Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.

[es] :: SOHO Networking :: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.

[ Pregleda: 4081 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nikola-15
Nikola Bozovic
Pancevo

Član broj: 26854
Poruke: 450
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.09.12.2006. u 20:13 - pre 211 meseci
Naime, dva kompjutera se trebaju povezati na kablovski internet. Kupio sam ruter(TP-Link r402m) i povezacu oba racunara za njega i kablovski prikljucak za ruter. To znam :) Ali mi je potreban program koji ce balansirati protok. Da kada je jedan racunar iskljucen, ili sto mi je takodje bitno, kada je ukljucen, a ne opterecuje mrezu, da ovaj drugi ima pun protok, ili i ako koristi internet, ali npr. neki p2p program a ne moze da skida vishe od npr 3kbps u tom trenutku da ovaj drugi moze da koristi maximum mogucnosti protoka. Drugim recima treba mi program koji ce balansirati protok. :)
Svi za jednog, a i taj jedan za mene!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.09.12.2006. u 20:51 - pre 211 meseci
Jako uopsten odgovor za pocetak: Ako imas 2 racunara, i zelis da na neki nacin upravljas koriscenjem linka sa oba racunara nezavisno, onda moras to raditi na nekoj sredisnjoj tacki, kroz koju oba racunara prolaze. Najlogicnije mesto je ruter, ali mislim da taj tvoj to ne podrzava. (Kineski mi nije jaca strana). Drugo resenje (prvo je, je'l, zamena ovog "rutera" necim ozbiljnim), je da postavis neki posveceni racunar kao internet gateway i na njemu odradis sve to softverski. Uz neki stari racunar i neki besplatan softver to moze biti jevtinije nego namenska sprava, a moze i ponuditi dodatne mogucnosti. Na tebi je da odlucis.

Varijanta sa "nekim softverom" je verovatno moguca, ali bi ga morao instalirati na OBA racunara, i posebno podesiti na svakom. U zavisnosti od OS-a na njima, neko ti verovatno moze i za to dati preporuku.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.09.12.2006. u 21:37 - pre 211 meseci
Kupis Planet ruter od 200 eura i zavrsis posao.
YU2MP
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.09.12.2006. u 22:02 - pre 211 meseci
Citat:
Marcony: Kupis Planet ruter od 200 eura i zavrsis posao.

Hm... ajde... Mada bi ja uvek radije kupio Cisco, ili, za kucu/soho Linksys.... Mozda i u Linux varijanti.... Uglavnom, zamena "rutera" neki ozbiljnim gateway-om, ili cak pravim firewall-om ili ruterom jeste najjednostavnije, najelegantnije i najfunkcionalnije resenje... :)
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.09.12.2006. u 22:31 - pre 211 meseci
Ma to mi je rodjak, pa ga malo zezam. On bi da software sam vidi da kada su oba kompjutera ukljucena sam sebe podesava. E pa mislim da to nema. Znaci sredisnja tacka, kao sto rece covek je jedino resenje koje ce zadovoljiti potrebe.
Mikrotik, Linux, ili malo vise love za neku ozbiljniju "igracku" :)
YU2MP
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.10.12.2006. u 02:10 - pre 211 meseci
Ja koliko vidim, on je spominjao da mu je bitno samo da drugi računar ima pun protok kada prvi ne generiše saobraćaj. A to je tako po defaultu :)
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Nikola-15
Nikola Bozovic
Pancevo

Član broj: 26854
Poruke: 450
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.10.12.2006. u 13:02 - pre 211 meseci
Cisco ne kosta 200 eura :)
Svi za jednog, a i taj jedan za mene!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.10.12.2006. u 15:34 - pre 211 meseci
Citat:
Nikola-15: Cisco ne kosta 200 eura :)

Ne, ali Linksys kosta. Zapravo kosta i manje. :) Verovao ili ne - oni su deo Cisco-a, a i odlicno resenje za kucne i SoHo primene.

Cisco je, s'druge strane, nesto skuplji - ali ga kupis i zaboravis da si ga kupio... Za neku firmu je to bolje resenje.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.10.12.2006. u 20:37 - pre 211 meseci
Citat:
Nikola-15: Cisco ne kosta 200 eura :)
Jesi li primetio poruku ispred ove tvoje? To što si postavio kao pitanje je default, ako prvi nema neki veliki protok, drugi može da koristi sve što pretekne od linka. Mali problem je kako ograničiti prvi ako povuče maksimalno pa zaguši drugi i tu ima nekoliko rešenja ali mi se čini da tebe to ne interesuje. Kod mene je konkretan slučaj, jedan vuče eMulcem (uglavnom maksimalno) pa ponekad moram da ga usporim da bi drugi mogao da radi normalno.
 
Odgovor na temu

Nikola-15
Nikola Bozovic
Pancevo

Član broj: 26854
Poruke: 450
*.madnet.co.yu.



Profil

icon Re: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.11.12.2006. u 10:34 - pre 211 meseci
Zapravo, zanima me, kako mogu sa svoga racunara njemu ograniciti dolazni protok. ili koji je NAJjednostavniji program za ogranicavanje konekcije, koji radi na principu, pomeris slide, na pola?
Svi za jednog, a i taj jedan za mene!
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Balansiranje Internet protoka, u lokalnoj mrezi.

[ Pregleda: 4081 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.