Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....

[es] :: Grafički dizajn :: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....

[ Pregleda: 3823 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marina 88
Marina Bodja
Novi Sad

Član broj: 124335
Poruke: 14
*.80.eunet.yu.



Profil

icon Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....07.12.2006. u 20:01 - pre 211 meseci
Zao mi je sto gnjavim ali eto, i na ovoj temi da postavim pitanje:

Potrebna mi je pomoc oko maturskog iz photoshopa. Tema: " Fotomontaze u Photoshop-u"

Ima li neko neku konkretnu literaturu (mislim da tutorijali ne mogu da se navedu kao literatura, ipak je to zvanican rad, ne mogu link da navedem, zar ne :))

Imam photoshop bibliju ali na engleskom i ima oko 1800 stana sto je zaista mucno i pretraziti a ne procitati. Zna li neko ima li ta biblija na srpskom negde (bilo knjiga, bilo sa interneta da skinem) ili bar u kojoj temi bih mogla da pronadjem nesto konkretno?


Jos da naglasim da znam da radim u photoshopu i pravim cesto fotomontaze ali na neki svoj nacin koji sam sama provalila i sve mi deluje da to nece zadovoljiti profesore, usput je verovatno i ne dovoljno profesionalan

Ako iko moze, zeli i zna da mi pomogne... bicu vrlo zahvalna.. :)))

...Thanks...


PS: Brisite temu ako smeta, sorry jos jednom
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
87.250.104.*

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....07.12.2006. u 22:20 - pre 211 meseci
Use your brain express your self

1. Za uvod stavis nesto o samoj foto montazi o njenoj primjeni u modernom svjetu. Koliko je bitna da nam JK u spotu izgleda 10000 puta bolje nego live itd. Jos nesto napises o programirma koji se koriste. Poslje naveedes neke gluposti oko samo Adobe paketa (istorija, platforma, verzije sve moguce itd.) i to je dovoljno za uvod.
(1 stranica)

2. Onda fino zapocnes sa opisivanjem samo Photosopa. Uradis jedan screenshot tek pokrenutog PS i onda fino objasnis u matruskom sta koji dio interfejsa predstavlja. Ljevo vam je toolbar, desno preview, palete boja, layeri. Onda fino se baziras na neke djelove od toga. Npr. uzmes sve i jedan tool sa ljeve strane i objasnis. Uhvatis screenhot npr "Gradient tool" stavis crticu pa kazes sta je. Tako za sve. Onda se baziras napirmer na layere. Objasnis kako funkcionisu, zasto su dobi, zasto ih svi volimo i rado koristimo. To onda dodas malo price o maskama. Onda predjes malo na boje i plate boja. Spomenes sve sto nadjes na netu o par osnovnih RGB, CMYK.
Ovde skenjas i ondaj dio file new, open close itd.
(5 stranica)

3. Kada si fino objasnila neke osnovne pojmove onda se dohvatis alata za boje. Objansnis kako funkcionse Brightness & Contrast alatka. Uzmes za primjer neku fotografiju prirode pa pored svake color alatke prikazes i kako ona funkcionise. Tipa slika a je default, slika b pojacan konstrast, slika c pojacana svjetlost. E onda kada ispucas sve alatke Hue & Saturation, Levels itd.
(5 stranica)

4. Onda fino predjes malo na filtere. Imas jedno 30ak komada, uradis sve isto kao sa korakom 3. To ce ti sigurno potrositi i dodatnih 5-10 stranica. Skrati filteri su i onako sucks.
(5 stranica)

5. Mozes da uzmes neku sliku nece djevojke koja je uslikana iza nekih zgrada. Onda fino napravis da bude mal ljepsa, promjenis joj boju majice i stavis iza nje neko drvece. Sredis malo levele, fokus itd. Pokazes sve ove gore alate kroz jedna prakticni primjer.
(2 stranice)

6. Dodatak A: Napises o tome kako je photoshop prosiriv. Dodas neki dodatak u vezi plugina, extenzija i nadje se vec nesto. Dodas tu i recnih pojmova.
(1 stranica)

To je ukupno: 1+5+5+5+2+1 = 18 stranica (minimalno). Sve sto ti treba je internet i wikipedia. Ak imas tu knjigu super, mozes vidjeti stil pisanja, metodiku pristupa materiji i sve sto ti je potrebno.

Ak uradis sve ovo gore sigurno ces polozti taj maturski.
tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

Marina 88
Marina Bodja
Novi Sad

Član broj: 124335
Poruke: 14
*.59.eunet.yu.



Profil

icon Re: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....12.12.2006. u 10:43 - pre 211 meseci
Hvala puno.... zaista nisam ocekivala tako prakticnu i detaljnu pomoc :) ali eto, obradovao si me....


Samo ni se cini da je to malo previse uopsteno o photoshopu a malo konkretno o fotomontazama. Mada, svidja mi se tehnika, vrlo jasno i bez filozofiranja... Pitacu profesore sta kazu na to....



Hvala u svakom slucaju :)))
 
Odgovor na temu

Deutscha
Nikola Dojcinovic
Nis

Član broj: 123221
Poruke: 6
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....15.12.2006. u 10:41 - pre 211 meseci
Marina,Marina,Marina,Marina,Marina,Marina!

Mogu da ti pustim neke knjige u pdf formatu, ali na engleskom. Nemoj da se sekiras, to su knjige objavljene u Americi i imas pravo da ih koristis kao literaturu. Ja sam ih koristio kao literaturu na seminarskim na faksu.
Postoji manjiproblem:to su Biblije! Knjige imaju po 1000 strana i mnogo su velike, pa mogu da ti ih posaljem jedino na mail, posto su vece od 1MB, pa ne mogu da ih nakacim na sajt. Javi ako hoces da ti posaljem.
Samo napred sa fotosopom, jer je on najbolji program za stilsku obradu slike, a i za fotomontazu i regeneraciju slike. Kod nas na fax-u se kunemo u njega :)
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....15.12.2006. u 11:19 - pre 211 meseci
Citat:
Marina 88
Imam photoshop bibliju ali na engleskom i ima oko 1800 stana sto je zaista mucno i pretraziti a ne procitati.

anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Marina 88
Marina Bodja
Novi Sad

Član broj: 124335
Poruke: 14
80.74.160.*



Profil

icon Re: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....18.01.2007. u 17:42 - pre 210 meseci
Hvala svima!
Nabavila sam photoshop bibliju na srpskom, to mi je od velike pomoci
 
Odgovor na temu

Marina 88
Marina Bodja
Novi Sad

Član broj: 124335
Poruke: 14
80.74.160.*



Profil

icon Re: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....18.01.2007. u 17:43 - pre 210 meseci
Zasto moram da imam 10 postova da bih koristila pp?
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Literatura za maturski rad iz photoshopa... please....

[ Pregleda: 3823 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.