Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Genius SW-HF 5.1 5000

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Genius SW-HF 5.1 5000

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 23474 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Genius SW-HF 5.1 500029.11.2006. u 20:18 - pre 211 meseci
Da li je neko imao iskustava sa pomenutim novim modelom Geniusovih zvucnika? Znam da ce mnogi, kao i ja, biti skepticni po ovom pitanju jer se radi o relativno novom proizvodjacu na polju zvucnih sistema, medjutim ovaj sistem je na svim mogucim testovima dobio odlicne ocene, obzirom na njegovu cenu koja se krece negde oko 10000 dinara. Hvala unapred na odgovorima.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500030.11.2006. u 16:50 - pre 211 meseci
Evo, ja.

ODLIČNO! Košta oko 130 e. Kupi!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500030.11.2006. u 20:09 - pre 211 meseci
U medjuvremenu sam i na mnogim stranim forumima procitao da su ovi Geniusovi nesto najbolje sto se u ovom trenutku moze kupiti od zvucnika te klase, oko 100ak evra, i hvala ti jos jednom na odgovoru, nasao sam ih i za 116 evra tako da cu otici da pogledam i da ih cujem a mislim da ce u svakom slucaju raditi dobar posao za te pare. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.221.*



+4 Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500030.11.2006. u 21:12 - pre 211 meseci
Čim ih čuješ, napiši ovde svoje utiske, da vidim dal' sam u pravu ili me uši varaju!?

Znači, meni su dojajni... neki moji ortaci ih smatraju prejeftinim da bi bili dobri... 'ajde pa se čitamo!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500001.12.2006. u 14:07 - pre 211 meseci
Nema frke, bice to tokom sledece nedelje sigurno, a valjda ce do tada ovu temu videti i neko ko ih poseduje pa ce napisati nesto! Cheers! :-)
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500013.12.2006. u 17:23 - pre 211 meseci
Evo malo sam zakasnio ali se ipak javljam sa utiscima o ovom Geniusovom modelu zvucnika.
Posto ni jedna nasa firma ne zeli da ljudima otpakuje zvucnike koje zele da cuju pre nego sto ih kupe, onda nam samo ostaje da se snalazimo i jurimo gde ih cuti ako ne zelimo da ih kupimo "na slepo".
Kada sam usao u radnju prodavac (ako se uopste i moze nazvati prodavcem) me je na moje pitanje da li mogu da cujem zvucnike gledao kao da sam mu rekao da cu ga ubiti istog trenutka. Ipak, zvucnici su svirali Still Got The Blues ali mozda na 10% snage.
Moram da kazem da je pomenuti prodavac bio jako neljubazan i maltene nije ni jednu rec progovorio dok sam ja bio tu i gledao me je kao da nisam normalan sto sam dosao da cujem zvucnike a kad sam ga nesto i pitao odgovarao mi je kao da je doktor nauka, pa ne moze da govori na mom nivou, tako da sam se automatski pokupio i izasao iz radnje, i ne pada mi na pamet da u pomenutoj firmi kupim bilo sta... Sto je najgore takvi su 80% njih.
No, ocrneh ja prodavca, koji je to i zasluzio, i voleo bih da mu nikad niko nista ne kupi u radnji samo zbog bezobrazne neljubaznosti.

