Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)

[es] :: Video softver :: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)

[ Pregleda: 4626 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MilanRS
BL, R. Srpska, Srbija

Član broj: 94839
Poruke: 95
*.etfbl.net.

Sajt: www.rtvportal.com


+1 Profil

icon MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)02.12.2006. u 13:02 - pre 211 meseci
Kao prvo, pročitao sam Izbor softvera i pretraživao, da se zna.

Molio bih nekog ako može da preporuči program koji će Mpeg prebaciti u avi, sa značajnim smanjenjem MB, a minimalnim gubitkom kvaliteta.
Naime, kad snimim nešto preko TV kartice na HDD, better quality, 45 min bude oko 1,3 GB.
Dobio sam neke epizode serije Lost (skinute sa neta) i vidio da je ~42 min veličine 360MB, a kvalitet slike je odličan (kristalan). Da li onda i ja mogu ovih 1,3 GB smanjiti u 350MB ili čak i do 600 MB, a da slika bude dobra približno kao kod Lost-a?

Unapred hvala.
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)03.12.2006. u 01:29 - pre 211 meseci
Svaka komprsija znaci i odredjeni gubitak kvaliteta, pitanje je samo koliko mi to zaista mozemo da primetimo. Preporucujem ti virtualdub-mpeg2, u njemu mozes to veoma lepo odraditi, a izbor kodeka u kojem ces kompresovati je na tebi. Vezano za kodeke svako ima svoje "favorite". Ne kazem da je najbolji ali ja koristim divx 5.2.1, u njemu imas i kalkulator koji ti na osnovu vremenske duzine snimka i velicine fajla koji zelis da dobijes, odredi stepen kompresije.
Mozes koristiti i winavi video converter.
Pozz...
div-X files
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)03.12.2006. u 01:57 - pre 211 meseci
Kaži mi kojim je kodekom rađena ta epizoda Losta i koliki bitrejt ima, jer na osnovu toga ću moći da ti dam preciznije informacije, napamet ništa ne radim, osim ako neko insistira. I, u kojoj rezoluciji je ta epizoda, i to je bitno. Inače, sve te informacije možeš dobiti ako na sistemu imaš instaliran FFDSHOW dekoder i kad se startuje video, pogledaš te informacije u samom ffdshow-u, tab Info.

A inače, DivX 5.21 je daleko od dobrog, Xvid 1.12 i DivX 6.41 ga šiju itekako kad je kvalitet u pitanju.


P.S. U principu, to što ti hoćeš je teško ostvarivo sa klasičnim DivX 6.41 i Xvid 1.12 kodecima. Ako hoćeš vrhunski kvalitet, nema ti druge nego da pređeš na x264 kodek, čije objašnjenje funkcija možeš proćitati http://www.elitesecurity.org/t...ine-kodek-kako-se-sa-njim-radi



Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

koleNS
NS

Član broj: 64990
Poruke: 133
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)04.12.2006. u 01:39 - pre 211 meseci
Hteo sam da predjem na divx 6-icu, ali kada se pojavio bilo je nekih negativnih komentara na forumu oko njega, pa sam odustao a kasnije se nisam interesovao. Znaci, ok je za rad ?
div-X files
 
Odgovor na temu

MilanRS
BL, R. Srpska, Srbija

Član broj: 94839
Poruke: 95
*.etfbl.net.

Sajt: www.rtvportal.com


+1 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)04.12.2006. u 11:16 - pre 211 meseci
Sad sam skinuo FFDSHOW pa dok ga ubacim, ... večeras ili sutra javljam sve tražene podatke (o epizodi).
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)04.12.2006. u 11:28 - pre 211 meseci
Da, ali ko zna koju verziju si skinuo. Skini ovu najnoviju verziju sa linka http://downloads.sourceforge.n...061203-sse.exe?use_mirror=osdn (za AMD Athlon XP) ili ovu http://downloads.sourceforge.n...61203-sse2.exe?use_mirror=osdn (za Intel i Athlon64 procesore).


Inače, ako te zanima, spisak promena u ffdshow-u vidi na http://svn.sourceforge.net/viewvc/ffdshow-tryout/?view=log


@ KoleNS, da u redu je koristiti DivX 6.41, ne znam uopšte ko te je izlagao da je loš. Baš suprotno. Ima da se skine sa http://www.free-codecs.com/download/DivX6.htm


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

MilanRS
BL, R. Srpska, Srbija

Član broj: 94839
Poruke: 95
*.teol.net.

