Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem, windows se zakucava pri rezanju

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem, windows se zakucava pri rezanju

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Problem, windows se zakucava pri rezanju03.12.2006. u 15:13 - pre 210 meseci
Imam ili ti posedujem sledeci problem:
Kada pokusam da narezem DVD u samom pocetku posle oko 1-2% rezanja sistem se zakuca i ne pomaze nista osim rucnog reseta. Probao sam da ga ostavim da vidim sta ce se desiti ali ni posle 1. sata nista. Da sve bude cudnije nekada prvi disk nareze ali svaki sledeci problem.
Konfiguracija je sledeca:
athlon 2800+ 754
Gigabyte Nforce 3 (ne znam tacan naziv)
Gforce 5200
512Mb ddr-a
Hard maxtor 120GB sata
DVD RW LG....
Sistem je Win xp sp2
Skidao sam doticni DVD i kacio na drugi i radi, drugi DVD kacio na doticnu konfiguraciju i isti problem. Reinst. sam ceo sistem (pre toga sam i IDE kontr. reinstal.) i opet isto. Menjao sam IDE granu rezacu i nista ( sve 4 kombinacije).
Da li neko poseduje slican problem ili ideju sta bi mogao biti problem.
PS Bez rezanja radi odlicno.
 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju03.12.2006. u 15:33 - pre 210 meseci
Kada rezes DVD "masina" ti treba malo vise snage, te je sigurno problem u napajanju,, koliko mislim cd mozes da rezes.??.. Promeni napajanje i sve ce radit OK...
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju03.12.2006. u 15:38 - pre 210 meseci
Imam neki tester za napajanje koji kaze da je napajanje ispravno (trebalo bi da je ispravan - tester).
Kada rezem cd komp. se zakuca pri kraju.
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju03.12.2006. u 15:43 - pre 210 meseci
uf, gdje nadje konfiguraciju sa maxtor sata diskom i NF3 chipsetom. Imas li slucajno jos kakvih problema u radu s kompom?
Aj probaj za pokus samo kopirati neki DVD na HDD pa javi jel uspjelo. Usput pregledaj dali u device manageru za kanal gdje je przilica stoji da je ukljucen DMA. (ako je pio pregledaj postavke BIOS-a da stogod tamo nije iskljuceno)
zaboravih pitati...od kad se to desava i kako je pocelo?

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 03.12.2006. u 22:22 GMT+1]

 
Odgovor na temu

TGCVugi

Član broj: 116797
Poruke: 601
*.adsl.net.t-com.hr.

ICQ: 483365692


Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju03.12.2006. u 16:19 - pre 210 meseci
Nisam rekao da je napajanje u kvaru nego PRESLABO... koje napajanje imas???
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju04.12.2006. u 21:59 - pre 210 meseci
Malo kasnim sa odgovorom zbog posla
Napajanje je KME ili MS ind. ali je kvantifikovano kao "400W" (nije mi pri ruci racunar)
Nesto manje od godinu dana je radio OK a, sada problemi.
U device menageru pokazuje za DMA da se o tome brine BIOS i da je DMA ukljucen. Malo me je uplasio komentar
Citat:
JOJO847: uf, gdje nadje konfiguraciju sa maxtor sata diskom i NF3 chipsetom. Imas li slucajno jos kakvih problema u radu s kompom?

Kao sto rekoh sve ostalo radi normalno, doduse taj racunar se koristi u kuci, nije u mrezi, ne radi nikakve zahtevne stvari.
Sto se napajanja tice probacu da nadjem (pozajmim) za test neko kvalitetno napajanje. Hvala svima za predloge.
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju08.12.2006. u 22:12 - pre 210 meseci
Napokon red je da kazem kako se zavrsila avantura
Otisao sam kod prijatelja koji ima servis i isprobali smo sve kombinacije - zakljucak je sledeci:
Nekompatibilnost LG rezaca sa maticnom plocom.
Doticni problematicni dvd rw nosi oznaku dvd gsa 4163b i pravi problem. Kada sam prvo testirao komp. i menjao rezac stavljao sam taj isti model. Sada sam probao sa Pioneer 110 i 111, NEC (ne znam oznaku) i radi OK sve.
Da problem bude mastovitiji i noviji modeli LG rezaca su pravili problem pa je otpala i ideja flesovanja. Znaci novi rezac.
Ne znam kako je do ovog doslo ali postajem siguran da zona sumraka nije samo mit posto je sve ovo radilo godinu dana.
 
