Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zivot posle pokretanja Ubuntu linuxa

[es] :: Linux :: Zivot posle pokretanja Ubuntu linuxa

[ Pregleda: 2185 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nemanja
Informatiker

Član broj: 4663
Poruke: 1539
*.dialup.sezampro.yu.



+583 Profil

icon Zivot posle pokretanja Ubuntu linuxa03.12.2006. u 13:34 - pre 211 meseci
Posle instalacije ili samog pokretanja CD kao live sa Ubuntu distrubucijom linuxa osecam se kao da mi je ubacen virus u kompjuter i to na 5 razlicitih masina, 4 polovne compaq III-ke i 1 novoj konfiguraciji.
Ponavlja se istovetno ponasanje. Naime, kada se instalira neka sledeca distrubucija linuxa, ne dopusta koriscenje misa, tj skroz se ne moze korisiti, povuce se u gorni desni ugao ekrana i rade samo tasteri. Na jednoj distribuciji sam ga zabunio vadjenjem i ponovnim stavljanjem misa, nakon cega su ponovo pocele da svetle diode ( svi su opticki misevi) i proradilo je nakratko, a na svim drugim kada se to pokusa nakon restarta i kompjuter pocne da napaja miseve (svetle) javljaju se samo parovi po dve nule , ispisuju se neko vreme nakon biosa i tako ostane.
Zamolio bih za odgovor posto ce inace ispasti da sam sve kompove ja zeznuo :(
Da kada se instalira win na masine, rade, ali posle opet paralelene instalacije linuxa ne javljaju se slicni problemi i napokon zablokira pristuo hard-disku.
Neki komjuteri su povezani na LAN mrezu za izlaz ka wireless-u, ali to se dogadja nezavisno od toga. Probane su sve vece i manje distrubucije linuxa.
Da dodam samo, nisam ja instalirao ubuntu, to su bili neki pokusaji pre nego sto ja dosao i dokrajcio stvar.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: Zivot posle pokretanja Ubuntu linuxa03.12.2006. u 13:42 - pre 211 meseci
Kakav je mis? PS/2 ili USB?
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Zivot posle pokretanja Ubuntu linuxa03.12.2006. u 14:52 - pre 211 meseci
Polako, malo si sve to konfuzno napisao. Ako sam dobro razumeo, kad se instalira samo linux, ne radi miš, a kad se instalira pored XP-a, onda radi miš, a ne radi hdd ?!
 
Odgovor na temu

Marko Medojević
Team leader
Digital ST
Beograd

Član broj: 93659
Poruke: 776
212.200.221.*

Sajt: www.digitalst.rs


+99 Profil

icon Re: Zivot posle pokretanja Ubuntu linuxa03.12.2006. u 23:15 - pre 211 meseci
Citat:
Zamolio bih za odgovor posto ce inace ispasti da sam sve kompove ja zeznuo :(
Citat:
Da dodam samo, nisam ja instalirao ubuntu, to su bili neki pokusaji pre nego sto ja dosao i dokrajcio stvar.

Pa jesi li ti instalirao ili nisi?! Da ti kažem nešto, npr. ako imaš instaliran win xp na jednoj particiji i onda na drugoj instaliraš linux, on nikako ne može poremetiti taj xp sa prve particije! Dakle ta priča, da ti kad instaliraš linux na win-u ne rade miš i hdd, definitivno otpada.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Zivot posle pokretanja Ubuntu linuxa

[ Pregleda: 2185 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.