Sajt: www.rtvportal.com


+1 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)04.12.2006. u 23:47 - pre 211 meseci
Instalisao sam FFDshow-rev621_20061203 i zatim pokrenuo
epizodu u Winampu, kliknuo desnim na info. Pise:
Video Size 608 x 336 px
audio: 48000hz, 16bps, 2ch
length: 0:42:15
bitrate: 1154kbps
Currently used filters (double-click to set properties)
AVI Splitter
ffdshow Audio Decoder
ffdshow MPEG-4 Video Decoder

Nadam se da iz ovoga mozes izvuci potrebne informacije.
Da li iz ovoga znas kako je kompresovana epizoda?
Sa DivX ili taj x264 ili ...
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)05.12.2006. u 00:36 - pre 211 meseci
Ne mogu, jer mi nisi rekao FourCC informaciju iz info dijaloga ffdshow-a dok se pušta video. Dakle, evo ti slike ispod pa ćeš iz priloženog jasno videti gde se i šta gleda.




Ovaj moj film je kompresovan x264 kodekom, a ti pusti da ćeš sam videti o čemu se radi. Skoro sam 100 % siguran da je u pitanju Xvid, e sad sa kojim podešavanjima kompresije je rađena ta epizoda, to je nemoguće saznati.

Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MilanRS
BL, R. Srpska, Srbija

Član broj: 94839
Poruke: 95
*.teol.net.

Sajt: www.rtvportal.com


+1 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)06.12.2006. u 01:04 - pre 211 meseci
Nikako ne uspijevam da dobijem te podatke. Kad pokrenem epizodu u Winampu, otvorim Video decoder configuration, sva polja sa podacima su prazna za info. Znači, ffshow ne dobija informaciju da se emituje fajl. Kako da pokrenem fajl pa da se pokažu te informacije? Izvini, ali zasad sam početnik u oblasti kompresije i kodeka.
Možda to i nije toliko bitno ako možeš da mi odgovoriš na sljedeće...
Imam neke snimke preko tv karte, snimam ih u better verziji. Snimak od 46 min je 1.26 GB. Kad sam vidio prije pomenutu seriju koja je približno istog trajanja, odličnog kvaliteta a mnogo manje veličine u bajtima, zaključio sam da postoji neki način da i ja ove svoje snimke smanjim a da se znatno ne izgubi kvalitet. Vidim da imaš iskustva iz te oblasti (pročitao sam sve na onom linku ovog foruma o kodeku 264), pa bih želio da mi kažeš koji program i koji kodeci, po tvojoj preporuci, i po kojim podešavanjima mi mogu omogućiti da npr. ovih 1.26 GB smanjim na 500-600 MB sa dobrim kvalitetom. Može biti i veće veličine u megabajtima, a da proces kompresije ne traje dugo. Moj procesor je 2,4 a memorija 512 MB. Particija HDD je 40GB (nebitno).
Znači, potpuni sam početnik u ovome, pa bih volio da dobijem savjete i uputstva kako da izvršim željeni postupak. I još da dodam, ako bi taj postupak trajao baš dugo,... prije bih ostavio 1.3GB na HDD nego da mi komp i procesor rade 10 sati. Na kraju, nakon smanjenja fajla da li će se on moći pokrenuti (gledati) na bilo kojem računaru ili će morati da ima kodeke koji nisu standardni uz računar?
Raspisao sam se, ali ne znam sa malo riječi da iskažem to šta mi treba. Hvala na saradnji i pomoći.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)06.12.2006. u 19:07 - pre 211 meseci
Pa odgovore si već dobio o temi o H.264 kodecima, bar na dosta nedoumica koje imaš. Ali, najbolje ti je da koristiš program XMPEG 5.03 (www.xmpeg.net) i da pomoću njega probaš sam da postigneš neki rezultat pomoću x264 ili xvid 1.12 kodeka.

Kao što i sam već znaš, x264 je u proseku oko 3.5 puta sporiji od DivX i Xvid kodeka, pa ako ti je bitno vreme, onda teško da možeš sebi da priuštiš x264 kompresiju. Ali, pošto kažeš da te baš interesuje DOBAR kvalitet u nevelikom fajlu, onda, s druge strane, nemaš izbora osim da koristiš x264 kodek. Jeste da će tri puta duže da traje, ali zato dobijaš 50 % bolji kvalitet, a da veličina fajla bude do 420 MB.

