Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?

[ Pregleda: 3476 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

daft
Velibor Jovic
Bec

Član broj: 10273
Poruke: 22
*.baz.at

ICQ: 15147130


Profil

icon jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?28.05.2003. u 15:13 - pre 254 meseci
Radim u jednoj diskoteci gde trenutno na nasoj strani imamo nekakav PHP chat, i posto se to ne da bas tako fino kontrolisati rekose mi da se malo raspitam kako bi se to moglo uraditi sa nekakvim IRC serverom.
Kod kuce na svom serveru sam instalirao neku verziju IRCD-a ( ircd 2.10.10.pl18-4 Undernet IRC Server daemon ) . I u sustini radi bez ikakvih problema. Medjutim nikako nisam uspeo da podesim services (skinuo sam ircservices sa www.ircservices.za.net) .
Posle nadjem nekakvog lika na chatu od kojeg sam jedva uspeo da izvucem podatak da rade sa nekakvim ircd-hybrid . OK skinem i to pokusam da kompiliram , ono djoku trazi neki ZLIB (zaboravio sam reci da sam pocetnik),.. Krenem ja u akciju i instaliram svaki ZLIB koji sam nasao. A ono i dalje nece. OK onda odem na rpmfind i skinem neku malo stariju verziju tog hybrida ,.. instalirao, startovao ,.. i kao radi, .. ali ne mogu da se konektujem i ako sam podesio podatke o serveru kao i na onom prvom ircd-u.
E sada , ja znam da sam glup, inace bi to vec sam resio ,.. ali kontam , mozda neko od vas slucajno moze malo da mi objasni, ili da me uputi na neki laksi put. Mozda neka druga verzija ircd-a ili, mozda mi je na google omanula neka dobra stranica sa onako relativno finim objasnjenjem.

Pa ako je tako, hajde recite koju ...


cu
daft

Stop the Music and Go Home
 
Odgovor na temu

daft
Velibor Jovic
Bec

Član broj: 10273
Poruke: 22
*.baz.at

ICQ: 15147130


Profil

icon Re: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?28.05.2003. u 16:47 - pre 254 meseci
Evo opet ja ,...
Sada sam uspeo da kompiliram ircd-hybrid , ali idalje ostaje pitanje , koje ircservices da upotrebim , ili bolje receno koji ircservici sada pasu ... ?

cu
daft
Stop the Music and Go Home
 
Odgovor na temu

Adnan Hajdarevic
Sarajevo

Član broj: 7449
Poruke: 104
*.team.ba

Sajt: www.luzeri.net


Profil

icon Re: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?28.05.2003. u 18:43 - pre 254 meseci
LakeServ za windows ako oces , najnovija ti je verzija 5 final (il je 4 ne znam)
[c0de@EliteSecurity:~]$
 
Odgovor na temu

daft
Velibor Jovic
Bec

Član broj: 10273
Poruke: 22
*.107.11.vie.surfer.at

ICQ: 15147130


Profil

icon Re: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?28.05.2003. u 20:07 - pre 254 meseci
nije windows ,.. debian ...

cu
daft
Stop the Music and Go Home
 
Odgovor na temu

Adnan Hajdarevic
Sarajevo

Član broj: 7449
Poruke: 104
*.team.ba

Sajt: www.luzeri.net


Profil

icon Re: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?30.05.2003. u 22:24 - pre 254 meseci
Ok, onda ti nemogu pomoc :(
[c0de@EliteSecurity:~]$
 
Odgovor na temu

Dejan Topalovic
Dejan Topalović
Senior Oracle DBA & Senior PL/SQL
Developer, Erste Sparinvest (Erste
Bank), Vienna, Austria
Vienna

Član broj: 635
Poruke: 1374
*.1.14.vie.surfer.at

Sajt: www.baze-podataka.net


+2 Profil

icon Re: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?31.05.2003. u 03:18 - pre 254 meseci
Ako planiras koristiti ircd hybrid, pokusaj onda sa HybServ. Dinko Korunic, jedan od autora tih servisa za hybrid, kaze da su stabilni dovoljno i da nema nijedan veci bug.

http://hybserv.dyndns.org/cgi-...bserv/hybserv.tar.gz?tarball=1

Mozda da razmislis jos i o ircd-u koji se zove ircu, te eventualno o Unreal ircd.
Blog - baze podataka
---------------------
Oracle OCP DBA (9i & 10g)
Oracle Database: SQL Certified Expert
Oracle OCP Developer
Certified MySQL DBA
 
Odgovor na temu

daft
Velibor Jovic
Bec

Član broj: 10273
Poruke: 22
*.baz.at

ICQ: 15147130


Profil

icon Re: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?02.06.2003. u 16:15 - pre 254 meseci
Pa dobro Stripy, sunce mu njegovo ,.. pa zar ja tebe po forumima moram da trazim ,... nisi znao da me nazoves ...

cu
daft
Stop the Music and Go Home
 
Odgovor na temu

[es] :: Instant Messaging :: IRC :: jasno mi je da je IRCD,.. ali koji...!?

[ Pregleda: 3476 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.