali su prakticno suvisne jer MAC mozes spoofat, tako da mi ostaje "samo" u/p.

Citat:
Medjutim u praxi se pokazalo da wifi komunikacija i sam standard nisu dovoljno pouzdani za ovako nesto ;-)

u kom smislu i kako ste to rijesili?

Kako da rijesim billing, da razdvojim tarifiranje lokalnog i internet saobracaja i za ethernet i wireless korisnike, to mi je sad glavni problem? npr. da svi imaju 10GB prema Game, FTP, Shoutcast serverima, a da prema internetu imaju npr 3GB ili po neko 5GB isl.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Radius za wireless29.12.2006. u 12:29 - pre 209 meseci
Citat:

Username i Pass. Jedino sto je moguche je da radim standardne access liste po MAC adresama, ali su prakticno suvisne jer MAC mozes spoofat, tako da mi ostaje "samo" u/p.


Mislis sa sigurnosnog aspekta?
Nemas tu nekih 100% pouzdanih resenja. Mi smo probali korisitit i sertifikate + u/p + mac.

Citat:

Kako da rijesim billing, da razdvojim tarifiranje lokalnog i internet saobracaja i za ethernet i wireless korisnike, to mi je sad glavni problem? npr. da svi imaju 10GB prema Game, FTP, Shoutcast serverima, a da prema internetu imaju npr 3GB ili po neko 5GB isl.


To uopste pod jedan nije prakticno i ne znam dal to neko uopste radi. Ja bar
nisam cuo. Sve moze da se sredi ako rutiranje dobro sredis. Ali rmenager
ti ne podrzava tako nesto. Morao bi teoretski da se useri konektuju sa
dva u/p kako bi mogao da razdvojis eth i wifi. Uopste ne razumem poentu
takve odluke . Mozda neko zna nesto sto ja ne znam raspitaj se jos.

Citat:

u kom smislu i kako ste to rijesili?

pucanje veze usled time outa prenatrpanosti zahteva i sl.
Resili nikako. Onaj ko ima probl bacimo ga na fixnu adresu ;)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless29.12.2006. u 13:07 - pre 209 meseci
hvala na odgovru, al evo sta je zamisao:

ograniciti mjesecni promet za internet i za lokalne servere npr. 10 korisnika (bilo wireless bilo ethernet) mora imati 5 GB na lokalnim serverima (Game, Shoutcast, FTP...) i 3GB internet prometa mjesecno. Takodje postoji npr. 30 korisnika koji trebaju imati 7 GB na lokalnim serverima i 5Gb internet prometa mjesecno itd. Z apristup internetu svaki korisnik mora koristiti PPPoE (pozeljno je da za pristup lokalnoj mrezi omoguci odmah po Windows loginu, ali mislim da to nije moguche u slucaju terifiranja lokalnog prometa - sta Vi mislite?). Da li je sad ovo moguche ili bar priblizno i sta predlazete kao rjesenje?
Sva ova ogranicenja radim jer ne zelim da neki korsnik community mrezu shvati kao vlastiti servis za download i igranje isl.
Ne znam, mozda postavljam glupa pitanja, ali sa RADIUSom nikad nisam radio i tu sam zaista pocetnik (imam dosta godina iskustva na izgradnji backbone mreze, pristupnih mreza, GSM, al ovo stvarno nikad! zato mi je svaka pomoc znacajna)
 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless05.01.2007. u 09:14 - pre 209 meseci
evo kako sam zasmislio rjesenje:

- izlaz na internet ide preko Mtika koji sluzi kao DHCP server+firewall+PPPoE server a AAA ide preko FreeRADIUS-a+RadiusManager
- Korisnici odmah pri loginu u Win dobiju od DHCP-a IP adresu. Sa tom IP adresom imaju neogranicen pristup lokalnim serverima (FTP,shoutcast, game...) ali ne i internetu jer tom opsegu adresa na firewallu treba zabraniti pristup internetu
- Onda na Mtiku treba da se zada drugi opseg adresa za PPPoE i samo njima dozvoliti pristup internetu. Sad ne znam da li je moguche da korisnik koji je vec dobio IP od DHCP-a (sa kojom ne moze pristupiti internetu) moze uspostaviti PPPoE (ili PPTP) vezu koja bi mu omogucila pristup internetu?
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.115.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Radius za wireless05.01.2007. u 10:12 - pre 209 meseci

Kada se koricnik nakaci na mtik dobije od dhcp ip adresu u localu.
Zatim kada uspostavi konekciju preko pppoe dobice jos jednu ip
adresu za pppoe interface. Znaci imace dve ip adrese.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

sheff

Član broj: 125907
Poruke: 317
87.250.113.*



Profil

icon Re: Radius za wireless06.01.2007. u 15:52 - pre 209 meseci
slazem se ali da li ce to (nakon unosa u/p) omoguciti pristup internetu? ili mozda nedozvoljeni pristup internetu bez unosa u/p?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Radius za wireless

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6300 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.