Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AC Kontaktor pomoc odlepicu

[es] :: Elektronika :: AC Kontaktor pomoc odlepicu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28566 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladan Radovanovic
Vladan Radovanovic
KG

Član broj: 73346
Poruke: 139
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.katana.rs/opstekarakt..


Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu11.06.2007. u 20:57 - pre 205 meseci
Kotao mozes nabaviti kod mene a detalje oko montaze cu ti postovati sutra imam i neke fotografije pa cu ih okaciti. Povsina stana bi ti bila za epk01 ali ja bih ipak savetovao varijantu epk02 zbog vece snage i manje potrosnje uopste. Kakav ti je dovod struje jeli monofazna ili trofazna i imas li mogucnost makar preko tavana dovsti poseban napojni vod do kotla.
 
Odgovor na temu

Co.marac
Zeljko T
Gradiska, R.Srpska

Član broj: 147113
Poruke: 26
87.250.102.*



Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu12.06.2007. u 23:19 - pre 205 meseci
Citat:
SREBRNI LETAC: Kotao mozes nabaviti kod mene a detalje oko montaze cu ti postovati sutra imam i neke fotografije pa cu ih okaciti. Povsina stana bi ti bila za epk01 ali ja bih ipak savetovao varijantu epk02 zbog vece snage i manje potrosnje uopste. Kakav ti je dovod struje jeli monofazna ili trofazna i imas li mogucnost makar preko tavana dovsti poseban napojni vod do kotla.


Super.
Struja mi je trofazna ali napon bas nije nesto sjajan jer sam na kraju linije i krece se 190 V 205 V 218 V.Sto se tice napojnog voda mogu ga prevuci preko tavana ali mi je instalisana snaga u kuci malte ne na granici (prebukirano je aparatima i uredjajima - ves masina , susilica , mas. za sudje,el sporet rasvjete 100 mjesta itd) pa se bojim da li ce to sve izdrzati.Doduse nece to sve raditi odjednom a i glavni vod mi je 4 x 10 mm.Sta ti mislis o tom.U svakom slucaju posalji mi snage kotlova kao i max struje i naravno cijene kotla i automatike ako ne javno onda preko PP, kao i kako bi mogli obaviti eventualnu transakciju ukoliko se odlucim za to.
Pozdrav.
Mislim, dakle smislicu nesto.
 
Odgovor na temu

Vladan Radovanovic
Vladan Radovanovic
KG

Član broj: 73346
Poruke: 139
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.katana.rs/opstekarakt..


Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu14.06.2007. u 05:36 - pre 205 meseci
E ovako. Po povrsini i kubikazi stana dovoljan bi ti bio epk01. Medjutim ja bih ti nsavetovao noviju poboljsanu verziju epk02 koja radi na dve faze jer time bi rasteretio mrezu tj mogao bi dastartujes sa manjim snagama i drugo imao bi rezervu snage kada je jaca zima. Naravno nimalo zanemarljiv elemenat je i taj sto sa ovim modelom trosis i manje elektricne energije jer skracujes vreme rada kotla.
Izgled ova dva modela kotla


Neki optimalni izgled instalacije bi bio odprilike ovakav


Na slici je nacrtana autoozraka podrazumeva se da ona bude u najvisoj tacki sistema. dalje je sve klasika cevi radijatori itd. Automatika za pogon ovog kotla se sastoji od bloka za upravljanje koji cine dva termostata prekidac i osigurac a glavno ,,radno kolo,, su dva automatska osiguraca i kontaktor 32 ampera.

Nacin povezivanja automatike i kotla vidis na slici dole kao sto mozes videti prosto je da prostije ne moze biti.



Toliko za sada nadam se da ovim postom nisam probio norme ovog sajta u pogledu davanja informacija i reklamiranja. Za informacije o cenama obrati mi se ma e-mail a ovde mozes postavljati sva tehnicka pitanja.


[Ovu poruku je menjao SREBRNI LETAC dana 19.06.2007. u 23:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

cikajoca
Panic Jovica
RS

Član broj: 45126
Poruke: 50
*.teol.net.



Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu20.06.2007. u 16:30 - pre 204 meseci
SREBRNI LETAC
Jeli pec na gas ili na struju? Automatika lepo izgleda ali pre bih rekao da je to sklop za kontrolu gasnog uredjaja za struju je to preslabo.

Na struju 15 KW. već sam napisao da su grijači trofazni ali da se svaka faza pojedinačnim relejićem isklj-uklj. Kod mene radi 2 sezone bez ikakvih intervencija osim dosipanja vode u sistem.

