Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bankarstvo i finansije

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Bankarstvo i finansije

[ Pregleda: 9751 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

I0stream

Član broj: 46700
Poruke: 81
213.149.123.*



Profil

icon Bankarstvo i finansije10.12.2006. u 00:08 - pre 210 meseci
Pozdrav !!!

Planiram da upisem bankarstvo i finansije pa me interesuje koji fakultet preporucujete za ovo, nije bitno da li je privatni ili drzavni.

Trenutno sam 4. godina Srednje ekonomske skole. Do sada sam svaku godinu zavrsavao sa prosijekom od 5.0
 
Odgovor na temu

braker

Član broj: 80035
Poruke: 419
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije10.12.2006. u 00:35 - pre 210 meseci
Ekonomski fakultet(BG) ima odsek bankarstvo,finansije i osiguranje.Pro[google]aj-sigurno imaju sajt,na kome cesh pronaci dovoljno informacija.
.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.83.beocity.net.



+52 Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije10.12.2006. u 01:15 - pre 210 meseci
http://www.ekof.bg.ac.yu/

http://www.ftb.uni-bk.ac.yu/

http://www.ien.bg.ac.yu/bba/index.html
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
80.74.160.*



+105 Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije10.12.2006. u 11:52 - pre 210 meseci
www.abf.nbs.yu

Nije fakultet ali su im seminari odlicni. Svakako preporuka za dodatno van fakultetsko usavrsavanje.
 
Odgovor na temu

I0stream

Član broj: 46700
Poruke: 81
213.149.123.*



Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije10.12.2006. u 12:12 - pre 210 meseci
Kakva su iskustva sa IEN.bg.ac.yu ?

Takodje vidim da ovaj smjer ima i kod Megatrenda ?

I zadnje pitanje je da li se vise cijeni bankar u struci iz EF ili npr Megatrenda ili pak BK ?

 
Odgovor na temu

Omnio

Član broj: 69910
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije11.12.2006. u 00:50 - pre 210 meseci
Ja studiram taj smer na EF u Beogradu, u oktobru upisujem cetvrtu godinu. Ako te bankarstvo stvarno interesuje i zelis da ucis za tebe nece biti puno problema. Nije lako zavrsiti EF ali se isplati. Statistika kaze da su bankari sa EF nalazili posao u struci u proseku za 6 meseci nakon diplomiranja. Moja drugarica npr. je direktno sa faksa otisla u nacionalnu stedionicu po preporuci profesora sa cetvrte godine.
Sto se tice ova dva pomenuta privatna fakulteta, za Megatrend ti slobodno mogu reci da je to obicno djubre, znam sta se uci, koliko i kako, kakva je prolaznost i sl. Takodje, vidjao sam i svojim ocima oglase u novinama gde pored uslova (VII stepen ekonomskog usmerenja) naglasavaju da oglas ne vazi za studente Megatrenda.
Za BK ne mogu puno da pricam jer znam dvoje ljudi sa tog faksa i znam tek toliko da su ispite polagali toliko lagano da je to neverovatno. O prihvacenosti necega sa pecatom BK se moze raspravljati ali generalno moj stav po pitanju tih privatnih cuda (bar ovih koja su trenutno u ponudi) je da ne bih nikada isao tamo.
 
Odgovor na temu

ogenox
Beograd

Član broj: 89206
Poruke: 52
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije11.12.2006. u 20:59 - pre 210 meseci
Citat:
I0stream:I zadnje pitanje je da li se vise cijeni bankar u struci iz EF ili npr Megatrenda ili pak BK ?

Realno, najbolji je EF, pa BK, pa onda Megatrend.

Citat:
Omnio:Za BK ne mogu puno da pricam jer znam dvoje ljudi sa tog faksa i znam tek toliko da su ispite polagali toliko lagano da je to neverovatno. O prihvacenosti necega sa pecatom BK se moze raspravljati ali generalno moj stav po pitanju tih privatnih cuda (bar ovih koja su trenutno u ponudi) je da ne bih nikada isao tamo.

Ja sam bio na EF, pa su me smorili toliko da sam "morao" da pređem na BK - i "lagano" diplomiram!
Istina je da se ispiti dosta lakše polažu, ali ko ozbiljno uči i neće primjetiti tu razliku pošto su knjige dosta kvalitetne i obimne- recimo, menadžment u bankarstvu i marketing u finansijama imaju po 800 strana?! Ko nauči i pola od toga - dosta.
Na kraju, znanje bi trebalo da se vrednuje - ili ga imaš ili ga nemaš. Diploma je presudna u početku, a kasnije si Ti presudan.
You know the world is going crazy when the best rapper is a white guy, the best golfer is a black guy, the tallest guy in the NBA is Chinese, the Swiss hold the America's Cup, France is accusing the U.S. of arrogance, Germany doesn't want to go to war, and the three most powerful men in America are named 'Bush', 'Dick', and 'Colon'. - CHRIS ROCK
 
Odgovor na temu

Niche
BGD

Član broj: 91174
Poruke: 131
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije15.12.2006. u 21:54 - pre 210 meseci
Ja ti mogu reci da Megatrend nije obicno djubre, kao sto tvrde profesori sa Ekonomskog, ali nema taj smer koji tebe zanima. Oglas gde je naglaseno da ne primaju studente sa Megatrenda je izmisljen (naravno od strane profesora sa Ekofa).

