Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?

[es] :: Flash :: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?

[ Pregleda: 4929 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikol@c
tu i tamo

Član broj: 73969
Poruke: 343
81.93.74.*



+4 Profil

icon Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?04.12.2006. u 08:47 - pre 210 meseci
Pozdrav!
Htio bih da napravim animaciju u kojoj bi se iscrtavale konture nekog objekta, recimo da mi se na brzinu iscrta monitor ili laptop ali samo osnovne linije. Pretpostavljam da trebam da postavim sliku pa da preko nje nekim alatom nacrtam konture. Eh, sad ako je tako, kako da mi te linije budu animirane (kao da se same iscrtavaju)?
...ko se jednom o mlijeko opece taj i u jogurt duva...
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
217.24.27.*



Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?06.12.2006. u 00:58 - pre 210 meseci
je li ovo to shto trazhish? Ovo je samo mali primer, analogno cesh postici ostatak... Ako ti je i dalje potrebna pomoc, a ti trazhi, pa sredicemo... ;)

Iscrtash majushnu linijuu frejmu jedan i pomerish joj centar [nazovimo tako onu tachkicu oko koje bi se rotirala linija, da je rotiramo -> free transform tool i videcesh je] skroz na jednu stranu. To je statichni pochetak. Opalish F5 [insert frame] negde dalje u vremenskoj liniji, desni klik, konvert to keyframe, pa negde izmedju ta dva kljuchna kadra desni klik, create motion tween.
Sada proveri centar linije u prvom kadru, pa pomeri ga i u poslednjem kadru na isto mesto, produzhi liniju u tom poslednjem kadru [free transform tool] i dobijesh njeno iscrtavanje! Eto...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gordon_beneth
BGD

Član broj: 104526
Poruke: 192
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?07.12.2006. u 21:56 - pre 210 meseci
A šta ako hoće da iscrta krug ili nešto slično?
Evo malo drugačiji pristup
Fora je da napraviš tween po putanji gde će ti putanja biti konture koje želiš da iscrtaš
(pogledaj u helpu "Tweening motion along a path") a zatim dodeliš sledeći kod movie clipu koji sadrži tween:
Code:

onClipEvent (load) {
    lineStyle(1, 0x0000ff);
    moveTo(mc._x, mc._y);
}
onClipEvent (enterFrame) {
        lineTo(mc._x, mc._y);
}

gde je mc ime movie clipa koji se kreće po putanji, a
lineStyle(1, 0x0000ff) je plava linija debljine 1px
Idealno bi bilo da kontura bude jedna neprekinuta linija, u protivno moraćeš da je razbiješ na
nekoliko manjih i da donekle promeniš kod
Code:

onClipEvent (enterFrame) {
    if (_currentframe == 31 || _currentframe == 61) {
        moveTo(mc._x, mc._y);
    } else {
        lineTo(mc._x, mc._y);
    }
}

gde su 31 i 61 frejmovi u kojima mc "skače" sa jedne linije na drugu

Pogledaj u primeru biće ti jasnije
/(bb|[^b]{2})/
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
*.smin.gonet.co.yu.



Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?07.12.2006. u 23:06 - pre 210 meseci
... pa mozhe tako... a mozhe i ovako...

Chini mi se da je pomalo komplikovano za pochetak pisati kod, ali, svakako je bolja varijanta za iscrtavanje sa AS-om. Chak je i brzha, chini mi se.
 
Odgovor na temu

bacvanin
Novi Sad

Član broj: 113391
Poruke: 78
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.geocities.com/ponovis..


Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?16.02.2007. u 13:50 - pre 208 meseci
Jel moguće napraviti da te linije budu glađe (da više liči na krug, a ne na osmougao)? I kako nekako resetovati, kada se vrti u krug, da ponovo crta iz početka?

p.s. Kako da zakačim fajl u poruku?
 
Odgovor na temu

akasha org.
Not Available
Serbia

Član broj: 49535
Poruke: 336
212.200.182.*



Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?17.02.2007. u 03:40 - pre 208 meseci
imash opciju upload uz poruku. To je za fajl. Hajde okachi ga, pa da razmotrimo :)
 
Odgovor na temu

bacvanin
Novi Sad

Član broj: 113391
Poruke: 78
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.geocities.com/ponovis..


Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?17.02.2007. u 14:08 - pre 208 meseci
Sad sam tek video i krug kada crta nacrta normalno, ali kad je putanja proizvoljna linija kao u mom primeru on je izlomi. Da li to moze da se nekako ublazi?

I jos jedna stvar,kako nesto da stavim u pozadini? Ovde izgleda ne vredi da se gornji layer prvi vidi? Namerno sam stavio pozadinu alpha 50%, kada je 100% zaklanja ovu iscrtavajuću liniju, iako je ona iznad???
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gordon_beneth
BGD

Član broj: 104526
Poruke: 192
212.200.221.*



+1 Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?18.02.2007. u 12:53 - pre 208 meseci
Koliko će kontura da izgleda izlomljeno zavisi od broja frejmova u animaciji, što više frejmova krivine su blaže, ali animacija duže traje pa trebaš da povećaš frame rate.

Što se tiče drugog pitanja možeš da postaviš prazan mc iznad pozadine i da u AS kažeš da liniju iscrtava u njemu,

Pgledaj primer
/(bb|[^b]{2})/
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bacvanin
Novi Sad

Član broj: 113391
Poruke: 78
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.geocities.com/ponovis..


Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?19.02.2007. u 14:19 - pre 208 meseci
Hvala na pomoći!
 
Odgovor na temu

vgpapi
Dejan Bogdanović

Član broj: 46676
Poruke: 146
195.252.87.*

Sajt: www.juscentarvg.com


Profil

icon Re: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?01.07.2007. u 20:33 - pre 203 meseci
E ja sam tek sada naleteo na ovu temu. Tu je upload. Kako da na kraju nestanu konture. Nije do kraja bas najbolje uradjeno ali vidi se sta hocu. Svasta sam probao.
vgpapi
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Kako da napravim animaciju u kojoj se samo iscrtavaju konture nekog objekta?

[ Pregleda: 4929 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.