Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?

[es] :: SOHO Networking :: Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?

[ Pregleda: 2016 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?05.12.2006. u 21:04 - pre 211 meseci
Ukratko, na mrežnoj kartici zauzet mi je jedini port jer sam umrežen sa komšijom preko LAN-a. Na koji način sada mogu da priključim adsl modem (koji se isto priključuje na mrežnu karticu) a da ne moram da isključim onu prvu LAN-vezu. Dakle, postoji li kakvo rješenje tipa adsl+LAN-->mrežna kartica, a da je jeftino (dakle da nije ruter). Znam da adsl mogu povezati i preko usb-porta, ali onda nastaju problemi sa drajverima na linuxu.

Vjerovatno ćete mi predložiti da kupim još jednu mrežnu karticu, ali možda ima i nekih boljih rješenja...

ps: ako ništa, kupiću neki produžni LAN kabl pa na njemu povezivati šta mi kad bude trebalo - ovako mi ode kičma od saginjanja!

Poz.

 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.co.yu.



+18 Profil

icon Re: Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?05.12.2006. u 21:07 - pre 211 meseci
Jos jedna mrezna kartica...sta drugo preostaje.
YU2MP
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?06.12.2006. u 04:54 - pre 211 meseci
Heh svi jure da nabave ADSL modem sa Eth portom umesto USB a ti imas suprotni problem :D
Da slucajno modem nema i USB prikljucak na sebi? Ako nema mozes li od provajdera da trazis "prostiji" modem, koji nema ethernet vec samo USB?
Ako to ne uspes, jedino sto ostaje jeste da dokupis jos jednu LAN karticu ili switch.

P.S. Da li ces i ADSL deliti sa komsijom? Ako je odgovor potvrdan mozda je pametnije da odmah uzmes switch.
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Luxoft
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 871
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?06.12.2006. u 05:49 - pre 211 meseci
Možda nisam bio dovoljno jasan:
Modem ima i USB i Ethenret priključak na sebi, do sada sam i koristio USB ali to rješenje je zbog drajvera radilo samo na Windows-u jer su jedini drajveri koje sam uz modem dobio bili za windows. Problem nastaje kada sam na linux-u (imam dual boot). Tada linux vidi samo LAN mrežu koja ide preko mrežne kartice, a adsl modem zbog drajvera ni ne vidi. Trenutno sam isključio LAN i stavio ethernet ADSL, tako da linux sada radi bez problema, međutim meni treba neko trajnije rješenje, a ne da stalno isključujem i uključujem kablove, svak put kad bootam drugi OS.

Izgleda da su onda dve mrežne kartice najbolje rješenje.

 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?06.12.2006. u 06:02 - pre 211 meseci
Gledaj ovako: Ili modem na USB,jos jedna mrežna ili router. Kako je rečeno u perthodnim postovima. Osobno: Dokupi jos jednu mreznu (cca10€) i vozi. Problem ce jedino biti ako tvoj prijatelj preko tebe kani ici na internet jer mu tvoja masina glumi router. Ako vam je to nebitno onda samo tako.

 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?06.12.2006. u 09:38 - pre 211 meseci
Možeš i switch da uzmeš, pa na istom mrežnom interfejsu (postojeća mrežna kartica) da dižeš IP alias.

Mada je još jedna kartica u ovom slučaju bolje rešenje.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Dva mrežna priključka na jednom kompjuteru?

[ Pregleda: 2016 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.