Pošto za njega imaš vrlo detaljno uputstvo na onoj temi, ne bih da se ponavljam, samo prati uputstva i ne možeš da pogrešiš. Inače, ako imaš crne ivice na tom videu, OBAVEZNO odradi krop, tj. kaži XMPEG-u da iseče crne ivice gore i dole. Ali pritom moraš biti vrlo oprezan, jer ako krop rezolucija kod x264 kodeka nije deljiva sa brojem 16, onda to može imati posledice po kvalitet slike.

Primer rezolucija deljivih sa 16 su: 720x576, 640x480, 576x432, 544x416, 512x384 itd...

Inače, ja sam epizode od 45 minuta, Star Trek Voyager, vrlo uspešno sabijao na 160 MB, a ipak sam bio VRLO ZADOVOLJAN dobijenim kvalitetom, naravno morao sam da mu smanjim rezoluciju na 512x384, jer ako ti ostane ista rezolucija a bitrejt ti bude previše nizak, ništa nisi uradio.


P.S. Ispod u attacmentu skini najnoviju verziju x264 kodeka i instaliraj je na sistem. I zaboravio sam da ti kažem da ovaj kodek nema svoj dekoder, već moraš da imaš instaliran FFDSHOW, čiju upravo objavljenu STABILNU verziju možeš skinuti sa http://downloads.sourceforge.n...1206_clsid.exe?use_mirror=osdn








[Ovu poruku je menjao Kosta ******um Rex Persia dana 06.12.2006. u 20:22 GMT+1]
Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)07.12.2006. u 17:21 - pre 211 meseci
Pozdrav. Mislim da važnu ulogu u kvalitetu igra i izvorni fajl. Pratim seriju "Pirson break" koju neko tamo daleko snima u HDV-u i posle kompresije u DivX, 40 minuta a veličina 350MB, kvalitet odličan. Bojim se da teško može da se priđe tom kvalitetu ako se snima sa TV kartice SD analogni TV siganal... Naravno ne sumnjam da sve može pristojno da izgleda ali pre nego što se eventualno razočaramo treba imati na umu da na neke stvari jednostavno nemožemo uticati.
 
Odgovor na temu

Kosta ******um Rex Persia
tre
Ofenbach am Main

Član broj: 44544
Poruke: 2312
*.smin.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)07.12.2006. u 23:15 - pre 211 meseci
Da, apsolutno to stoji, Cileinteraktiv. Svakako da HDTV materijal ima DALEKO veću oštrinu i kvalitet u odnosu na materijal koji se snima sa TV kartice, a pogotovo ako ima mnogo analognog šuma.

Nasuprot tome, šum kod tih epizoda Prison Break i ostalih koji se rade sa HDTV-a na Xvid 640x352 format, praktično ne postoji, i to je još jedan od razloga fantastičnog izgleda tako kompresovanih epizoda.


Live long and prosper.
Permission to come aboard,captain.Permition granted.
 
Odgovor na temu

MilanRS
BL, R. Srpska, Srbija

Član broj: 94839
Poruke: 95
*.teol.net.

Sajt: www.rtvportal.com


+1 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)18.12.2006. u 23:28 - pre 211 meseci
Instalisao sam XMPEG. Nikako ne mogu da prokužim kako se radi. Ako može pomoć...
Kad ga pokrenem, pojavi se čarobnjak, next, browse..., pronađem fajl, open, next, choose the audio track... izaberem MPEG Audio (0xC0), next, divx, next, izaberem size, next, između AVI Writer-a i bbMPEG Encoder-a izaberem Writer, next, finished. Završi enkodiranje, pojavi se ona traka (dijapozitiv) sa scenama. Podešavam Video tools i Audio tools,
a zatim ne znam šta ću. Nema nigdje da to završi, nije se nigdje pojavio fajl...
Šta da radim?
Detaljno sam opisao, ali nadam se da će biti od koristi. Ako nešto nije dobro podešeno, reci kako treba.

