Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....

[es] :: GSM - upotreba :: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 374750 | Odgovora: 940 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SFilip

Član broj: 42290
Poruke: 102
195.178.55.*



+3 Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....16.05.2005. u 12:18 - pre 230 meseci
ni meni
ali ja sam bar kao email upisao [email protected]

Open Source. Millions of open minds can't be wrong.
Otvoreni kod. Milioni slobodnih misli ne mogu da pogrese.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: 064.co.yu pruza anonimno slanje SMS-ova besplatno !16.05.2005. u 12:33 - pre 230 meseci
Citat:

Nije prekrshio, ali je ovo ono shto se na zapadu zove "misleading conduct", iliti zbunjivanje/zaludjivanje ljudi. Moja keva kada bi ukucala www.064.co.yu, verovatno ochekuje da vidi sajt Mobilne Telefonije Srbije.

Razlog koji sam naveo za podizanje tuzhbe je isti kao shto je i google tuzhio xgoogle (IRC pretrazhivach), i naravno dobio tuzhbu. Xgoogle nije koristio logo google-a, ali je imenom navodio i zloupotrebljavao popularnost najpoznatijeg svetskog pretrazhivacha.


Iz Xgoogle-ta se vrlo jasno vidi da u imenu postoji sadrzana trademarkovana rec - kao i da se cilja na slicnu stvar, pa je za sudiju stvar jasna. Kao kad bih ja napravio pice XCoca Cola :)

064 kao 064 ne moze biti trademarkovan niti servicemarkovan, a svako - pa i www.064.co.yu moze pruzati besplatnu ili bilo kakvu pomoc za bilo ciji tudj servis.

Misleading conduct je vrlo skakljiva stvar, moguce je da ih Telekom tuzi kako bi ih zaplasio - ali bojim se da u ovakvom stanju stvari malo sta moze da se uradi.

Ono sto Telekom moze da zahteva od njih preko suda je da, na pocetku sajta jasno pise "Ovaj sajt nije ni u kakvoj vezi sa firmom Telekom Srbija, AD" - i time bi stvar bila resena. Verujem da telekomovci ovo vrlo dobro znaju, a zasto to ne urade to je vec sasvim drugo pitanje koje se postavljalo jos par puta na ES-u :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

nebojsans
Nebojsa Jovanovic
Novi Sad

Član broj: 58300
Poruke: 14
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: 064.co.yu pruza anonimno slanje SMS-ova besplatno !16.05.2005. u 12:52 - pre 230 meseci
[quote]Ivan Dimkovic
Citat:
mkdsl

Uostalom, nema sta da pricamo. Imash par postova na ovom forumu, i svaki od njih je obmanjivacki.

http://www.elitesecurity.org/tema/116172
http://www.elitesecurity.org/tema/234/20#753893

Procitaj odgovore nakon svojih postova, pa cesh i sam zakljuchiti da si jedan obichan prevarant. Prekini sa FUD-om.


ne bezim od toga da sajt: 064.co.yu vode moji prijatelji iz Beograda i Novog Sada
i nigde nisam poslao poruku na pogresan forum. Zar je greh poslati poruku o anonimnom slanju sms-a na forume za: anonimnost i gsm upotrebu :)

decko moras jos da porastes i mnogo da ucis ... komplekse si trebao da lecis u osnovnoj skoli ...

p.s. bolje pozdravi svoju kevu i pokazi joj kako da bezbedno surfuje ... :)
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: 064.co.yu pruza anonimno slanje SMS-ova besplatno !16.05.2005. u 12:53 - pre 230 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Iz Xgoogle-ta se vrlo jasno vidi da u imenu postoji sadrzana trademarkovana rec - kao i da se cilja na slicnu stvar, pa je za sudiju stvar jasna. Kao kad bih ja napravio pice XCoca Cola


Ili kada bi krajem decembra prodavao callback cards preko, a sad misteriozne sms poruke koje ni ne stizhu? Zar se tu ne cilja na slichnu stvar? Xgoogle se nije oslanjao na google-ov engine, ali je zloupotrebio trejdmarkovanu rec, i to je sve u redu. Ali Xgoogle je bila neprofitabilna ekipa entuzijasta, koji su iz zadovoljstva napravili irc search engine, pa su se nashli pod okom Google-a. A mi...

Citat:
064 kao 064 ne moze biti trademarkovan niti servicemarkovan, a svako - pa i www.064.co.yu moze pruzati besplatnu ili bilo kakvu pomoc za bilo ciji tudj servis.




Logo je trejdmarkovan, iz njega se jasno vidi 064. I sad uz ovo shto sam iznad napisao... I nisam rekao da ne mozhe pruzhati besplatnu ili bilo kakvu pomoc za tudji servis... Ali jesi li ti negde nashao na sajtu bilo kakav vid pomoci ? Ili je to upravo to, misleading conduct?

