Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

UTP cat5e kablo nece na 65m?

[es] :: SOHO Networking :: UTP cat5e kablo nece na 65m?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9839 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp139.bih.net.ba.



Profil

icon UTP cat5e kablo nece na 65m?16.12.2006. u 17:17 - pre 211 meseci
Pozdrav .


Sta sam sve pokuso!!!!!



Uzeo sam UTP kablo UTP CAT5e 305m za 58€ odnosno 115KM-a .
Izmjerio rastojanja izmedu 5 kuca i odsjeko po potrebi 305m na segmente koji
su mi bili potrebni. Duzine su sledece:

65m , 75m , 80m i 85m .

Odnjeo u servis da mi nataknu konektore na osjecene kabla.

Odmoto sam komad od 65m po sobi i spojio jedan kraj u racunar a drugi
u Switch (i sa jos jednim Switchom sam probo, i HUB-om) ali nema pise samo
"Kable is not unpluges" tj nema mreze!

Pokuso sam ondar da ubacim tu duzinu od 65m izmedu dva Switcha
i sa racunara jednog krace kablo u Switch , tako i sa drugim racunarom sa kracim
kablom u drugi switch , naravno na racunaru pokazuje da ima konekcija jer su ubaceni
u Switch ali nemaju racunari pristup jedni sa drugim.... Ova duzina od 65m migne pa jedno 2-3sec
se ugasi pa opet migne malo. Citam na forumu da je to kada signala nema ili nije dobar da ikako
racunari imaju kontakt...
Ostale duzine od 75, 80 i 85m nece nikako ni da migaju!

Kablo sam probo sa Ampermetrom da vidim dali ima ikako kontakta izmedu kabla i ima...




:::::::::::::::::::::::
::::... PITANJA ...::::
:::::::::::::::::::::::



Sada moje pitanje:

Koliku maximalnu duzinu moze imati UTP CAT5e (305m od 115KM-a) duzinu?
Samo nemojte pisati 100m ... znam i ja da pise teorijski moze 100m ali sto nece ni na 65m?
U Servisu kazu da 100% mora da radi na 70m ! Kod mene nece ni na 65m.

Switchevi su od Dlink-a 5 portni 10/100 a drugi od Gembird-a 10/100 , a HUB 3COM 12portni 10/100.
Mrezne kartice su jedna Intelova jedna Realtek-ova...

Ali fazon je da sam probo cak i kada stavim npr jedna kraj od 65m kabla u npr port 1 a drugi u isti Switch port 2
i opet samo miga svake npr 3sec kratko... A ako spojim npr manje kablo duzine 5m radi sve kako treba na obadva posta
gori zelena lampica (spojio sam ko i kablo od 65m)!

Sta da radim? Sta je sa Repaterom? Dali moze da pojaca signal na cat5e kablu?
Dali da odnesem ponovo da postave konektore (Ali da je do konektora , radilo bi barem na jednom kablu)?

Nisu imali LAN tester kod sebe tu pa nisu mogli testirati mrezu! Dali LAN tester testira samo dali ima signal ili
on i ujedno i provjeraje kolika je brzina moguca pri toj duzini kabla i dali ce uopste biti konekcije???



Ako je imao jos neko od vas ovih problema neka napise svoja iskustva , jos bolje ako moze mi neko direktno da pomogne!

LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?16.12.2006. u 18:18 - pre 211 meseci
Ko zna šta je - loš kabl, loše krimpovanje, loši konektori, pogrešan raspored žica u konektorima, prekinute parice,...

Odnesi ti to lepe ponovo u taj servis, pa ga nemoj uzimati dok ne proradi ili dok ti ne kažu da je loš kabl (obavezan test, najbolje da se vidi da li radi veza računar-računar ili računar-switch). Ako se ispostavi da je kabl loš, probaj da ga reklamiraš kod prodavca kod kog si ga kupio.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp116.bih.net.ba.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?16.12.2006. u 20:29 - pre 211 meseci
Ebiga ja sam uzo od 305m i sam sam sjeko na 4 dijela jel oni moraju ga vratiti ako nebude htjelo barem da uzpostavni na 65m konekciju ili je to stavrno tako slabo cat5e ako jest ondar nemam pojma sta prodavaci misle sa tim kablom!!!

