Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JSF, JDeveloper 10g i Tomcat problem

[es] :: Java :: JSF, JDeveloper 10g i Tomcat problem

[ Pregleda: 2047 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ezamur

Član broj: 111320
Poruke: 51
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon JSF, JDeveloper 10g i Tomcat problem01.12.2006. u 17:06 - pre 210 meseci
Nov sam u web programiranju i imam sledeci problem: napravio sam JSF web aplikaciju koja ima samo jednu stranu, radi testa, ali ne mogu da je pokrenem. Koristim JDeveloper 10.1.3.1.0 i pomocu njega sam napravio .war fajl. Sam sam ga prekopirao u Tomacat-ov webapps folder. Zatim sam pokrenuo Tomcat (koji je inace Tomcat 5.5) i otvorio http://localhost:8080/manager/html/.
Tomcat je nasao moju aplikaciju, ali kada sam kliknuo na start link, dobio sam poruku:

FAIL - Application at context path /MojPrviTest could not be started

Da li neko ima ideju gde gresim? Biblioteke za jsf nisam ja dodavao, nego ih je JDeveloper automatski dodao.

Da li je moguce da se verzije nekih jar-ova ne slazu pa da zato ne radi ili je nesto drugo u pitanju?

Da li treba da nesto menjam, dodajem ili brisem iz server.xml, web.xml?
 
Odgovor na temu

anon315

Član broj: 315
Poruke: 1657
*.antegra.com.



+13 Profil

icon Re: JSF, JDeveloper 10g i Tomcat problem01.12.2006. u 18:06 - pre 210 meseci
Idi na connection tab i napravi konekciju ka tvom aplikacionom serveru (u wizardu izaberi Apache Tomcat).

Kada to uradis, onda napravi novi projekat koji se zove deploy i u njemu napravi deployment profile, gde ces u dependency ukljuciti sta sve hoces da spakujes u aplikaciju.

Tada ce ti se pojaviti Resources folder i NekoIme.deploy, desni klik na taj fajl, pa deploy to > i izaberi konekciju ka tvom serveru...

Jdeveloper ce ti sve spakovati, raznorazne deployment deskriptore i ostala cudesa...

Mada nije lose ni da proucis kako se to sve rucno pakuje ;)

V
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: JSF, JDeveloper 10g i Tomcat problem

[ Pregleda: 2047 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.