Citat:
Misleading conduct je vrlo skakljiva stvar, moguce je da ih Telekom tuzi kako bi ih zaplasio - ali bojim se da u ovakvom stanju stvari malo sta moze da se uradi.


Mislim da je vishe nezainteresovanost u pitanju, nego neshto drugo. Ko ce da se cima sa klincem od 20ak godina... A u medjuvremenu, ko od obichne "raje" nasedne... Jbg...

Citat:
Ono sto Telekom moze da zahteva od njih preko suda je da, na pocetku sajta jasno pise "Ovaj sajt nije ni u kakvoj vezi sa firmom Telekom Srbija, AD" - i time bi stvar bila resena. Verujem da telekomovci ovo vrlo dobro znaju, a zasto to ne urade to je vec sasvim drugo pitanje koje se postavljalo jos par puta na ES-u


Slazhem se, mada da su ovi sa www.064.co.yu hteli da se ograde od MTS 064, oni bi to sami uradili. Sad je samo pitanje kome mama/tata radi u Telekomu, i dokle ide ova pravna drzhava.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: 064.co.yu pruza anonimno slanje SMS-ova besplatno !16.05.2005. u 13:10 - pre 230 meseci
Citat:
nebojsans: ne bezim od toga da sajt: 064.co.yu vode moji prijatelji iz Beograda i Novog Sada
i nigde nisam poslao poruku na pogresan forum. Zar je greh poslati poruku o anonimnom slanju sms-a na forume za: anonimnost i gsm upotrebu


Nije greh. Greh je predstavljati svoj servis koji NE RADI, koriscenje sendmail skripte u prevarantske svrhe... Jednom recju, prevarant!

Citat:
decko moras jos da porastes i mnogo da ucis ... komplekse si trebao da lecis u osnovnoj skoli ...


Nemoj ti da se brinesh o mom rastu i ucenju. Ja imam godina zhivota i iskustva u administraciji koliko ti dlaka na moshnicama...

Citat:
p.s. bolje pozdravi svoju kevu i pokazi joj kako da bezbedno surfuje ...


Moja keva koristi linux.
 
Odgovor na temu

rajco

Član broj: 19348
Poruke: 1020

Sajt: rajco.me/blog


+45 Profil

icon Re: 064.co.yu pruza anonimno slanje SMS-ova besplatno !16.05.2005. u 13:20 - pre 230 meseci
Ako niste prevaranti zasto ne odgovorite na pitanja koja sam vam postavio?
Mada ja bolje da nista ne govorim jer pocece ponovo da me spamuju sms-om.
rajco.me/blog

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: 064.co.yu pruza anonimno slanje SMS-ova besplatno !16.05.2005. u 13:30 - pre 230 meseci
Citat:

Logo je trejdmarkovan, iz njega se jasno vidi 064. I sad uz ovo shto sam iznad napisao... I nisam rekao da ne mozhe pruzhati besplatnu ili bilo kakvu pomoc za tudji servis... Ali jesi li ti negde nashao na sajtu bilo kakav vid pomoci ? Ili je to upravo to, misleading conduct?


Pa kao sto kazes - Logo je trejdmarkovan, a ekipa iz 064.co.yu se lepo setila da ukloni trejdmarkovani logo sa svog sajta pre nego sto nastane frka.

Inace, interesantno - Telekom je ranije mogao sasvim lepo da ih utuzi jer su koristili MTS logo koji je (TM) i prodavali neke svoje usluge (calling cards) navodeci ljude da imaju posla sa firmom Telekom Srbija AD.

Zasto Telekom to nije ucinio - ne znam, ne bih cak ni rekao da su nezainteresovani jer prodaja calling kartica i te kako urusava Telekomov biznis na koji imaju monopol jos 3 nedelje i vrlo su azurni pri gasenju svojih konkurenata na sve nacine :-)

Jedino opravdanje je mozda ono sto je neko napisao na ES-u ranije da eventualno neko sa tog sajta ima nekog negde :) Mada to je vec previse pretpostaviki.

U svakom slucaju - sajt u ovakvom stanju kakvom je sad tesko da bi mogao biti predmet dobijene tuzbe - ali u svakom slucaju ja cujem u pozadini zvuk nekih pilica kao i miris kerozina i skripu kamionskih guma :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: 064.co.yu pruza anonimno slanje SMS-ova besplatno !16.05.2005. u 13:44 - pre 230 meseci
Citat:
rajco: Ako niste prevaranti zasto ne odgovorite na pitanja koja sam vam postavio?
Mada ja bolje da nista ne govorim jer pocece ponovo da me spamuju sms-om.


Ne nadaj se puno odgovoru. A i da ga dobijesh, prihvati ga sa rezervom.