Nek reknu ako hocete kablo da moze 100m platite za 100m 100€ i gotova prica a nije ovako stavljaju cat5e 100m od lahke sale a ne moze niti pomocu trikova sa 65m :(
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?16.12.2006. u 20:52 - pre 211 meseci
Nema veze što si sekao, ne možeš i da hoćeš da imaš kabl od 305m. Neka u servisu provere da li su dobro stavili konektore i neka izmere. Ako ne radi, odnesi takav kabl tamo gde si ga kupio da i oni testiraju a i provere da li su oni prvi dobro uradili. Obični testeri proveravaju fizičku vezu a oni koji mere i ostalo su prilično skuplji mada bi to trebalo da ima svaka firma koja se ozbiljno bavi umrežavanjem.
Vidim da je ovde cena za kotur oko 100 evra, možda taj kabl i nije neki.

Hm, jel' to wall (pun kabl) ili fly (licnasti)? Obično se za veće dužine koristi wall kabl a nisam siguran da li i za fly važi tih 100 metara. Opet, konektori se stavljaju na fly kabl a ne na wall. Kad malo bolje razmislim, najverovatnije je tu problem.
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp232.bih.net.ba.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?16.12.2006. u 22:54 - pre 211 meseci
Ebiga problem je u time sto kada sam uzimo oni kazu da kablo moze od lahke sale svaki 100m samo neka bude izmedu Switch i raditi ce kako treba bez poblema...

Ja danas stavio Kablo od 65m izmedu dva switcha i nece da ga ubijes...

niti ona ostala 3 kabla nece ...

Totalno ludilo...

Jel se kome desavalo



LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

lnick

Član broj: 39101
Poruke: 319
*.zrlocal.net.



+3 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 07:58 - pre 211 meseci
kod mene radi na 85-90metara,bez ikakvih problema,veza stabilna 100mbit-a link

poz.


/lnicks
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 15:48 - pre 211 meseci
Citat:
Pokuso sam ondar da ubacim tu duzinu od 65m izmedu dva Switcha
i sa racunara jednog krace kablo u Switch , tako i sa drugim racunarom sa kracim
kablom u drugi switch , naravno na racunaru pokazuje da ima konekcija jer su ubaceni
u Switch ali nemaju racunari pristup jedni sa drugim.... Ova duzina od 65m migne pa jedno 2-3sec
se ugasi pa opet migne malo. Citam na forumu da je to kada signala nema ili nije dobar da ikako
racunari imaju kontakt...


Da li si ikako povezao ta dva racunara da se lepo vide?

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

masivko

Član broj: 21450
Poruke: 185
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 15:52 - pre 211 meseci
Po mom misljenju, na taj tvoj kabl, tj. kablove, nisu dobro postavljeni
konektori.
U to spada raspored zica i samo "krimpovanje".
Postavljao sam kablove duzine i preko 100m (doduse kvalitetnije) i rade
na 100mbit, a sa nekim svicevima
(TP Link) i do 200m na 10mbit-a.
Znaci, preporucujem ti ono sto su ti vec preporucili, odnesi te kablove
tamo gdje su ti stavljali te konektore ili na neko drugo mjesto
i nek ti to provjere testerom. 95% sam uvjeren da je problem u rasporedu
zica i postavljanju konektora.
Ili

[Ovu poruku je menjao trooper dana 28.12.2006. u 23:33 GMT+1]
Blago onom ko rano poludi, imao se rasta i roditi!
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp140.bih.net.ba.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 16:34 - pre 211 meseci
Dali trebaju zice na konektorima biti postavljene ovako bas ko sto su na slici ako hocu da spojim npr Switch sa Switchom ili PC sa Switchom ???




Kod mene su postavili u drugom redoslijedu... nije ko na slici!
Dali ima veze to sto mora biti na pin1 bijelo/narandzasta a na pin2 narandzasta itd...

Ako se radi na 1:1 spoju sa switchom ako je samo obracena paznja da koja je boja postavljena na jednoj strani konektora da bude i na drugoj strani???

I ako treba bas po shemi spojiti spojeve u cemu je razlika tih zica?

PS: Sva cetri kabla su spojene po istoj semi ( ni jedno nije ko sto je na slici!)