Istina je da se vise ceni Ekonomski fakultet od privatnih, a ja bih na drugo mesto stavio Megatrend, a na trece BK (koji zbog visine skolarine mogu da studiraju oni sa malo dubljim dzepom).

 
Odgovor na temu

Omnio

Član broj: 69910
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije15.12.2006. u 22:53 - pre 210 meseci
Citat:
Oglas gde je naglaseno da ne primaju studente sa Megatrenda je izmisljen (naravno od strane profesora sa Ekofa).


Nisam profesor, oglas nije izmisljen, rekoh da sam svojim ocima video u Politici.
 
Odgovor na temu

Niche
BGD

Član broj: 91174
Poruke: 131
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije16.12.2006. u 12:51 - pre 210 meseci
Kako tacno glasi oglas i koja firma je u pitanju? Nesto mi je malo verovatno da neka firma objavi takav oglas, osim ako muz vlasnice nije profesor na Ekof-u (ima takvih slucajeva). Ako neko nece da primi nekog diplomca sa privatnog fakulteta, on stavi u oglas VSS-Ekonomski fakultet. Moguce da je u tom oglasi bilo VSS-Ekonomski fakultet, pa pisalo da se to ne odnosi na Geoekonomski fakultet Megatrend univerziteta.

Evo kakvi su inace oglasi za posao:
1. VSS-Ekonomski fakultet, samo za diplomce sa Ekof-a.
2. VSS, ekonomski fakultet, mogu i diplomci sa privatnih, ali su u prednosti oni sa Ekof-a.
3. VSS, ekonomskog usmerenja, mogu svi diplomci sa privatnih i drzavnih fakulteta.
4. VSS, mogu svi.

Ja sam samo jednom video oglas gde je naznaceno VSS Ekonomski fakultet univerziteta u Beogradu, ali to je kod Peconija u firmi, tako da me to uopste ne pogadja.
Cuo sam da je bio neki oglas za Minakvu gde su naznacili da primaju samo diplomce sa drzavnih fakulteta, ali to dovoljno govori o njihovoj pameti. Oni su jos i najavili da ce prodavati svoju vodu u svim engleskim supermarketima, tako da o njihovom marketing odeljenju nemam bas neko posebno misljenje.

Nisam ja ni rekao da si ti profesor, samo kazem odakle te price krenu. Ja sam bio sa drugom na uvodnom predavanju na Ekof-u, i sve mi je bilo jasno. A najjace mi je da neko pljuje privatne fakultete pa onda ode kod Karica da bude rektor. To samo govori da nisu u pitanju nikakvi principi i karakter vec samo interes. Ako je nekome u interesu da tako govori o privatnim fakultetima on ce to raditi, bez obzira na sve. A ako mu bude ponudjen veliki novac da predje na njih, opet ce to uraditi.
 
Odgovor na temu

Blue^demoN
BG

Član broj: 1468
Poruke: 116
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 244715567


Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije03.01.2007. u 02:05 - pre 209 meseci
Chudi me da niko nije spomenuo Fefa (Fakultet za Ekonomiju, Finansije i Administraciju)
[link]www.fefa.edu.yu[/link]

Ja sam trenutno na drugoj godini i shto se tiche privatnih fakulteta mislim da se BK i Megatrend ne mogu porediti sa Fefom.
Ne znam kakav je sluchaj sa ovom beogradskom bankarskom akademijom.

A mislim da je i dovoljno reci da na fakultetu predaju Nebojsa Savic, Goran pitic, Mihajlo Crnobrnja, Zoran Jeremic ...

You got one life, one chance, gotta do it right
 
Odgovor na temu

markon88

Član broj: 149367
Poruke: 1
*.krstarica.net.



Profil

icon Re: Bankarstvo i finansije20.06.2007. u 11:21 - pre 204 meseci
Interesuje me kako je na FEFA-i, je l' puno traze? Mislim, je l' se uci puno, vise ili manje nego na singidunumovom FMO? Planiram da upisem, u ponedeljak treba da polazem prijemni. Je l' se prolazi na prijemnom opusteno ili treba da se uci???
Hvala unapred, POZDRAV
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Bankarstvo i finansije

[ Pregleda: 9751 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.