Zvucnici:
Posto nisu hteli da ih pojacaju na vise od onih 10% ono sto sam mogao da zakljucim na prvo slusanje je da je zvuk veoma zasicen i srednji i visoki tonovi se prilicno jasno cuju, dok je bas verovatno bio na minimumu pa se cuo taman koliko treba. Zanimljivo je da se bas zvucnik nalazi na donjoj strani kutije sto je dobra stvar i daje basu snaznije tonove nego da je zvucnik sa strane. To je sve sto sam mogao da cujem od ovih zvucnika, pretpostavljam da kada se pojacaju malo vise da to sve zvuci mnogo jasnije i kvalitetnije.
Sto se tice izgleda, zvucnici su estetski veoma lepo odradjeni i po meni mnogo podsecaju na Xoro zvucnike slicnih ako ne i istih karakteristika samo sa promenjenim logoom firme. Ali uostalom, svi Kinezi su takvi. Jos jedna zanimljiva stvar je da se na basu nalaze dve plave lampice koje su mnogo jarke pa verovatno u mraku svetle kao sijalice (hehe, prelepis izolir trakom i ne vide se vise).
Kao manu tj. vise kao primedba je sto su zvucnici mnogo kabasti pa za njih treba izdvojiti dosta prostora u sobi s obzirom da nijedan prednji satelit nema mogucnost kacenja na zid (sem pravljenja police), dok zadnji sateliti imaju mogucnost kacenja na zid.
Svidja mi se sto je centralni zvucnik trosistemski, mada bi po meni bolje bilo da je za nijansu jaci od ostalih satelita, sto bi doprinelo boljoj reprodukciji DVD i drugih formata sa AC3 zvukom.
Eto, to je onoliko koliko sam mogao da primetim za onih 5 minuta provedenih u radnji.
Cene se krecu oko 9500 dinara sto je svakako po meni najbolja investicija za zvucnike te klase i tog cenovnog ranga.
Tako da cu verovatno sledece nedelje da ih pazarim ako uspem da napravim mesta gde da ih stavim.
Pozdrav i nadam se da ce ovaj moj komentar znaciti nekome.

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 14.12.2006. u 10:42 GMT+1]

P.S. Dobro Admine, necu spominjati imena firmi u buduce... Sorry.

[Ovu poruku je menjao vadamp dana 14.12.2006. u 16:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

happydayhr
dalmacija

Član broj: 15268
Poruke: 334
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500019.12.2006. u 09:42 - pre 211 meseci
Imam te zvučnike nekic cca 1,5 godinu. Za tu lovu su ok iako meni bolji zvuk imaju logitech X230 ali 2.1 zvučnici.
Naravno druga im je namjena, genius izgledaju daleko ozbiljnije, jače snage, a ono što je vrlo važno imaju 3 analogna pored digitalnog ulaza. Naravno nisu to nikakvi hi-fi zvučnici, no ipak najveći nedostatak su im visoki tonovi gdje nedostaje transparentnosti i otvorenosti. Sve ostalo jako dobro
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500021.12.2006. u 22:50 - pre 211 meseci
Eto, donesoh ih malopre, u svetloj boji drveta, 9600 dinara.
Jednostavno cu sve opisati:
1. ESTETIKA - prijaju ocima u svakom pogledu (dok ne pocnes da primecujes svaku sitnicu na svakom zvucniku posebno).
2. POVEZIVANJE KABLOVA - 3 kabla za prednje zvucnike sasvim solidne duzine, 2 kabla za rear zvucnike po skoro 10 m, kabl za povezivanje na zvucnu kartu (iglice sa jedne i tri banane sa druge strane), zatim kabl sa chinchevima sa obe strane za DVD ili mp3 i sl., zanimljiv je i konvertor kabl koji sluzi za poboljsanje visokih i dubokih tonova kod centralnog zvucnika i subwoofera (kabl kod mene na Audigy 2 nije vredeo nicemu osim sto je potpuno ugasio centralni zvucnik i preneo zvuk sa njega na vufer), daljinski koji je smesan ali sluzi svrsi. To je celo pakovanje. Sto se tice samog povezivanja, sve je lepo naznaceno i krajnje jednostavno, samo treba procitati uputstvo.
3. ZVUK - happydayhr rece da ovo nisu hi-fi zvucnici... Pa kako bi i bili hi-fi kad kostaju 100 evra? Jos nisam sve isprobao sto se tice zvuka, ali mi se svidja sto postoji predpojacalo koje ubija suvisna pucketanja, zujanje i sl. sto je karakteristicno za zvucnike ovog cenovnog ranga. Zato dok dodjete na jacinu zvuka koja bi tresla kucu, morate pojacati zvucnike na minimum 3/4 inace laganica je pre tog nivoa. Iste karakteristike sto se tice jacine zvuka imaju i Jazz 9940 koji su 200 W RMS, tako da to ne treba da brine. Meni se za razliku od happydayhr-a visoki i srednji tonovi sasvim dobro cuju. Ali, sve je stvar sluha.