Citat:
nebojsans: ...


Necu ni da te citiram, svojim postom si rekao i vishe nego shto je potrebno. Nadam se da ce te neko naci i propisno nalupati zbog ovoga. Toliko.

Citat:
Ivan Dimkovic: Pa kao sto kazes - Logo je trejdmarkovan, a ekipa iz 064.co.yu se lepo setila da ukloni trejdmarkovani logo sa svog sajta pre nego sto nastane frka.


Pa baca li to iole trag sumnje na servis koji sada pruzhaju? Mislim, ajde, verujemo svi u zakone i neke moralne norme, ali gledajmo i malo shire od toga. Uostalom, ajde da sachekamo tih par dana koliko rekoshe da im treba (za shta?)... Ljudi se na ES-u bore protiv spam-a, a oni reklamiraju email harvesting sistem na istom tom ES-u... Dileme, dileme...

Citat:
Inace, interesantno - Telekom je ranije mogao sasvim lepo da ih utuzi jer su koristili MTS logo koji je (TM) i prodavali neke svoje usluge (calling cards) navodeci ljude da imaju posla sa firmom Telekom Srbija AD.

Zasto Telekom to nije ucinio - ne znam, ne bih cak ni rekao da su nezainteresovani jer prodaja calling kartica i te kako urusava Telekomov biznis na koji imaju monopol jos 3 nedelje i vrlo su azurni pri gasenju svojih konkurenata na sve nacine

Jedino opravdanje je mozda ono sto je neko napisao na ES-u ranije da eventualno neko sa tog sajta ima nekog negde Mada to je vec previse pretpostaviki.


Previshe muke oko nishta para. To je neko fizichko lice, koji je verovatno preko nekog domaceg provajdera registrovao domen... I ko tu koga da tuzhi? Zakonski, Telekom ima monopol do pochetka juna, ali Srbija je ovo... Vec tu postoje planovi i strategije... Zhivi bili, pa videli pljuvachinu na ES-u posle juna...

Citat:
U svakom slucaju - sajt u ovakvom stanju kakvom je sad tesko da bi mogao biti predmet dobijene tuzbe - ali u svakom slucaju ja cujem u pozadini zvuk nekih pilica kao i miris kerozina i skripu kamionskih guma


Nadamo se, i seljake sa vilama i bakljama u poteri...

Ovim se povlachim iz diskusije, hteo sam da vam skrenem pazhnju zbog sendmail.pl skripte, shto je u meni i proizvelo sumnju. Ni sms nije proshao, naravno. Toliko.
 
Odgovor na temu

Loogyc

Član broj: 49552
Poruke: 77
*.041net.co.yu.



Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....18.05.2005. u 16:05 - pre 230 meseci
Ma to je ocaj.. Ne salju poruke, samo kupe mailove.
 
Odgovor na temu

DVSoftware
Dejan Velimirovic
Beograd

Član broj: 18721
Poruke: 43
*.sks1.muni.cz.

Sajt: www.talesofthelostsouls.c..


Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....21.05.2005. u 17:16 - pre 230 meseci
Ne znam da li je ovo protiv pravila foruma,
ali evo, na moj sajt (www.fun-zone.org) sam postavio scriptu pomotju koje mogu da se shalju SMS poruke preko itware sms gate-a, u neogranichenoj kolichini. Jedini preduslov je da budete registrovani na sajtu i da imate 20 poruka na forumu - Ipak mi je trebalo dosta vremena da napishem ovu scriptu, pa se nekako mora isplatiti moj rad. Hvala na razumevanju.

PS. Za razliku od 064.co.yu, moj sajt ne koristi formmail i razne gluposti da bi skupljao brojeve telefona i ostale podatke. Nishta od toga se ne chuva na sajtu, samo koliko ste poruka poslali, zbog statistike (josh uvek ne, ali uskoro).
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
213.244.212.*

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....21.05.2005. u 17:27 - pre 230 meseci
Hahaha, ne znam koliko ti je to pametno, kada ljudi nagrnu da salju ode nama jedini servis koji nam je radio. Ovako jos i nekako malo ljudi zna za ovo. Doduse ne znam koliko je tvoj sajt polularan ali ga je sigurno lakse naci sa googleom od onog originalnog (ITware).
Ali OK, ti si stavio uslov koji se mora isputiti da bi se moglo slati, ali to je skoro nista, mislim lako se registrovati i poslati 20 postova...
Ne znam sta ostali misle o tome?
 
Odgovor na temu

DVSoftware
Dejan Velimirovic
Beograd

Član broj: 18721
Poruke: 43
*.sks1.muni.cz.

Sajt: www.talesofthelostsouls.c..


Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....21.05.2005. u 17:41 - pre 230 meseci
Citat:
ksrele: Hahaha, ne znam koliko ti je to pametno, kada ljudi nagrnu da salju ode nama jedini servis koji nam je radio. Ovako jos i nekako malo ljudi zna za ovo. Doduse ne znam koliko je tvoj sajt polularan ali ga je sigurno lakse naci sa googleom od onog originalnog (ITware).
Ali OK, ti si stavio uslov koji se mora isputiti da bi se moglo slati, ali to je skoro nista, mislim lako se registrovati i poslati 20 postova...
Ne znam sta ostali misle o tome?


bilo je prvo 50, ali mislim da je to mnogo, spam netje biti tolerisan.
shta mislite, da ostavim 50 ili da smanjim na 20?
sistem koristi bazu proxy servera koja se osvezhava svakih 4 sata

P.S. nije ga bash neshto lako netji google-om, sajt ima oko 1500 pregleda stranica dnevno. Originalni ITware je u prvih deset rezultata kada se trazhi "SMS gate"
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.neobee.net.



+363 Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....21.05.2005. u 19:40 - pre 230 meseci
Svaka cast za sajt. Bas mi je trebalo tako nesto za sms. Ne saljem mnogo, 10-ak dnevno ali na ostalim se samo smaram za registraciju.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

wladan
Vladan Jović
---
Beograd

Član broj: 43704
Poruke: 119
*.beotel.net.

Sajt: www.limundo.com/ref/wlada..


Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....21.05.2005. u 22:35 - pre 230 meseci
xe xe, ne mogu da werujem da se jos piše o MOM sajtu, mislim ja sam ga dao na ES-u. za slanje vise puno puno sms-a sa mog sajta samo brisete kukice i history. prosto
 
Odgovor na temu

DVSoftware
Dejan Velimirovic
Beograd

Član broj: 18721
Poruke: 43
*.sks1.muni.cz.

Sajt: www.talesofthelostsouls.c..


Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....21.05.2005. u 23:56 - pre 230 meseci
nije dovoljno brisanje cookies i history. Treba proxy, a moj sajt automatski parsira stranicu proxy4free.com, proverava svaki proxy, znachi netje se desiti da ne radi, i shalje preko sluchajno izabranog proxyja.
 
Odgovor na temu

wladan
Vladan Jović
---
Beograd

Član broj: 43704
Poruke: 119
195.252.85.*

Sajt: www.limundo.com/ref/wlada..


Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....22.05.2005. u 19:14 - pre 230 meseci
čekaj, sad ćeš da me ubedis da nije dovoljno a ja na tu foru preko opere saljem barem 10 meseca?
 
Odgovor na temu

DVSoftware
Dejan Velimirovic
Beograd

Član broj: 18721
Poruke: 43
*.sks1.muni.cz.

Sajt: www.talesofthelostsouls.c..


Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....22.05.2005. u 19:54 - pre 230 meseci
Veruj mi studirao sam sajt nedelju dana. Ne ostavlja cookie tipa brojacha, i na mom sajtu samo menjam proxyje, ne brishem cookies i slichno.
mozhda ne govorimo o istom sajtu...
 
Odgovor na temu

wladan
Vladan Jović
---
Beograd

Član broj: 43704
Poruke: 119
195.252.85.*

Sajt: www.limundo.com/ref/wlada..


Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....22.05.2005. u 20:21 - pre 230 meseci
jedno je sigurno, brisanjem kukica i history-a mozes teoretski poslati 5000 sms-a. provereno. http://itware.com.ua/smsgate/
ili stari telecom.com.ua
 
Odgovor na temu

amavis
pancevo

Član broj: 27449
Poruke: 17
213.244.208.*



Profil

icon Re: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....23.05.2005. u 17:18 - pre 230 meseci
Citat:
jedno je sigurno, brisanjem kukica i history-a mozes teoretski poslati 5000 sms-a. provereno. http://itware.com.ua/smsgate/
ili stari telecom.com.ua


E ja se ubih brisuci sve i svasta sto i najmanje lici na rec cookies i history al nece BRE!
Wallk to the dark side!
 
Odgovor na temu

Kapula
Yebem billa gatesa u čmar a on me
plaća za to... pa ima love ko blata...
Hrvatska a.k.a. Raj

Član broj: 46856
Poruke: 11
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.index.hr


Profil

icon Re: Anonimno slanje SMS-a26.05.2005. u 23:19 - pre 229 meseci
Baš nitko ne zna odgovor???
CARPE DIEM ... with my girlfriend ...
____________________________
CURE VOLE DEČKE JER IH TO ISPUNJAVA...
____________________________
PUBERTET JE KAD ŽENSKI GLAS MUTIRA IZ "DA" U "NE"...
_____________________________
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - upotreba :: Sajtovi za slanje SMS-a, grafike .....

Strane: << < .. 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 374750 | Odgovora: 940 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.