Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dvostrana stampa u QuickReportu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Dvostrana stampa u QuickReportu

[ Pregleda: 2956 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
194.106.174.*



Profil

icon Dvostrana stampa u QuickReportu01.12.2006. u 11:01 - pre 210 meseci
Imam stampac HP DJ 9800d (duplex, dvostrana stampa) i potrebno mi je da iz QuickReporta stampam dvostrano.
Setovanja stampaca su dobra jer inace stampa dvostrano iz programa koji rade sa stranama (npr. word). Kako da u jednom QuickReportu stavim npr. dve fotografije tako da mi jedna bude na prvoj a druga na drugoj strani tog QuickReporta. Mislim da cu u tom slucaju dobiti dvostranu stampu, a ako neka ima bolje resenje neka mi ga predlozi. Koje bandove treba da postavim i kako da ih podesim? Help.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu01.12.2006. u 11:22 - pre 210 meseci
Ti u QR regularno praviš dve strane, kao i za bilo koji drugi štampač. A u podešavanjima štampača odabiraš duplex.
 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
194.106.174.*



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu01.12.2006. u 12:41 - pre 210 meseci
To jeste resenje, ali ja ne znam kako u QR da napravim dve strane. Molim te za primer koju komponentu gde da postavim.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu01.12.2006. u 14:33 - pre 210 meseci
Uzmi bilo koji demo za QR i pogledaj, znam da uz Delphi dolazi nekoliko.
 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu05.12.2006. u 14:26 - pre 210 meseci
Koristim Delphi6 uz koji dolaze dva (veoma slicna) demoa za QR. Ne uspevam da se snadjem u njima jer, ako sam dobro razumeo, povlace podatke iz baze i na taj nacin vrse stampu na vise strana. Meni je potrebno da "forsirano" zapocnem stampanje na novoj strani u okviru istog QR-a. Pokusavao sam sa svojstvima u okviru bendova: ForceNewPage i ForceNewColumn ali nisam uspeo da zapocnem stampu na novoj strani. Ocigledno imam problem sa razumevanjem bandova. Moze li mi neko pojasniti kako pomocu bandova da u okviru jednog QR-a zapocnem stampu na novoj strani ili kako da u okviru jednog QR-a da stampam dve strane na duplex stampacu. Mislim da bi mi bilo dovoljno kako da podesim svojstva na QR-u i/ili bandu/bandovima. Unapred zahvalan na odgovoru i/ili da bacam sve u p.m.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu05.12.2006. u 22:04 - pre 210 meseci
Pa ne znam sta te stvarno muci, ali evo mog primera. Imam QuickRep1 vezan za DataSet Table1 (ovim redom) TitleBand1 gde su mi neka zaglavlja i QRLabelovi ciji se sadrzaj generise iz programa pre stampe . Onda ide QRSubDetail1 koji je vezan za Data Set MBTable2 i master mu je QuickRep1 e sad MBTable1 je master MBTabli2 (mozda to propustis). I ako stavis da QRSubDetail1 ForceNewColumn:=true, mora da prebacuje u sledecu starnicu svaki novi slog u Table2.

Nadam se da sam bio jasan ;-)
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu06.12.2006. u 09:42 - pre 210 meseci
Tako je, sa QRSubDetail i ForceNewPage:=true prelazim na novu stranu i to radi. Ali ni na taj nacin ne mogu obostrano da stampam, tako da prvih nekoliko postova pada u vodu. Moj problem je u tome sto ne mogu da nateram QR da mi stampa u duplex modu, odnosno dvostrano. Sta god da uradim on odstampa prvu a zatim (posebno) drugu stranu. Kada npr. iz Worda stampam dve strane on mi ih odstampa na jednom listu obostrano. Ne umem to da uradim iz QR-a.
 
Odgovor na temu

chips
Blazin Srdjan

Član broj: 14803
Poruke: 342
212.200.78.*



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu06.12.2006. u 20:42 - pre 210 meseci
Da li si za QickRep u Object Inspector-u za PrinterSettings opciju Duplex postavio na TRUE ako nisi postavi pa probaj i javi.
Sto puta sam ti SRPSKI rekao:
ono što jednom crack-uješ,
ne možeš više da patch-uješ!
 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 07:56 - pre 210 meseci
Da, svojstvo duplex sam uvek stavljao na true i to mi je bio signal da Delphi6 moze da podrzi dvostranu stampu. Pored toga sam, provere radi, stavio PrinterDialog gde pre stampe iz programa proverim da li je duplex aktivan sa strane drajvera za stampac i odgovor je ponovo potvrdan, ali stampac ne stampa dvostrano.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 09:23 - pre 210 meseci
> To jeste resenje, ali ja ne znam kako u QR da napravim dve strane. Molim te za
> primer koju komponentu gde da postavim
> Tako je, sa QRSubDetail i ForceNewPage:=true prelazim na novu stranu i to radi.
> Ali ni na taj nacin ne mogu obostrano da stampam, tako da prvih nekoliko
> postova pada u vodu.