Molim pomoc :(
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 18:01 - pre 211 meseci
Veoma je bitan raspored i žalosno je što ljudi koji krimpuju po firmama to još ne shvataju. Za 100mbit mreže se koriste 4 od 8 žica (1,2,3,6) i to su narandžasta i zelena parica. Braon i plave bleje neiskorišćene. Zato je bitno da zelena bude na 3 a zeleno-bela na 6 mestu.

Odnesi u drugi servis, zameniće ti konektore i nek ih probaju na licu mesta.
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp187.bih.net.ba.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 18:27 - pre 211 meseci
Ok hvala svima ...

Samo sto nesvatam je to ako su sve zice iste samo sto su oznacene bojama drugim...
Zasto je ondar bitno da bas na prvom pinu na konektoru bude npr bijelo/narandzasta a ne moze biti npr zelena zica, ako i na
drugoj strani stavim zelenu na 1 pinu???

Dali to ima veze sa zicama ili su sve zice iste ako jesu nema ondar veze sto nije po bojama ko na slici , logika to opravda...
Jer se spaja 1:1 sta je na jednom kraju na poziciji 1. tako je i na drugom kraju konekora na 1. poziciji...

Jedino ako su npr bijela/narandzasta odredena za slanje npr signala pa je po toj potrebi napravljena itd... Ali mislim da su sve zice jedno te iste?


Ali hvala svima koji su pomogli nadam se da ce biti do toga da nisu konektori dobro postavljeni...

Vi dalje pisite vase misljenja i iskustva a ja cu i javiti sta ce mi kazati sutra hocel htjeti zamijeniti ili sta vec bude...

THANKS svima na porukama , toliko sam razocaran sa kablom... Pripremas se dugo vrijeme procito sam sve na forumu oko mreze i opet neko mora zafrkati neku stvarku... Ali da ce bas u servisu to uraditi ebiga...
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

lnick

Član broj: 39101
Poruke: 319
*.zrlocal.net.



+3 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 20:22 - pre 211 meseci
boje nisu bitne,nego parovi boja-narandzasta je par sa narandzastobelom ...itd
bitni su pinovi1,2,3,6-znaci na oba kraja kabela mora da su iste zice na istim mestima ali u parovima
znaci nije bitno da li je pin1 narandzastobela ili zelenobela ili plavobela ili braonbela,na pinu 2 mora da mu je par po boji
tako i vazi za pinove 3 i 6,znaci jedan par ide na 1 i 2 a drugi na 3 i 6,ostale nisu bitne

nadam se da ti je malo jasnije,a mogao si i da nam napises kako su ti poredjane boje na konektorima

inace pin1 na konektoru je prva sleva gledano od gore,kabel ka tebi a onaj pipak za kacenje prema dole

poz.

/lnicks
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp73.bih.net.ba.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?17.12.2006. u 21:40 - pre 211 meseci
Kaze ovaj sto je redo da je iso po semi T568B !

I nece ni na jednom kablu da ima signal samo na 65m (najmanjem) ko sto sam opiso migalo je svakih 3 sec ali nije se mogla uzpostaviti konekcija tj pisalo je ono kable is unpluged!

Kod ostalih 3 duzine nista se nije desavalo te na switchevima te i na PC-u...

Zica koja je spojena na pin1 spojena je i na drugoj strani pin1 itd... Ako nisu bitne boje znaci dobro je spojio...
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?18.12.2006. u 00:26 - pre 211 meseci
Koliko se sećam, na onoj slici je baš 568b a ti kažeš da nije isti raspored. Da li ste testirali kabl? Imaju li bar običan tester? Neka ti za probu naprave kratak kabl po tom rasporedu pa da vidiš kako će da se ponaša ali nije loše da ipak urade po propisu. Nisi napisao da li je pun ili licnasti kabl.
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp119.bih.net.ba.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?18.12.2006. u 02:44 - pre 211 meseci
Ljudi fazon je u tome sto u cijenovniku ima 5 vrsta kablova i od toga samo 2 sto su cat5e! Draka i ovaj obican cat5e...
Ja sam uzo ovaj Cat5e od 305m i isjeko u 4 dijela... i jedan od tih dijelova je 65m i on nece a drugi takoder nece...

Licnasti ili puni nemam pojma , oni kazu da kablo moze do 100m , ja probo na 65m nece. Danas cu vidjeti hocel vratiti ili sta ce vec uraditi sa njim... Uglavnom trazio sam od njih kablo koje moze do 100m oni su mi dali to i neradi valjda su oni tu krivi...