Jedina mana, po meni, mada to i nije mana, je njihova velicina i nemogucnost kacenja prednjih satelita na zid, pa se mora improvizovati sa nekakvim policama.
I dve plave lampice na vuferu koje su zivo s***** jer svetle ko sijalice... A da, i mnogo je kratak kabl za struju, ali ni metar skoro...
To bi bilo to u najkracim crtama, preporucio bih ove zvucnike svima koji se dvoume sta da uzmu za ove pare...
Pozdrav, pa neka se javi neko ko ih ima da razmenimo utiske.

p.s. Napisao sam u proslom postu da se bas zvucnik nalazi na donjoj strani vufera, a ustvari je u samom vuferu.
 
Odgovor na temu

stryder

Član broj: 106739
Poruke: 54
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500026.12.2006. u 11:03 - pre 210 meseci
Evo od juce sam i ja ponosni vlasnik ovih zvucnika. Zamerke koje ste izneli ranije su opravdane i necu ih ponavljati. Zadovoljan sam kvalitetom i cistocom zvuka. Jedino sto me je iznenadilo sto su zvucnici poprilicno tihi, tamo do jedno 3/4. Ocekivao sam da ce sve da tresti cim pojamcam na 3 ili 4 one naznacene crtice. Imam i jednu drugu zamerku, u stvari, vise je pitanje vama upuceno. Cini mi se da zadnji levi zvucnik malo vise zuji u odnosu na zadnji desni. Proverio sam kablove da nije do njih ali izgleda da je sve u redu. Posto sam ih povezao na DVD player Xoro 3100, u menija DVD playera ima opcija da testiram zvucnike. Pusti neko sustanje i pusta naizmenicno na svaki zvucnik. Npr. na ekranu pise centralni pa susti centralni, onda predje na prednji desni, pa zadnji desni... skontali ste vec. E, kad dodje do zadnjeg levog nista se ne cuje. Medjutim kada gledam film ili slusam radio, normalno se cuje zvuk na tom zvucniku. Ono sto me muci je sto ne znam da li je do zvucnika ili playera.
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
81.18.63.*

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500026.12.2006. u 11:44 - pre 210 meseci
Stryderu, nisi dobro prochitao moj prethodni post vezano za jachinu zvuka. To shto si ti ochekivao da oni gruvaju vec na dve crtice to je normalno jer sam i ja tako u pochetku mislio, medjutim odlika ovih malo kvalitetnijih zvuchnika (sa predpojachalom kao shto imaju ovi Genius, za razliku od recimo Logitech X-530, Creative T5900, Altec Lansing VS3151 i sl.) je da su tihi sami po sebi dok ne predjesh odredjenu granicu, medjutim zato imash dosta kvalitetniji zvuk skoro pa do maximum pojachanih zvuchnika. Sto se tice ostalih pomenutih zvuchnika kod njih je recimo 75 W RMS sirova snaga i chim ih malo pojachash oni se bash glasno chuju, ali zato pojachaj njih na 75% i pojachaj Geniusa ili Jazz 9940 na 75% pa ces vec videti kolika je razlika u kvalitetu zvuka, tek na maximumu dolazi do izoblichenja od jedno 10% shto je normalno i na mnogo boljim zvuchnicima, tako da se treba na ovakav nachin njihovog rada navici. Kad gledash filmove slobodno ih odvrni na 80% jer je to normalno za takve zvuchnike. E kad ih vec pojachash na 80% tek ces onda osetiti jachinu i potrese u kuci...
Shto se tiche shushtanja levog rear zvuchinka, ako si proverio sve kablove onda je shto se toga tiche sve u redu, a taj kinez (ili nemac) Xoro je moguce da pravi malo probleme jer su Xoro karakteristichni po tome, a dosta se i kvare (nemoj da te ovo brine, ali imao sam iskustva sa tim Xorom koji se kvario burazeru i josh nekim ortacima, ali je po obavljenom servisu sve u redu)... Povezi zvucnike na neki kompjuter sa 5.1 izlazom pa proveri da li ce se cuti levi rear zvuchnik kada na kompu uradish isti test kao i na plejeru. Nadam se da cesh reshiti problem, ako ti bash toliko smeta. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500026.12.2006. u 20:19 - pre 210 meseci
Pa, potenciometar za "volume" je ili eksponencijalni ili logaritamski... (mislim, njegova "krivulja")

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Dundjerski Nemanja
Srbija

Član broj: 13846
Poruke: 167
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500010.01.2007. u 15:18 - pre 210 meseci
Ljudi, ja sam danas kupio ove zvucnike (Genius 5000) i ne rade mi zadnji zvucnici. Pre ovih sam imao Altec Lansing VS3151 i sve je bilo ok. Kartica je integrisana na Abit NF7 ploci. Konfigurisao sam u Windows-u da korisitim 5.1 zuvcnike. U cemu je problem? Proverio sam kablove sve je ok.