Odgovor na temu

xnowell

Član broj: 122065
Poruke: 29
62.162.224.*



Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju10.12.2006. u 21:17 - pre 210 meseci
ne vjerujem da problem je bio u kompatibillnosti DVD RW sa maticnom shanse za tome je valjda 1:1 000 000, znash?
vjerujem da problem je s tvojem napojenje...ovo je samo moje mishljenje i povod da razmislujesh u drugachije, povjerojatnije pravcem, da ne bi zivio u zone samraka...
Knowledge is power
 
Odgovor na temu

dejan_osipaonica

Član broj: 117677
Poruke: 438
195.252.78.*

Sajt: s3.bitefight.rs/user/bite..


+6 Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju11.12.2006. u 11:32 - pre 210 meseci
Citat:
xnowell: ne vjerujem da problem je bio u kompatibillnosti DVD RW sa maticnom shanse za tome je valjda 1:1 000 000, znash?
vjerujem da problem je s tvojem napojenje...ovo je samo moje mishljenje i povod da razmislujesh u drugachije, povjerojatnije pravcem, da ne bi zivio u zone samraka...

U pravu je covek ja bih probao da zamenim napajanje,desava se da oslabe elektroliti posle godinu dana pa se desava svasta.
amiga je dve godine zaredom dobila gremi nagradu,a ostali?
http://s3.bitefight.rs/user/bite/88097
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju11.12.2006. u 22:22 - pre 210 meseci
V E L I K O I Z V I N J E N J E
Danas sam napokon postavio pravo napajanje i cudo - radi kao nov.
Ne mogu da verujem da je tester sve do danas pokazivao ispravno napajanje a, danas kaze ne ispravno (doduse sve vreme sam testirao bez napona na HDD i DVD). Napajanje je inace KME 350W (provereno).
Verovatno je preslabo i cim se malo zagreje (nakon ispravno narezanog prvog diska), pocne da pravi problem.
Ja sam vec bio spreman na nov DVD ali gore pomenuti drugar koji ima servis vec je vidjao problem ovog napajanja i sata HDD i velikog potrosaca LG DVD tako da je probao sve kombinacije i dosao do dobitne. Sa druge strane jedino preostaje zakljucak da je pioneer zaista stedljiv.

Jos jednom izvinjenje "xnowell" i "dejan_osipaonica" a, narocito "TGCVugi" jer od samog pocetka covek me upucuje na pravu stvar.
 
Odgovor na temu

xnowell

Član broj: 122065
Poruke: 29
62.162.224.*



Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju15.12.2006. u 22:33 - pre 210 meseci
Jedna fusnota, tester automatski pokrenuje HDD i drugim opticki i dr. uredjaja. to sto tester je dao pozitivne rezultatima moguce je da je kako rezultat ako imas neka postara konfiguracija...
Knowledge is power
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.dialup.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju17.12.2006. u 22:34 - pre 210 meseci
Konfiguracija je novija. Problem je sto sam ja nezavisno testirao napajanje. Kablovi su bili izvadjeni.Jos jednom hvala za savete.
 
Odgovor na temu

greencomp
Z

Član broj: 125995
Poruke: 1
212.200.240.*



Profil

icon Re: Problem, windows se zakucava pri rezanju18.12.2006. u 10:35 - pre 210 meseci
da izvinete na recniku....

kineska napajanja, bukvalno bilo koja, mozete da uporedite sa govnom. Tolike pare trosite na svakakve stvari i gluposti koje vam uzivotu uopste ne trebaju a ne mozete da potrosite 50-100e za dobro napajanje.

Znaci, kad kupujete racunar nemojte stedeti na bilo cemu, ili ga kupite kako treba ili nemojte, nisu glupi ljudi koji pazare komp za 1200++ eura.
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem, windows se zakucava pri rezanju

[ Pregleda: 2355 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.