Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Telekom Srbije kupio Telekom Srpske

[es] :: Fiksna telefonija :: Telekom Srbije kupio Telekom Srpske
(Zaključana tema (lock), by markom)

[ Pregleda: 2713 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mp7

Član broj: 47055
Poruke: 18
*.teol.net.



Profil

icon Telekom Srbije kupio Telekom Srpske05.12.2006. u 09:42 - pre 210 meseci
Evo u 9 sati je poceo direktan prenos sjednice Vlade Republike Srpske. Da ne idem u detalje, Dodik otvara kovertu i cita ponude.

Austrijski telekom ponudio je oko 467 (+/-) miliona evra. Onda ide drugi ponudjac, Telekom Srbija i 646 miliona (evra)!

Posto se na cijenu odnosi 95% vrijednosti ponude sve je jasno. A razlika izmedju ponudjaca iznosi skoro 50%. Prodaje se 65% drzavnog kapitala. Proslogodisnji profit iznosi oko 70-80 miliona maraka. Znaci posljednji godisnji profit s obzirom na 65% iznosi oko 50 miliona maraka. Tj. Telekom Srbija, ako tako racunamo platice oko 26 godisnja profita! (646 miliona evra iznosi oko 1300 miliona KM). Mislim da je to vjerovatno rekord, bar u okruzenju. Komentarisite...

Meni je drago, s obzirom ko je kupac, iako sam svjestan sta je ova globalizacija, valjda nece sve to u paketu biti prodano nekom trecem.
U stvari puno mi je drago, da je bilo kome drugom prodano, imao bih subjektivni osjecaj da su i meni nesto ukrali. Ovako...

Ne zaboravimo da su takva preduzeca zlatne koke i ne moze ih upropastiti lose drzavno upravljanje. A i u tom pravcu ce se valjda mijenjati nabolje. Plus sve, gradjani Srbije imaju jos dva konkurenta u mobilnoj, sto ce vjerovatno usloviti ozbiljnije ponasanje u drzavnoj firmi. I naravno povoljnije cijene.

Ja ocekujem "vase" cijene ADSL-a (otprilike duplo povoljnije od ove), tj. jednu srpsku cijenu.

Bez emocija u surovom kapitalizmu :-)



Pozdrav iz Banja Luke
 
0

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Telekom Srbije kupio Telekom Srpske05.12.2006. u 19:13 - pre 210 meseci
http://www.elitesecurity.org/p1383215
 
0

[es] :: Fiksna telefonija :: Telekom Srbije kupio Telekom Srpske
(Zaključana tema (lock), by markom)

[ Pregleda: 2713 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.