Jos jedna napomena: preko ono test wizzard-a cujem zvucnike ali kada mi kaze da je pustio noise na subwoofer ja cujem noise na levom zadnjem zvucniku?

Da li mi mozda treba neka "prava" 5.1 zvucna karta?
Unices are great!
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500015.01.2007. u 22:47 - pre 210 meseci
Mozda ti treba nova zvucna karta, a mozda moze da ti pomogne onaj convertor prikljucak za kabl koji povezuje woofer sa zvucnom kartom. Probaj sa njim, mada je on meni samo napravio problem time sto mi je zvuk centralnog zvucnika pustao na wooferu, ali to sam samo isprobavao, tako da sam vratio sve na normalno i sve radi ok. Ako si dobro proverio sve kablove i sve - i + zice onda nemam ideju u cemu bi bio problem, mozda nisi dobro sklopio boje od kabla i od prikljucaka na zvucnoj.... hm, tesko da je nesto do zvucnika. Ali, sve je moguce. Javi sta si uradio.
 
Odgovor na temu

c-h-d-mcarcode
G.Milanovac

Član broj: 94588
Poruke: 106
*.neoneti.com.



+1 Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500016.01.2007. u 16:29 - pre 210 meseci
Sta mi pre preporucujete da uzmem Logitech X-530 ili Logitech X-540 zvucnike.
Sve je od prilike isto samo ne znam da li su sateliti kod modela x-540 drveni i kakav im je zvuk u poredjenju sa x-530.
Ako neko zna nek pomaze sto pre.
 
Odgovor na temu

shepa

Član broj: 36297
Poruke: 44
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500017.01.2007. u 19:52 - pre 210 meseci
Dakle, svakom ima drugacije zahteve, za nekog je bitna jacina sistema, nekog da gruva bas, nekog kvalitet zvuka....
Sta je prednost geniusa, pa dizajn, funkcionalnost (uzlazi/daljinac), bass i nista vise. Nekome je to dovoljno nekome ne, opet ponavljam da znam ljude kojima sistem od 2500din fenomenalan...
Sto se tice muzike na geniusu, apsolutno je losiji od mnogih i jeftinijih sistema (dakle ne jacina samo kvalitet zvuka).
Sta uzeti za 9000-1000din a da je 150w, takvog dizajna kod nas? Tesko pitanje jer je izbor los.
Ko zeli dobar zvuk, bolje je uzeti i sistem od 70-80w nego genius.


 
Odgovor na temu

shepa

Član broj: 36297
Poruke: 44
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500017.01.2007. u 21:17 - pre 210 meseci
Citat:
c-h-d-mcarcode: Sta mi pre preporucujete da uzmem Logitech X-530 ili Logitech X-540 zvucnike.
Sve je od prilike isto samo ne znam da li su sateliti kod modela x-540 drveni i kakav im je zvuk u poredjenju sa x-530.
Ako neko zna nek pomaze sto pre.


Prednost X-540, zbog kontrole jacine sistema koji vise nije na desnom satelitu nego odvojen posebno. Ostalo je manje vise isto ostalo.
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500018.01.2007. u 17:17 - pre 210 meseci
Citat:
shepa: Dakle, svakom ima drugacije zahteve, za nekog je bitna jacina sistema, nekog da gruva bas, nekog kvalitet zvuka....
Sta je prednost geniusa, pa dizajn, funkcionalnost (uzlazi/daljinac), bass i nista vise. Nekome je to dovoljno nekome ne, opet ponavljam da znam ljude kojima sistem od 2500din fenomenalan...
Sto se tice muzike na geniusu, apsolutno je losiji od mnogih i jeftinijih sistema (dakle ne jacina samo kvalitet zvuka).
Sta uzeti za 9000-1000din a da je 150w, takvog dizajna kod nas? Tesko pitanje jer je izbor los.
Ko zeli dobar zvuk, bolje je uzeti i sistem od 70-80w nego genius.