P.S. Ubacio sam i FFDshow sa linka koji si stavio.
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.193.*



+3 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)18.12.2006. u 23:47 - pre 211 meseci
FFd služi samo za dekompresiju slike kada se gleda video a da bi radili kompresiju treba instalirati kodek koim će mo kompresovati. Najčešće Xvid ili DivX. Mora negde biti "dugme" Start Conversion.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.absolutok.com.



+56 Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)19.12.2006. u 08:56 - pre 211 meseci
Citat:
Cileinteractiv: FFd služi samo za dekompresiju slike kada se gleda video a da bi radili kompresiju treba instalirati kodek koim će mo kompresovati. Najčešće Xvid ili DivX. Mora negde biti "dugme" Start Conversion.
Uglavnom da, ali se ffdshow moze koristiti i za kompresiju, transcoding itd.

Sto se tice HD-a ti ljudi, sto rade te serije, njima je samo bitna velicina fajla, ta HD serija bi morala da zauzima najmanje 1GB da bi na nesto licila, tako da ne treba ocenjivati kvalitet jer nisu normalni uslovi.
 
Odgovor na temu

kodaltv
Darko Spiridonov

Član broj: 114441
Poruke: 25
195.252.87.*



Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)04.02.2007. u 19:05 - pre 209 meseci
Pre neki dan sam instalirao najnoviju verziju ffdshow-a i resio problem koji me je duze vreme mucio ali ipak jos uvek delimicno.
Naime, u lokalnoj televiziji koristimo Stream Alpha Plus kartu za automatizaciju koja radi na bazi softvera (TELE) koji u zadato vreme pleja sredjenu play listu.Medjutim problem je bio u tome sto sam player te karte uvozi maltene sve vrste fajlova, ali ne moze da uveze i titl koji je odvojen od recimo avi fajla (film), koristio sam razlicite programe da bih zalepio titl na film pa onda takav uvezem u TELE ali to uzima puno vremena.Ali zato sam skako od srece kad sam instalirao ffdshow ukljucio opciju subtitles i uvezo film sa zalepljenim titlom kojeg je player bez problema procitao.Medjutim to ne odradi na svim fajlovima, odnosno na nekim nece da zalepi titl.Imam dosta filmova na DVD diskovima (6 u 1) ali ja nisam radio kompresiju pa ne znam format kompresije (kad odem u ffdshow pa na Info sva polja su prazna pa ne mogu videti o kom formatu se radi).Jedino sam primetio kad odem na avi fajl pa na properties pa na Summary , na sve one fajlove gde nema polja Video kompresija uspesno se zalepi titl i TELE ga cita a na fajlove gde ima Video kompresija Divx nikako da se zalepi titl.
Dali ovo moze da se resi nekim podesavanjima u ffdshow ili sta vec.
 
Odgovor na temu

kodaltv
Darko Spiridonov

Član broj: 114441
Poruke: 25
195.252.87.*



Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)05.02.2007. u 09:25 - pre 209 meseci
E ovako da se nadovezem na moje prethodno pitanje.
Dakle na filmove sa Divx3 i Divx5 kompresijom mi se ne lepe titlovi a i nije dobra video/audio sinhronizacija, dok na filmove u Xvid formatu sve ide bez problema (vide se i tiltovi).
Dali se to moze srediti sa nekim podesavanjima u ffdshow da bi se izbegla konverzija iz Divx u Xvid
Pozdrav
 
Odgovor na temu

sergio2matrox
tv montazer i graficar
Smederevo

Član broj: 102896
Poruke: 196
*.msp-terra.net.

Jabber: sergio2matrox@yahoo.com


Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)05.02.2007. u 09:35 - pre 209 meseci
zar nije Stream Alpha Plus nesto za video stream. kao što joj ime kaže?
interesuje me, jer neko "valja" po Srbiji tu karticu za realizacije, na kojoj se valjda kao video out koristi preview monitor?
"There are only 10 types of people in the world:
Those who understand binary, and those who don't"
 
Odgovor na temu

kodaltv
Darko Spiridonov

Član broj: 114441
Poruke: 25
195.252.87.*



Profil

icon Re: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)05.02.2007. u 13:32 - pre 209 meseci
Zastupnik te karte za Srbiju je Elegra pa na njihovom sajtu mozes videti sve u vezi nje.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: MPEG u AVI (bez značajnijeg gubitka kvaliteta)

[ Pregleda: 4626 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.