[Ovu poruku je menjao cikajoca dana 21.06.2007. u 17:24 GMT+1]
cikajoca
 
Odgovor na temu

djolejr
Niš

Član broj: 110055
Poruke: 283
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu20.06.2007. u 20:58 - pre 204 meseci
imam povrsinu stana od 55m^2 plus 9m^2 kupatila.Po sobama razvod za grejanje se vodi sistemom 'cev u cev' kroz pod, dok je u kupatilu postavljen sistem podnog grejanja 'simplex'(dovodna i odvodna cev u spirali se vuku zajedno,jedna uz drugu, posto se ne razumem mnogo dodje mu po principu bifilarnog namotavanja zica kod trafoa,zavojnica;tako sam shvatio posto mi je elektronika struka).Ovo grejanje trenutno se montira i u fazi je izrade. U kupatilu idu keramicke plocice a po stanu cu podove pokriti parketom. Visina plafona je 2.5m a izolacija kuce je:blok5=25cm+mineralna vuna tvrdo presovana 'surdulica'=5cm+blok4=12cm+malter(spoljni)+akrilni malter.Prozori PVC postavljeni pre godinu dana).Ovi parogrejaci su ugradili ventil koji ce podvojiti podno i klasicno grejanje jer ce ici na jedan kotao i podno i radijatorsko(celicni austrijski).
Druga etaza je sve isto samo je svuda podno grejanje a na podu su keramicke plocice,64m^2,tu etazu cu tek raditi.Svaka etaza imace poseban elektricni kotao.Struja je 5x10mm^2 podzemni,3 faze.
Zanima me da li vas kotao za elektricno grejanje vrsi grejanje vode (u mom slucaju bice antifriz) grejacima klasicno ili na principu dve elektrode koje su potopljene u vodu (zanima me posto cu ja kao fluid za prenos toplote koristiti antifriz da li bi se vas kotao mogao koristiti ukoliko radi na principu elektroda).Ovo prevashodno pitam jer na slici koju ste prikazali privukla me je mala dimenzija kotla pa bih bio za varijantu grejanja koristio vas kotao.Zapravo dva kom. za svaku etazu po jedan.
Svaka preporuka dobro je dosla.
 
Odgovor na temu

Vladan Radovanovic
Vladan Radovanovic
KG

Član broj: 73346
Poruke: 139
*.adsl-2.sezampro.yu.

Sajt: www.katana.rs/opstekarakt..


Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu21.06.2007. u 00:13 - pre 204 meseci
Kotlovi rade na elektrodnom principu tako da je to problem ukoliko zelite da koristite antifriz u sistemu grejanja zato sto antifriz ima mnogo vecu provodljivost struje od vode tako da bi vam kotao vukao ogromnu snagu. Resenje ovog problema bi bilo punjenje sistema obicnom vodom ili ugradnja paroizmenjivaca kojim bi se sistem grejanja odvojio od od sekundarnog sistema sa radijatorima. Ukoliko koristite kombinaciju podnog i radijatorskog sistema grejanja neka vam majstori obazvezno ugrade termoventil za regulaciju toplote kroz pod jer za podno grejanje obicno ne idu temperature vece od 40-tak stepeni a za radijatore mora biti nesto veca 50-60 stepeni. S obzirom da biste koristili dva kotla to znaci da biste teoretski jednu fazu angazovali dva puta te je time pojacano opteretili. Mozda bi kod vas pravo resenje bio trofazni kotao jer onda biste svaku fazu na obe etaze opteretili ravnomerno a samim tim bi mogli startovati sa mnogo manjom snagom nego da recimo koristite monofazni ili dvofazni kotao. Naravno pomalo je smesno koristiti ovakav uredjaj u tako malom objektu kada on moze gjejati daleko vece povrsine. Pogotovo kada se uzme u obzir kolka mu je cena ali kada se uzme u obzir da mu je potrosnja dosta manja od dvofaznog......izbor je na Vama.

Izgled trofaznog kotla


[Ovu poruku je menjao SREBRNI LETAC dana 21.06.2007. u 01:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Hattalasat

Član broj: 60069
Poruke: 388



+38 Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu26.11.2007. u 11:20 - pre 199 meseci
Ja sam sad zbunjen... :-)

Katana proizvodi Oganj a Ekoterm ( koji se jedino pominje kao dobitnik nekog svetskog priznanja ,postovao sam u temi Grejac iz podmornice) proizvodi Vulkan ?
Koliko vidim Ekoterm je nosilac tog patenta, ili... ?

hvala unapred
Lead, follow.....or get a fuck out of my way !
 
Odgovor na temu

Vladan Radovanovic
Vladan Radovanovic
KG

Član broj: 73346
Poruke: 139
*.adsl-3.sezampro.yu.

Sajt: www.katana.rs/opstekarakt..


Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu26.11.2007. u 18:43 - pre 199 meseci
U istoj temi u kojoj si postovao imao si i pojasnjenje. ,,Katana,, je nosilac 18 patenata iz oblasti termodinamike a vezano za kotlove. Proverite dali pomenuta prevarantska firma uopste ima bilo kakav patent i ako nesto eventualno ima pitajte ih zasto nisu patentirali ovde gde mogu izvrsiti patentiranje za celu evropu nego na strani. Pazite kada mislim na patent ne mislim na razne strucne nalaze uverenja i sertifikate koje mozete dobiti kojekude. Uostalom ovde http://www.yupat.sv.gov.yu/zastita.php?zid=1&item=0#o9 mozete pod stavkama 9 i 10 mozete videti kako se moze doci do patenta pa pitajte te prevarante dali oni u Srbiji ispunjavaju te uslove i sto svoje ,,epohalno,, otkrice ne zastite ovde. Odgovor je nemogu jer je proizvod vec patentiran i zasticen u 18 varijanti te tako njima ostaju razni instituti koji bi im za pare izdali kojekakva uverenja strucna misljenja nalaze itd.
 
Odgovor na temu

DrBOCCA

Član broj: 267692
Poruke: 1
*.neobee.net.



Profil

icon Re: AC Kontaktor pomoc odlepicu05.09.2010. u 22:07 - pre 165 meseci
Ako mi SREBRNI LETAC moze da posalje PM sa kontaktom , br.tel ili email zanima me uredjaj Creator
Hvala
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: AC Kontaktor pomoc odlepicu

Strane: 1 2

[ Pregleda: 28566 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.