To je ona stvar o kojoj sam ja ranije govorio a u pitanju je skeptichnost kada se radi o novim firmama na polju zvuchnika.
Imao sam ja i Creative-a i Alteca, modele od oko 100 evra i nijedan nije ni primaci ovom Geniusu, tako da ne bih da komentarishem tvoje misljenje, jer imam utisak da Geniusove zvuchnike nisi nigde ni chuo i da je misljenje o kvalitetu zvuka upravo proizashlo iz one skeptichnosti. Isto kao i kod automobila, Golf ce uvek biti na ceni samo zato shto se zove Golf a shto za duplo manje pare imash mozda i bolji auto to nije bitno... Opet, kazem, misljenja se razlikuju...
 
Odgovor na temu

shepa

Član broj: 36297
Poruke: 44
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500018.01.2007. u 18:10 - pre 210 meseci
Citat:
jer imam utisak da Geniusove zvuchnike nisi nigde ni chuo i da je misljenje o kvalitetu zvuka upravo proizashlo iz one skeptichnosti


Imas pogresan utisak da nigde nisam cuo, slusao sam ih dovoljno dugo, pokusavao da izvucem maximum ali jednostavno genius nije bolji od alteca, creativa, logiteka. Jednostavno srednji i visoki tonovi su mnogo bolji kod navedenih modela, a kod geniusa se to prekriva jacinom basa. Ovo nije skepticnost, cak sta vise jedan Neo je imao odlican zvuk, uostalom sve periferije su mi takoreci Genius.

Dakle, nije Genius toliko los izbor ali prvo ide nekoliko navedenih marki, pa praznina pa genius.
Da, misljenja se razlikuju.
 
Odgovor na temu

vadamp
Beograd/Valjevo

Član broj: 24402
Poruke: 148
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.gatti.co.rs


Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500019.01.2007. u 16:29 - pre 210 meseci
U cenovnom rangu od oko 100 evra, mislim da je Genius najbolji izbor, jer i sam prvo prelistam gomilu sajtova pre kupovine neke tehnike, a da je najbolji govore stvari koje sam naveo u nekim od prvih postova na ovoj temi... Medjutim, ne sumnjam da su Altec i Creative bolje firme, to svakako, ali uzmi na primer pomenuti Jazz 9940 kod kojih je bass 100 W i mnogo ali mnogo preovladjuje u odnosu na srednje i visoke tonove, pa morash bass da stavish na minus da bi iole imao normalniji zvuk. A cena im je ista kao i kad su se pojavili shto samo govori o njihovom kvalitetu. Inache, neshto ne vidim mnogo sajtova na kojima se spominju Jazz zvuchnici sem kod nas... Znachi, kod Geniusa je, bar meni, bas sasvim OK i ne ubija uopshte satelite, osim ako ga naravno pojachash do kraja! Ne znam, suludo je komentarisati ovako do besvesti, meni se u praksi pokazalo drugachije nego tebi, neka ostane na ovome... Pozdrav.
 
Odgovor na temu

shepa

Član broj: 36297
Poruke: 44
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Genius SW-HF 5.1 500019.01.2007. u 19:17 - pre 210 meseci
Da za 120-130e mozda Genius i nudi najvise, realno za taj novac tesko da ce se naci josh neki sistem kod nas. E sada kada bih morao da preporucim nekome, pre bih izabrao neki po snazi slabiji altec, creative... jer zaista mislim da imaju da kazem "prijatniji" zvuk. U svakom slucaju iz iskustva posle mesec dana skoro svaki sistem zvuci ok.
Sto se Jazz-a tice zaista ne znam dal povremeno dolaze lose serije ali poznajem ljude koji Jazz nikad vise ne zele ni da cuju ni vide (vise puta crkavao, los zvuk), dok su drugi prezadovoljni, tako da o tom sistemu zaista nemam neko misljenje.
poz.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Genius SW-HF 5.1 5000

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 23474 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.