Nisi bio precizan, u ranijem postu si napisao da ne znaš kako da se dobiju dve strane u QR, a zapravo je problem što tako napravljene dve strane ne možeš da odštampaš u duplex.

Probaj sledeće, postavi u globalnim setovanjima štampača (Start/Settings/Printers) duplex režim, i tek nakon toga startuj svoj program i pokušaj štampu. Ako ne prođe iz tvog programa, pokušaj iz Delphi QR demo programa.
 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 11:19 - pre 210 meseci
Moguce da nisam bio dovoljno precizan, ali na pocetku ovog topica nisam znao kako da odstampam dve strane iz jednog QR-a, a kada sam kroz postove to saznao ispostavilo se da to nije resenje problema.

No, u start/printer and fax/HP 9800d properties.... su namestena setovanja za duplex rezim i A4 format papira. U Delphijevom demou sam u svojstvima QR-a Printer/Duplex postavio True, proverio sam jos jednom setovanja drajvera od stampaca, i ponovo ne stampa obostrano. Mozda verzija Delphi 6 ima neki bag za stampanje u duplex modu ili pak postoje neke zakrpe/pachevi koji to resavaju?

Instalirao sam i FastReport 4.0 ali kad na formu postavim frxReport komponentu ispisuje mi se poruka sledece sadrzine:
"Access violation at adress 0425B0F0 in module 'frx6.bpl'. Write of adress 00000004".
Napominjem i to da je racunar potpuno ispravan i da zasigurno nema virusa jer sam jedini korisnik i koristim ga u usko sofisticirane svrhe.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 12:03 - pre 210 meseci
Probaj što jednostavniji demo, _bez_ ikakvih promena podešavanja, dakle nikako nemoj menjati duplex u QR svojstvima. Još bolje ako možeš da probaš demo bez QR, nešto poput ovoga:

Code:

  Printer.BeginDoc;
  Printer.TextOut(15, 15, 'Pera');
  Printer.NewPage;
  Printer.TextOut(15, 15, 'Zika');
  Printer.EndDoc;

 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 12:23 - pre 210 meseci
Koju biblioteku treba da ucitam preko uses klauzule da bi mi radila komanda Printer?
Ja sam odokativno dodao "Printers" i sada je stanje:
Trenutno (default) stanje kod mene je:
Code:

uses
  Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
  Dialogs, StdCtrls, Printers;


Kada startujem program izbacuje mi poruku o gresci: Undeclared Identifier:'TextOut'
sto ce reci da nemam svojstvo TextOut u okviru komande Printer.



 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 13:05 - pre 210 meseci
> Koju biblioteku treba da ucitam preko uses klauzule da bi mi radila komanda Printer?
> Ja sam odokativno dodao "Printers" i sada je stanje:

Printers, dobro je tako.

> Kada startujem program izbacuje mi poruku o gresci:
> Undeclared Identifier:'TextOut' sto ce reci da nemam svojstvo TextOut u
> okviru komande Printer.

Pisao sam napamet, treba Printer.Canvas.TextOut.
 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 13:14 - pre 210 meseci
Bravo majstore!!! Radi dvostrana stampa!

Ali sta sad da radim sa Canvasom kad mi treba stampanje bitmapa na tacno odredjenim pozicijama? Konkretno, u pitanju su clanske karte koje imaju prednju i zadnju stranu.
 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 13:23 - pre 210 meseci
> Ali sta sad da radim sa Canvasom kad mi treba stampanje bitmapa na
> tacno odredjenim pozicijama? Konkretno, u pitanju su clanske karte koje imaju
> prednju i zadnju stranu.

Dobro, pretpostavio sam da je QR problem. On generalno ima problema sa podešavanjima nešto egzotičnijih opcija štampe (rezolucija, kvalitet, duplex). Ako treba da štampaš slike, to možeš raditi tako ručnim crtanjem preko Printer.Canvas.Draw a možeš nastaviti i da koristiš QR već šta ti je lakše, prvi način ti daje veću kontrolu ali je teži za programiranje od QR, gde se samo postavi na željenu poziciju. E sad kada dođe u igru i ovaj problem sa duplexom onda je pitanje šta je lakše ili teže.
Moj ti je predlog da pokušaš još malo sa QR, uzmi neki što jednostaniji demo koji samo štampa klot stranice, bez ikakvih promena printer podešavanja, trebalo bi da odštampa duplex.
 
Odgovor na temu

rankez
Ravna Gora

Član broj: 2850
Poruke: 96
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Dvostrana stampa u QuickReportu07.12.2006. u 13:59 - pre 210 meseci
Hvala ti, mnogo si mi pomogao.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Dvostrana stampa u QuickReportu

[ Pregleda: 2956 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.