Ako su sve zice iste kakve veze ima da se ide strogo po bojama...
Ima na jednim njemackim forumu sam dobio odgovor da je bitno strogo voditi racuna da ide npr prvo bijelo/narandzasta na pin1 itd... ko sto je dato na ovdje



Jer kaze da su neke vise uvijene zice ili vec sta???


Uglavnom samo nemogu da vjerujem ako bude do toga da npr kablo koje prodaje Gembird cat5e ne moze 100m valjda sva kablad moraju biti po standardu propisanim kako ondar se smiju prodavati sa oznakom do 100m a nemogu ni 65m???

Neznam samo ja sam platio kablo "Mrezni kabl UTP cat 5e, 305 metara, UP5004E" 115KM-a odnosno oko 58€ i nezelim da sada kada odem danas u firmu kazu sta si ti ocekivo od standardnog kabla , a oni rekli da ce raditi bez problema!!!

Mislim da bi bila najveca sramota prodavaca tako nesto , samo da ihm je prodati a za korisnike nista se nebrinu...
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.smin.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?18.12.2006. u 08:32 - pre 211 meseci
Bitne su boje. Jer ako jednog dana odlučiš da prepraviš u cross over ili da skratiš kabl, veoma je bitno uraditi po već definisanom standardu.
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?18.12.2006. u 13:03 - pre 211 meseci
Citat:
LAsERtri: Kaze ovaj sto je redo da je iso po semi T568B !...

On radio po standardu ??
Ovo je standard TIA/EIA T568-B ( pronađeno na netu ) a i sam si to uočio.



E sada me malo muči ta tvoja slika Tx+.....Rx- ( Ako gledamo dva uređaja, po ovome se može zaključiti da kabal na jednoj strani po tom vodu prima a na drugoj predaje ) pogotovo što su dole navedeni uređaji.?

Ako gledamo samo konektore RJ-45 i kabal onda bi to bilo Tx+......Tx+ ? ( kabal po tom vodu vrši predaju signala "Transmit" )

Volio bih čuti mišljenje ostalih povodom ove dvije slike kabla.


[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 18.12.2006. u 15:47 GMT+1]
 
Odgovor na temu

migor78
Nije Bitno
Beograd

Član broj: 97178
Poruke: 4
*.IT-AUSTRIA.NET.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?18.12.2006. u 13:52 - pre 211 meseci
Ljudi su ti lijepo rekli, svaki kabl treba da je nakacen na konektor po standardu da li A ili B sa obe strane kabla, tako ces imati konekciju. Ove konektore mozes i sam da zakacis na kabl- rucna varijanta nije tesko. Samo kupi konektore. S tim moras dobiti konekciju, e sad ako ti je konekcija losa onda na kompu smanji brzinu na 10mbps, tako ce biti stabilnije, a doduse bice ti sporija mreza.....
migor
 
Odgovor na temu

migor78
Nije Bitno
Beograd

Član broj: 97178
Poruke: 4
*.IT-AUSTRIA.NET.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?18.12.2006. u 13:53 - pre 211 meseci
Ljudi su ti lijepo rekli, svaki kabl treba da je nakacen na konektor po standardu da li A ili B sa obe strane kabla, tako ces imati konekciju. Ove konektore mozes i sam da zakacis na kabl- rucna varijanta nije tesko. Samo kupi konektore. S tim moras dobiti konekciju, e sad ako ti je konekcija losa onda na kompu smanji brzinu na 10mbps, tako ce biti stabilnije, a doduse bice ti sporija mreza.....
migor
 
Odgovor na temu

LAsERtri
LAsERtri
Tuzla

Član broj: 114094
Poruke: 236
*.dlp177.bih.net.ba.



Profil

icon Re: UTP cat5e kablo nece na 65m?18.12.2006. u 20:24 - pre 211 meseci
Odneo sam u servis ljudi su provjerili i uspostavili su da je greska do konektora...
Ovi sto su mi pravili u drugoj firmi nisu dobro ga nakacili ili nije bio raspored zica dobar...

Sada sve radi kako treba hvala ipak sto ste toliko brojno ucestovali da mi pomognete...

RADIIIIIIIIIIII!!!!

i na 85m bez problema...
LAsER 2000-2009
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: UTP cat5e kablo nece na 65m?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9839 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.